Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
"POLSKIE STOWARZYSZENIE AIKIDO
AIKIKAI POLSKA
Koleżanki i koledzy, miło mi zakomunikować, że Doshu Moriteru Ueshiba wyraził zgodę na przeprowadzanie egzaminów na stopnie mistrzowskie dan w naszej organizacji. Zostaną one przeprowadzone podczas staży organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, a prowadzonych przez japońskich nauczycieli.
Plan staży Aikikai Polska w tym roku szkolnym jest następujący:
- 19-20, marzec, 2005, Gdynia, Asai sensei, (koszt stażu 80zł),
- 23-24, kwiecień, 2005, Nowy Sącz, Fujimoto sensei,
- 04-05, czerwiec, 2005, Opole, Kanetsuka sensei"

Powyższy tekst pochodzi z oficjalnej strony PSA.
Widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
Hmm ciekawe czy wszyscy będą płacić 80,-...

Ale miło i konkretnie 3 staże z japsami... teraz kontratak ze strony PFA np 4 staże z japsami do czerwca :peace:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
daj na luz... ;/
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

daj na luz... ;/


Hmm... I'm cool, I'm cool...

I pytanie czy osoby nie będące członkami PSA będą płacić inną stawkę za staż jest uzasadnione.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

Plan staży Aikikai Polska w tym roku szkolnym jest następujący:
- 19-20, marzec, 2005, Gdynia, Asai sensei, (koszt stażu 80zł),
- 23-24, kwiecień, 2005, Nowy Sącz, Fujimoto sensei,
- 04-05, czerwiec, 2005, Opole, Kanetsuka sensei"


A czy jakieś kluby Aikido z Nowego Sącza należą do PSA? Bo jeden z tych staży jest w NS organizowany.

Pozdr.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
Sensei Marian Górka prowadzi sekcję w Nowym Sączu
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

Sensei Marian Górka prowadzi sekcję w Nowym Sączu

Słyszałem, że inni w Sączu też chyba będą się trzymać z PSA, ale są to jedynie wiadomości zasłyszane.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
no i gratulacje!
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

Hmm ciekawe czy wszyscy będą płacić 80,-...

Ale miło i konkretnie 3 staże z japsami... teraz kontratak ze strony PFA np 4 staże z japsami do czerwca :peace:


Japsami?????????? Może trochę szacunku wykazałbyś????????
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
No może rzeczywiście wygląda to na brak szacunku... dzięki za zwrócenie uwagi poklon
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

Sensei Marian Górka prowadzi sekcję w Nowym Sączu


Dzięki Irimi za odpowiedź.

Wprawdzie nie trenuję Aikido [przynajmniej na razie], ale jak zobaczyłem, że bedzie staż z jakimś instruktorem z wysokim stopniem z Hombu i to na na miejscu to grzechem byłoby się nie pojawić [chociażby w charakterze widza]. O ile będą wpuszczani ludzie spoza PSA.

Apropo: może są na forum jacyś aikidocy(-czki) z NS i będą wiedzieć czy w czasie ferii są gdzieś treningi prowadzone?

Pozdr.
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
W Sączu działa (a przynajmniej działali) jeszcze Czesław Poczykowski, Wiesław Paszewski, oraz Dariusz Łęczycki z żoną Magdaleną i bratem Jackiem. Z tym, że na czas ferii Łęczyccy robili zwykle przerwę.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
ale ale - coś ten temat ucichł. jakoś redakcja nic nie pisze, nie zaznacza i nie wnioskuje..... o co chodzi? czy znaczy to, ze mi mojego 5 kyu uznają w tym Hombu? extra!!! :) :) :)

:twisted:

k.
  • 0

budo_bodaiju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
Gratulacje i tak trzymać. PSA jesteśmy z wami :-) )
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
No właśnie, może się jegomość Prezydent w osobie Redakcji wypowie na ten temat. Tak głośno pokrzykiwał, że to z lat kilka może nawet potrwać, a tu szast-prast i jest zgoda. Egzaminy mają być w prawdzie pod okiem shihanów, ale od czegoś trzeba zacząć.
Czyżby to znaczyło, że imć Doshu patrzy łaskawym okiem na p. Borowskiego and company? Czyli, że jak? Że Hombu zacznie reckognajzować (a może już to robi) PSA? Pliz, Redakcjo, pliz...ześlij na nas łaskę oświecenia w tym temacie... :wink:

Liczę oczywiście o bezstronny komentarz, a nie bla bla bla i coś tam-coś tam.

