Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężki trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciężki trening
Parę dni temu w zastępstwie senseia treninhg poprowadził nasz znajomy z dojo. Zrobił nam godzinną rozgrzewkę. Wynik:
-rana na kolanie
-rana na stopie
-kilka siniaków
-ból każdego mięśnia :twisted:
Ale mimo tego było świetnie.

Ćwiczycie aikido latami. Który trening sprawił wam najwięcej trudu, bólu i wylanego potu. Czekam na zwierzenia 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
zaraz sie ustawi kolejka interntowych exhibicjonistow... i zacznie sie nad soba użalac...

bol, rany? jakis chory problem
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Pewnie pierwszy trening.

Jak ktoś chce sobie powspominać to jego sprawa, nie ma się o co żócać Aiki, no chyba że nie masz żadnych treningów do wpominania.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
W moim przypadku ciężko jest powiedzieć czy był taki trening, po prostu nie pamiętam, choć dzisiejszy można by uznać z męczący i ciężki ale przez to był zajeeeebisty :D
  • 0

budo_vitari
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
oj chyba "ten pierwszy"
zrobilam z siebie frajere bo akurat moj pierwszy trening to byla sobota, a w sobote jest mieszany- czyli wszystkie stopnie razem( w tygodniu sa treningi oddzielnie dla poczatkujacych, oddzielnie dla zaawansowanych)
nie dosc ze czulam sie cholernei glupio gdy jakies brazowe i czarne pasy smigaly i padały mi pod nosem, a ja mialam klopot z prawidlowa postawą, to do tego kondycja moja nie byla wygórowana, zmordowałam sie potwornie i dzien pozniej doslownie wyczolgalam sie z lozka, czujac kazdy miesien.
Ale mimo wszystko wspominam pozytywnie 8)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
byl taki jeden... na trening przyszedlem juz wykonczony, bylo naprawde ciezko, po treningu nie mialem sily wracac do domu nawet
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
A może jakieś szczegóły?? 8)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening

A może jakieś szczegóły?? 8)

hmm... po 4 godzinach snu poszedlem sobie na silownie (odrabialem wf) na godz. 7 po czym uczylem caly dzien by wieczorem pojsc na trening. po rozgrzewce myslalem ze juz umarlem. potem bylo tylko gorzej. ogolnie rzecz biorac - stracony moj czas oraz osob ze mna cwiczacych (tzn. oni stracili tylko ten czas, przez ktory ze mna cwiczyli), bo nie bylem w stanie zrobic nic sensownego. nigdy wiecej takiego treningu...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Ja zrobiłem lepiej, cały dzień, trening, nocka zarwana w robocie, cały dzień i wreszcie ten trening. Etekt - białe myszki, czarne plamy, zawroty glowy. Chujnia z myjnią.
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Trening na kacu. Dżizas Krajst :!: :o
Tak się zdarzyło raz więcej wypić w środę do późnej nocy a w czwartek robota a po niej trening.
I jeszcze wariacka rozgrzewka. Nie miałem siły robić technik, padałem jak worek.....ziemniaków. A że się starałem do ostatniej kropli potu, żeby nie wyjść na idiotę, to zlazłem z maty po ścianie w tempie zmęczonego żółwia.
Nie poszedłbym na ten trening, gdyby nie moje cholerne zasady, że żadnego nie opuszczam choćby nie wiem co.
Dlatego nigdy więcej....alkoholu dzień przed treningiem.

Pozdroofka

chavez(który kiedyś upił swoje ki)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Zielonego pojęcia o aikido nie mam ale skoro mówicie o "cięzkich treningach" chciałbym sie dowiedziec jak wygląda rozgrzewka podczas treningu tej sztuki walki..czy jest ona standardowa : cwiczenia silowo-wytrzymałosciowe plus stretching czy moze jakies inne elementy pomocne w aikido? hm?
  • 0

budo_serious
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
ostatni:/ kontuzja kolana rana na lokciu i boobijane palce u stop;/
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening

Zielonego pojęcia o aikido nie mam ale skoro mówicie o "cięzkich treningach" chciałbym sie dowiedziec jak wygląda rozgrzewka podczas treningu tej sztuki walki..czy jest ona standardowa : cwiczenia silowo-wytrzymałosciowe plus stretching czy moze jakies inne elementy pomocne w aikido? hm?


