Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wszystkim MIKOŁAJOM z Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. i całego forum, tym prawdziwym i tym przebranym, życzę wiele zdrowia, uśmiechu na codzień i wytrwałości w uprawianiu sztuk walki.
Oss !
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dołączam się do życzeń :) .

A ja zaraz idę schrupać jednego Mikołaja 8) ...(oczywiście takiego z czekolady) ;) .

Pozdro.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wróciłam włąsnie z treningu i moge wam powiedzieć tak nieoficjalnie, że w Krzyżu podczas IV Turnieju Młodzików będzie seminarium z sensejem Knapczykiem :) . (sensei mówił)

Kto się cieszy ręka w górę ( a teraz napiszcie kto pdoniósł rękę).

Pozdrawiam ekipę :) .

:)
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Naturalnie ja się cieszę!!! No, już się nie mogę doczekać! Chyba udało mi się podnieść rękę zaraz po Tobie Mistress :lol: ..

Trzymajcie kciuki mam egz. z pedagogiki, za 3H....

pozdrawiam :-)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja tez sie ciesze i chetnie bym pojechal, ale to stoi pod wielkim znakiem zapytania i raczej nie bede mogl jechac...................
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Badź dobrej myśli Koks, bo skoro prezydent chce ułaskawić Sikorę i Sobotkę to i może przewodniczącemu coś zmięknie.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Badź dobrej myśli Koks, bo skoro prezydent chce ułaskawić Sikorę i Sobotkę to i może przewodniczącemu coś zmięknie.


:wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Badź dobrej myśli Koks, bo skoro prezydent chce ułaskawić Sikorę i Sobotkę to i może przewodniczącemu coś zmięknie.


Buahahha, dobre :) :) .
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Na poczatek mojego pisania (moj pirwszy post) mala uwaga/zapytanie (byc moze sie myle) do uzytkownika Karate_koks. Gdzies kolo lipca brales udzial w dyskusji na temat zawodow, sedziwoania i wogole innaych takich tam. Napisales, ze dostales ippon za kombinacje gizami, giaku, gizami mawashi-gri (mniejsza o pisownie, nie wiem czy poprawna)... mam nieodparte wrazenie, ze wedlug przepisow ITKF'u nie mozna dostac ippon za technike gizami, niewazne czy geri czy zuki!!! Wydaje mi sie ze ippon dostaje sie tylko za pelna technike, czyli w przypadku kopniecia musi byc ona wykonana z nogi zakrocznej !!! Zaznaczm jednak, ze moge sie mylic. I jeszcze jedna rzecz ktora pojawla sie w tej dyskusji.... odnosnie rozpoczynania akcji technika nozna. Mozna ropoczac i to jak nabardziej z bardzo duza skutecznoscia!!! W dniu wczorajszym wygralem zawody (rangi o sok marchewkowy) w finale wykonujac pojedyncza technike ura-mawashi-geri. Przylozenie czyste i jak sam to nazwales, jak by z "liscia" dostal. Dostalem tylko wazari, ale to wystarczylo. jeszcze jeden przyklad. najkrotsza walka jaka widzialem to na zawodach klubowych w rzeszowie (okolo 95-96 roku), walka trwala okolo 2 sekund. Po komedzie sedziego start klega wystartowal z tak poteznym mae-geri, ze przeciwnik zakonczyl lot jakies 6 metrow za mata... dostal ippon. No to jeszcze jeden przykla, kombinacja strikte nozna. Wykonujsz ushir-gri i po obrcie lapiesz przeciwnika na mae-geri. Oczywicie do tego potrzebujesz co leprzego przecinika, ktory jest na tyle dobry i szybki, ze bedzie chcial po ushiro wykonac kontre... a ty go bach na mae-geri. Super skuteczne, sprawdzilem kilkakrotnie :) . Kobinacja nie nadaje sie do stosowania ze slabymi przeciwnikami bo ci po "uciece" przed szybkim ushiro, sa tak daleko i sa tak "rozbici", ze nie robia nic... i to ich ratuje ;)

A tak wogole to serdeczne pozdrawienia dla Z. Ruty, z ktorym jak mniemam masz kontak. Naprawde dobry instruktor . Ja trenowalem u niego bardzo dawno temu i bardzo bobrze to wspominam. On uksztaltowal moje karate. Wlasciwie to najlepszy instruktor u jakiego trenowalem. A tak wogole spekuluje po postach, ze sensi Ruta wystepuje tutaj pod ksywaka Dan :) .
Jeszcze raz serdeczne pozdrwienia dla sensia Ruty od Arka E i dla wszystkich trenujących... szczegolnie tych z Chojnic :) .

A wracajac do walki w 2 sekundy, to wlasciwie moze sensi Ruta pamieta ta walke... ;)

P.S. Przez przypadek rozpoczalem nowy wontek, plizzz zignorujcie go... i sorki za literowki i bledy :)
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam serdecznie Klatrusa na forum Budo! POzdrowienia z Chojnic! :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam, witam, szkoda, że nie znam :( .

