Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

musisz nosic kije tylko jednego dnia a nie za kazdym razem

Fajnie mieć w dojo wieszaki na jo i bokkeny. Nam kolega Złota Rączka zrobił bardzo ładne i wygodne. Broń ma swoje miejsce, nie trzeba jej targać, wieszczki wyglądają dekoracyjnie, no i zawsze jest nadzieja, że ktoś coś strąci... i pobiegnie do sklepu ;)


no fajna sprawa ale trzeba miec swoje dojo stale rzeby nikt nie ukradl. pomysl super jednak :)
  • 0

budo_yoshua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
Dobry wieczór :)

Ja powiem, że ma się dobrze ćwiczyć.
Poza tym, to Szczepan skoro taki swiatły w aikibudo, to chyba nie potrzebuje drogowskazu by stawiać dojo..

Najedziłeś się po świecie, ćwiczysz u konkretnego shihana i nie wiesz jak dojo postawić?

Oj szefie.. zalatuje tu reklamą ;)

________________
yoshua obserwator
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

Dobry wieczór :)

Ja powiem, że ma się dobrze ćwiczyć.
Poza tym, to Szczepan skoro taki swiatły w aikibudo, to chyba nie potrzebuje drogowskazu by stawiać dojo..

Najedziłeś się po świecie, ćwiczysz u konkretnego shihana i nie wiesz jak dojo postawić?

Oj szefie.. zalatuje tu reklamą ;)

________________
yoshua obserwator

Reklama? Przeciez nikt z Europy nie przyjedzie cwiczyc? :? :?

Mam swoje pomysly, ale wszystkich rozumow nie zjadlem, i zawsze jestem otwarty na ciekawe idee.

ps nie cwicze aikibudo tylko aikido :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
Proponuje testy na wytrzymalosc... Majka zaprasza na treningi..a Ty zza drzwi bokkenem po plerach nowego adepta... :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

Proponuje testy na wytrzymalosc... Majka zaprasza na treningi..a Ty zza drzwi bokkenem po plerach nowego adepta... :) :)

niby zartujesz, ale czuje ze cos w tym jest, cos w tym jest...... :balisong:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

Proponuje testy na wytrzymalosc... Majka zaprasza na treningi..a Ty zza drzwi bokkenem po plerach nowego adepta... :) :)

niby zartujesz, ale czuje ze cos w tym jest, cos w tym jest...... :balisong:

Tak wlasnie z przekazow na papirusie z ubieglego tysiaclecia wyglada wstepna selekcja adeptow do cwiczen na krawedzi :) :) :) mozna jeszcze zapodawac kanapki ze smarem.. wode z zezow... przeciagnac pod kilem... i pasowac na "krawedziowca" :) :) :)
a tak w ogole to zycze zeby Ci sie stadko ucznow- krawedziowcow rozrastalo i robilo postepy... i zeby wszystko z nowa sekcja sie jak najlepiej powiodlo...
pozdro...
  • 0

budo_loostro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
hmm, u mnie w dojo za ścianą mamy karateków co czasem się przydaje (można sobie popatrzeć jak ćwiczą) ale generalnie dekoncentruje hałas jaki robią podczas treningów

i bardzo ważne są maty! początkujący mogliby łatwo się zniechęcić, gdyby przy zwykłych padach lub za długim siedzeniu w seiza potem nie czuli połowy nóg albo mieli strasznie obite kolana

a wiadomo - na dobrych matach mniej boli i jakoś milej się ćwiczy :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
Miękka wcale nie znaczy dobra.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

Miękka wcale nie znaczy dobra.


garry - wyglada na to, że powstała "pierwsza zasada garrego".

przecież to odnosi sie do wiiieeellluuuuuuuu innych rzeczy :wink:


:wink: :) :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
JA proponuje bardzo surowy klimat Dojo .... To bardziej pomaga skupiac sie na treninagach.......
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

JA proponuje bardzo surowy klimat Dojo .... To bardziej pomaga skupiac sie na treninagach.......


np tylko deski - na ścianie, na macie (albo zamiast), na suficie. nawet portret Dziadka wystrugany w drewnie. tylko trzeba uważać, zeby sęków nie było bo rozpraszają :twisted:


:wink: :) :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

JA proponuje bardzo surowy klimat Dojo .... To bardziej pomaga skupiac sie na treninagach.......


