Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Też mi się wydaje, że jak człowiek jeszcze nie za wiele umie , albo inaczej nie kontroluje swoich technik, to lepiej, żeby ze startem w kumite się nie spieszył, bo konsekwencje takiej walki mogą być różne...

U mnie wręcz przeciwnie, ja tam nie mogę doczekac się każdego wyjazdu...Potem wracam jak naładowana bateria (Duracell do 7 razy dłużej 8) he he).

Pozdro!
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
[quote=

U mnie wręcz przeciwnie, ja tam nie mogę doczekac się każdego wyjazdu...Potem wracam jak naładowana bateria (Duracell do 7 razy dłużej 8) he he).

[/quote]

Dobre :) :) :)
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Czy ktoś już ćwiczył w nowych karategach, tych co teraz niby przyszły?? Bo jestem ciekawa a na treningu bede dopiero 15.11 i nie wiem czy już mój sensei dla mnie bedzie je miał. MOże DAN coś wie... :) .....

pozdrowienia for ALL :P
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Btw. posty można edytować :]....


Na samym sole masz takie fajne info :

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Pozdro ;]
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja jutro jade na seminarium z sensei Avi-Rokah :D :) :-) kto zazdrosci reka do gory :wink: Pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

A ja jutro jade na seminarium z sensei Avi-Rokah :D :) :-) kto zazdrosci reka do gory :wink: Pozdrawiam

A po co to dałeś w różnych tematach?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Karategi shureido, które już od tygodnia czekają na Was są wspaniałe. Moją już prałem na gorąco więc się trochę zbiegła. Ćwiczy się w niej znakomicie. Jest cieńsza niż np. Kaminari, ale materiał i krój pierwsza klasa. Wykończone są kolorystycznie "with in blue", ale to zejdzie po kilku praniach. Do karategi załączony jest wizerunek Bodidharmy wraz japońskim tekstem, którego niestety nie znam. Już wysłałem maila do Shureido Company z pytaniem co to takiego.
Mam nadzieję Goguś, że niedługo także będziesz się cieszyła jakością tej karate-gi.
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dziękuję bardzo DAN za odpowiedź. Już się nie mogę doczekać, aż przyjadę na trening, by móc załozyć tą karategę. Super. Vielen Dank

pozdrawiam

:D
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Karategi shureido, które już od tygodnia czekają na Was są wspaniałe. Moją już prałem na gorąco więc się trochę zbiegła. Ćwiczy się w niej znakomicie. Jest cieńsza niż np. Kaminari, ale materiał i krój pierwsza klasa. Wykończone są kolorystycznie "with in blue", ale to zejdzie po kilku praniach. Do karategi załączony jest wizerunek Bodidharmy wraz japońskim tekstem, którego niestety nie znam. Już wysłałem maila do Shureido Company z pytaniem co to takiego.
Mam nadzieję Goguś, że niedługo także będziesz się cieszyła jakością tej karate-gi.
Pozdrawiam
dan


Mozna prosic stronne www, gdzie mozna to objerzec? I jak wyglada cena??
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Oto kilka fotek z Czerska :

Trening grupy młodszej (tu są dwa inne zdjęcia :P )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pojedynek Wiktora Olejnika z kolegą z mojego klubu :) :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Krzyżwoska ekipa w Czułchowie :) :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


POjedynek Macp z TK :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Trochę sensejów :P

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dobra to tyle, bo reszta jest kiepska :P
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
witam,

