Skocz do zawartości


Zdjęcie

ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

jak pisalem jestem uderzazem ... i nie portafie sam ocenic skutecznosci duszenia


No wiec nie powinieneś tego robić tak jak np. tutaj:

Sorry ale nie zdusisz czlowieka w 2-3 sekundy ... a tyle czasu potrzena zeby cie to duszenie rozerwac ... zrozum sa ludzie ktorzy potrafia podniesc 80 kg JEDNA REKA ...
Ja bardzo szanuje chwytaczy i doceniam ich umiejetnosci .. ale sa osoby, ktorym nie zalozysz dzwignie ani duszenie


Przynajmniej sie starałeś ;-)

Aha. Chwytacz chwytaczowi nie równy, bjj, judo, zapasy to spore różnice


Natomiast co do sparr z Nastula .. to jesy wlasnie gosc (lub moze byl) o nieprzecietnej sile .. bylo ich w sekcji ... i z nim nikt nie chcial sparrowac .. bo sila mocno utrudnial dzialanie


Siła siła siła... Paweł Nastula nie jest kulturystą ani trójboistą. Wydaje się silny bo wie jak i kiedy użyć tej siły

pzdr.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Sorry ale kolega wyrazil o nim inne zdanie.. tzn taaaak .. technika tez .. ale czasem poprostu brutalna sila ... bez myslenia.. i dlatego nikt z nim nie chcial sparrowac... bo co to za zabawa .. ty mu klamre czy co tam chcesz a on zamiast technicznie z tego wyjsc ... bo umialby .. wolal silowo rozerwac chwyt .. czy tak jak pisalem zawodnika o odpowiednio niskiej wadze miotnac ... BO TAK , BO JA JESTEM MASTAH SILACZ ...
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Sorry ale kolega wyrazil o nim inne zdanie.. tzn taaaak .. technika tez .. ale czasem poprostu brutalna sila ... bez myslenia.. i dlatego nikt z nim nie chcial sparrowac... bo co to za zabawa .. ty mu klamre czy co tam chcesz a on zamiast technicznie z tego wyjsc ... bo umialby .. wolal silowo rozerwac chwyt .. czy tak jak pisalem zawodnika o odpowiednio niskiej wadze miotnac ... BO TAK , BO JA JESTEM MASTAH SILACZ ...


I dzięki takiej postawie był przez 3 lata niepokonany i zdobył złoto olimpijskie?
Pudzian do judo !!! :lol:


Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Mrnikt juz chyba nie moge Cie sluchac.
K_P
PS. Sorki skonczyl mi sie prozac. A bez niego jestem zgryzliwy.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

I dzięki takiej postawie był przez 3 lata niepokonany i zdobył złoto olimpijskie?
Pudzian do judo !!! :lol:


Pozdrawiam

Zauwaz ze napisalem CZASAMI .. na macie pokazywal technike .. bo chcial, potrafil ... przeciwnicy byli bardzo dobrzy technicznie lub na tyle silni ze niwelowali jego sile ...
na treningach CZASEM szedl na latwizne i silowo rozwiazywal sprawe...

Ale zakonczmy te czesc watku ... bo do niczego nie prowadzi...
Szanuje chwytaczy spod znaku Bjj i nie tylko ... i wszystkim zycze czystych pozycji do zalozenia duszenia ... ( o co na ulicy przy zwinnym przeciwniku NIE ZAWSZE latwo)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Szanuje Twoj kulturalny ton, ale jakos sie tak zapetliles...

Na ulicy to jest mi ze 3 razy latwiej udusic kogos niz np. ktoregos z moich zawodnikow przygotowujacych sie do walk. 3 razy latwiej! Bo na ulicy to sie spotyka dyletantow, silnych w 5, czy 10, a nie specjalistow. No, chyba, ze nadziales sie na jakiegos podpitego judoke.

K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Teraz przyszło mi do głowy skoro koleś był dobry technicznie to mimo wszystko wiedział co się dzieje i kiedy ma tej swojej ogromnej siły używać. Jeśli ktoś nie wie co się święci to może po prostu nie zdążyć albo użyć tej siły w złym kierunku dobijając się tylko więc siła siłą a bez techniki chuj zrobisz.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Ehh znowu widze, ze o sile i technice pogadanki. Jedno i drugie wazne, aczkolwiek wiadomo, ze coby walczyc to pierw technika, potem sila. I to nie sila ot taka "I'm Pudzianowski, James... tfu Mariusz Pudzianowski" :)

