Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
wstęp dla osób nastawionych na odpowiedź w stylu "masz temat...." "uzyj szukaj..."

przeczytałem wszystkie
uzyłem opcji szukaj
nie jestem wcale nowy ;) mało piszę ale zaglądam od dawna


i do konkretów:

pytanie z pozoru banalne
kto zajmuje się treningami FMA w warszawie ??

proste ;) prawda ?
wcale że nie...
przyjmijmy że osoba pytająca:1 nie jest zaawansowana teoretycznie w temacie - czyli nie pójdzie na trening do A i do B i nie oceni gdzie jest prawdziwe FMA a gdzie ktoś wciska jakiś self-made pseudo system (było już o takich na forum), nie rozróżni czy to jest doce pares czy pseudo doce pares itd - nie chcę za bardzo rozwijać bo kwestia była już omawiana...
2 nie zna ludzi ze środowiska MA którzy pomogliby dokonać wyboru/oceny...

wchodzimy na budo, czytamy i sytuacja się wcale nie rozjaśnia...
znajdujemy "pałki i noże" lub same "pałki" w kilku miejscach:

viet vo dao (niby nie FMA ale pałki są) - ale znajdujemy też opinie, że techniki trochę drewniane, ruchy schematyczne (temat pałka a nóż) - a sam prowadzący przyznaje, że w prawdziwych FMA te kwestie rozpracowane są o wiele lepiej... czyli chyba nie

combat kalaki - niby tak, FMA jak wynika z ich informacji i wogóle jest dobrze... ale znow na budo temat (ck a fma) który wzbudza powazne wątpliwości - czyli chyba również nie

braingame - właściwie brak jakichkolwiek opnii - trener pisze "opieramy się na bla bla bla" i tak, jesteśmy FMA ale znów na budo tematy - w jednym wątpliwości juz do samej strony www hwarang, a w drugim opinia AdamD z wizyty na treningu noży - znów wątpliwości i nikt nic nie wie

sytuacja robi się trudna... podobno w Krakowie robią FMA (Ros)- ale dojeżdżac na treningi po pracy ? nierealne...
nad morzem też -(Kenjiro) no może nie FMA ale dobre pałki... tyle że dojazd gorszy niż do krakowa - znow zonk.

cały czas trzeba brać pod uwagę posty takie jak Naseem'a (pisze sensownie to może coś wie;) ) w temacie P. zaremba a....

A co do Kali czy escrimy to miałem okazję ćwiczyc u kilku osób (i dużo się nauczyłem!) i jak już myślałem że jestem całkiem niezły (w sumie słusznie) to trafiłem do kogoś kto nie mówił nawet po polsku i nie wiedział, że są jakies CK i PZ ( o modern arnis wiedział bo ma stopień mistrzowski notabene) i jak mi pokazał co to jest Kali to się załamałem. po prostu uczyłem się jakis gówien wcześniej bez sensu. "Fajnie" jest pomyśleć ,że setki osób nadal uczą się FMA które z FMA nie ma nic wspólnego.



i mając juz zebrany obraz z całego forum ponawiam lamerskie pytanie:
gdzie w warszawie (ale i gdzie w polsce - bo temat mam nadzieję jest ciekawy nie tylko dla mnie) można trenować PRAWDZIWE FMA.
tak żeby po 3 latach treningu nie okazało się, że naprawdę to trenowaliśmy jakieś wizje trenera, a o FMA nie mamy pojęcia...

może przegapiam jakiś wazny aspekt
może nie znam jakiegoś klubu
a może znajdzie się jakiś adept FMA który nie prowadzi normalnych treningów ale zechce podzielic się swoja wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa

nad morzem też -(Kenjiro) no może nie FMA ale dobre pałki... tyle że dojazd gorszy niż do krakowa - znow zonk

U mnie raczej wiecej noza niz palek....ale dzieki :-)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa

viet vo dao (niby nie FMA ale pałki są) - ale znajdujemy też opinie, że techniki trochę drewniane, ruchy schematyczne (temat pałka a nóż) - a sam prowadzący przyznaje, że w prawdziwych FMA te kwestie rozpracowane są o wiele lepiej... czyli chyba nie


Pałkami ( czy innymi odmianami kija )nie tylko w VVD ale równiez w różnych nie filipińskich systemach.
To jest tak jak z np. kopnieciami - najlepiej rozpracowali je Koreańczycy z TKD ale w innych systemach też występuja i nie musza być na gorszym poziomie.

