Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coloseum a P. Zaremba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Coloseum a P. Zaremba...
Wczoraj z czwartku na piatek, po ostrym imprezowaniu... az z fotela spadłem kiedy zobaczyłem zawodnika KALAKI na konfrontacji czy coloseum... nawet dobrze sie trzymał chlopak, szkoda ze doszło do dogrywki.. No ale Zaremba dał showww
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
mógłbyś jakoś się rozwinąć? co gdzie kiedy i jak? :?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Hm, mnie tamten gosciu zaskoczyl in plus, bo jakos nigdy nie udalo mi sie uslyszec nic dobrego o kalaki, a on nie byl wcale taki zly.
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
może ktoś mi wyjaśni co gdzie i kiedy?!!!!

co do kalaki to sprawa ma się tak, że wszyscy słyszeli o combat-kalaki
a P.Zaremba i jego ludzie to Kalaki-Arcanis, (stowarzyszenie filipińskich sztuk walki)
poza nazwą różnicę widze taką, że P.Zaremba czasem podrózuje do źródeł na filipiny i przywozi stamtąd wiedzę i techniki z Kali a nie z karate tsunami.
Nie wiem o co wam chodzi i co, gdzie i kogo widzieliście ale nie dziwie się że oceniacie to in plus - trening u takiego nauczyciela musi przynosić efekty bez względu na styl. Kalaki czy ving tsun, obojętne.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Hmmm......Naseem.............Ciekaw jestem ktoś Ty?!
Jak by Ci tu powiedzieć......................????????????

Aaaaaaaaaa......co się będę odzywał :evil:

Ładną dziś pogodę mamy, prawda?!
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
wystarczy mi tylko krótkie wyjaśnienie czym zachwycił lub nie pan Zaremba.
to takie trudne?
tak byłem ciekawy bo powiedzmy, że widziałem go kiedyś w akcji

bez obawy nie jestem kimś znanym w środowisku FMA
jeśli coś masz do Kalaki Zaremby to daj znać, powiedz co ci nie pasuje może dzięki Tobie nie popełnie błędu i nie pójde do niego na zajęcia...
nie obrażę się, nie ogadam cię i nie będę się mścił raczej bo to nie moja sprawa

wiem,że najłatwiej się nie odzywać... i udawać i pozować. może spróbuj to zmienić

czy to temat tabu? :)
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
P.Zaremba ma nibywały talent do opowiadania bajek.W " Samuraju" był artykuł jak to nasz bohater uczestniczył w turnieju "bez zasad" w ojczeżnie beżowych ludzi-Filipinach i jakim był herosem w owych zawodach. Przeciętny czytelnik myśli o: nizły musi być! 8O A prawda jest taka że turniej odbył się dwa lata wcześniej i organizator nigdy nie słyszał o P.Zarembie- to po pierwsze.Po drugie kilka lat temu podczas mistrzostw wekaf w Los Angeles w/w pan twierdził że miejscowi dogsi to jego kumple i że zna lokalizację "dojo" dogsów. :o . Po trzecie to że naraził swojego ucznia na niebespieczenistwo utraty zdrowia na drugiej konfrontacji sztuk walki. To zaledwie wierzchołek "góry lodowej", więcej ciekawostek znajął ludzie na forum wywodzący się z c.k. także nie dziw się postem Rosa. 8)
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Naseem - nie mogę Ci nic wyjasniać, bo w sprawie Coloseum czy też konfrontacji nic nie wiem - nie widziałem.

Ale osobę znam, jeżeli widziałeś go w akcji a może nawet rozmawiałeś, i jesteś nim np. zafascynowany ( piszę "np", bo nie wiem jakie miałeś odczucia ) to rozumię Cię i myślę że powinieneś iść do niego na trening. Wyglądasz na gościa, który wie czego chce. To cecha dobrych wojowników. Każde doświadczenie jest potrzebne, żeby się rozwijać.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Oyamafan - ja tu się pocę żeby gościowi "delikatnie" wytłumaczyć a Ty tak prosto z mostu, bez ogródek :lol:

