Skocz do zawartości


Zdjęcie

Explosive Self Defence System


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

Przeklinanie nie jest zresztą wcale większym faux paux (trudne słowo, w pierwszej wersji było: chujnia), niż poddawanie się takim emocjom, które każą literalnie pisać że się kogoś nie lubi. Wiele osób na forum jest wrogo do siebie nastawionych, ale nigdzie nie widziałem takich wyznań. To ciekawe.


:-) Canus, to była taka licencia poetica, nie traktuj wszystkiego dosłownie... Jak nie widziałeś podobnych wyznań to jeszcze dużo musisz poczytać archiwum tego forum... Acha, polecam lekturę archiwum, zwłaszcza działu Ulica, wszystkim mundurowym, jest wiele wątków poruszających praktykę zachowania się policjantów wobec ludzi...

Rozumiem sens pytania Słavo o zawód, bo też od razu mnie pewne rzeczy tknęły. Powiedzmy wprost - brak związku ze służbami ochrony prawa wyklucza z góry zdolność kompetentnego się wypowiadania o ich szkoleniu. .


Bzdura. I tyle. Nawet nie chce mi się tego rozwijać. Zaznaczę jedynie, że jednak coś tam mam wspólnego z wojskiem i policją i czasami występuję jako ekspert i autor publikacji. Znam ludzi ze środowiska i nieskromnie mówiąc od większości z nich czuję się bardziej kompetentny. Nie od wszystkich ale od większości. Co do licznych błędów w szkoleniu wojska i policji, zwłaszcza policyjnych jednostek antyterrorystycznych, być może będę nawet niedługo opracowywał pewien raport. W interwencjach też uczestniczyłem. W jakim charakterze to tajemnica zawodowa. A mój zawód to tajemnica państwowa :-) Tak że gdybym chciał być złośliwy Canus, to użyłbym tutaj powiedzonka "z czym do ludzi!?"

Dyskusja z wami panowie jest lekko osłabiająca. Po pierwsze nikt nie krytykuje tu ESDS tylko pewne, zauważone na filmikach, zachowania. Wy traktujecie to jako atak na ESDS i osobisty atak na ludzi i odpowiadacie z taką nieznośną manierą że wasi oponenci nic nie rozumieją bo nie ćwiczyli ESDS... Po drugie, kilka osób łącznie ze mną wyjaśniało, że zarzut dotyczy bluzgania podczas zwracania się do uczestników seminarium a nie w trakcie scenek sytuacyjnych, a wy produkujecie w kółko opasłe posty z tłumaczeniami że bluzganie podczas scenek sytuacyjnych należy do metodyki szkoleniowej... Po trzecie, zwracam wam uwagę, że na stronie jednego z waszych instruktorów jest mało zawoalowana reklama nauki bicia "delikwentów" bez zostawiania śladów skierowana do policjantów, co skrytykowałem jako potencjalny przedmiot nadużycia przez nieodpowiedzialnych funkcjonariuszy, a wy piszecie że to przecież lepiej niżby taki miał grzmocić pięścią... Eee, tak to my się nie dogadamy... Z mojej strony powoli już chyba EOT.


Wosiu
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
:-) Canus, to była taka licencia poetica, nie traktuj wszystkiego dosłownie... Jak nie widziałeś podobnych wyznań to jeszcze dużo musisz poczytać archiwum tego forum... Acha, polecam lekturę archiwum, zwłaszcza działu Ulica, wszystkim mundurowym, jest wiele wątków poruszających praktykę zachowania się policjantów wobec ludzi...

Bzdura. I tyle. Nawet nie chce mi się tego rozwijać. Zaznaczę jedynie, że jednak coś tam mam wspólnego z wojskiem i policją i czasami występuję jako ekspert i autor publikacji. Znam ludzi ze środowiska i nieskromnie mówiąc od większości z nich czuję się bardziej kompetentny. Nie od wszystkich ale od większości. Co do licznych błędów w szkoleniu wojska i policji, zwłaszcza policyjnych jednostek antyterrorystycznych, być może będę nawet niedługo opracowywał pewien raport. W interwencjach też uczestniczyłem. W jakim charakterze to tajemnica zawodowa. A mój zawód to tajemnica państwowa :-) Tak że gdybym chciał być złośliwy Canus, to użyłbym tutaj powiedzonka "z czym do ludzi!?"

