Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

W kata seniorów, najlepsze kata finałowe zrobił zdaniem sensei Knapczyka Wiktor Olejnik.


Zdecydowanie było na co popatrzeć :) .
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

KOKS, szkoda że wybrałeś kata Ji'in na finały.


Ale ja Jiin robilem w eliminacjach nie w finalach 8O

Dla Ciebie /przy twojej dyspozycji ruchowej i posturze/ najlepszym kata na turnieje wydaje się być Jitte.


Niestety jeszcze nie znam, ale dziekuje za cenna rade, bede o tym pamietal :wink:


Technika było OK /za wyjątkiem embusen/ ale kata zdecydowanie nie to..


Embusen mi nie wyszlo wlasnie podczas finalow, wykonywalem kata Bassai dai. w eliminacjach bylo w porzadku, kiedy robilem Jiin 8O
  • 0

budo_pokorny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
dan, napisałeś:
[quote]przy twojej dyspozycji ruchowej i posturze/ najlepszym kata na turnieje wydaje się być Jitte[/quote]
w jaki sposób powinno się dobierać kata do indywidualnych dyspozycji?[/quote]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Oczywiście KOKS masz rację :) Ale wtopiłem... nie zmieniam jednk zdania, że dla Ciebie lepszym kata będzie JITTE niż JI'IN, który na dużych i powaznych zawodach pojawia się niezwykle rzadko. Twój sensei zna JITTE więc poproś go aby Cię nauczył. BASSAI-DAI jest OK ! Ale też trzeba już myśleć aby je zmienić na wyższe kata np. SOCHIN. Studiując w dojo WANKAN nie wpadnij czasami na pomysł zrobienia go na zawodach :lol: Oczywiście nie jest zabronione, ale za to kata noty nie będa zbyt wysokie... ech taka uroda zawodów i ich sędziowania...

Dla POKORNEGO: tu trzeba byłoby zrobić dłuższy wykład :? więc poprzestanę na stwierdzeniu, że przede wszystkim kata tokui należy dobierać mając na uwadze cechy psychofizyczne - motoryczne zawodnika. Jeśli ktoś jest wielkim facetem o dużej sile i masie to ENPI powinien ćwiczyć w dojo zaś na zawody robić JION lub JITTE... W dojo rozwijając swoje karate postepujemy odwrotnie. Dużemu i silnemu zawodnikowi polecamy ćwiczyć kata ze szkoły Shorin-ryu /Shuri-te/, które cechuje swoista lekkość, duża szybkość, gwałtowne zwroty, wyskoki itp. a więc cechy które u "dużych chłopców" nie są ich mocną stroną... Trudno odnaleźć w kata ENPI jaskółkę jeśli wykonuje je zawodnik przypominający raczej latającego słonia :)

Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Dla POKORNEGO: tu trzeba byłoby zrobić dłuższy wykład :? więc poprzestanę na stwierdzeniu, że przede wszystkim kata tokui należy dobierać mając na uwadze cechy psychofizyczne - motoryczne zawodnika. Jeśli ktoś jest wielkim facetem o dużej sile i masie to ENPI powinien ćwiczyć w dojo zaś na zawody robić JION lub JITTE... W dojo rozwijając swoje karate postepujemy odwrotnie. Dużemu i silnemu zawodnikowi polecamy ćwiczyć kata ze szkoły Shorin-ryu /Shuri-te/, które cechuje swoista lekkość, duża szybkość, gwałtowne zwroty, wyskoki itp. a więc cechy które u "dużych chłopców" nie są ich mocną stroną... Trudno odnaleźć w kata ENPI jaskółkę jeśli wykonuje je zawodnik przypominający raczej latającego słonia :)
dan


Moim zdaniem ważne jest jeszcze to, aby „czuć” to kata, które się robi. Czuć ducha tego kata.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wracając do turnieju...
Gratuluje "timingu" fotografowi :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrowienia
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
... i GUMIŚOWI oczywiście też :D
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tak, to może być zdjęcie roku :D Świadczy ono o conajmniej trzech sprawach:
1/ znakomity timing fotografa i sędziego
2/ bardzo dobra dyspozycja "gumisia", który po promocji na 1 Dan nabrał skrzydeł... na początku w eliminacjach machał nogami jak cepami potem nagle sie obudział i zaczął wykorzystywać to co ma najlepsze - zasięg technik ręcznych. Efekty przyszły szybko !
3/ bardzo zła taktyka Macieja, który usiłował podpuścić wysokiego i obdarzonego długimi kończynami górnymi zawodnika, poprzez opuszczanie rąk /gardy/ na poziom gedan aby wymusić atak na chudan, tymczasem "gumiś' poszedł górą i co z tego wyszło widac na zdjęciu... Maciej najlepiej walczył w swojej pierwszej walce, później zaczął już trochę kombinować... moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.

