Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Chodzę już 3 rok i sensei nikogo nie oblał (tylko na obozie tego strong mena ale to było ekhm... :lol: )...A rzeczywiście Dan wszyscy zdali...

Jest takie powiedzenie w moim klubie, że na biały i żółty to każdy zda...tak "pocieszają" starsi ucznowie tych, którzy właśnie są przed egzaminem. Ale czy na takim egzaminie nie ocenia się prócz umiejętności także postępu ćwiczącego? Czy tylko chodzi o to aby osoba przyszła na egzmain zrobiła swoje i hop do domu? Dltaego wydaje mi się, że te początkowe egzaminy wręcz powienien egzaminować klubowy sensei , bo on to widzi - jak osoba ćwiczyła na początku stawiajac pierwsze kroki w karate i jakie zrobiła postępy (albo ich nie zrobiła :twisted: ). Wiadomo na początku egzaminy są wielkim stresem i zdając przed "obcym" ;) sensejem możnaby spaprać to, bo pożarł nas stres, szczególnie wtedy jak niedługo trenujemy...Wydaje mi się, że z czasem to zanika i wtedy nie ma juz takiego problemu..Na wyższym poziomie obojętnie przed kim by się zdawało trzeba się zaprezentować jak z najlepszej strony. Wtedy niech 3 kyu wyknuje np. mawashi geri na poziomie 3 kyu, a nie 5...

Ale z drugiej strony Goguś na egzamin ćwiczy się cały czas (tzn. żeby mnie dobrze wszyscy zrozumieli - nie mówię , że karate ćwiczymy dla egzaminów :) ), a nie tydzień przed nim samym....:?. A tak często jest. Przynajmniej u mnie w dojo. Rozumiem, że ktoś może potem już tylko ćwiczyć pod kątem egzaminu czyli to co jest na nim wymagane, ale nie wolno się cały rok obijać i jedyną motywacją postępu jego karate jest nadchodzący egzamin. Smutne, ale prawdziwe...:?.

bo niektórzy po egzaminie wcale lepiej nie ćwiczą,


Wręcz niektórzy "zasiadają na laurach"...A chyba istotą otrzymania promocji na dany stopień jest podtrzymanie tego poziomu, a nie jego zanik i nie robienie nic, bo wkońcu egzmain zdałem i jestem miszczem :) . ;) .

No i oczywiście wszytsko zależy od egzaminatora....


Pozdrawiam :-) .
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dobrze mówicie! Takie przepuszczanie wszystkich na egzaminie powoduje zaniżenie poziomu klubu. Wówczas jest więcej osób, które wcale nie zasługują na dany stopień i tak NIE POWINNO BYĆ!!

Zresztą jest to wina nie tylko egzaminatorów, ale niedojrzałości zdających. Ten kto choć trochę czuje, że nie zasługuje na ten stopień i nie ma tych umiejętności, nie powinien po prostu zdawać. Karate nie polega na zdobywaniu jaknajwyższego pasa w najkrótszym okresie czasu, to szkolenie własnych umiejętności. Kto tego nie zrozumie, może i osiagnie nawet wysoki stopień, ale niekoniecznie pas będzie świadczył o jego umiejętnościach, a takie powinno być jego odzwierciedlenie.

Więc pamiętajmy, ćwiczmy dla umiejętności, dla idei Karate, nie dla PASA!

POzdrawiam! :-)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Komercjalizacja zawsze w końcowym efekcie obraca się przeciwko prowadzącemu - vide: pewien sensei z Poznania, który kiedyś miał duży i silny klub a teraz... no właśnie. Nie warto iść na skróty !!!


Pamiętam jak do Ostrówka przyjechał na egzaminy pewien sensei z Poznania i standardowo ulewał 50% zdających na zasadzie na kogo wypadnie na tego bęc. Umiejętności były sprawą drugo- albo nawet trzeciorzędną. Ale na pocieszenie wszystkich oblanych za dodatkową opłatą można było się załapać na "poprawkę", która odbyła się po egzaminie właściwym. I jest to chyba jedno z największych moich odkryć dydaktycznych jak można zmusić ludzików by szybko przyswoili umiejetniości, których nie mieli parę minut przedtem. :wink: Zdali bowiem wszyscy poprawkowicze.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ale wg mnie to chyba nie chodzi o szybkie przyswajanie umiejętnści tylko widocznie wtedy się za mało starali, może nie dali z siebie wszystkiego...A druga sprawa to ta dodatkowa opłata :) he he...
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Jeżeli chodzi o dorosłych to się zgodzę - poziom musi być!!!
Ale co zrobić, gdy musi zostać oblany np. 6 latek?
Jak wytłumaczyć 6 - latkowi że nie zasługuje na dany stopień?

Na początku października mieliśmy w sekcji przypadek nie zdania egzaminu na przez dobrze zapowiadającego się malucha... W rezultacie maluch wypisał się z klubu i zapisał się do klubu konkurencyjnego...