----------

Szanowny Panie Wosiu !

Jezeli chodzi o komentarze ludzi na forum to wszystko trzeba brac z przymruzeniem oka. Jako profesjonalista powinien to Pan wiedziec. Po rozruchach w Geteborgu bylo wiele komentarzy co do zachowania sie policji, co do interwencji, ze zawczesnie, ze za pozno itp... Tak ze nie ma co tu dyskutowac.

Co do szkolenia to mamy inne zdanie.

Ludzie nie mowia o swoim zawodzie z roznych powodow. Dlaczego to ich problem. Ja smialo o tym mowie bo jestem z tego dumny. Moze naiwnie mysle.

Jak juz wczesniej wspomnialem nie mozna zwalic na swojego szefa albo kolege ze samemu popelnilo sie przestepstwo, blad w interwencji itp...

Celem IPDTA jest wymiana doswiadczen o realistycznych metodach interwencji, samoobrony itp... W to wliczone jest rowniez werbalna deeskalacja konfliktu. Z powodu wlasnych doswiadczen i obserwacji moich kolegow wiem ze werbalna agresja sprawia funkcjonariuszom duzo klopotow.
Sprawdzona metoda jest przygotowanie ich do tego.

Mysle osobiscie ze trudno jest budowac sobie opinie ogladajac pewien wycinek szkolenia.

Tak ze koncze moje trucie dupy na te tematy.

Jedno jeszcze tylko pytanie do Pana. W ilu szkoleniach ESDS:u Pan uczestniczyl ?

Czy w moim ? Czy w Ryska Pinczewskiego ? Czy Jurka Cichalewskiego ? Albo ktoregos z innych naszych instruktorow.

Przepraszam oczywiscie za powracanie i skoki pomiedzy roznymi tematami, literki, gramatyke itp...

Z powazaniem

Slawek Gozdzik
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Życzę wszystkiego najlepszego!

Wosiu
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

Życzę wszystkiego najlepszego!

Wosiu


Dziekuje bardzo powtarzajac jeszcze raz moje pytanie:

W ilu szkoleniach ESDS:u Pan uczestniczyl ?

Czy w moim ? Czy w Ryska Pinczewskiego ? Czy Jurka Cichalewskiego ? Albo ktoregos z innych naszych instruktorow.


Z powazaniem

Slawek Gozdzik
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Wosiu,
za bardzo zapalasz się i chyba przez to nie rozumiesz co się do ciebie pisze:

1) zauważ, że nigdzie nie ma problemów z dyskusją jeśli dotyczy ona merytorycznie ESDS. Jest ona bardzo ciekawa. Problem polega na tym, że kilka osób, w tym także ty, nie potrafi powstrzymać się od uwag osobistych. W twoim przypadku to było konkretnie: zwracanie uwagi na sposób wyrażania się; jawne stwierdzenie, że kogoś nie lubisz; ni z tego ni z owego głupawa uwaga o stylu pisania dyskutantów; wywyższanie się bo masz jakąś tajną robotę;

2) co do przekleństw, to jeszcze raz piszę, że masz rację: czym innym jest zaplanowane używanie tego podczas symulacji, a czym innym osobisty sposób bycia. Ja należę do tej chamskiej kategorii, ktora czasem powie coś dosadnie. Są inni, którzy mają inny sposób bycia, i tyle. A jak ci się to nie podoba, to chuj wbijam w zdanie twe. Nie wiem, czy to jest trochę jaśniejsze?

3) w twoim pisaniu o nielubieniu nie chodzi o słowa tylko o bardzo czytelne uczucie bezinteresownej niechęci jakie z tego przebija. Nie takie powinno być to "tao", co? ;)

4) dyskusja byłaby łatwiejsza, gdybyś jaśniej artykułował o co ci konkretnie chodzi, a nie pozostawiał tego do odgadnięcia dyskutantom. Chociaz także dzięki tobie ja sam mogę poczytać i znaleźć w odpowiedziach Slavo nowe spojerzenie na interesujące mnie tematy.