np tylko deski - na ścianie, na macie (albo zamiast), na suficie. nawet portret Dziadka wystrugany w drewnie. tylko trzeba uważać, zeby sęków nie było bo rozpraszają :twisted:


:wink: :) :)


Albo wogole ....maty w ogórtku szczepana +50 -90 tez trenujemy na swiezym powietrzu.....
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

JA proponuje bardzo surowy klimat Dojo .... To bardziej pomaga skupiac sie na treninagach.......


np tylko deski - na ścianie, na macie (albo zamiast), na suficie. nawet portret Dziadka wystrugany w drewnie. tylko trzeba uważać, zeby sęków nie było bo rozpraszają :twisted:
:wink: :) :)


Albo wogole ....maty w ogórtku szczepana +50 -90 tez trenujemy na swiezym powietrzu.....



hehehehe - i zrobią o nich program na Discovery :wink: :)
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
A może klimat industrialno-futrurystyczny, zamiast tradycyjnego np zamiast portretu dziadka i napisu Aikido, to samo tylko, że na wielkim monitorze :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

A może klimat industrialno-futrurystyczny, zamiast tradycyjnego np zamiast portretu dziadka i napisu Aikido, to samo tylko, że na wielkim monitorze :)



hahahahahahaha - podoba mi się.

do tego lampa stroboskopowa, kij z browarkiem a na srodku, wylosowane adeptki tańczą w stringach :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

:wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo



Miękka wcale nie znaczy dobra.


garry - wyglada na to, że powstała "pierwsza zasada garrego".

przecież to odnosi sie do wiiieeellluuuuuuuu innych rzeczy


Ja tam wolę miękie niż twarde, a co do maty, to na miękkiej przy mocnym rzucie czułem deski pod spodem. Średni komfort :? Twardość maty trzeba dostosowywać do ćwiczących /inna dla siedmiolatków, inna dla 100 kilowych misiów/. Ważne żeby nie była śliska, i żeby faktura okrycia nie przypominała papieru ściernego :wink: I żeby była dość sztywna, co by się nie zwijała przy tenkanach. I żeby dziur w niej nie było /parę razy paluchy wybiłem w ten sposób/, i musi byc na sztywno poukładana, żeby szpar nie było /tak tez parę razy wybiłem sobie paluchy/. No i musi być dobrej jakości, żeby te pare lat wytrzymała.

Koniec dywagacji matowych. Szczepan, ja na twoim miejscu walczyłbym najwięcej o matę, a upiększacze zostawiłbym na lepsze czasy.

PS. Mata musi byc też regularnie myta.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

PS. Mata musi byc też regularnie myta.


Właśnie, ktoś w topicu o infekcjach pisał o takich specjalnych jarzeniówkach co wyjaławiają matę z grzybów i innych drobnoustrojów.
Mógłbyś pogadać na ten temat z administracją budynku, albo zrzucić się razem z judokami na parę sztuk, Szczepanie. Coby zdrowe stopy mieć.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo

Przeciez nikt z Europy nie przyjedzie cwiczyc? :?

Kto wie? Niezbadane są drogi, którymi prowadzi nas Pan ;)

W poprzednim dojo mieliśmy na oryginalnej betonowej posadzce zrobioną drugą podłogę z desek. Pomiędzy była warstwa poskładanych szerokich pasów transmisyjnych, pozyskanych z jakichś demobilowych potężnych maszyn. Na drewnianej podłodze leżało tatami, dosyć twarde. Dobrodziejstwo tego systemu odczuwał konkretnie rzucony uke, który dodatkowo porządnie upadek amortyzował. Wtedy podłoże "odbijało" delikwenta :)
Bardzo to było fajne :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
Co do amortyzacji tatami, to jest cos takiego, zrobione z drewna ale dokladnie nie wiem jak, bo to judocy kombinowali. Ale sie dowiem.
  • 0

budo_yoshua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe dojo
hhmmm.. jak nikt nie przyjedzie?

Mało to staży w kanadzie mamy? Przejazdem można odwiedzić polskojęzyczne dojo tak? Strasznieś sceptyczny mości Szczepanie ;)

Wracając do tematu, polecam rezygnację z luster (jesli małes takowe w planie). Niby są one przydatne, ale wpadałem zawsze w samo-uwielbienie gdy tak trenowałem. To taka w sumie drobna sugestia zaczerpnięta z Blgijskich sal treningowych.. Nie wiem dlaczego, ale tam to rezygnuje się z lustrzanych rozwiązań..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024