Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modern Arnis - Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Spoko Ros, bede twoim PRowcem bo przeciez za kij na razie chwycic nie moge bo beda ofiary 8O :)

Krecik a w ogole to napsiz z jakiej partii Krk jestes i czym dojezdzasz, szukam dojazdu :)
  • 0

budo_krecik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KMK

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Cynik: Do parku Jordana mam 15 min piechotą. A jak juz przeczytalem uważnie i ze zromzumieniem to doszlo do mnie ze poranne treningi sa tylko w niedziele a u mnie jednak na priorytecie pozostanie BJJ :wink: wiec wpadne dopiero w weekend
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
to może ja też przyjde :D
do parku mam 5 minut piechotą wiec czemu nie :P
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:cry:
kap...kap...kap...po parapecie, kap...kap...
No i z treningu w parku "nici". Nic nie jest wstanie pokonać " Matki natury".

Może ktoś z krakowskich forumowiczów zna takie miejsce w Krakowie, które byłoby zadaszone i nadawałoby się do treningu dla kilku osób z kijem :?: :?:

Tymczasem czekamy do popołudnia, może się wypogodzi i koło 17 zrobimy trening.
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Ros!
Wytrzymaj jeszcze 2 tygodnie i nareszcie poćwiczysz - 3 x dziennie :P
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:D :D :D

Wreszcie nadszedł ten dzień - jutro zaczynamy obóz w Węgierskiej Górce !!

Kije, noże i maczety przygotowane, apteczka też :lol: .....

No i mój ulubiony jasieczek z misiem przytulanką :oops: , i mozna jechać....
:wink:
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Ros ,masz szczęście połączyć przyjemne z porzytecznym :D :) dobrej pogody i ciężkich treningów :lol: życzę. Pozdrawiam. ps.: eskrimadorzy z krakowa są z cukru? :) :D :)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
"Miłej zabawy" :balisong: w Węgierskiej Górce.

Szkoda że nie mogłem jechać :( :(


pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:D

Oyamafan - z cukru nie jesteśmy ale każdy ma jakis słaby punkt...... :wink:

Pozdrawiam


" W drogę, w drogę miły bracie, tam ........pałowanie czeka na cię, i nożykiem szybkie cięcie, co to będzie, co to będzie...." :)

(sorki, chyba za wcześnie wstałem hehehe....)

:wink:
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
:cry:

Niestety, wszystko co dobre szybko sie kończy !

Obóz Modern Arnis 2005 jest juz historią. Tydzień życia w innym świecie, tak różnym od codzienności, że ciężko wracać do domu.

Większość forumowiczów zna ten świat.

Pobudka, poranna rozgrzewka, mycie, śniadanko, trening, obiadek, chwila odpoczynku przy kawie lub herbacie w ogródku, w miłym towarzystwie uczestniczek obozu, znowu trening, kolacyjka i trening wieczorny, na który bieglismy ponad 2 km i powrót na kwatery, żeby wziąć prysznic. Walka o łazienkę i ciepłą wodę....I jakby mało było ruchu to niektórzy jeszcze szli na dyskotekę ( ech, ta młodzież :wink: ). Krótka noc hehehehehee.....i znowu pobudka....

Między tym wszystkim, oczywiście dużo rozmów na rózne tematy, wymiana doświadczeń z osobami z innych klubów, ciągłe pytania początkujących - a dlaczego to się robi tak a nie inaczej, a co jest skuteczniejsze.....itd, itd....

Ciekawe jak długo można by tak żyć. Chętnie poddałbym się takiemu eksperymentowi, byle " kasiora" wpływała na konto, bo za coś trzeba żyć..

Oczywiście duzo nowego materiału, który trzeba szybko opanować żeby iść cały czas do przodu, utrwalać i szlifować.

Słowa uznania dla chłopaków z Częstochowy, widać że dużo umiecie, że macie dobrego instruktora !!!

Gratuluję zaliczonego egzaminu na zielony pas - należy się Wam !!! poklon

Kiedy następny obóz ??? co ??? dopiero za rok ??? :(

Cierpliwość - to cecha którą każdy z nas musi ciągle ćwiczyć, ćwiczyć.......
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Hehehehehe....

Pewnie jesteście ciekawi jak wyglądała walka o wodę ???

Wszytko zostało zarejestrowane :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Oj bylo wspaniale byle wiecej takich wypadow !!
To co sie lubi podane w milej atmosferze z swietnymi jak i rowniez dobrze wygladajacymi wspoltowarzyszami/kami :) :wink: .
Materialu rzeczywiscie bylo sporo no i teraz trzeba to wszystko jakos poukladac.
Coz nalezy teraz czekac tylko do nastepnej wyprawy.

Pozatym postaram sie wrzucic kilka fotek na forum by i inni poczuli klimat tam panujacy. Ale to w najblizszym czasie.
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witajcie!
Ciężko mi po obozie... Wróciliśmy do codzienności. Brak mi trenigów, rozmów do późna, mycia zębów :lol: , gwiazd , brak mi Was ... :( Ciesze się jednak, że poczuliście to samo - było super. Myślę, że można to powtórzyć... Gratuluję zdanych egzaminów-dobrze jest widzieć jak poziom rośnie - to wyznacza następne cele... Teraz praca nad technikami, dążenie do perfekcji... sporo pracy. Sądzę, że warto...
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witam !