5) osoby nie związane ze służbami mundurowymi nie są w stanie trafnie wypowiadać się o potrzebach i sposobie szkolenia tych służb, taka jest prawda. Nie zmienia tego fakt znajomości iluś tam mundurowych, to wręcz śmieszne, ani "uczestniczenie"(sic!) w interwencjach. To są specyficzne zawody, bardzo silnie rzutujące na styl życia, zamknięty krąg znajomych, życie tymi samymi problemami. Tego z zewnątrz się nie przeskoczy. Co do generaliów, praca na ulicy albo w ochronie miała zawsze podobnie klimaty. To samo dotyczyło pretorian, różnych gwardii, Surete, obecnych policji w każdym kraju. Po czym czym się to rozpoznaje? Na przykład: podobne ruchy, podobna gadka, poglądy dalekie od ideałów harcerstwa. Jako kolejny przykład na tobie (to tylko przykład), można pokazać jak napisałeś, że dwóch "wykręca komuś ręce" - stary, wierz mi, że nikt z branży by tak nie napisał. Po takich rzeczach będziesz wszędzie rozpoznawalny jako obcy, laik, chociaż garniesz się do środowiska, chcesz z niego żyć, a być może nawet czasem włożysz jakiś mundur. Do tego dochodzi wyraźna niechęć do policjantów, co oni ci zrobili?

6) Na każdym szkoleniu podkreślam, jak działać, żeby nie było widocznych śladów. Opór takich osób jak ty właściwie dostarcza mi więcej motywacji, żeby tak robić dalej, bo widzę, że tu jest pies pogrzebany. Ja znam to poprostu od swojej strony. Wielu tzw. pokrzywdzonych przez ochroniarzy sami się o to prosiło, a ich skargi to lament cieniasów, którzy przegrali. Często zresztą interwencja policjanta czy ochroniarza to jedyna przykrzejsza rzecz jaka spotyka złodzieja albo chuligana, bo z prowadzonych spraw nic nie wynika.

7) Nie wiem po co ty tu zajeżdżasz z jakimiś publikacjami i raportami. Jakie to ma znaczenie dla chłopaków, którzy dzisiaj stają na jakiejś dyskotece nad jeziorami? Widać jasno, że ty nic o ulicy nie wiesz, a takich jak oni z góry nie cierpisz.

No to co ty tam porabiasz? Co to jest takiego tajnego, że nie możesz powiedzieć co to, ale możesz rozgłosić w internecie, że to robisz ty i jest to tajne? :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Canus,
obniż sobie ciśnienie bo ci żyłka pęknie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i to co ty wypisujesz i się zastanów trochę a może do czegoś dojdziejsz, jak nie jesteś sam w stanie się zorientować o co chodzi to się poradź kogoś, może ci coś mądrego podpowie. Ja ci tego nie zamierzam tłumaczyć, powiem ci tylko że strasznie poważnie do rzeczy podchodzisz i jesteś bardziej spięty niż sprawa na to zasługuje. Nie wiedzieć czemu zaczynasz pisać o mnie zamiast o ESDS. Myślisz, że kogokolwiek tutaj interesuje twoja analiza mojej osoby? I tak nie dojdziesz do żadnych prawidłowych wniosków bo po prostu nie jesteś w stanie a ja nie zamierzam dopasowywać się do twojej konwencji i pisać tu cokolwiek więcej o sobie. To co napisałem, napisałem z pewnym dystansem do siebie, lekko, używając emotikonów itp i każdy powinien to zauważyć, jeśli ty nie jesteś w stanie, to znaczy, że mierzysz mnie własną miarą. Nie sil się na żadne analizy, bo ci to po pierwsze nie wychodzi, a po drugie bo ciebie też ktoś przeanalizuje... Np. na razie oczywiste jest, że masz o sobie wielkie mniemanie a wcale nie jesteś takim branżowym wyżeraczem jak chciałbyś to zasugerować. Najprawdopodobniej nie jesteś nawet policjantem. Ot, szkolisz po prostu wykidajłów z wiejskich dyskotek i tyle, nieprawdaż? Nie wiem tylko co ja ci takiego w twoim rozumieniu zrobiłem, że tak się uczepiłeś, jest to dla mnie zagadką. Nie będę się złośliwie domyślał, że masz jakieś problemy emocjonalne, albo problemy z rozumieniem tekstu pisanego, albo... Nie nie, dosyć tej dyskusji. Napisałem, że z mojej strony EOT. Jak widać nie rozumiesz co to znaczy, spytaj się kogoś o dokładne znaczenie tego zwrotu, co? Tak w skrócie podam ci, że oznacza to, iż dyskutant nie chce już się więcej wypowiadać w danym wątku... Zmusiłeś mnie do jeszcze jednej wypowiedzi ale to już wypowiedź ostatnia... Reklamacje, jak to się mówi, możesz słać na Berdyczów.


