Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
yyyy

sorry dopiero pisze ten post

Jeśli napiszesz mi kto jest tym wieloletnim uczniem to coś będę mógł napisać na temat Twoich wątpliwości...

Fajnie by bylo, sam mam problem z wygooglaniem goscia bo niedokladnie pamietam nazwisko. Maestre Vito Lorenzo (Lorenze? jakis Lorenc) 5 Dan Shotokan, od 2 roku zycia mieszkaniec Milano, cwiczyl u Shiraia, teraz wciaz cwiczy z niejakim Fugacca, wiek - wyglada na ponad 50.

Co do Maestro Shirai to napiszę tak: ćwiczyć karate shotokan i nie być choć raz w życiu na treningu z Hiroshi Shirai to tak jakby próbować grać w szachy nie umiejąc grać w zwykłe warcaby... I piszę to bez cienia złośliwości.

No nie wiem, w Shotokanie tez mamy do wyboru do koloru seminariow: Beghetto bardziej tradycyjnie, ten zabojad Pinna bardziej pod punktowanie w zawodach WKF. Ale ja na razie nie jezdze - bo wystarczaja mi moi lokalni mistrzowie (warto zaznaczyc, ze oni pare razy do roku sie gdizes przejada). Piszesz bez zlosliwosci ale na pewno przeceniasz seminaria. Praca na treningu to podstawa. Seminaria - to dla czarnych paskow, no moze nadgorliwych brazowych. Chociaz ... ja pisze z persektywy osoby zafascynowanej swoimi lokalnymi mistrzami. 8)

Tak czy inaczej kiedy Maestro będzie w Polsce zaproszę Cię na szkolenie abyś sam mógł przekonać się dlaczego Nim się tak ekscytujemy Smile

Dziekuje za zaproszenie. I nie watpie ze zolci ludzie, ktorzy zjedli zeby na karate sa fascynujacy (sam nie jezdze, ale wiem z przekazow co potrafia).
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Wojtas25(...)
A tak na marginesie to nie zastanawiałeś się dlaczego PZKT nie ma na swojego forum ?! No pomyśl trochę. Jesteś przecież mądrym człowiekiem.

Tez sie zastanawialem i nie wiem. A nie jestem pewnie tak madry jak wojtas, dostane odpowiedz? Gdzie oni sa? Siedza cicho? A moze zle zrozumialem pytanie: nie maja swojego forum (w ogole?) czy pytasz dlaczego nie maja swojego podforum tutaj?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
wojtas25
Przykro mi, że miałeś zły dzień... Uważam jednak, że w takim przypadku lepiej jest iść na trening niż przeglądać forum i podejmować dyskusję :) A tak poza tym jak długo znasz Kwiecińskiego i czy wogóle go znasz ?! Niechaj to będzie jednak pytanie retoryczne...
A jeśli jest tak szanowanym przez Ciebie człowiekiem i znakomitym szefem PZKT to dlaczego odchodzą od niego ludzie /nie będę tu wymieniał całej listy nazwisk z historii, bo większości byś nie znał, ale chociażby ostatni: Maciej Grubski czy D.Bajkowskim ?/

złoo
no to trochę rozjaśniłeś... Otóż musisz wiedzieć, że Włosi są "japończykami Europy". W samej federacji FIKTA /Włoska Federacja Karate Tradycyjnego/ 5 Dan posiada ponad 135 osób zaś 6 Dan ponad 45 osób. Tak więc można powiedzieć, że 5 Dan to nie rewelacja /oczywiście o instruktorze o którym piszesz nie wypowiem się ponieważ go nie znam/. Jeśli ćwiczy u Carlo Fugazza /7 Dan/ i mieszka w Mediolanie to z pewnością należy do FIKTA. Fugazza jest pierwszym i najbardziej znanym na świecie uczniem H.Shirai. Znakomitym wykonawcą i interpretatorem kata /kolejnym jest Dario Marchini/. Natomiast nic więcej nie mogę pwoeidzieć. Z drugiej strony szkoda, że ludzie chcą uczestniczyć w szkoleniach z takimi instruktorami natomiast kiedy do Polski przyjechał sam Fugazza zainteresowanych jakby nie było. Może prezentował dla ludzi z PZK zbyt trudne technicznie karate ?! Nie wiem, tak się tylko zastanawiam.
A co do braku forum to sprawa jest jasna - brak forum to brak krytycznych uwag - wszystko jest CACY :-)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

normalnie ćwiczę KARATE SHOTOKAN.

