Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modern Arnis - Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Hej!!

Z tego co wypatrzyłem to na koszulce ma emblemat organizacji Bakbakan International ale jest to organizacja skupiająca kilku mistrzów z róznych systemów. Prawdopodobnie przyłączył się do nich z powodów czysto komercyjnych?!!

Tu jest link do nich [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Może ktoś napisze parę słów o nich?? :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
O Bakbakanie mowia roznie. Kiedys byli z nim zwiazani zarowno Tony Diego - nastepca Tatanga jak i Romy Macapagal. Jednak tylko zostal jeden uczen Tatanga - zalozyciel Bakbakanu - Ch. Ricketts. Polaczyli oni troche systemow roznych. Dlatego tez inni uczniowie Tatanga odeszli...
Logo Bakbakanu to nie logo Ilustrisimo...
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witam

W dniach 15 - 18 czerwiec w Witzenhausen w Niemczech odbyło się kolejne szkolenie z zakresu FMA. Zajęcia prowadził Mistrz Alfred Plath - Lakan Apat (IV dan) oraz Andreas Boruta. W programie m.in. techniki z zastosowaniem pojedynczego i podwójnego kija, noża, podwójnego noża i laski. Cieszę się że udało mi się wkońcu wybrać z chłopakami na taką imprezę. Cztery dni treningów, to taki krótki obóz, kończylismy czasami koło 11-12 w nocy, oczywiście po oficjalnych treningach.

Kilka fotek znajdziecie na mojej stronie i oczywiście na stronie Modern Arnis Częstochowa, zapraszamy..!!!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
No widzisz znalazles logo Ilustrisimo. Nawet nie przypuszczalem ze bylo tak blisko mnie ;)
Zobacz na logo FFS :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Hej Kenjiro

No znalazłem :) , chociaż myslałem że jest to raczej logo szkoły Tony Diego, dlatego się nie chwaliłem. Ale może coś jeszcze się znajdzie
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
No i mamy wakacje!!!

Dookoła cisza i spokój, nikt nie pisze na forum FMA. Czyżby wszyscy wyjechali na wakacje?! Obozy hulają już pełną parą, pogoda jest całkiem znośna - można się spocić :D .
A ja w tym roku nie mogę być na obozie bo akurat będę sam w pracy. A będzie ciekawie, Carlos Pulanco, może kilku młodych Niemców z Andrzejem Borutą....
Może ktoś z Polski będzie odwiedzał Kraków i wpadnie do mnie na "mały" trening !!! kijów jest u mnie dostatek !!! "Salę" mam dostępną cały czas, zapraszam!!! Moi ludkowie chętnie z kimś nowym postukają.


McCoy - chyba miałeś być w Polsce w wakacje???!! A tak na marginesie - cuś cię wcięło???

Arnisadorzy z innych organizacji - może napiszcie gdzie macie obozy w tym roku, jakie warunki, czy macie salę do dyspozycji, czy żarcie jest tam dobre itp
Nasz obóz będzie po raz drugi w Węgierskiej Górce - miejsce jest ok. Pokoje 4-5 osobowe, dobre jedzenie, duzy ogród gdzie mozna ćwiczyć, mała wiata pod którą jest cały czas rozłożona mata, oczywiście sala gimnastyczna ( około 2 km). Z jednej strony widok na Beskid Żywiecki z drugiej Węgierska G., do centrum blisko, jakieś dyskoteki, kawiarnie - ogólnie mówiąc - OK.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
No coz szkoda ze cie nie bedzie ale nie martw sie potrenujemy rowniez za ciebie :)
Zarowno w dzien jak i z dziewczynami na imprezach w nocy. :twisted:
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Hejo!
Sirherm nie martw się bo Ros i tak Nas chyba odwiedzi - na krótko...
Będą też przejazdem inni fajni ludkowie z różnych m-sc w Polsce...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
nie wcielo mnie. jest kilka interesujacych projektow zjadajacych sporo czasu i wysilku. na wakacje w polsce bede, ale przyszle... qui pro quo :D . odkad dostalem od Seana klucze do nowej szkoly, trudno mnie w domu zastac 8) . ring na stale, trzy wielkie maty zapasnicze, dziesiec ciezkich workow wisi na stale. jak jeszcze wstawimy prysznic, to sie tam przeprowadze :)
pozdro
LB

ps. jedne z pierwszych zdjec po/w trakcie remontu (teraz wyglada duzo lepiej):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Wow.

Fajny obiekt.


A ja kurczę większość mojego nożowo pałkowego życia spędzam pod chmurką w spiekocie lub po kolana w śniegu!

