Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobić z taką klatką ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

tomeczek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co zrobić z taką klatką ?
Witam,
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif

Widzę, że znajduje się tu spore grono ekspertów więc liczę na waszą profesjonalną poradę. Chodzi i mi o klatę, ćwiczę w domu, nie mam trenera który by służył mi radą w związku z czym popełniał wiele błędów, dlatego mam do Was pytanie o ćwiczenia na klatkę. Robię wyciskanie sztangą na "niby" ławce prostej (niby bo to nie jest prawdziwa ławka a sztangę podaje mi brat który ze mną ćwiczy {SMILIES_PATH}/icon_razz.gif ) rozpiętki sztangielkami oraz przenoszenie sztangielki zza głowy leżąc na "ławce". Zależy mi na ładnym ukształtowaniu klatki ale nie wiem czy ćwiczenia które aktualnie wykonuję prowadzą mnie we właściwym kierunku. Załączam fotki moich cycochów proszę sprawdzić {SMILIES_PATH}/icon_razz.gif
[url=http://img91.imageshack.us/my.php?image=2011070115xf2.jpg:1zj3be85]Dołączona grafika[/url:1zj3be85][url=http://img140.imageshack.us/my.php?image=2011070113ma9.jpg:1zj3be85]Dołączona grafika[/url:1zj3be85]




Czytałem, że bardzo ważne/dobre jest wyciskanie sztangi na ławce skośnej, niestety takiej możliwości ćwiczeń nie mam, zastanawiam się czy można by to zastąpić robiąc mostek na ławce prostej ?

Jeszcze pytanie o same ćwiczenia, czy w moim wypadku lepiej jak będę robił taką piramidę rosnącą zwiększając ciężar i zmniejszając ilość powtórzeń w każdej serii czy odwrotnie, zaczynać od największego ciężaru i w każdej kolejnej serii odejmować kg. ?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam {SMILIES_PATH}/icon_razz.gif
  • 0

damiannuna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
ile ważysz... myślałeś nad odżywkami... kup sobie HMB spalisz tłuszcz z klaty i stosuj trening na rzeźbę czyli małym ciężarem a duża ilość powtórzeń..
  • 0

tomeczek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
Ważę 85kg, wzrostu mam 186cm. Jeśli chodzi o odżywki to tylko kiedyś stosowałem gainera przez miesiąc. Nad HMB nigdy się nie zastanawiałem...teraz to zrobię {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Mam jeszcze pytanie co do tych ćwiczeń, to znaczy jak je dobrać ? To znaczy dobrać ciężar tak żeby ile powtórzeń robić w serii ? No nie wiem powiedzmy 25kg po 30 razy czy lepiej 35 kg po 15 razy ?

Dzięki za odp. {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0

Buli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
zdeczka za dużo ważysz a jak kolega wyżej napisał to dobierz ciężar tak abys mógł robić 30-35 powturzeń w seri czyli np. 30 kg albo 40 kg {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
85kg to duzo?ja mam 102 i to malo ,poprostu cwicz a klatka sama sie pokaze
  • 0

damiannuna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
masz nadwagę i brałeś jeszcze ginera {SMILIES_PATH}/icon_neutral.gif poważne zastanów się nad HMB koksik25 może dla ciebie to nie jest dużo ale po fotkach widać że ma za dużo tłuszczu jak by to była masa mięśniowa to by mu nie doradzał HMB
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
No HMB mógłbyś wziąść (dziś nawet w aptece można kupić HMB {SMILIES_PATH}/icon_razz.gif) albo l-karnitynke na spalenie tłuszczyku. I wtedy możesz ją kształtowac bo narazie jest "oblepiona" tłuszczykiem.
  • 0
Dołączona grafika

tomeczek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić z taką klatką ?
Dzięki bardzo za odpowiedzi. Gainnera to kiedyś tam dawno temu brałem, chyba wtedy skopałem trening na masę i zamiast mięśni zrobiłem sobie tłuszcz ale pytaliście o odżywki to napisałem, że z odżywek miałem tylko styczność z gainnerem ;p
W takim razie kupuję hmb i lecę na rzeźbę {SMILIES_PATH}/icon_e_biggrin.gif
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024