Wosiu
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Do Wosiu, w Berdyczowie,

Głupio mi sie zrobiło za ciebie, że cię zmusiłem do zabrania głosu, chociaz już nie miałeś zamiaru. Jest to ogólnie twoja słabość, że się tak motasz. Jeśli we własnych tekstach nie odróżniasz pisania ad rem od ataków osobistych, to masz problem. Od czasu do czasu możesz trafić na kogoś kto ci nie odpuści, tak jak ja teraz. A ja mam wolny wieczór i co mi szkodzi wymieniać się na paszkwile? Nie mam jak dotąd za wiele okazji do wymiany poglądów.

Mogłeś wciągnąć rozmowę na tematy, gdzie masz trochę do powiedzenia, albo dyskutować o skuteczności technik, albo o metodyce, bo takie fundamentalne dla ESDS pytanie też już padło, a ty znowu zaatakowałeś śmietnik. Nie piszesz o sobie z dystansem, ani nie piszesz lekko, ani nie piszesz precyzyjnie. Moge to ocenić bo miałem na maturze 4 z polskiego :-)

Aż mnie zainteresowałeś, kiedy zapowiedziałeś analizę mojej osoby na podstawie mojego pisania, ale się znowu zawiodłem. Nie napisałeś analizy, tylko powtórzyłeś to co sam już napisałem. Ocenę mojego ubranżowienia skwituję wzruszeniem ramion, bo jak pisałem nie masz do tego kwalifikacji, mniemanie o sobie mam jakie mam, szkolę ochroniarzy, nie wstydzę się tego i robię to dobrze. Słowo "wykidajło" jest staromodne, i jako takie zależnie od kontekstu i osoby nabiera specyficznego wydźwięku. Znowu się odsłaniasz, więc uważaj ;)

Jest już mała szansa, żebyś zrozumiał czym mi podpadłeś, chociaż ci wyłożyłem to dwa razy bezpośrednio. Podjąłeś ataki osobiste, a ja nie mam klasy moich kolegów i nie mam żadnych oporów, żeby uderzyć w ten sam ton. Twoje ego prawdopodobnie nie doznało jeszcze takiego mocnego urazu z powodu publicznej awantury o nic. Ćwicz oddechy i zrób wszystko, żeby spać dobrze.

Gdyby ktoś jeszcze chciał zabrać głos to proszę o trzymanie się tematu (wszystkie słowa dozwolone) a nie uderzać w osoby (proszę ważyć słowa). Jutro też siedzę w domu...
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

[...] Opisywanie na necie jakiegokolwiek systemu mija sie z celem - jedynie naocznie mozecie sie o tym przekonac do czego Was namawiam, wrazenia wizualne, taktyka i psychologia ESDS jest o wiele lepsza niz wiekszosc spotykanych na polskim rynku combatach [...] Na mnie w kazdym razie po paru pokazach zrobilo to mocne wrazenie. Nie zapomijacie ze to jest "tylko" combat - ktory bez jakiejkolwiek bazy przygotowawczej daje szanse tylko podczas pierwszej fazy ataku oraz zaskoczenia. Sama garda u nich wyglada tak jakby czlowiek prosil o zycie i przepraszal za to ze w ogole istnieje a techniki wyprowadzane naprawde wzbudzaja respekt.

Chce się powiedzieć: święte słowa. Można tylko rozwinąć kluczowy fragment - ESDS nie jest stworzony do pojedynków. Walka na ulicy składa się właściwie tylko z tej "pierwszej fazy". Na ogół kilka-kilkanaście sekund i jest po wszystkim. Kto uderzy pierwszy, kto zaskoczy a kto się nie da zaskoczyć, kto się zawaha a kto pociągnie do końca, kto wogóle podejmie walkę a kto tylko zbierze oklep itd. Kryteria zwycięstwa i skuteczności także są inne niż w sporcie czy sztukach walki. Nie ma medali, mitu niewzwyciężoności, lepszych technik - chodzi tylko o zwiększenie szans na przetrwanie i szczęśliwy powrót do domu. Fajnie jesli ktoś trenuje, jest cały czas w gazie, ma technike, atletyczne warunki, to jest bardzo dobrze i bardzo ważne. Ale żeby nie wiadomo ile trenował to mu niczego nie gwarantuje. Bardzo szybko można stworzyć przeciwnika dla niego z osoby nic wcześniej nie trenującej. Też bez gwarancji, ale jednak - z ogromnymi szansami w ewentualnej konfrontacji.