Obserwując forum FMA mogłoby sie wydawać, że nic się u nas nie dzieje.

Jeżeli chodzi o mnie to trochę w tym racji jest. Brak chętnych na treningi powoduje że spotykam się tylko z dwoma osobami, którym się chce jeszcze ze mną ćwiczyć, które są, chyba tak samo jak ja, zakręcone na punkcie kija. Jakim cudem miałem w tym tygodniu pięć treningów, sam nie wiem :wink:
Ale skąd mają być nowi, kiedy nie szukam, nie ogłaszam się, po prostu nie próbuję rozwinąć grupy. A dlaczego ? bo nie chcę bawić się cały czas w przerabianie podstaw, bo najchętniej poszedłbym do kogoś na trening i nie martwił się o takie rzeczy. Moja wina :(

Widziałem ostatnio ciekawy plakat. "Szachowy Klub Seniora" zaprasza na zajęcia w nowym roku. Nie ma górnej granicy wieku, trzeba sie tylko wykazać brakiem hemoroidów i mozna przyjść i "zawalczyć". Musze się nad tym zastanowić.....zwiększę długość kija....i ..... :wink:

He hehehehe.....spokojnie Panowie i Panie ( jeżeli takowe tu są :D )

Cały czas ćwiczę i to nie tylko Modern Arnis.....ale o tym napiszę innym razem.
Powiem Wam tylko , że uważałem się za kogoś kto umie trochę walczyć kijem, ale mój obecny sparing-partner, daje mi dobrą "lekcję pokory"..... :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witaj Ros!
W sobotę jak stoisz z czasem? Masz czas na kijkowanie :-) ? Jak dobrze pójdzie będziesz miał okazje poćwiczyć w miłym towarzystwie :D
Ps. Szkoda, że nie jedziesz z Nami na seminarium z GM Ernesto Presasem.
Pozdrawiam
Do zobaczenia wkrótce
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
tak Presas ... oj bedzie wspaniale !! nareszcie wykijkuje sie za caly tydzien :)
  • 0

budo_c!r
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków city

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Nie wiem czy juz ktos o to pytał ale chętnie zaczoł bym trenowac Modern Arnis, chodzi mi gdzie odbywaja sie treningi, cenne, jakie sa wymogi itp, jestem zielony w tych sprawach wiec będe wdzieczny jak ktos udzieli mi informacji ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witam !

Modern Arnis w Krakowie...?? to chyba pytanie do mnie...!!! :D

Zobacz sobie moją stronę, tam masz nr telefonu, zadzwonisz i wszystkiego się dowiesz!
  • 0

budo_c!r
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków city

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Aha dzieki wielkie =)

Jeszcze mam pytanie z natury technicznej jest jakas różniaca miendzy Eskrima a Modern Arnis??
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
nooo tak......zaczynają się pytania... :D

Clr - pytasz jak byś miał jakiś wybór w Krakowie i zastanawiał się gdzie iść :) .

Jak dla mnie , pytanie jest z natury techniczno- teoretycznych. Nie ćwiczyłem Eskrimy więc nie wiem, ale moim skromnym zdaniem, w obecnych czasach różnice są niewielkie bo wszystko co do nas dociera jest mocno zmodyfikowane. Niezależnie od tego co mówi większość forumowiczów z naszego grona.
Należę do grona miłośników filipińskich systemów, którzy bardziej wolą ćwiczyć niż dyskutowć nad teoretycznymi różnicami. Wszystkie style filipińskie używają kija i noża. We wszystkich uczą się technik ręcznych i nożnych. Jeżeli zobaczysz walkę ( oczywiście sportową ) dwóch dobrych fighterów, to nie będziesz wiedział który uprawia Arnis a który Eskrimę, bo żaden z nich nie będzie mógł wykorzystać wszystkich technik których się nauczył w ramach swojego stylu.
Dlaczego...? Bo walka jest bardzo prosta i prymitywna i większość "ładnych sztuczek", których się uczymy jest niemozliwa do wykonania. Wszystko sprowadza się do ilości czasu jaki każdy z nas może poświęcić na treningi, bo to przekłada się później na sposób walki.
Ważne jest żeby styl który chcesz ćwiczyć miał "mocne korzenie" filipińskie. Modern Arnis i np. Doce Pares Eskrima takie mają.

Żeby dostrzec i zrozumieć różnice między np. Modern Arnis a Eskrimą musisz zacząć ćwiczyć któryś z tych z stylów. W przeciwnym wypadku twoja wiedza będzie czysto teoretyczna i praktycznie niezrozumiała :)

Poćwiczysz u mnie, opanujesz podstawy Modern Arnis i pojedziemy do chłopaków z Doce Pares Eskrima. Wtedy zaczniemy dyskusję na temat różnic.

Zapraszam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024