Dzięki :wink:
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
no i dzięki.
walkę widziałem - szkoda kolesia
gdzie w takim razie cwiczy Kraków? skoro nie u P.Z i co ćwiczy i dla czego?
nie wierzę prasie - nawet samurajowi :)
byłem na treningu u P.Z - nie było łatwo - rozumiem ze ci którzy go znają zrezygnowali z obawy o własne zdrówko. czy tak?
co sądzicie o CK w stanie obecnym ( tylko proszę mi tu bez polityki) tj:
czy warto u nich ćwiczyć? tj czy mają jakies zaplecze merytoryczne czy tylko robią sobie fotki z mistrzami i zdobywają kolejne DANy?
ok to tyle
dzięki za odpowiedzi poprzednie i może nie ostatnie
pozdrawiam
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Nie chce mowic za inne osoby, ale napewno znajdziesz kogos innego :) . Bo ta osoba ostatnio mowila cos ze nie ma z kim pocwiczyc :wink: . Ale ja juz nic nie mowie !!
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Naseem - byłeś na jednym treningu? 8O i co ? zrezygnowałeś ? hmmm......
Byłem pewny że jesteś twardszy gościu :wink:

Od każdego się można czegoś nauczyć - od jednego dostajesz wiedzę, od drugiego uczysz się przyjmowania DAN-ów, od trzeciego uczysz się jak bajerować itd....

Ja byłem w CK, byłem u Zaremby i od każdego coś się nauczyłem. Były to dobre i złe lekcje. Obecnie ćwiczę Modern Arnis i jestem zadowolony. Wiem że jeżeli dostanę stopień mistrzowski to tylko i wyłącznie za kilka lat ciężkiej pracy i za konkretne umiejętności. I nie będzie to jakiś DAN, bo to japońskie nazewnictwo, tylko LAKAN.

Nie wiem czy jesteś zdecydowany ćwiczyć Arnis, czy dopiero szukasz ?
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Sirherm - :lol: :lol: :lol: :lol:

Gdybym nie pamiętał naszej rozmowy, to bym nie wiedział o kim mówisz heheheheh....
Gaaduułłaaaa...... :wink:

No to kiedy przyjeżdżacie ???? :D
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Naseem - jeszcze jedno,

przeczytałem teraz uważnie twoje posty i wynika z nich że już coś ćwiczyłeś z FMA. Możesz się troszkę ujawnić ? Czy to tylko taki " bajerek" żeby zagaić rozmowę ?

8)
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Ros wypowiadasz sie bardzo delikatnie i pozytywnie o wszystkich i chwała Ci za to ale nie mozna zapominać, że złe lekcje zajmują dużo bardzo cennego czasu - marnuja go. I najważniejsze - złe lekcje mogą zabrac sporo jeszcze bardziej cennego zdrowia.

