Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plecak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plecak
Jakiś czas temu wracając z uczelni do domu nie wiedzieć czemu ot tak sobie pomachałem bloki w powietrzu i zauważyłem dosyć niepokojącą rzecz - mianowicie plecak blokuje mi ruchy! Niby rzecz oczywista itd. ale nigdy dotąd o tym nie myślałem i stąd mnie naszła myśl: Jak wygląda samoobrona z plecakiem? Standardowy plan pod tytułem "w nogi!" odpada, bo ciężar nas skutecznie spowalnia. W myśl zasady "plecak i jego zawartość - rzeczy nabyte" można go wyrzucić i wtedy uciekać, ale w plecaku nieraz znajdują się cenne rzeczy i nie chodzi mi tu tylko o ich koszt. Podręczniki, dokumenty - to wszystko może być trudne do odzyskania :( . Jednocześnie jak zaznaczyłem ruchy mamy skrępowane, zrzucić plecak nie tak łatwo, a każda sekunda się liczy. Biorąc pod uwagę że sporo czasu spędzam z plecakiem (jak pewnie spora część osób tutaj), mam pytanie - czy przyszło wam się kiedyś bronić z plecakiem na plecach? Jak sobie poradziliście? Czy macie jakieś pomysły na taki "scenariusz"? Czy znacie jakąś alternatywę dla plecaka? Za odpowiedzi i opinie z góry dziękuję.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Porzadny plecak nie przeszkadza az tak drastycznie w... uciekaniu :)
A jak juz rozwazasz koniecznosc obrony czynnej, to chyba dobrze miec plecak gotowy do "zrzutu", ale z zalozeniem, ze go pozniej podniesiesz. Prawda jest taka, ze jak uda Ci sie goscia "zdolowac", to zyskujesz pare sekund - bierzesz plecak i w nogi. Ale ogolnie polecam:
- w niepewnych sytuacjach przekladac na jedno ramie - mozna w miare szybko zrzucic, a nawet biegac, jak sie reka przytrzyma. Technika jest taka: zakladam, ze masz plecak na lewym ramieniu, lewa reka wtedy lapiesz go od tylu i przesuwasz do przodu - jest praktycznie nieruchomy. Oczywiscie szczegolnie wygodne to nie jest, ale ciezar nie "lata". Cos za cos.
- miec dobrze dopasowane dlugosci ramion plecaka
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
proponuje nowa odmiane karate tsunami pleca do (droga plecaka)



8)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
A co wy na cos takiego? (czyste spekulacje)
Udajemy że chcemy oddac plecak napastnikowi (w wypadku napadu rabunkowego a nie oklepowego) zdejmujemy go i rzucamy w napastnika, który najprawdopodobniej odruchowo go złapie - no a jak już ma zajete obie ręce to ... :twisted:

myślicie że realne?
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak

Porzadny plecak nie przeszkadza az tak drastycznie w... uciekaniu :)


No właśnie - a jaki to jest "porządny plecak"?
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
jak sie coś kroi to ja zawsze dociągam troki w plecaku... lepiej przylego dlo pleców i nielata....

Swoją drogą wydaje mi sie że plecak można spokojnie wykośystać jako improwizowaną broń... zasłonić sie nim albo żebynim żucić w delikweta... on podnosi rece żeby gablokować i niedostać w twarz a Ty masz sekunde przewago i zaczynasz go młucią aś padnie... potem zbierasz placak a ścierwo niech zdycha :twisted:

oczywiśćie dużo zależy od tego jaki masz plecak
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
plecak na plecach nie jest aż taki zły przynajmniej się nie dostanie nożem w plecy :) a i uciekać się da, kwestia wprawy :wink:
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Ściągam plecak i zaczynam gościa napierdalać :) A jak jest dużo większy to chociaż sprzedaje mu pożądny lokik, żeby nie mógł biec za mną :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
jak muszę już biegać z plecakiem (a mam taki tandetny, bez dobrych pasków :wink: ) to poprostu ściągam go i trzymam przed sobą. sprawdzone! nie w zadymach, ale jak biegnę np. na autobus :) a w sytuacji nieuniknionej walki i wyjebać nim komuś można w miarę szybko 8)

p.s. ciekawe te tematy na "ulicy" :roll:
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Lowkick i w nogi. :) A plecak dodatkowo zwiększy siłę kopnięcia tak samo jak ręka wyrzucona do tyłu.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak

p.s. ciekawe te tematy na "ulicy"