Jeszcze raz, fajna salka.

ps. a żona pozwwoli ci się przeprowadzić??? :)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
dzieki, nam sie tez podoba :-)
pytanie o aprobate planow przeprowadzki przez slubna traktuje jako retoryczne :)
to jest plakat ktory wisi na centralnym miejscu jako inspiracja i motywacja do ciezkiego treningu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdro
LB
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Otworzyłym mi się plakat z jakimś szczupłym gentelmenem.

To ten właściwy?
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
w rzeczy samej :) wiele jest filmow "kultowych", ktore na to miano nie zasluguja. "Napoleon Dynamite" jest dzielem przelomowym w historii kina. na zdjeciu jest Kip, jeden z glownych bohaterow tego filmu. w sktocie - dobrze jest miec troche dystansu do tego, co sie robi :-)
pozdro
LB
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
McCoy - salka super, każdy chciałby mieć takie cuś do dyspozycji. Mógłbym zamieścić zdjęcie swojej "salki", tzn magazynu, ale nie chcę was przerazić hehehehehe...

Kriss - wybierasz się może do Krakowa w najbliższym czasie?

kurna ale ciepło, zaraz idę na basen... 8)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Dołączona grafika

To jedna z naszych sal :D .

Właśnie ubijamy podłogę :wink:


ps. no właśnie niedługo chyba dopnę kontrakt, i to w Kraku. Wtedy chętnie na piwko i w ogóle :D
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Kriss - widok waszej sali jest obecnie bardzo miły - powiało "lekkim" chłodem :wink: . To zdjęcie zastąpi mi klimatyzację której nie mam hehehehe...
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
McCoy - potrzebne fachowe tłumaczenie poklon .

Przeczytaj tłumaczenie o stylu NECOPA Arnulfo Mongcala, które zamieściłem na swojej stronce i powiedz czy jest Ok. Jestem pewny, że poprawisz ten fragment:
" Bacon nauczył Mongcala technik “short cut” (skrót) oraz “break of” (przerwać/oderwać). Ten styl zawiera techniki śmiertelnych ciosów w nerwy oraz inne metody, w których wykorzystuje się użycie palców, pięści, dłoni a nawet głowy i innych części ciała. Bacon nauczył Mongcala również technik “Punta y Daga”, w których używa się noża i kija. "

Chodzi mi o te techniki..??!!! Jak byś to przetłumaczył?

A tak dla przyponienia :) przetłumaczyłeś coś dla mnie :?: I nie mów że nie masz czasu, odpuść sobie jeden trening i tak jesteś już dobry hehehehe... :wink:
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Ros, jak juz ty mowisz, ze jestem dobry, to sobie wogole treningi odpuszcze :lol: i tak najwiecej czasu mi szkola zabiera i teraz jeszcze robie papierek na "personal trainer" (kupa bzdur, ale 30$ na godzine mnie motywuje :) ) sprawdze najdalej do przyszlego tygodnia.
pozdro
LB
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
McCoy - dzięki za szybką odpowiedź. Wstawię twoje uwagi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Arnis - Kraków
Witajcie!

Chciałem podzielić się z wami pewnym spostrzeżeniem.
Zagłębiając się w historię i życiorysy mistrzów FMA, dochodzę do wniosku że niezależnie od tego który ze stylów ćwiczymy to ćwiczymy techniki bardzo do siebie podobne. I nie tylko dlatego że są to techniki walki z jednego rejonu świata, z Filipin, ale dlatego że nasi mistrzowie w jakimś okresie czasu ćwiczyli razem przekazując sobie wzajemnie "tajniki" swoich stylów. Modyfikowali je razem, udoskonalali, rozwijali w nowych kierunkach itd...tworząc systemy których się uczymy. Biorąc życiorys dowolnego mistrza co kawałek widzimy znajome nazwiska mistrzów, którzy z nim współpracowali lub u niego ćwiczyli albo jego uczyli...
FMA w obecnej formie jest zlepkiem technik i doświadczenia wielu wojowników, co daje nadzieję na dużą skuteczność, bo " co dwie głowy to nie jedna"...hehehe....jak mawia stare powiedzenie. I miejmy nadzieję, że jest w tym tylko "troszkę" komercji :wink:


Już niedługo zamieszczę na stronce info o Venancio „Anciong” Bakonie twórcy stylu Balintawak, aż się roi tam od znanych nazwisk. Będzie przedstawiony wpływ tego mistrza na wiele innych odmian FMA.

Postaram się też zebrać wszystkie zdjęcia na których są razem i zamieszczę je na końcu galerii mistrzów.
Jeżeli macie takie zdjęcia to podzielcie się z nami.....nooo nnooo...śmiało.. :lol:

Acha, pamiętajcie że zbieram loga stylów z całego świata, może ktoś mi coś podeśle..???

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024