A w ogole co wy tak sie zastanawiacie nad judokami. O co chodzi z tymi jaskolkami. Co ma tu wiosna w ogole do rzeczy 8) Wygral judoka w zawodach na Elektronowej i dobra. Byl najlepszy. A w judo tez mamy parter, lecz ze judo to styl odmienny od bjj to ofkors mniej poswiecamy na niego czasu i mniejsza przykladamy wage. Mi to sie np. obecnie parter mniej wkreca od stojki (judockiej)(co nie zmienia faktu zem uwielbiam sie pokulac). Poza tym rzuty sa bardziej oplacalne na ulicy (wg mojego experiensa), z tym ze parter daje mi te pewnosc, ze nie zgine, a wrecz bardzo mozliwe, ze wygram, kiedy jednak na ziemi sie znajde.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Judo to styl uniwersalny. Jest dobra stójka i parter, wszystkego akurat tyle ile trzeba i wszystko wytrenowane w ciągłej walce na treningach. Jak ktoś trenuje judo i ma jeszcze siłę to naprawdę może chodzić po ulicy bez obaw.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Judo to styl uniwersalny. Jest dobra stójka i parter, wszystkego akurat tyle ile trzeba i wszystko wytrenowane w ciągłej walce na treningach. Jak ktoś trenuje judo i ma jeszcze siłę to naprawdę może chodzić po ulicy bez obaw.

Z tym ostatnim zdaniem się zgodzę w pełni.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Nie widzialem jeszcze nikogo z judo, kto trenowal je kilka lat i nie mial sily. Judo sie zmienia i wiekszosc judokow na drugi "etat" robi regularnie silke kulturystyczna, nie stroniac od wynalazkow wspolczesnej farmakologii. "Sama technika" to judo robilo sie 20 lat temu, albo wiecej.

K_P
PS. Czy jest akurat tyle ile potrzeba w judo? Walka Nastuli z MInotauro dowodzi, ze niekiedy jednak czegos tam brakuje.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Racja, ale zwróć uwagę na to, że na ulicy rzuty mają DUŻO wieksze znaczenie niż w MMA. A myślę, że akurat w tym Nastek jest lepszy od Mino :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Zalezy gdzie i w jakim klimacie. Na ulicy w Rio to ludzie prawie nago chodza. Widzialem jak moj kumpel judoka chcial rzucic gosci w t-shirci, jakie bylo jego zdumienie jak zostala mu koszulka w rekach, a tamten go na... po gebie. Dopiero wejscie w nogi przywrocilo proporcje tek walce.

K_P
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
jako że klimat u nas zmienny, to techniki trzeba dobierać na porę roku...
A co do siły i pakerów. Zawsze podejrzany był dla mnie postulat o sciąganiu takich gości do parteru. IMO w tym właśnie przypadku posiadanie mocnego uderzenia (a nawet kopnięcia) może odgrywać bardzo dużą wagę.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Już nie mogę zdzierżyć tych głupot o sile i technice.
To wszystko musi sie uzupełniać.

Wiecie dlaczego Nastuli wchodzą dobrze techniki :?:
A może dlatego, że potrafił "wiosłować" leżąc na brzuchu na wysokiej ławeczce sztangą 160kg :!:

jest to wiadomość niesprawdzona, ale z wiarygodnego źródła.

Jak jeszcze komuś mało, to Karelin robił podrzuty ze sztangą 160kg ...
W normalnym cyklu trójbojowym na pewno by zrobił 700kg, a to już jest sporo.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
UStalmy profesjonalni zawodnicy judo, bjj, zapasow maja sile - ale na dodatek ukierunkowana do walki.

K_P
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
...a nawet "amatorzy" którzy po sportach uderzanych zajeli się chwytaniem, po jakims czasie (np. 2 latach kulania) stają się DUŻO silniejsi - chodzi mi np. o siłę uchwytu, przedramion czy karku (te nie zapinające sie kołnierzyki)

Jeszcze nie widziałem graplera (ze stażem) który by był jakiś "słaby"

Zaryzykowałbym nawet tezę ze grapling lepiej wyrabia siłę całego ciała niz siłownia
dynamiczną i statyczną (??)

Poprawcie jeżeli to herezje
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
rzeczywiście... Ryzykowna teza :) Piszesz 2 lata kulania? Poł roku solidnej siłowni (dla początkującego) wystarczy, żeby PODWOIĆ siłę fizyczną. Czy trening graplerski da podobne efekty? Chyba nie...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

rzeczywiście... Ryzykowna teza :) Piszesz 2 lata kulania? Poł roku solidnej siłowni (dla początkującego) wystarczy, żeby PODWOIĆ siłę fizyczną. Czy trening graplerski da podobne efekty? Chyba nie...


Ale jaką siłe podwoisz? Siłownianą

A na graplingu poprawisz siłe przydatną do walki

Inna siłe robisz na siłowni, inną na budowie :) a inna na macie
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Ale jaką siłe podwoisz? Siłownianą


ciekawa kategoria :) A na serio to podwoisz każdą, jaką zdecydujesz się na tej siłowni ćwiczyć. Zaś w treningu grapplerskim czynności, które mogą stymulować rozwój siły mięśniowej przeplatają się za gęsto z innymi. Z tego powodu teza Kselosa jest z gruntu fałszywa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024