Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modern Arnis - Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

budo_c!r
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków city

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
hmm a wogóle Eskrima jest w Krakowie xD ? Bo nie mogłem nigdzie tego znalesc
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków

Clr - pytasz jak byś miał jakiś wybór w Krakowie i zastanawiał się gdzie iść :) .
.
.
.
Zapraszam


Powinno ci to wystarczyc jako odpowiedz na ostatnie pytanie. ;)

pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_c!r
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków city

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
No powiedzmy ze chciałby zaczac ćwiczyc MA jednak musze pierw rozkminic jakies fundusze na to, wiec jak znajde jakas robótke to dopiero zaczne myślec =) cos wiecej o treningach
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
cos wiecej jak znajdziesz fundusze

albo zaczniesz czytac ze zrozumieniem

Ros zaproponował ci kontakt telefoniczny...
chociaz po pokazie uwaznego czytania jaki dajesz to nie zdziwie sie jak sie rozmysli
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
C!r !
Skontaktuj się z Rosem - mysle, że nie bedzie problemów z dogadaniem co do treningu. Myslenie narazie zostaw na pozniej - raczej skup sie na treningu (wymaga to troche cierpliwosci i pokory)

Ros!
Proszę byś oprócz zabijania pokazał tej osobie tez sztuke :)
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:D :D :D :D :D

Witam.....wszystkich moich "adwokatów" hehehehehe..... :)

Śpieszę zameldować, że kolega Clr zadzwonil do mnie przed chwilą, zasięgnąl informacji i ma dać znać co do podjętych decyzji :wink:

Nie dziwię mu się, po takiej nagonce...hihihihihi

Dziękuję za wsparcie :!: :lol:
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
;) nie tylko on zadzwoni

tylko muszę się dowiedzieć kiedy będę w Twojej okolicy
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:D

tiKemi.........no czekam......" nikt nie dzwoni, nikt nie dzwoni....".... :wink:
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
A teraz z innej beczki......

Jeżeli zaglądaliście ostatnio na moją stronę to pewnie zauważyliście że "troszkę" poszalałem i odświeżyłem niektóre tematy.

Zaglądając do działu Modern Arnis-artykuły, zobaczycie że nazwiska mistrzów różnych stylów są aktywne i można zobaczyć zdjęcia każdego z nich.

Dodałem nowy dział - Magia Białej Broni gdzie chcę pokazać, głównie, bogactwo filipińskiego arsenału ale także broni z czasów rycerstwa europejskiego, samurajów czy broni sportowej. Oczywiście będę się opierał na tym co uda mi sie znaleźć w necie lub co dostanę od ludzi którzy będą chcieli się podzielić swoją wiedzą.

Tutaj prośba do Was wszystkich - jeżeli dysponujecie ciekawymi zdjęciami broni czy mistrzów których jeszcze nie zamieściłem na stronie, ich życiorysami i tp. to prześlijcie je do mnie a wtedy galeria będzie się powiększać. Nie ma dla mnie znaczenia jaki styl reprezentujecie byle był filipiński. Jeżeli jakiegoś systemu, nawet znanego, w tej chwili brakuje to oznacza że nie znalazłem jeszcze ciekawego zdjęcia.

Gdyby temat się poważnie rozwiną, to może trzeba by pomysleć o założeniu oddzielnej strony o tematyce FMA. Forum Budo to forum dyskusji i bieżących informacji ale gdybyśmy mieli własną, POLSKĄ stronę FMA to by było coś....????!!!!!
Taka mała encyklopedia wiedzy ........

Oczekuję rzeczowych odpowiedzi na podany temat 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
nie bedę Ci d... zawracał jak nie znam konkretów :P
co się odwlecze... :twisted:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków

Jeżeli zobaczysz walkę ( oczywiście sportową ) dwóch dobrych fighterów, to nie będziesz wiedział który uprawia Arnis a który Eskrimę, bo żaden z nich nie będzie mógł wykorzystać wszystkich technik których się nauczył w ramach swojego stylu.
Dlaczego...? Bo walka jest bardzo prosta i prymitywna i większość "ładnych sztuczek", których się uczymy jest niemozliwa do wykonania. Wszystko sprowadza się do ilości czasu jaki każdy z nas może poświęcić na treningi, bo to przekłada się później na sposób walki.


