Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga Maor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga Maor
O co chodzi, czy to rzeczywiście coś innego, czy po prostu ktoś sobie chce zarobić kasę niezależnie od istniejących już organizacji.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przeglądałem stronke - natknąłem się na porady..
Myślę że moga być one niebezpieczne dla napadniętęgo. Człowiek który nigdy niczego nie trenował, nie znajdował sie w sytuacji zagrożenia może spróbować nieudolnie to zastosować i srodze oberwać. Chodzi mi oczywiście o ilustrowane porady.
Myślę że wielu ludzi ulegnie łatwości wykonania tego co zobaczą na obrazku a rzeczywistosc może być zgoła inna.
Owszem może to i niezłe rady ale dla ludzi z jakimś tam stażem treningowym i nie odrazu do przyswojenia tylko od samego patrzenia. Trzeba byłoby to przećwiczyć i oczywiście utrawalić w podświadomości bo tego typu ataki napewno przebiegną szybko i nie będzie czasu myśleć za bardzo.
Ilustrowana porada co do obrony przed nożem jakoś mi nie leży - mam ostrze noża przy gardle i mam mocno przycisnać głowę do barku i zablokować rękę z nożem. Mam nóż na gardle każdy mój ruch jest potencjalnie niebezpieczny i grozi zranieniem.
Mam wrażenie że kolejny combat który wmawia wszystkim że stworzy supermenów po serii treningowej..
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Z tym nożem to jeszcze. Mocnym punktem broniącego się, jest to ze agresor nie widzi tej ręki, która blokuje nóż, nie zareaguje na jej ruch, połączony z blokiem głową.
To wiadomo, że niczego nie mozna sie anuczyć od patrzenia w obrazki :lol: ale atrapa kosztuje parę złotych, wystarczy jeden kumpel i już mozna cos takeigo przećwiczyć.
Ja bym sie raczej przyczepił do tej sytuacji w parku. Dążenie do zejścia w parter przy dwóch napastnikach jest mocno ryzykowne. Wystarczy, że ten drugi zablokuje nam nogi i juz jest kicha:-/ Nasza głowa pod butami tego pierwszego i brak mozliwosci kopnięć. NIeszcęśliwy pomysł jak dla mnie.
Ale w każej z tych sytuacji możan znaleźć jakieś ciekawe elementy.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
to z palka i atakiem na goscia z telefonem wydaje sie sensowne - to w parku raczej nie. kladzenie sie na ziemi to ostatnie co bym zrobil. inna sprawa ze porady pisemne sa dobre.
  • 0

budo_hasegawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
te porady to faktycznie dobre. tylko że mausia mi je wpajała od małego :rofl:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor

te porady to faktycznie dobre. tylko że mausia mi je wpajała od małego :rofl:

"synku - rzekla mamusia wypluwajac do umywalki wybitego zeba i zdejmujac z palcow kastet. - Wiedz, ze zawsze jak cie wiara opadnie to spierdalaj gdzie pieprz rosnie, jak nie mozesz to przypieprz najwiekszemu i nie daj sie zbutowac. A teraz nasci tu kastecik" :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_hasegawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor

"synku - rzekla mamusia wypluwajac do umywalki wybitego zeba i zdejmujac z palcow kastet. - Wiedz, ze zawsze jak cie wiara opadnie to spierdalaj gdzie pieprz rosnie, jak nie mozesz to przypieprz najwiekszemu i nie daj sie zbutowac. A teraz nasci tu kastecik"