lepsze takie niż rzadne :-)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Było coś takiego w "Wojnie Trappa", tylko, że zamiast plecaka była torba na maskę p.gaz. Facet spodziewając się przykrej przygody na nowym statku wypełnił torbę piaskiem. Kiedy został zaatakowany przez matrosa przyp... mu tą torbą odpowiednio, matros porysował ryjem deski pokładu i został spać. Szkoda, że z plecakiem tak się nie da :(
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak

p.s. ciekawe te tematy na "ulicy"

lepsze takie niż rzadne :-)

lepsze zadne niz takie...
tez mi problem, sciagam troki po bokach i juz nie przeszkadza tak bardzo.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
ja zwykle plecak nosze na jednym ramieniu, tak ze moge go rzucic przeciwnikowi w twarz. a pozniej to juz wiadomo
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak

lepsze zadne niz takie...
tez mi problem, sciagam troki po bokach i juz nie przeszkadza tak bardzo.

jak lepsze żadne to po co piszesz :wink:
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
teraz mi sie prypominiala historyjka


wracalem pare lat temu z koncertu tymoteusza i pech chial ze mijalem czyjas 18-nastke
i jak to bywa chlopaka sie widocznie nudzilo i wzieli pare krzesel zdjeli paski i czekali na jakiegos frajera
a ze godzina byla juz pozna to nie bylo duzego wyboru wiec postanowili zlapac 1 z brzegu
trafilo na moja skromna osobe :? ( mialem z 16 lat i toczylem sie jak tlusta pijana kuleczka)
jeden mnie zlapal ale ja wiedzac co sie szykuje wyrwalem sie i ile dala fabryka w nogach zwiewam
ile przedmiotu polecialo w moja strone :P i nawet ktos mnie kopnal
najzabawniejsze jest to ze wszystko co dolecialo i trafilo w moja blyskawicznie pomykajaca sylwetke zamortyzowal plecak (lacznie z kopniakiem) :lol:

nie taki plecak zly jak go rysuja

ps. moze zamontowac jakis gadzet ktory pozwoli zdjac szybko plecak jednym pociagnieciem tak jak w kostkach
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Zrzucasz plecak na ziemie, nawalasz przeciwnika aż padnie, zabierasz swój plecak, wyciągasz spray, rysujesz mu wielkie P na t-shircie (P jak Patrol), odchodzisz w swoją stronę.
  • 0

budo_varsovie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Plecak jest dobry jako ochrona - jak zimowe ciuchy. DOdatkowo możesz wszyć sobie coś w płasczyzne równoległą do pleców, że jak ktoś będzie chciał wbić nóż, to nie przepbije.

:idea:
Warto odpróć rączki. Mnie kiedyś od tylca złapał gość za rączke. Zdjołem plecak - a on trzymał za rączke, obróciłem się, ale to był jakiś starszy pijaczyna za 2zł - kolego pożycz na piwo - to nie było co :twisted: powiedzialem, że nie mam.
Ale teraz plecaki mają odprute rączki i inne pierdoły, za które można złapać.
W pewnym sensie nie za dobrze, bo jak nie złapie za rączke od plecaka to za ręke, ale tak zrobiłem bo im mniej miejsc do zaczepiania ma napastnik tym lepiej.

2. idea
TO nie nośić plecaka tylko kamizelke taktyczną z modułami. Jak szarpnie to się odczpi rzep. Tylko troche dziwnie chodzic w taktycznych łakach po mieście - pozdrowienia dla Karpala
:wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak

Tylko troche dziwnie chodzic w taktycznych łakach po mieście - pozdrowienia dla Karpala


no sorry, czasami jak nie mam dojazdu furą na szkolenie to musze jakoś wrócic do domu po akcji co nie???
  • 0

budo_varsovie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecak
Wiem karpal, że fura to duży luxus i nie zawsze opłaca się/chce nią jechać na strzelanki.
Ale, żeby ludzi na mieście nie uciekali ze strachu i dzwonili pod 997 przynajmniej kamizelke taktyczną i ładowcnice się sciąga - do plecaka, a na mundur zakłada się kurtke. Trochę to przeczy teorii z plecakiem, ale postaw się na miejscu ochroniarza banku do którego wchodzi gościu w mundurze, desanatach z ładownicami kominiarką i hełmem.
Nie mam nic przeciwko chodzeniu w mundurze i jeśli potraktowałeś maila jako obraze Twojej osoby to sorry :oops:
Chodzi o to, że ubiór żołnierza może u ludzi wzbudzić różne emocje, niekoniecznie porządane.

Gdzieś na odkrywcy czytałem, że w Olszytnie grupa rekonstrukcyjna poszła potem po bułki czy inne zaopatrzenie do sklepu, a podrodze jakaś staruszka nawrzucała im. Pomyślała, że to jacyś młodzi sympatycy III Rzeszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024