ESDS powstał jako system interwencyjny oraz samoobrony dla policjantów. Okazuje się, że jest skuteczny. Samoobrony potrzebują często soby cywilne, i tu nie ma różnic, dla nich ESDS też działa.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Tak z ciekawosci Canus ... Wosiu prawde mowil o tych uderzeniach prewencyjnych kiedy delikwent jest juz obezwadniony ? Mi sie to raczej widzi w ten sposob ze trzyma dwoch policjantow rzucajacego sie czlowieka i szoker w tyl glowy ma posluzyc do zmiekczenia delikwenta przezd zaobraczkowaniem ?
Bo jezei Wosiu ma racje ze trzymany podejrzany nie mogacy sie juz bronic dostaje w tyl glowy tak aby sladow nie bylo widac bo policjanta poniosly nerwy podczas interwencji to raczej nie za fajne jest :cry:


POzdrawiam
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

Tak z ciekawosci Canus ... Wosiu prawde mowil o tych uderzeniach prewencyjnych kiedy delikwent jest juz obezwadniony ? Mi sie to raczej widzi w ten sposob ze trzyma dwoch policjantow rzucajacego sie czlowieka i szoker w tyl glowy ma posluzyc do zmiekczenia delikwenta przezd zaobraczkowaniem ?
Bo jezei Wosiu ma racje ze trzymany podejrzany nie mogacy sie juz bronic dostaje w tyl glowy tak aby sladow nie bylo widac bo policjanta poniosly nerwy podczas interwencji to raczej nie za fajne jest :cry:


POzdrawiam


Piszac kilka z moich ostatnich postow mialem na celu wytlumaczenie zaprezentowanej / krytykowanej techniki. Z tego tez wzgledu nie bede sie powtarzal. Cofnij sie troche do tylu / kilka postow / i bedziesz mial mozliwosc przeczytania tej informacji.

Canus, Rysiek Pinczewski i ja osobiscie mamy takie same podejscie i wytlumaczenie zaprezentowanej techniki.
Pierwsza czesc twojej wypowiedzi jest czesciowa odpowiedzia na ten temat.

IPDTA jest organizacja majaca na celu zwiekszenie bezpieczenstwa pracownika ochrony prawa oraz cywili przez uzycie metod, ktore zmniejszaja ryzyko urazow / wlasnych i napastnika /.
Nie jestesmy organizacja, ktora zrzesza albo szkoli skurwieli, ktorych jedynym celem jest znecanie sie nad ludzmi. UWAGA: ten komentarz jest jedynie komentarzem. Bez zlosci. I bez osobistych uwag. :-)

Jak wczesniej wspomnialem: "Jak jestes ch...em to jestes. To nie zalezy od zawodu".

Ewentualne problemy z etyka niektorych pracownikow ochrony prawa / policji nie jest uzaleznione od trenowanego sysemu. To moze problem niewlasciweg naboru do szkoly itp...

Ale i tak nie uniknie sie tego problemu bo w kazdym zawodzie nie uniknie sie takich ludzi.

Poza tym nikt nie wspomina ludzi, ktorzy robia dobra robote.

Slawek Gozdzik
IPDTA / ESDS
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

Tak z ciekawosci Canus ... Wosiu prawde mowil o tych uderzeniach prewencyjnych kiedy delikwent jest juz obezwadniony ? Mi sie to raczej widzi w ten sposob ze trzyma dwoch policjantow rzucajacego sie czlowieka i szoker w tyl glowy ma posluzyc do zmiekczenia delikwenta przezd zaobraczkowaniem ?[...]

Oczywiście masz rację. Ne chodzi tu o żadne znęcanie się, tylko jedna z możliwych kontynuacji jeśli coś nie wyjdzie a zatrzymywany stawia czynny opór lub czynnie napada na interweniujących.