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wlasnie dzisiaj wrocilemz seminarium z senseiem Avi Rokah.Pisze to naprawde na goraco, poniewaz jeszcze 2 h temu mialem okazje z tym czlowiekiem rozmawiac. Jest po prostu niesamowity,trening z nim to jedna wielka przyjemnosc.I wcale nie przeszkadzal mi fakt,ze bylem na calym seminarium jedynym Polakiem :-) seminarium zaczelo sie w piatek o 17 czterogodzinnym treningiem,w sobote od 9-18 z godzinna przerwa,no i dzisiaj od 9-16 teakze z jednogodzinna przerwa. dzieki niemu jeszcze bardziej wzmocnilo sie moje marzenie-byc na treningu z senseiem Nishiyama. Chociaz Avi Rokah jest naprawde wspanialym trenerem,w dojo zdecydowany i stanowczy a poza-bardzo serdeczny i skromny czlowiek. Jestem pod wielkim wrazeniem i dostalem poteznego kopa energii i zachety do dalszego treningu.Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
He, he, miałem kiedyś przyjemnośc ćwiczyć a tym Panem na szkoleniu w Brennej. Po treningu na własny użytek nazwałem go "egzekutor" a koledzy stwierdzili, że bez karabinu maszynowego do niego nie warto podchodzić :)
Ale tak na poważnie to imponuje mi umiejętnością pokazania - wykonania wszelkich rodzajów timingu i to w realnym zastosowaniu. Jak sądzę poza Nishiyamą i Avi Rokahem nikt tego nie potrafi tak wykonać... Ale żeby nie cukrować za bardzo to widzę też u niego - jako u instruktora - jedną ale za to bardzo dużą wadę - zawsze stara się w krótkim czasie przekazać maksimum wiedzy i niestety jego przekaz jest przez to chaotyczny i z konieczności powierzchowny w percepcji dla uczestników szkolenia...
Z moich obserwacji wynikało, że część uczestników szkoleń po prostu za nim nie nadążało
:(
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Pamiętam Aviego - człowieka dużą stopę, z Gasshuku w Człuchowie dawno, dawno temu.
Miał przyjechać z sensejem Shiraiem lecz niestety przyjechał sam.
Pozdrowionka
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Czlowiek duza stopa... :) Idealnie nazwane, muszie przyznac, ze bylo to pierwszym elementem, na ktory zwrocilem u niego uwage na treningu :lol: Dan masz racje, gdybym wczesniej nie praktykowal tych form, ktore on przekazywal to na pewno bym sie pogubil. Swoja droga widzialem dezorientacje na twarzach wielu sposrod uczestnikow seminarium... Na pewno jest to wada, ale z drugiej strony treningi z senseiem Avim,mimo ze trwaly naprawde dlugo,mijaly o wiele wiele za szybko. Doswiadczenie jest niesamowite i wrazenei tez. Jakos sie otrzasnac nie moge... I jak ktos juz na tymn forum napisal-jestem naladowany jak duracell :D Ale taki zmodernizowany-do 14 razy dluzej :-) Az sie chce cwiczyc w kazdej chwili po takim seminarium!!! Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A dziś w MUKKT w Krzyżu Wlkp. odbyły się egzaminy :-) . Zdawało 7 osób , w tym 2 osoby nie na belki. Podsumowanie senseja jak na KAŻDYM egzaminie jest po prostu the best "No egzamin jak egzamin, nie zrobił na mnie wrażenia", w zasadzie jakikolwiek by on nie był, sensei zawsze mówi, że było cieńko (do prawie każdego zdającego) :) . He he....

Pozdro dla wszystkich :) .
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
I zapewne wszyscy zdali ... :evil:
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Oblewanie ludzi prowadzi do zaniżania statystyki zdawalności w poszczególnych klubach. :) Dlatego egzaminator często przepuszcza zdajęcego, myśląc, że gdy ten otrzyma promocję, będzie się lepiej starał. To taka umowna zachęta :wink:

Może to się nie zawsze sprawdza, bo niektórzy po egzaminie wcale lepiej nie ćwiczą, i zdaża się wtedy tak, że niektóre pomarańczki są lepsze od niebieskich. Tak bywa...

Czy idzie temu w pełni zaradzić????? 8O Chyba nie, zresztą każdy chce zdać za pierwszym razem i błagający wzrok zdającego wygrywa (w oczach można wyczytać - teraz będę lepiej ćwiczył, obiecuję) ... :lol:

Pozdrawiam
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Apropos macp twój obrazek tego malutkiego karateki jest świetny! :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No tak, jeśli ktoś ma kiepski egzamin to na początku jego drogi karate można go zachęcić promując na pierwszy stopień pomimo braku należytych umiejętności. Jeśli staje to się regułą /a tak wynika z wypowiedzi Mistress/ to po prostu jest to brak prefesjonalizmu egzaminatora lub po prostu komercjalizacja w egzaminowaniu w obawie, że jak się obleje delikwenta to odejdzie i stracę zawodnika... U nas w Wałczu mogłoby w ten sposób ćwiczyć nawet i 200 osób, ćwiczy 100 ale nie ma możliwości aby ktoś zdał na stopień powyżej białego pasa jeżeli nie posiada umiejętności... Komercjalizacja zawsze w końcowym efekcie obraca się przeciwko prowadzącemu - vide: pewien sensei z Poznania, który kiedyś miał duży i silny klub a teraz... no właśnie. Nie warto iść na skróty !!!

Level is level... - Ilija Jorga
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024