że w prawdziwych FMA te kwestie rozpracowane są o wiele lepiej


siłą rzeczy - bo np. w VVD ćwiczy się walkę wręcz bez broni o wiele częściej niż Vu Khi ( techniki z bronią ) - jest coś za coś. :)
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Kenjiro ja tylko powtarzam to co przeczytałem :twisted:
może kiedyś nadarzy się okazja żeby zobaczyć na własne oczy

Panie Ryszardzie - jak najbardziej się zgadzam, że poszczególne elementy (w tym wypadku kije) przejete z innych systemów, niekoniecznie muszą być gorsze - kwestia poświęceonej im uwagi i nacisku na treningach
jednak nadal broń w VVD jest tylko częścią treningu

pytanie nadal pozostaje aktualne - kto zajmuje się bronią (nóż, kije, ostrza itp) na przyzwoitym poziomie w warszawie i kto robi to zgodnie z założeniami systemów (mi akurat chodzi o FMA) a kto prowadzi dośc dowolne eksperymenty
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Co do Warszawy to nie odpowiem ci na to pytanie ale jesli chcesz nauczyc sie porzadnie jakiegos systemu FMA to pomyśl o Czestochowie. Faktem jest to ze czesto uczyc sie mozemy od mistrzow systemu (z innych krajów w tym również Filipin) co chyba potwierdza fakt ze na treningu wykonywany jest program Modern Arnis.

Nie bede pisac innych rzeczy bo wyjdzie znowu jakas przepychanka co jest lepsze. Jesli chcesz zobaczyc co i jak to niedlugo ( kwestja tygodnia ) bedzie seminarium w Częstochowie. Przyjedz i zobacz mysle ze dogadasz sie z kilkoma osobami i zobaczysz co i jak.

P.S. Najlepiej skontaktuj sie z Zax'em

Pozdrawiam
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Dobrze mówisz Sirherm !!

tiKemi - zaglądnij do nas na seminarium, poćwiczysz, zobaczysz co robimy, pogadamy....

:D
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa

viet vo dao (niby nie FMA ale pałki są) - ale znajdujemy też opinie, że techniki trochę drewniane, ruchy schematyczne (temat pałka a nóż) - a sam prowadzący przyznaje, że w prawdziwych FMA te kwestie rozpracowane są o wiele lepiej... czyli chyba nie


Moze teraz sie pozmienialo... Jak pare lat temu trenowalem VVD, to z bronia niewiele widzialem treningow (glownie formy), a i tak byl to temat raczej dla starszych stopni.

Ponizej pare fotek z treningow z bronia jednego ze stylow sino-wietnamskich - Quan Khi Dao. W Polsce trenujemy styl Vovinam, jakby ktos nie wiedzial. Sa tez zajecia z Vo Quyen, ale ich nie widzialem, a na pokazach wypadali kiepsko.

OK, tak wyglada wietnamskie podejscie do tematu:

Przygotowani do walki dlugim kijem:

Dołączona grafika

Sparring z Long Gian (nunchaku):

Dołączona grafika

Kij:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu raczej pokazowka, nie sparring:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Miecz:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Ale na treningach oczywiscie broni nie poswieca sie zbyt duzo czasu, bo jest do opanowania sporo innych trudnych rzeczy:

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Świetne jest to przedostatnie zdjęcie - kopnięcie w wyskoku !!
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Witam wszystkich !
tiKemi zaprasza Cię do Łodzi, gdzie prowadzę Estokadę. Treningi nie tylko z bronią, ale wszystkie ruchy bazują na cięciach lub pchnięciach. Typowe założenia FMA. Powtarzam są to założenia, gdyż FMA nie można sprowadzić do zamkniętej formy.

pozdrawiam
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Sirherm, Ros - z chęcią skorzystam z zaproszenia - jednak bedą to odwiedziny na zasadzie "jak się uda wygospodarować dzień wolny" - co niestety w obecnych czasach wcale nie jest takie proste jak bym chciał - ale będę pilnie śledził plany co do seminariów, i jesli się jakiś weekend trafi to kto wie ;) . właściwie Kraków jest bardziej prawdopodobny bo bywam tam nawet dość często - tyle , że wyłącznie w weekendy