U nas w dojo jest duży nacisk na rozgrzewkę siłowo-wytrzymałościową. Bardzo często sensei robi kombinacje: bieg wokól sali, padnięcie na glebę, 10 przysiadów, 10 brzuszków, 10 pompek, znów bieg, stop, 20 przysiadów, 20 brzuszków, 20 pompek i tak npp. do 30-40 i w dół do 10. Często zdarza się ta sama kombinacja tyle że od 1 do 10 i znów do 1. Często też robimy miłe kombo 40 przysiadów, 30-40 pompek zakończonych 1 pomką "dziesiątką" (10 sekund do dołu, nad matą trzymamy 10 sekund i 10 sekund do góry) i na koniec kładziemy się na plecy nóżki nad mate i piszemy alfabecik zakończony swoim imieniem i naziwskiem 8) Mi osobiście takie rozgrzewki odpowiadają. Połączenie siłówki, rozciągania i wytrzymałościówy.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening

Zielonego pojęcia o aikido nie mam ale skoro mówicie o "cięzkich treningach" chciałbym sie dowiedziec jak wygląda rozgrzewka podczas treningu tej sztuki walki..czy jest ona standardowa : cwiczenia silowo-wytrzymałosciowe plus stretching czy moze jakies inne elementy pomocne w aikido? hm?

z moich doswiadczen rozgrzewki w weilu sekcjach aikido to zwykly relaxik-troszke rozciaganai,rozgrzewanie stawowo, pady i w zasadzie koniec. dla mnie takie rozgrzewki byly o kant tylka, bo lbuie pobiegac, troche sie zmeczyc.niemniej wszystko zalezy od sekcji.
a co do tego ciezkiego treningu aikido-prawda jest taka,ze nawet najciezszy trenign aikido nie bedzie tak meczacy jak sztuk bardziej kontaktowych. dlatego ten tekst o "ciezkosci" bralbym z pewnym przymruzeniem oka...
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening

z moich doswiadczen rozgrzewki w weilu sekcjach aikido to zwykly relaxik-troszke rozciaganai,rozgrzewanie stawowo, pady i w zasadzie koniec. dla mnie takie rozgrzewki byly o kant tylka, bo lbuie pobiegac, troche sie zmeczyc.niemniej wszystko zalezy od sekcji.


Rodzaj rozgrzewki jest dostosowany do rodzaju treningu. Na judo, czy karate, gdzie przez pół treningu tłuczesz sparingi, potrzebna jest rozgrzewka kondycyjna. Na aikido nie ma sparingów, za to jest dużo dźwigni na stawy i rzutów, stąd nacisk kładzie się na pady i rozgrzanie stawów i ścięgien. I nie ma co winić aikido, że ma taką rozgrzewkę, jaką ma. Co nie zmienia faktu, że na aikido rozgrzewki też bywają ciężkie.

Tak swoją drogą, to ja na treningu praktycznie zawsze obserwuję dostosowanie rozgrzewki do treningu. Już po ćwiczeniach na rozgrzewce można się domyśleć, jakich techniki sensei będzie nauczał.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Kurcze jak o rany chodzi to cóż.......
Po dzisiejszym treningu....
od czego zacząć........anów rozwalone kolanko - leże z nogą do góry i okłądem
Biodro mi nawaliło już całkiem

(a kumpela ma problem z okiem)

:) A jak mnie koleżanka opluła to się też liczy za ranę postrzałową:?:
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Dzisiaj miałem ciekawą sytuację. Staż z senseiem Bieńkowski. Stara rana na kolanie. Parę uderzeń w matę i zaczęły mi spodenki kolor z białego na czerwony zmieniać (niech żyje Polska :-) ). Na koniec stażu pytania - 10 minut w seiza i zupełnie się rana rozwaliła. Myślę sobie spodnie do kasacji :( a tu podchodzi koleś i mówi użyj mocy... e to jest mydła, szarego mydła i krewka znikła ze spodni :D ..... O czym ja tu piszę.... A tak. Krew podczas treningu.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
U nas byłą panika, bo się raz troche krwi znalazło an macie i każdy się oglądał....Laski po spodniach a chłopaki się nabijali..........okazało się że to mała niegroźna ranka kolegi, a takak pnika na dojo.......
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening
Zdarzyło wam się zranić kogoś niechcący (ofkoz :twisted: ) albo siebie podczas treningu?

(Gdzieś na tym forum czytałem, że ktoś komuś :-) w Japonii wątróbkę bokenem uszkodził :wink: )
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki trening

każdy się oglądał....Laski po spodniach .......


Eeeeeeeeeee :) Powiedzmy, że nie o to mi chodziło :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024