Ja osobiście oblałem 2 razy - na pas żółty i na brązowy
Dodać mogę do tego jeszcze jedno niedopuszczenie do egzaminu, ale to już inna historia...

Pozdrowienia
  • 0

budo_qusiaa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Deutsch Krone

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A 6 lat to trochę nie za mało, żeby zabierać się za ćwiczenie karate? ;)
Z takimi młodszymi dziećmi to może zamiast oblewać na egzaminach , to właśnie sensej przed egzaminami mógłby sugerować takiemu klubowiczowi, że to jeszcze nie pora na następny stopień. Raczej nie uważam, że znam się na psychice takich dzieci, nie mam pojęcia jak to na nie mogłoby zadziałać. W końcu skoro inni zdają, to czemu i nie ta osoba.
Więc trochę pobłażliwości musi być, tego się nie uniknie.

Co do oblewania egzaminów, póki co zdałam wszystkie 5 do których podchodziłam, ale przyznaję, że te ostanie - wogóle mi się nie podobały. Zdawałam na obozie letnim,według nowych zasad. Sensei z Niemczech, który mówił jakie techniki mamy wykonać, ominął połowę, z tej i tak małej ilości, która pozostała po nowelizacji wymagań. Nie powiem, ze mi się to nie podobało ;) ale i tak trochę się zawiodłam. Wolałabym wrócić do tych co były kiedyś, mimo, że są dużo trudniejsze pod względem technik.


Vedui' A.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

ominął połowę,


Nie mów tego głośno, bo jeszcze będziesz musiała powtarzać egzamin he he :) . :lol:


A chyba dolna granica trenowania karate to 7 lat tak :roll: ?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

... tylko widocznie wtedy się za mało starali, może nie dali z siebie wszystkiego...


Wtedy pojęcia: "za mało się starać" i "nie dawać z siebie wszystkiego" były nam obce.
  • 0

budo_qusiaa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Deutsch Krone

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Kiedy ja się bardzo dobrze przygotowywałam do egzaminu i naprawdę chciałam zrobić wszystko... nie moja wina, z woli senseia tak było i nikt nie będzie kwestionował jego decyzji :D


Wg. mnie 7 lat to i tak za mało, ale co ja się tam będe odzywać :)
Pamiętam treningi, gdy sensei uczył młodszych rozróżniać prawą rękę od lewej, hihi.
Ale jeśli ktoś jest pełen zapału i naprawdę mu zależy na karate, a nie jest tylko zmuszany przez rodziców, to ja podziwiam takich młodych ćwiczących :) I życzę sukcesów.

Vedui' A.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wiesz generalnie u mnie w klubie jest tak, ze trener nie dopuszcza do egzaminu, bo wie, że dana osoba nie powinna zdawac egzaminu, bo jeszcze dla niej za wcześnie. Później nie ma niepotrzebnych rozczarowań...Chociaż jak nawet po jakim czasie ta osoba zda to i tak mówi, ze jest niezadowolony....

Pozdro.
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Według norm JSKA, które są dośc zbliżone do Polskich, ćwiczyć można od 5 lat. Osobiście znałem parę dzieciaków, które zaczynały a miały po 5-6 lat. Nawet miałem okazje prowadzić dla nich trening( jako asystent senseia, połowe grupy :) )

Wady tak wczesnego zaczynania są oczywiste. Dziecko wielu rzeczy nie rozumie, tłumaczyć można przez kilka godzin jak ma zaciskać pięść a on i tak swoje.....

U nas także jest dopuszczanie do egzaminu. Ja zazwyczaj dotawałem pozwoleniu u macierzystego senseia. A gdy to nie było mozliwe( np. na obozach), na konsultacjach od innych.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Sukces W Ferrarze 8)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Gratulacje!

Pozdro dla wszystkich :-) .
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Przyłączam sie do gratulacji!!!

Pozdrawiam
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
I ofkoz dla trenerów naszych repeezentantów, bo bez nich oni by nie osiągneli tego co osiągneli :) .

Pozdro.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Brawo, barwo poklon
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ale koslawe techniki na tych fotach :) ok, ok, to tylko foty
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Ale koslawe techniki na tych fotach :) ok, ok, to tylko foty


Miszczu ucz nas, bo błądzimy
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Miszczu ucz nas, bo błądzimy


Buhahaha poklon poklon

Złoo o jakie konkretnie zdjęcia Ci chodzi :roll: ?

Pozdro ;) .
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Rywalizacja odbywała się w kata indywidualnym z podziałem na grupy wiekowe A /1995-1994/, B /1993-1991/, C /1990-1989/ i grupy stopni: zielone, niebieskie, brązowe, czarne


Pytam z ciekawosci - czy w tych kategoriach rzeczywiscie wystartowal ktos z czarnym pasem? Rzecz jasna pytam o inne kraje ;]
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Chyba stopien shodan można mieć od okreslonego wieku , czy to nie jest przypadkiem od 18 lat :roll: ? Możliwe, że się mylę. Zreszta jakby tak było to przecież te osoby i tak nie mieściłyby się w tych kategoriach wiekowych :P . :roll: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024