To Bodaiju - się chłopie nie rozpędzaj z tym "jesteśmy z wami". Piszesz za siebie, a nie za mnie lub jeszcze innych. Mi osobiście ta sprawa wisi nacią od pietruchy. :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
True...........
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

czy znaczy to, ze mi mojego 5 kyu uznają w tym Hombu? extra!!! :) :) :)

:twisted:

k.


kurm, a ja sądzę, że panom w Hombu to te Twoje 5 kyu (no ofence) wisi jak kilo kitu. To sprawa wewnętrzna organizacji, a nie ich. Aiki, w uznaniu zasług w działaniu na niwie aikido amerykańskich krajowców, 7 dan mi nadał i teoretycznie mogę powiedzieć, żem mistrz jest i basta :) . Co komu do tego? Spójrz ile organizacji jest np. w boksie. I każda nadaje swoje tytuły mistrzowskie. A dlaczego? Bo tu, jakby Ferdek Kiepski powiedział, o kasiorę się rozchodzi, ot co. Tak mi sie wydaje, że Doshu zdaje sobie sprawę, że za p. Borowskim poszła całkiem spora grupa ludzi, co bardzo pięknie można przeliczyć na pieniądze. Teraz i w przyszłości. Oni też potrafią kalkulować. Szmal i ilość ćwiczących podnoszą jednak prestiż w takim zamkniętym światku jak aikido. Tym bardziej, że synek M. Saito sensei - Hitohiro, pokazał w zeszłym(?) roku, gdzie się zgina dziób pingwina i pracuje na własny rachunek, pod własnym sztandarem. A za nim uciekła gromadka uczniów. No to przecież Hombu nie może pozwolić, aby to samo zdarzyło się po raz kolejny. Dla pozorów narzucili przy egzaminach na dan kilku shihanów, a za rok (powiedzmy) PSA będzie egzaminować samodzielnie.
Oczywiście to tylko takie moje przemyślenia...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

czy znaczy to, ze mi mojego 5 kyu uznają w tym Hombu? extra!!! :) :) :)
:twisted:
k.

kurm, a ja sądzę, że panom w Hombu to te Twoje 5 kyu (no ofence) wisi jak kilo kitu.


oj Wodzu.....

Ponieważ czytam Twoje wypowiedzi od dłuższego czasu i wiem, żeś gość kumaty to Twoja wypowiedź zrzucę na karb zmęczenia środkiem tygodnia, ciężkimi treningami i ogólnie niskim ciśnieniem.

Toć ja mam pełną świadomość tego, że Hombu ma głęboko w dupie moje hehehehehehee 5 kyu i niespecjalnie będą rozpaczać, jak bym przez przypadek np złożył legitymację (myslę, że więcej jak tydzień żałoby by nie było :wink: . )
Zresztą z wzajemnością, bo tak mi do tego homba daleko, że nawet niespecjalnie mnie interesuje czy istnieje czy nie. :wink:

Tak czy tak pięknieś mi to Waść wytłumaczył i za to dziękuję. Czuję się uświadomiony i doinformowany. :wink:

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)
A ja mysle, ze wytlumaczenie jest całkowicie proste i niepokrętne. Jak swiat aikidocki swiatem mistrz japonski rozpoznawany przez Hombu mogl egzaminowac kiedy chcial i jak chcial. I teraz nic innego sie nie dzieje w PSA. Zadnych cudow. Przyjedzie Asai, zrobi egzaminy jak dawniej, podpisze, wysle i nikt tam nei bedzie dociekał w jakiej organizacji robil. W Polsce to w Polsce:)) Nie ma sie czym podniecać:) moim zdaniem. Do rozpoznania to jeszcze ho ho ho...Ci co pamietaja jeszcze dawniejsze czasy w PFA powinnni sobie przypomniec, ze przez wiele lat, nawet juz po rozpoznaniu mogli egzaminowac w PFA tylko mistrzowie z Hombu albo z Hombu zwiazani. Osobiscie zaluje, ze wogole pojawila sie sytuacja, w ktorej zaklada sie tego rodzaju topic...ale co robic..co robic...
Yoshi
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jednak będą egzaminy na DAN w PSA :)

A ja mysle, ze wytlumaczenie jest całkowicie proste i niepokrętne. Jak swiat aikidocki swiatem mistrz japonski rozpoznawany przez Hombu mogl egzaminowac kiedy chcial i jak chcial. I teraz nic innego sie nie dzieje w PSA. Zadnych cudow. Przyjedzie Asai, zrobi egzaminy jak dawniej, podpisze, wysle i nikt tam nei bedzie dociekał w jakiej organizacji robil. W Polsce to w Polsce:)) Nie ma sie czym podniecać:) moim zdaniem. Do rozpoznania to jeszcze ho ho ho...Ci co pamietaja jeszcze dawniejsze czasy w PFA powinnni sobie przypomniec, ze przez wiele lat, nawet juz po rozpoznaniu mogli egzaminowac w PFA tylko mistrzowie z Hombu albo z Hombu zwiazani. Osobiscie zaluje, ze wogole pojawila sie sytuacja, w ktorej zaklada sie tego rodzaju topic...ale co robic..co robic...
Yoshi


A co się Tobie nie podoba w tym topicu ?
Topic i temat jak kazdy inny. Wydaje mi się, że każdy chciałby wiedzieć co dzieje się w polskim świecie aikido.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024