Naseem zrób prosty bilans strat i zysków, plusów i minusów, przeciez widziałeś trening.
Jeżeli chodzi o trenera to nie zawsze liczą sie tylko jego indywidualne umiejetności ale jeszcze jego talenty pedagogiczne, bo jeżeli on potrafi a nie będzie umiał nauczyc to dalej tylko on będzie posiadał te umiejetności. Nie patrz także czy Twój mistrz spotyka sie z wielkimi mistrzami ale czy i Ty będziesz miał taka mozliwość.
Nie chcę, żeby mój post wyglądał na reklamę, nie znam osobiście Zaremby ale obiłem sie o wielu ludzi, którzy twierdzili, ze robia coś pięknego i "najlepszego dla mnie" i ja zostałem przy Modern Arnis Dlaczego? Zacytuję Rosa:"Obecnie ćwiczę Modern Arnis i jestem zadowolony. Wiem że jeżeli dostanę stopień mistrzowski to tylko i wyłącznie za kilka lat ciężkiej pracy i za konkretne umiejętności." Taki jest sposób rozumowania ludzi z MA i dla mnie to jest odpowiedzią co ćwiczyc i dlaczego.
Dodam tylko, że sa do tego stwarzane rzeczywiste mozliwości. :)
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Naseem: zarówno CK jak i p. Zaremba nie ma nic wspólnego z systemem Kalaki z Filipin mistrza Glaragi. Obie strony zapożyczyły tylko nazwę lub człony nazwy dla swoich potrzeb. Od początku do chwili obecnej jest to jeden wielki przekręt ... Ale to już było wiele razy na forum ... Co do p.Zaremby uważam, że dopóki nie będziesz z Nim przez jakiś dłuższy czas to nie dowiesz się jaki on jest. Możemy współnie pisać razem laboraty a to i tak może do Ciebie nie przemawiać... Jeśli chcesz trenować FMA (w Krakowie) a nie koniecznie Kalaki to skontaktuj się z Rosem. Zapewniam Cię, iż w Naszym systemie będziesz miał dostęp do różnych mistrzów. Nie chowamy ich tylko do swojej dyspozycji i nie zarabiamy na Nich. Dziękli Naszemu Chief Instruktorowi mamy takie możliwości. Ci co trenują Modern Arnis wiedzą o tym... A po uzyskaniu odpowiedniego poziomu będziesz miał satysfakcję ze swoich umiejętności i stopnia. Pozdrawiam
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
W 100 % potwierdzam to co mowi Zax. Mozna sie uczyc od ludzi ktorzy sa najlepsi i z tego co sam odczuwam przyjezdrzaja oni do nas bardzo czesto !!
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
widzę że udało mi się rozruszac nieco ten post :)
wytrzymałem więcej niz 1 trening u P.Z i myślę że nadal mam ochotę popróbować, nie stanowi to dla mnie takiego obciążenia jak dla niektórych z was bo nie jestem z Krakowa, więc sprawa charakteru Pana Z jest mi obojętna - po prostu nie zdąży mi się sprzykrzyć no i nieczęsto będę miał szansę na spotkanie.

tak Ros to taki bajerek naczytałem się o FMA i teraz szukam przyjaciól na forum wsród prawdziwych twardych chłopaków :lol:

Ujawnię tylko tyle, że jeżeli ty Ros jesteś trenerem MA w Krakowie ( a zaczynam dedukować,że tak jest) to ja jestem kimś kogo poznałeś kiedyś i bez problemu rozpoznasz na ulicy i podasz mi rękę. wyglądam prawie tak ja na grafice pod moim nickiem :)
więcej nie powiem bo różni tu czytają i oberwę 8)

Pytam o CK i PZ bo jestem ciekaw jak się losy potoczyły i interesują mnie opinie z każdej strony. Ale widzę że macie Modern Arnis i jeśli nie tracicie czasu na politykę itp to gratuluję.

A co do Kali czy escrimy to miałem okazję ćwiczyc u kilku osób (i dużo się nauczyłem!) i jak już myślałem że jestem całkiem niezły (w sumie słusznie) to trafiłem do kogoś kto nie mówił nawet po polsku i nie wiedział, że są jakies CK i PZ ( o modern arnis wiedział bo ma stopień mistrzowski notabene) i jak mi pokazał co to jest Kali to się załamałem. po prostu uczyłem się jakis gówien wcześniej bez sensu. "Fajnie" jest pomyśleć ,że setki osób nadal uczą się FMA które z FMA nie ma nic wspólnego.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
Naseem :!: :!: Ja Ciebie znam 8O :?:
Wiesz co, jesteś sadystą cha cha cha........tak się znęcać nade mną, to nie ludzkie :wink:

Nie dość, że jesteś sadystą to jeszcze chwalipięta :lol: .
Twierdzisz że coś umiesz, no to czas na konfrontację hehehe :) ( to taka mała prowokacja :wink: )
Na mojej stronie jest nr.telefonu, zadzwoń to się spotkamy i pokażesz co potrafisz.....

Chyba że się boiszszszszszszsz......................... :wink:
  • 0

budo_naseem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coloseum a P. Zaremba...
ok jak będę się wybierał do krakowa to dam znać i chętnie wpadnę na trening
ale na sparring to raczej nie bo się boję strasznie !!!!!!!!!
jesteś troszkę za wysoki jakdla mnie - musiał bym od razu Cię zabić :wink:
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024