Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
To a może to było skierowane do odpowiedniej osoby łosiu. Dla mnie to nie jest nowość może dla twojego stylu :)
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Kyokushin to nie czasami ten wielce realny styl wlki gdzie jesteście oparci łbami o siebie i i uderzacie się wzajemnie po brzuszku po w twarz ręką nie wolno?
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja myśle że to nie jest miejsce na takie kłutnie. Przenieście się z tym na pma albo gdziekolwiek indziej i nie zaśmiecajcie tego działu. To taka prośba ;]
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja myśle że to nie jest miejsce na takie kłutnie. Przenieście się z tym na pma albo gdziekolwiek indziej i nie zaśmiecajcie tego działu. To taka prośba ;]

Ten dział rzeczywiście nie jest zaśmiecony i nie mam go zamiaru zaśmiecać, tyle tu porządnych i inteligętnych karateków...
Ale kłótnie się pisze przez ó...
Sprawdziłem w słowniku.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja też się nie kłóce odpowiedziałem tylko na zaczepke, a że miałem zły dzień więc troche może zawendrowałem

Kyokushin to nie czasami ten wielce realny styl wlki gdzie jesteście oparci łbami o siebie i i uderzacie się wzajemnie po brzuszku po w twarz ręką nie wolno?

:)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Koledzy, przyłączam sie do prośby Amorotha
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja przepraszam za orta. Zawsze z tym słówkiem miałem problemy :P Nawet na maturze podłaziłem do słownika żeby zobaczyć jak się je pisze bo miałem kłótnie w "Weselu" do opisania ;]

(hah! przyłapany;] Dan zrobił literówke za to ! ;P)

No ale nie offtopując.

Egzaminatorzy chcą wprowadzić na egzaminy teorię. Ok fajnie podoba mi się. A jakiś konkretny materiał jest ustalony czy to co w danej chwili będzie chciał egzaminator?

Wiem że można się spodziewać liczb na wyrywki co jest banałem. Wiem też że jest czasem sprawdzana wiedza ze ścian Dojo (Kamiza, Shimoza, Joseki, Shimoseki). No.. i tu się moja wyobraźnia kończy. Czego się można jeszcze spodziewać na takiej teorii?
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Egzaminatorzy chcą wprowadzić na egzaminy teorię. Ok fajnie podoba mi się. A jakiś konkretny materiał jest ustalony czy to co w danej chwili będzie chciał egzaminator?



A MUKKTF w Krzyżu jak zwykle nic nie wie :lol: ;) .


Pozdro.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja też nic nie wiem.
Ale gdyby, to będę przeciw.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ściany Dojo?!?
:) :) :) :) :)

Ale poważnie piszesz czy chcesz mnie zabić śmiechem?
:splat: :splat: :splat: :splat: :splat:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Co w tym śmiesznego?
Bo nie bardzo rozumiem, co autor miał na myśli a chętnie bym się dowiedział i ew. polemizował.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
"Ściany mają uszy" :-)
"Macie tak robić tak, żeby ściany drżały!!" - mawiał mój pierwszy instruktor (choć nie wywoływał ich po imieniu ;-) ). Ale czy czasem nie namawiał do profanacji dojo?

A jak ma, jak wabi się ściana, między którą a sensejem (ale czy tylko? a jak to się ma do sempajów?) podczas treningu nie wolno pod żadnym pozorem przechodzić?

Czy laczki możemy postawić pod dowolną ścianą?

Proszę, dajcie mi więcej!
Proszę, więcej...

To są jakieś elemnty odległej kultury Wschodu, której i tak nie zrozumiemy. Obejrzyjcie film japoński (najlepiej z podpisami) - nijak nie idzie ich "wyczuć" - sens wypowiedzi nieskorelowany bądź wręcz przeciwny do mimiki twarzy i intonacji. No egotyka pełna / dzikusy (?) :)

I po co to próbować wprowadzać u nas, kiedy spotykamy się poćwiczyć np. 2 x 75 min tygodniowo :?:

Dla komercji ta szopka? Takie MAC DOJO. Obrazek Staruszka być musi, a jak sala nie nasza to mistrzu pomyka na każde zajęcia z Dziadkiem w sztywnej oprawie i instaluje ...
Znicze jeszcze palcie ... albo lepiej: lampki zapachowe

I potem w sumie trudno się dziwić, że szereg takich praktyk powoduje oskarżenia ze strony Kościoła pod kierunkiem MA -- o sektowość. :roll:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Można i tak, nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Można w końcu urządzać też taniec-skakaniec ubierając dresik i białe pepegi – w końcu nie musimy respektować ich kultury i sposobu treningu, bo jesteśmy u siebie.