A kto jest teraz autorytetem w karate shotokan według PZK. Pomijam oczywiście WSI?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ojoj ! Trafiłeś chyba w sedno problemu z jakim się boryka PZK /oczywiście tylko moim zdaniem/. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi jakiej udzieli Złoo...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
He he he ...
A co mnie obchodzi kto jest autorytetem dla "tych ze Szczecina" :)
Ćwiczę sobie w Łodzi i nikt mi nie narzuci autorytetu z góry; pisałem już Danowi, że seminaria z wielkimi mistrzami interesują mnie.. niebardzo. Uważam, że mamy w Polsce niezłą kadrę.
Dla mnie autorytetami są Mój Mistrz i Mój Drugi Mistrz. Jeżeli kiedyś zbliżę się do ich poziomu to pomyślę o innych mistrzach. 8)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Uważam, że mamy w Polsce niezłą kadrę.
Dla mnie autorytetami są Mój Mistrz i Mój Drugi Mistrz. Jeżeli kiedyś zbliżę się do ich poziomu to pomyślę o innych mistrzach.

Rozumiem, że nazwisk nie poznamy ...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
(Rozumiemy się coraz lepiej.)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

(Rozumiemy się coraz lepiej.)

No to szkoda. Że nie poznamy ...- oczywiście.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

He he he ...
A co mnie obchodzi kto jest autorytetem dla "tych ze Szczecina" :)
Ćwiczę sobie w Łodzi i nikt mi nie narzuci autorytetu z góry; pisałem już Danowi, że seminaria z wielkimi mistrzami interesują mnie.. niebardzo. Uważam, że mamy w Polsce niezłą kadrę.
Dla mnie autorytetami są Mój Mistrz i Mój Drugi Mistrz. Jeżeli kiedyś zbliżę się do ich poziomu to pomyślę o innych mistrzach. 8)


Podobno mamy niezłą kadrę, ale patrząc tylko z czysto sportowej perspektywy, czyli inaczej mówiąc licząc blaszki, jakoś tego nie widać. Chyba nie do końca to szkolenie u nas jest takie jak być powinno. Ale może się mylę?
Co do seminariów - byłem na jednym, na którym grejt master sponiewierał nas jak psy, że prawie na czworakach chodziliśmy. Finezji nie było w tym nijakiej, technicznie dziecinada, ale jakoś to seminarium wspominam najlepiej. Może charyzma mastera to sprawiła?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Z tego co się orientuję Beghetto też był uczniem Shiraia... i to chyba nawet uchi-deshi. Ale życie tak się potoczyło że gdzieś po drodze się rozstali.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Z tego co się orientuję Beghetto też był uczniem Shiraia... i to chyba nawet uchi-deshi. Ale życie tak się potoczyło że gdzieś po drodze się rozstali.

I chyba zaponiał, czego się na uczył.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tak, Baghetto również był uczniem H.Shirai, we Włoszech w pewnym sensie wszyscy są lub byli jego uczniami. Prawdą jest też, że był osobistym uczniem. Spał na dojo w domu Maestro, sprzątał je, ćwiczył i ćwiczył... Niestety Maestro był i nadal jest niezwykle wymagającym człowiekiem i nauczycielem. Chociaz zmienił się - jak sam o sobie mówi - wielu jego wczesnych uczniów odeszło od niego i rozpoczęło swoją droge karate z powodu sposobu w jaki byli traktowani przez Mistrza. Polecam tu lekturę wywiadu z H.Shirai z 2003 roku /link poniżej/ tam znajdziecie odpowiedź a przynajmniej jak sądzę jej część...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
złoo
nie boisz się, że taka Twoja postawa względem szkoleń prowadzonych przez innych Mistrzów nie daje Ci szansy zdobycia punktu odniesienia w ocenie swoich instruktorów ? Skąd wiesz, że są dobrzy ?! Gdybyś trochę pojeździł tu i tam z pewnością Twoja ocena byłaby bardziej miarodajna.
W Polskim Związku Karate zetknąłem się z wieloma osobami w czambuł potępiającymi karate tradycyjne ITKF. Kiedy zapytałem je czy byli kiedykolwiek na treningu lub na szkoleniu karate tradycyjnego gremialnie odpowiadali, że nie, bo i po co ?! Zakrawa to na ignorancję... Trudno dyskutować jeśli o przedmiocie dyskusji jeden z partnerów nic się nie wie ponad własne wyobrażenia i mity.
Poza tym jeszcze jedna sprawa. Ci którzy potepiają karate tradycyjne jednocześnie wyrażali opinie, że karate WKF jest po prostu najlepsze na świecie. Oczywiście dokonuję tu uproszczenia zasłyszanych opinii i wypowiedzi. Powiem, że to dosyć wskurzająca postawa. Ja jestem zwolennikiem karate tradycyjnego ale nigdy nie powiem, że jest ono najlepsze na świecie... Potrafię wymienić jego zalety jak i wady, potrafię także powiedzieć dlaczego właśnie ono mnie intryguje i pobudza do działania. Kiedy ktoś niedawno zapytał mnie co sądzę o Krav Magdze to odpowiedziałem: NIC /ponieważ nic lub prawie nic o niej nie wiem/.

Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dan,

Alez ja jestem krytyczny. Na przyklad zastanawiam sie czy potrafia tak dobrze nauczyc, czy tylko tak dobrze umieja. :wink: A sa dobrzy bo sa szybcy i silni (jednoczesnie), pokazuja klasyczny shotokan i samoobrone "combat", startowali w zawodach (i kumite i kata).
A gdybym "troche pojezdzil tu i tam" i stwierdzil ze jakis miszcz zza oceanu jest lepszy... No pewnie ze jest i co? Przeniose sie tam? Nawet do innego miasta w Polsce nie planuje sie przeniesc. Takze nie o miarodajnosc oceny chodzi - ciesze sie sa dobrzy i w moim miescie.

Bo po co ktos podlegajacy Szczecinowi ma zamiast na seminarium do np. Funakoshiego Kennetha lub Beghetto pojechac na szkolenie do H.Nishijamy, zwlaszcza, ze jak zorganizuje je pan WK (celowo taki przyklad przytaczam - sam napisales "karate tradycyjne" 8) ) to koszt bedzie jakies 5 razy wiekszy ...
Na trening moglbym sprobowac isc - ciekawe czy u WK jest cos takiego jak 1 trening za darmo. Pytanie retoryczne raczej.

Trudno dyskutować jeśli o przedmiocie dyskusji jeden z partnerów nic się nie wie ponad własne wyobrażenia i mity

To raczej o Twoich znajomych z PZK niz o mnie ... przeciez teraz (i przez nast. miesiace) trenuje pod FITKA. :)

opinie, że karate WKF jest po prostu najlepsze na świecie

Ja tak nie uwazam, ani moi nauczyciele. Gdy mysle o rodzajach kumite generalnie, to jestem gotow zaksiegowac tradycyjne i shotokan/wkf do jednego worka (jako podobne), a gdzie indziej wloze boks, kickboxing, kiokushin czy mma. Nasze kumite maja wady jak i zalety, ktorych jestem swiadom. Ale ogladalem na zywo ktorestam ME kumite w Lodzi (finaly), karate tradycyjne, rzecz jasna gospodarz WK (mialem akurat wejsciowki za darmo :) ) i moge sobie pozwolic na troche porownan. I tu i tu sedzia przerywa walke ale w wkf sa jednak kombinacje, a wysokiej rangi zawody KT ktore ogladalem wygladaly jakby na przeciw siebie stawalo 2 snajperow, kowbojow czy szermierzy - kto pierwszy strzeli. Przepraszam za okreslenie ale to troche takie szachy. Duzo za duzy byl tez nacisk na Dachi przy uderzeniu (a zwroc uwage jakie to tworzy pole dla hm.."kreatywnego" sedziowania).
Niejasne dla mnie tez bylo to ze raz jak ktos dostal konkretnie w pysk to przeciwnik dostawal jakiegos tam warninga czy wrecz byl punkt dla osoby uderzonej a innym razem jednak uderzajacy dostawal punkt bo osoba uderzona weszla w technike czy jakos tam. Szachy to malo powiedziane, bardziej bym sie sklanial do role playing game :wink:

A w krav madze moj brat ma juz PT1, po jakims 1-2 miesiacu treningow. Mozna juz troche pojechac te szkole, nieprawdaz? Heh... komercha :!:

Pozdrawiam
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja i tak pojade na senseia NIshiyame,ktory przyjezdza do Krakowa w maju:) I bedzie swietnie. Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam
Wczoraj bylem na pierwszym treningu od dluzszego czasu(to juz bedzie ponad rok).Bylo bardzo fajnie wrocic do dojo.Brakowalo mi tego.Na pierwszych zajeciach traf chcial ze mialem ekspresowa nauke(a raczej pokaz) kata BASSAI SHO :) Nie wiecie gdzie znajdze jakies info na temat tego Kata?Bylem juz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale tutaj jak slabo znasz kata to ciezko dojsc jak ono dokladnie wyglada.Najlepsza bylby jakis filmik.Chcialbym na nastepny trening znac chociaz embusen.Wielkie dzieki.

Pozdrowienia dla @ll

PS1 Dan życzenia przekazane.Sensej Mariusz rowniez pozdrawia.
PS2 Moze wlasnie od Dana wyciagne jakies info na temat BASSAI SHO :) ??
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Prześlij mi Twojego maila /niestety miałem reset i straciłem trochę danych/ to wyślę Ci ze 2 filmiki z Bassaai-sho ;)
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Moj mail jest w moich danych umieszczonych na forum:)
Ale tak w razie czego..... :) ..... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dziekuje

Pozdrowiam @ll
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zainteresowanych informuję, że tegoroczny Centralny Obóz Szkoleniowy
Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. Polskiego Związku Karate odbędzie się
we Władysławowie w terminie 24.06 - 01.07.2006 roku. Termin ten proszę
traktować jako ostateczny!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024