Haggax - dowód na to, że wietnamczycy też potrafią przjmuję bez żadnego wachania. szkoda, że to nie u nas...
przyznam się, że szukam czegoś skoncenrowanego na broni - a treningi uderzane i parter interesują mnie zdecyowanie mniej - po pierwsze jestem za cienki ;) , po drugie traktuję to jako czyste hobby...

jjaro - czekam na uruchomienie www, żeby dowiedzieć się czegoś więcej :)
odległość zdecydowanie bardziej do przyjęcia :twisted:



czyżby okazywało się, że:

W WARSZAWIE NIKT NIE ZAJMUJE SIE FMA ???
AŻ NIE WIERZĘ...
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa

Haggax - dowód na to, że wietnamczycy też potrafią przjmuję bez żadnego wachania.


:-)

przyznam się, że szukam czegoś skoncenrowanego na broni - a treningi uderzane i parter interesują mnie zdecyowanie mniej


No, to VVD Cie zapewne nie zadowoli :-(
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
witam !

Stronka jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co prawda trochę w przebudowie od dłuższego czasu, ale jest też kontakt. Jak będziesz miał jakieś pytanko to pisz, albo dzwoń.

Pozdrawiam
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Do tiKemi:
Prawdpodobnie 2 kwietnia odbędzie się małe seminarium Modern Arnis w Warszawie (głównie podstawy systemu). Dam później znać o szczegółach
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa

czyżby okazywało się, że:

W WARSZAWIE NIKT NIE ZAJMUJE SIE FMA ???
AŻ NIE WIERZĘ...


W ogóle mnie to nie dziwi. Też swego czasu szukałem zajęć z FMA w Warszawie. Jedyne, co znalazłem, to telefon na pewnej stronie internetowej, poświęconej Doce Pares. Abonent tego telefonu, na uprzejme pytanie, czy mogę obejrzeć trening, odpowiedział mi uprzejmie, że wszystko jest dostępne w Internecie i nie obejrzę żadnych treningów - chyba, ze uiszczę składkę. Może to i dobra metoda marketingu, ale ja się nie skusiłem.
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
oj nieladnie te Pan postapił... ale zawsze i wszedzie Combat Kalaki bedzie... lepiej tam sprobuj:)
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Combat Kalaki... - to nie filipińska sztuka walki! Tylko twór pewnej osoby/osób ... No ale może też spróbować ...
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Nie zax myslisz pojecia CK to filipinska sztuka walki... ja wiem bo slyszalem to W KOnfrontacji, jak spiker mowił:)
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Powiedział/przeczytal to co miał na kartce. Wiem co piszę ... W nazwie Combat Kalaki tylko człon "Kalaki" pochodzi z Filipin. Rozwojem systemu Kalaki zajmuje się Mistrz Glaraga. Nigdy nie zajmował się propagowaniem tego systemu w Polsce ani przez p. Nasiłowskiego z Australii, ani przez p. Zarembe a także przez p. Nycka. Ten temat był już wiele razy wałkowany na forum i nie chcę go dalej wałkować ... Posiadam kasetę z pobytu na Filipinach, na którym Mistrza Glaraga m.in. przedstawił swój system Kalaki i jest to całkiem coś innego. Dlatego jestem pewien co piszę ... Combat Kalaki to system stworzony w Polsce (ze względów komercyjnych). Nigdzie poza Polską nie znajdziesz Mistrzów propagujących taki system. Formy, które poznałeś tj. forma A,B,C lub 18-to ruchowa to formy stworzone dla Was. Widziałem formy Mistrza Glaragi (różne) i są one całkiem innne - są filipińskie (jeśli wiesz co mam na myśli). Sam sobie odpowiedz: Dlaczego nigdy w historii istnienia Combat Kalaki nie został zaproszony żaden Mistrz tego systemu... Podkreślam, że nikomu nie odradzam uczęszczania na zajęcia CK - każdy decyduje sam za siebie ale dobrze jest wiedzieć na czym się stoi ... Dziwię się tylko, że tak długo jeszcze tworzony jest filipiński mit wokół CK.
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Ja osobiscie slyszalem jak spiker mowil ze sposub poruszania sie w FMA to cos ala taniec, po czym wyszlo ze cwiczacy to zawodnicy Capuera :)
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ktoś naprawdę znający temat mógłby sprecyzować ? FMA Wwa
Zax zartowałem sobie:) nie denerwuj sie:) to była ironia... dzieki za wytłumaczenie:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024