Pozdro.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Gdzies kolo lipca brales udzial w dyskusji na temat zawodow, sedziwoania i wogole innaych takich tam. Napisales, ze dostales ippon za kombinacje gizami, giaku, gizami mawashi-gri (mniejsza o pisownie, nie wiem czy poprawna)... mam nieodparte wrazenie, ze wedlug przepisow ITKF'u nie mozna dostac ippon za technike gizami, niewazne czy geri czy zuki!!!


Ale ja nie dostalem wtedy ippon. Nie pamietam juz o co tam chodzilo, ale pislem to w innym kontekscie chyba.


Wykonujsz ushir-gri i po obrcie lapiesz przeciwnika na mae-geri. Oczywicie do tego potrzebujesz co leprzego przecinika, ktory jest na tyle dobry i szybki, ze bedzie chcial po ushiro wykonac kontre... a ty go bach na mae-geri. Super skuteczne, sprawdzilem kilkakrotnie :) .



Mysle ze lepiej to dziala na odwort tzn: przdciwnik wykonuje ushiro-geri i nim zdazy sie obroc do konca po technice ktora chybil, nim postawi noge ladujemy mu mae-geri, to jest dosc skuteczne, kiedys tak wazari zdobylem....
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Na poczatek mojego pisania ...
A wracajac do walki w 2 sekundy, to wlasciwie moze sensi Ruta pamieta ta walke... ;)


Poznaje, poznaje starego kompana :) Pozdrowionka dla ciebie Areczku. A walkę pamiętam - i to bardzo dokladnie:)))

P.S. Co tam porabiasz w stolicy?
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
hmmm co tych kombinacji to Karate_koks masz i troche racje... musze kiedys sprobowac zrobic mae-geri po ushiro przeciwnika. A co do tego ipponu to tak naprawde to zupelnie nie istotne, tafiles czysto dobrze i skutecznie a to najwazniejsze :)

A tera z nieukrywanym wzruszeniem witam wyknawce tej dwusekundowej walki o ktorej pisalem :) witam Cię macp... coz za dyskretny nick... w zyciu bym sie nie domyslil ;)

Ciesz sie, ze pociezkich latch 97-98 wrociles do trenowania, mam nadzeję, że jetes w jeszcze lepszej formie niz wtedy. Mnie z tamatej formy niewiele pozostal :( glownie pracuje i zajmuje sie rodziną :) tak tak mam coreczke 18 miesięcy i za 2 miesiące bedę mial drugiego bobasa :) tum razem chłopca hi hi rosna mlodzi karatecy :)

A do trenowania wrocilem 2 lata temu i co najlepsze trneuje o Neugebauera.
A do tego wszytkiego w niedziele bralem udzial w turnieju mikolajkowym i .... bylem njastarszym zawodnikiem ;) hi hi ha ha
gdzie te piekne lata, te godziny trenigow i to cos co wtedy bylo. No ale dosc rozczulania.
Naprawde ciesze sie, ze Cie "czytam"
A co u Ciebie??? jak tam karate w Chojnicach... widziałem, że Piotuś Ossowski dorobił się Dana :)
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
glupie pytanie ogolne...
czy wiekszosc karetkow to z wyksztalcenia i/lub zawodu infomatcy?!?!?!
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
infomatcy=informatycy
moze kiedys naucze sie jeszcze polskiego ;)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

glupie pytanie ogolne...
czy wiekszosc karetkow to z wyksztalcenia i/lub zawodu infomatcy?!?!?!


Chemicy też się zdarzają :)
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dzieki chemik... ulzylo mi :)

A co do pana macp ...
moze inaczej -> info dla osob trenujacych z macp a tymbardziej startujacych z nim w zawodach... macp to mistrz polski juniorow w kumite z mistrzost polski w karakowie, o ile dobrze pamietam to byl chyba 96 rok i bardzo mocno obsadzona konkurencja
nie dajcie sie zwiesc pozora...
macp ale cie "wkopalem' hi hi
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam Cię Arku serdecznie na forum i dziękuje za dobre słowo :oops:
U nas wiele sie zmieniło ale wiele pozostało także bez zmian... Nadal mamy hopla na punkcie karate i trenujemy je z zapałem. Trochę ludzi ze starej gwardii wróciło na treningi i robią teraz czarne pasy aż miło popatrzeć. Mam nadzieję, że niedługo do tej grupy dołączy także macp i inni. Zapraszam Cie na stronkę Podkomisji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam znajdziesz szczegóły o naszych działaniach.
Tak nawiasem mówiąc nie wiedziałem, że Krzysiek prowadzi zajęcia w stolicy... Napisz gdzie i jak często u niego trenujesz a przy okazji pozdrów go od Dana.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Oj klatrus, wrobiłeś, mnie wrobiłeś :) Dawne to czasy były... A tak swoją droga to Ty również byłeś niejednokrotnie medalistą mistrzostw polski i nietylko.
Stara gwardia z Chojnic o której pisał Dan to Jarek Lewandowski, Tomek Szczepański, Piotr Ossowski... i to by było na tyle - niestety

Pozdrowionka dla Ciebie i Dana

PS. Mało piszę bo interek mam tylko w pracy, ale czytam codziennie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024