Walki wśród seniorów stały moim zdaniem na dobrym poziomie i były bardzo zacięte. Gratulacje dla wszystkich seniorów zarówno w kumite jak i kata - w tym szczególne dla dr Jacka Skórczewskiego który /nie wypominając mu wieku/ stanął do rywalizacji dość późno 8) Może nie wszyscy wiedzą ale zajął w kata na 19 zawodników znakomite 7 miejsce. Brawo !

Bugs_Bunny: oczywiście, że kata trzeba czuć, ale to jest sfera subiektywnego dobory kata, zaś pytanie o kryteria zewnętrzne, czyli obiektywne. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Oczywiście masz rację, że kata zawodnikowi musi "leżeć" inaczej nic z treningu nie wyjdzie. Przy okazji przyjmij gratulacje za naprawdę dobry występ ! A tak na marginesie - skąd się wziął Twój login :) :) :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bugs_Bunny: oczywiście, że kata trzeba czuć, ale to jest sfera subiektywnego doboru kata, zaś pytanie było o kryteria zewnętrzne, czyli obiektywne. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Sorry za błędy...
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Gumiś to zabijaka 8) . Gratuluję zdobytego stopnia mistrzowskiego.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

bardzo zła taktyka Macieja, który usiłował podpuścić wysokiego i obdarzonego długimi kończynami górnymi zawodnika, poprzez opuszczanie rąk /gardy/ na poziom gedan aby wymusić atak na chudan, tymczasem "gumiś' poszedł górą i co z tego wyszło widac na zdjęciu... Maciej najlepiej walczył w swojej pierwszej walce, później zaczął już trochę kombinować... moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.


Z przykrością musze przyznać, że to prawda...
Nadziałem się na długą rękę Gumisia myśląc że uda mi się go wyprzedzić. Efekt widać doskonale...
Próba wyprzedzenia dołem -- bez bloku -- karygodne !!!
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bugs_Bunny: oczywiście, że kata trzeba czuć, ale to jest sfera subiektywnego dobory kata, zaś pytanie o kryteria zewnętrzne, czyli obiektywne. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Oczywiście masz rację, że kata zawodnikowi musi "leżeć" inaczej nic z treningu nie wyjdzie.
Bugs_Bunny: oczywiście, że kata trzeba czuć, ale to jest sfera subiektywnego doboru kata, zaś pytanie było o kryteria zewnętrzne, czyli obiektywne. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Sorry za błędy...[/quote]
Zgadzam się :)
[quote name="budo_dan"]
Przy okazji przyjmij gratulacje za naprawdę dobry występ ! A tak na marginesie - skąd się wziął Twój login :) :) :) [/quote]
Ehh co do dobrego występu to nie jestem przekonany... finałowa walka nie była zadowalająca wazari było tylko dla tego że sędziowie nie chcieli przedłużać walki bo i tak już była dogrywka(a to uderzenie w normalnej walce nie byłoby uznane) :( wiec ogólnie Kumite nie najlepiej...
Kata też nie było najlepsze ... szczególnie w eliminacjach :( Enpi to była największa porażka zwłaszcza pierwsza pozycja, ale to dlatego ze na treningach ciągle wałkowałem Gojushiho Sho (które zrobiłem i tak słabo) a Enpi w ogóle nie ćwiczyłem... dużo szczęścia miałem że przeszedłem do fianłów...:(

Co do nicka to Dan powinien wiedzieć (tylko zamiast Bugs jest BaX i to mnie boli):P
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja i tak nie mogę rozgryźć kto to Bax Bunny :? ....
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
no i niech tak pozostanie :)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja sie domyślam ale pozostawie to dla siebie ;]
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja wiem doskonale :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Też się domyślam, tzn. wnioskuje po zrobionych kata....Ale i tak się dowiem, poczekajcie jeszcze troszkę :twisted: :twisted:

:) .
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

no i niech tak pozostanie :)


Nie badz taki przedstaw sie 8)
Podaj chociaz ksywke jaka zna ogol, bo o bux bannym to ja nie slyszlem :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja myślę, że to sensei Tomek....:>
:)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja mysle ze nie... chociaz on tez to kata robił...hm... rozbudziłaś u mnie watpliwosci... Ale jezeli to ma byc sensei Tomek to ja prosze o bana na budo bo to sie zle dla mnie skonczy :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024