Opisywana sytuacja jest często prowokowana pytaniami kursantów, i ma kontekst wynikający ze stosowanej taktyki i techniki. Technika jest niezwykle prosta i działa dzięki zgraniu i zaskoczeniu. Jak to się osiąga to odsyłam na szkolenie, zajmuje nie dłużej niż 2 minuty. Po objaśnieniu i kilku ćwiczeniach zwykle zaczyna się jazda, jak zresztą chyba na każdym szkoleniu każdego stylu na świecie. Znajduje się jeden czy drugi osiłek, który mówi "a mi tak nie zrobicie". Taki syndrom mistrzunia, który wie kiedy i jak będzie zaatakowany. Do oporu starają się dokładać zwykle łokcie, chwyty za krocze itp. Odpowiedź jest prosta - "my wcale nie musimy ci robić t a k". To oczym mówimy, dystrakcja na głowę jest tylko jedną z możliwości.

Żeby rozwiać jeszcze inne wątpliwości podam, że w tej fazie w systemie interwencji ESDS zatrzymywany nie ma na rękach żadnych dźwigni, tylko zwykłe obchwyty. Widać to na zdjęciach i filmach. Uprzedzam tym pytania czy nie można go kontrolować dźwigniami. To jest dojście do dźwigni, jak się nie uda, robimy co innego.
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Jeszcze doprecyzowanie, bo zauważyłem, że w poprzedniej wypowiedzi jest za dużo skrótów i może być ona nie do końca jasna. Sytuacja gdzie dwóch stoi po obu stronach zatrzymywanego jest sytuacją z początkowej fazy zatrzymywania (uwaga - nie: interwencji). Jesli wszytko idzie dobrze nie stosujemy żadnych dystrakcji czy zmiękczania. Eskalacja stosowanej przemocy następuje dopiero w razie problemów. Wtedy właśnie coś zmieniamy albo dokładamy. Nie musi to być atak na głowę. Chociaż zauważyłem, że to najszybciej rozwiewa wątpliwości nieprzekonanych. Według mnie to może mieć jakiś związek z przekazywaniem wiedzy bezpośrednio do miejsca składowania...
Sposób w jaki to jest pokazywane, ma celowo charakter demonstracyjny ze względu na bezpieczeństwo ćwiczących.
  • 0

budo_pinczewski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Dzień dobry wszystkim forumowiczom po długiej przerwie
chciałbym zaprosić do Pucka na 3-dniowy staż IPDTA/ESDS 16-18 września,
wszystkie informacje na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
serdecznie pozdrawiam i zapraszam.
  • 0

budo_ciechan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Przyglądałem się wypowiedziom Panów na temat filmików i metodyki zajęć RYSIA, którego znam osobiście. Byłem u niego na zajęciach. Poznałem także innych instruktorów tego systemu, których uważam za wspaniałych ludzi. Od przeszło 20lat trenuje japońskie karate i myśle,ze jeszcze pare lat poruszam się na dojo.Moim zdaniem zajęcia prowadzone są obrazowo, wyjaśniają wiele z problematyki napadu ulicznego i odruchów człowieka będącego w stresie. Polecam z całego serca skorzystać z zaproszenia Rysia na szkolenie, a jestem pewien, że wielu z Panów otworzy oczy szeroko i będzie mile zaskoczonych. Pozdrawiam wszystkich, a my Rysiu widzimi sie niebawem w Pucku.
  • 0

budo_masterword
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Ciechan jesteś z ciechanowa tak jak ja ??
  • 0

budo_ciechan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Nie jestem z ciechanowa
  • 0

budo_cleanrat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Strzała Ciechan,
pozdrowienia z Wa-wy

Krystian
  • 0

budo_ciechan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
DZIĘKUJE KRYSTIAN !!!
POZDRAWIAM CIEBIE I CAŁĄ WARSZAWE !!!
MA NADZIEJE,ŻE SPOTKAMY SIĘ W PUCKU...?
  • 0

budo_cleanrat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Czasami bywam służbowo nad morzem...
  • 0

budo_ciechan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
To nie wiem dlaczego nie dasz znac, że jesteś???
4090488 to moje gg,bedzie lepiej popykać!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024