No Ros!

miło jest poznać rozsądna osobę a nie zaciętego fanatyka :D

Pozdrawiam i trzymam kciuki :D .
  • 0

budo_paproch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Odnośnie "encyklopedii":
Czy uważacie, że byłoby sensowne aby skotaktowac się z ambasadą Filipin w Polsce (zależy im na promocji własnej kultury i na ogół mają jakąś komórkę organizacyjną zajmującą się tym) w celu konsultacji merytorycznej ew. honorowego patronatu?
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
pytanie czy fiilipinczycy beda mieli ochote promowac akurat ten element swojej kultury...
ale pomysl zacny
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
kriss - dzięki :oops: :wink:

W Polsce jest tylko konsulat filipiński i raczej nie liczyłbym na jakąś sensowną pomoc, a co nam z honorowego patronatu?

Całą pracę musimy wykonać sami. Najtrudniej będzie zacząć. Wymaga to spotkania się w większym gronie i ustalenia zasad wg których ma to działać. Kwestia nazwy, adresu strony, jej wyglądu, zawartości itd. Nie wiem czy to da się ustalić przez internet.

Strona musiałaby być darmowa, żeby nie było problemów z utrzymaniem jej na stałe. Ludzie mogą się zmieniać, ale strona powinna być cały czas.
Pytanie czy darmowe strony są na tyle pojemne żeby pomieścić dużą ilość zdjęć, artykułów a może nawet filmów??? To pytanie do fachowców!

Dostęp do strony dla każdej grupy FMA z Polski.

I sprawa najważniejsza ( tej boję się najbardziej :? ) - WSPÓŁPRACA i wkład "pracy" włożony w tworzenie tego typu strony. To jest problem, o który cały pomysł może się "rozbić".

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie....trzeba obgadać sprawę, i albo to zrobić albo nie zawracać sobie głowy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
tiKemi - prześlij mi SMS nr twojego telefonu , bo gdyby się coś zmieniło w tą sobotę to nie będę miał jak Ci dać znać.

Może być do twojej dziewczyny, albo lepiej od razu adres....???? :) :wink:
hihihihihi.....
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witajcie!

Hmmm....nie widzę odzewu w temacie strony www FMA, czyżby pomysł był zły??

Jeżeli nikt nie podejmie tematu, to sam zacznę gromadzić taki materiał u siebie na stronie. Jeżeli ktoś może mi coś ciekawego podesłać to będę wdzięczny.( potrzebuję tłumaczy :lol: )

Dzwoniłem do konsulatu filipińskiego - konsulem jest Pan Edward Magiera, z nim nie rozmawiałem tylko z jakąś panią która powiedziała że nie dysponują żadnymi materiałami na temat Filipin, a o sztukach walki to już kompletne zero. Mają jedynie trochę informacji turystycznych takich jak na ulotkach z biura podróży. O patronat nie pytałem bo uważam że nie ma sensu. Może kiedyś, kiedy już taka strona będzie, to ktoś z tych kręgów wykaże jakieś zainteresowanie.

MaCoy - nic nie mówisz....??? Lubię twoje wypowiedzi, konkretne i szczere :twisted: , może tak parę słówek wystukasz...???

Pozdrawiam
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
ja z www mam tyle wspolnego co z hodowlą pajaków
boję się panicznie
tłumaczenia - zdecydowanie lepiej
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Szkoda Ros ze tylko filipinskie systemy - moze znalazloby sie pare osob ktore by napisaly cos. ;)



POzdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Warhead

Najlepsza jest specjalizacja bo to gwarantuje wysoką jakość :wink: , ale pomysł może zaadoptować każda grupa z kręgu sztuk walki. Jeżeli będą inne strony tego typu, to można umieścić linka do każdej znich i wtedy powstanie rzeczywiście coś dużego, cos na miarę POLSKIEJ ENCYKLOPEDII SZTUK WALKI. I jeszcze raz podkreślam - to ma być wiedza na temat systemów z całego świata.
Chyba była wydana książka po polsku, o sztukach walki ale tylko na rynku polskim. Muszę poszukać tego wydawnictwa i zobaczyć co tam było. Może autor będzie zainteresowany jakąś współpracą.

Widzę że jesteś z forum noża :balisong: , to dobrze, jest to temat który mnie coraz bardziej interesuje. Myslę że TiKemi sprawi że w niedługim czasie się spotkamy :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Na pewno - ale w "wysoka jakosc" i "fachowa trenerke" uderzaj do Krissa jako mentora grupy warszawskiej ;) .

EDIT: My to proste chlopy :) z finezja FMA niewiele wspolnego mamy :) Cwiczymy systemem autorskim opartym na szermierce europejskiej :) zarowno w nozy jak i w palce.

EDIT 2: Ty tez sprawiles pozytywne wrazenie sadzac po opowiesciach Tikiemiego. Zawsze jestes mile widziany u nas na treningu w Warszawie.



POzdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024