Panie Mradu, moja Mama to nie zabijaka, jakżeś napisał. A jeśli chcesz zacząć zabawę w obrażanie, to nie ze mną bo mnie nudzą takie rzeczy. A tacy ludzie nudzą mnie jeszcze bardziej. Pozdrawiam, narx
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Hasegawa - khem, jakby to powiedziec. Hmmm to byl zart. Nie wiem czy slyszales o czyms takim jak poczucie humoru. Generalnie, umiejetnosc smiania sie z samego siebie dobrze o kims swiadczy. Innymi slowy - zazartowalem sobie, nie mialem zamiaru obrazac twojej mamy. Aha - i bez "Pan-owania" mi tutaj, prosze ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Mi sie wydaje ze KMM malo rozni sie od zwyklego KM niby jak tam napisali KMM jest bardziej dla policji a KM dla wojska jednak przecierz KM posiada wersje cywilna i wojskowa wiec wydaje mi sie ze nie potrzebne jest KMM zapewne posiada wiecej technik typu rozbrajania agresora. Wszystko jest bardziej w sferze przypuszczen bo trenuje KM a o KMM wiem tylko z tej stronki :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
po porstu duża kase idzie na tym zrobić.
Nie wiem czy zauważyliście, ale ogólnie sektor Administracji i systemów bezpieczeństwa, dobrze wykorzystany jest całkiem dochodowy.
I taki super-spec, pokombinuje troche i zarobi sobie.

Mi to wsio rybka, byleby dobrze uczył.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
zgadzam sie byle dobrze uczyli
  • 0

budo_hasegawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Panie Mradu
Wporzo, Sytuacja pod kontrolą, zachowanie wzór konspekt jak w podręczniku :D
  • 0

budo_gorathek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Panowie czy ktoś wie co jest na egzaminach z KM Maor?

Dostałem zaproszenie egzamin na poziom Basic ale nigdzie nie znalazłem wymaganych technik :)

To co oni tam będą kazali pokazywać na tym egzaminie?

Pozdrawiam

Gorathek
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
po przejrzeniu "porad" przypomniałem sobie, że ten pan H. (Hawryszko) nie jest tym "ekspertem" zaproszonym i poproszonym o komentowanie walk na 'Konfrontacji Sztuk Walk III w Marriocie?! o ile dobrze pamiętam jego wiedza dotycząca MMA ( bo właściwie tym jest turniej Konfrontacji) mówiąc deliktanie nie była rzetelna...
powracając do porad "sytuacja w parku" nadaje się do scenariusza filmowego..
sytuacja z windy a raczej technika obronna myslę, że spotykana jest w wielu systemach obronnych. Mnie jej uczono na jiu jitsu podkreślając procentowo moje szanse z nożownikiem za plecami..
KMM nie będę opiniował bo się z tym nie spotkałem , jeśli kiedykolwiek będę miał przyjemność wtedy podzielę się swoimi "wrażeniami"..
Acha swego czasu Hawryszko udzielał rad w "CKM-ie" akurat tamten artykuł mimo swego strasznego tytułu( "mistrzowie sztuk walk radzą" czy "nauczą Cię przetrwać na ulicy" coś w rodzaju takiej tandety) był nawet praktyczny..
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
W Mens Health, nie w CKM`ie. :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Faktycznie!! brakowało głównego tematycznego elementu składowego więc nie mógł to być tak poważany magazyn jak CKM.
przyznaje się do bledu bez bicia i potwierdzam artykulik był w MH..
  • 0

budo_nyoken
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
Krav Maga Maor to po prostu Krav Maga policyjna (przypominam ,że jest jeszcze cywilna i wojskowa) :)
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
KMM To nie KM policyjna tylko KM-cash :) .......pewnie niedługo wymyślą jeszcze jakiś inny dodatek do nazwy aby poruszyć potencjalnych"klientów".Do nazwy BJJ od jakiegoś czasu dodaje się również coś dla uatrakcyjnienia -np.:extreme bjj .......a przy niewielkich zmianach w zakresie przedstawianych technik jest to........... nadal to samo poczciwe BJJ :) a zatem zmiana "pudełka" a "towar" ten sam :lol:
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor
nyoken mógłbyś przybliżyć troszeczkę ten system KMM. Mam doczynienia ze szkoleniem Policjantów i chętnie poczytam o założeniach tego systemu być może poszukam kontaktu żeby lepiej go poznać w celu poprawienia skuteczności szkolenia.

Pozdro

  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga Maor

Krav Maga Maor to po prostu Krav Maga policyjna (przypominam ,że jest jeszcze cywilna i wojskowa) :)


Coś Ci się pomyliło z tą policyjną KM.Chyba,że jaja sobie robisz.
Tak na marginesie,co by zrobili Ci biedni żołnierze,policjanci bez Krav Magi.Żyć bez niej nie mogą :lol:


Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024