Pytanie tylko, czy ta minimalna doza szacunku dla ich kultury, jak ukłon do kamiza czemukolwiek szkodzi?
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Eee... ja tylko mówie to co zasłyszałem. Ktoś mi mówił (nie pamiętam już kto) że na egzaminie już pytano go z teorii i miał ktoś właśnie ściany. Stąd moje pytanie ;]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Teoria musi wspierać praktykę.
Nie wystarczy wiedzieć, nie wystarczy umieć, należy i wiedzieć i umieć...
Jeżeli adept na egzaminie robi super techniki ręczne, ale nie wie, która to oi-zuki, która gyaku-zuki a która kizami-zuki to pokazuje swój brak wiedzy /teorii/. Dla mnie taka osoba nie może byc promowana. Nie jestem jednak zwolennikiem krańcowo odmiennego stanowiska w tej kwestii. Uczestniczyłem kiedyś jako członek komisji egzaminacyjnej w egzaminach na brązowe pasy /Człuchów, PFKT/. Szef komisji pytał kandydatów o japońskie nazwy wszystkich części ciała kończyny górnej. Należało się wykazac m.in. wiedzą jak nazywają się poszczególne palce ręki :/
Nie podpisałem się wtedy pod protokołem egzaminacyjnym ponieważ to przegięcie w stronę teorii. Wiedza i umiejętności muszą pozostawać w równowadze. Jedno nie może zastapić drugiego. Co do tradycji /z której pośrednio drwił Złoo/ mogę powiedzieć tylko tyle, że stanowi ona o naszej tożsamości. Jeśli jesteś karateka to ją szanujesz. Jeśli jej nie szanujesz to kimże jesteś ?!
Reasumując na egzaminie wiedza i teoria w zakresie niezbędnym dla zrozumienia tego co się ćwiczy i co się wykonuje.
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dan, zgadzamy się.
Znam japońskie nazwy technik, nazwy części ciała tylko wybiórczo i uważam, że lepiej posługiwać się polskimi. Jeśli chodzi o zachowania w dojo to kłaniam się w drzwiach, na ewentualnej zbiórce, partnerowi gdy ćwiczymy w parach itp.., także sensejowi gdy coś objaśni. Ale przytoczone przeze mnie elementy - głównie o ściany się rozchodziło - uważam za przegięte.

Można w końcu urządzać też taniec-skakaniec ubierając dresik i białe pepegi

Tradycyjni jak zwykle swoje: założenie butów == profanacja Japonii i Funakoshiego. :?

(Można w końcu to też uznać za chamski atak na moją osobę)



P.S. Who is "kamiz"? :)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

jak ukłon do kamiza czemukolwiek szkodzi?


P.S. Who is "kamiz"?


Kamiza to ściana ;] Ta na której powinien wisieć Shomen ;]
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Tradycyjni jak zwykle swoje: założenie butów == profanacja Japonii i Funakoshiego. :?

(Można w końcu to też uznać za chamski atak na moją osobę)


No cóż, niektórym to się wszystko za seksem kojarzy :D

A tak na serio to zastanowiam się jaki cel mają Twoje wypowiedzi, dosyć prowokujące skadinąd. Piszesz w topicu o karate tradycyjnym, że tradycja jest be i masz nam za złe, że się z Tobą nie zgadzamy. W innym miejscu Rycho jest dla Ciebie cacy w myśl sloganu: "dobre bo polskie". Mając możliwość trenowania z najlepszymi wybierasz jakiś lamerów - i ło Jezu co za kaszana - wszyscy są tacy beznadziejni pewnie. Czyżby kłopoty z samookreśleniem się?

Nikogo tutaj nikt na siłę nie zmusza do tego by ćwiczył tak jak ćwiczy się w WSI i by tak się zachowywał jak jest to tam przyjęte. Ale też nie ma się co dziwić, że karacistów sportowych nikt nie chce widzieć na seminariach tradycjonalistów - bo po prostu nie potrafią się zachować, a zwracanie uwagi dorosłym ludziom, że pewne rzeczy nie przystoją jest po prostu śmieszne.

Bynajmniej nie jestem ortodoksem, ale pewne rzeczy są niedopuszczalne i tyle.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Piszesz w topicu o karate tradycyjnym, że tradycja jest be i masz nam za złe, że się z Tobą nie zgadzamy.

Imputujesz mi. Sam jestem po części tradycyjny.
Tradycja to przede wszystkim techniki, metody treningu i to jak wyglądają konkurencje na zawodach. Ale uczenie się obcego języka to już za wiele, to już odejście od sedna sprawy. I tutaj (po części przynajmniej) zgodził się ze mną sam Dan :-)

W innym miejscu Rycho jest dla Ciebie cacy w myśl sloganu: "dobre bo polskie".

Znowuż zmyślasz na mój temat. Nie tyle jest on dla mnie cacy, co wkurzają mnie dzieciaki neostrady, co niewiele w życiu trenowali, ale wszyscy jak jeden mąż flugają na Rysia. Można być cienkim i prowadzić klub/szkołę. Można być cienkim i napisać niezłą książkę popularyzującą Karate (tu akurat o innego pana mi chodzi).

Czyżby kłopoty z samookreśleniem się?

To na pewno, jak u każdego kto chce być skuteczny. Brak tych "kłopotów" to poddanie się.

Ale też nie ma się co dziwić, że karacistów sportowych nikt nie chce widzieć na seminariach tradycjonalistów

Nie przesadzaj, nie jest tak źle, od czasu do czasu sensej dostaje maila-zaproszenie z WSI :)

Bynajmniej nie jestem ortodoksem, ale pewne rzeczy są niedopuszczalne i tyle.

Napisz co takiego ludzie nie z WSI odwalają, niezorientowany a ciekawy jestem :wink:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Niestety, tradycja to również poszanowanie etykiety i nauka języka nie ma tu nic do rzeczy. Jezeli nie wiesz po co cos robisz to będzie to dla Ciebie zawsze pusty gest. Zresztą karate nie jest tu odosobnione. W szermierce komendy wydawane są po francusku, no ale zawsze można by było przejść na polski i zarządzić np. "machnięcie jak cepem dobre dla pachołków trybunalskich do odganiania się od psów" lub coś podobnego.
Do tematu Rysia nie będę wracał, zresztą sam możesz sobie przypomnieć co napisałeś i jakie wnioski ktoś inny mógł z tej wypowiedzi wyciągnąć.
Natomiast jeżeli chcesz poznać różnicę jaka jest pomiędzy WSI a nie-WSI to w październiku odbędzie się seminarium z sensei Marchini. Przyjedź, poćwicz i porównaj.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024