Skocz do zawartości


Zdjęcie

ataki w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
hmm w naszym dojo trenujemy złożone ataki np. z jednego ataku tsuki po obrocie przechodzimy do drugiego ataku. Uke nie pozostaje bierny i nie zachowuje sie jak worek z kartoflami. Mowie teraz o poziomie ciut wyzszym (2-3 kyu) . Co prawda nie twierdze ze ludzie na tym poziomie moga jeszcze spokojnie isc sie lać i sobie poradzą. Po primo chyba nie o to chodzi w calej ideii aikido a po drugie to nie jest az taki wysoki poziom...Tak czy inaczej istnieje wiele dundamentalnych atakow na ktore mozna trenowac "odpowiedzi" - czyt. trenowac odpowiednie zejscia,wejscia ktore po dlugotrwalym powtarzaniu wchodzą nam w łepetyne i staja sie "zapamietane"(odruchowo) . A nie oszukujmy sie atakow nie jest az tyle by na wszystkie nie znalesc odpowiedzi...Mozna jedynie kombinowac z ich łączeniem.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
I na powyższe mogę powiedzieć tylko amen.
Podesłałbyś adres dojo/www na priv?
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
u nas to jest tak że przewarznie karzdy UKE zna swojego TORI i wie na ile go stać a jeśli nie to sie pyta jaki atak sobie życzy cza być wyrozumiałym
ja np z qmplem robie już cofane ataki i jest spoko ale jeśli ja lub on sobie nieradzimy to pozostajemy przy prostych supermenowych tsuki
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Co wy tutaj o pamięci mięśniowej ... jakie odruchy aikido przeciw realnym atakom ... przestraszony
No dosłownie brak mi słów .... w 99,99(9) % przypadków aikido to wymiana między tori i uke, gdzie obaj de facto współpracują ...
nie ma tutaj walki, rywalizacji itp itd... jeśli uke by nie chiał nie możnaby wykonać techniki aikido ...
już ręce mi opadły nic nie napisze więcej
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
no z takim podejsciem to lepiej zabierz sie za pieczenie ciasta a nie trenowanie aikido stary... powiedz mi po co trenujesz wtedy? zeby sobie potańczyć? n/c :/
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

jeśli uke by nie chiał nie możnaby wykonać techniki aikido


Czekaj, czekaj - co znaczy - gdyby nie chciał? Rozwiń to proszę, jeśli możesz oczywiście...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Czujecie? Co tak brzydko pachnie?! Czyzby dyskusja krecila sie kolo skut....... aikido? :twisted:
Tak to juz jest - temat o atakach - skut...., temat o padach - skut...., temat o laskach w dojo - skut.... Bo nam sie psorze wszystko z dupa kojarzy...
:) :D :) :D :) :D :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
skutecznie!!!! :)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Czujecie? Co tak brzydko pachnie?! Czyzby dyskusja krecila sie kolo skut....... aikido?


Zeby tu jeszcze ciało obce (pozdrowienia dla kolegów z forum blaszanego! :-) ) siało ferment, ale perwa polega na tym, że sami ze sobą zaczynamy takie dyskusje odpalać :-)

Dzień bez OT na temat skuteczności dniem straconym, czy jak? :?
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Tak to juz jest - temat o atakach - skut...., temat o padach - skut...., temat o laskach w dojo - skut.... Bo nam sie psorze wszystko z dupa kojarzy...


Skojarzenia z d... można jeszcze jako tako zrozumieć. Wiadomo, popendy. Natomiast skojarzenia ze skut.... hmm. Powstaje więc pytanie czy skojarzenia te wynikają z:
a) natury Aikido jako sztuki, szeroko pojętego budo,
B) naszych pragnień,
c) naszych kompleksów i wątpliwości,
d) chęci udowodnienia, że każde inne aikido prócz własnego jest nieskuteczne,
e) podstępnego spisku zakonspirowanej szajki prowokatorów forumowych,
f) innych czynników tutaj niewymienionych?
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

jeśli uke by nie chiał nie możnaby wykonać techniki aikido ...


Wallace ma rację, jeśli uke nie będzie chiał to nic nie zrobimy. Aikido to sztuka defensywna a nie można się bronić jeśli nie ma ataku. Tzn. może i można ale gdzie tu sens.

Pozdrawiam
Macex
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
tak tylko ze jemu bardziej chodzilo o "podłakładanie" sie uke a nie to ze bez ataku nie ma obrony bo to chyba oczywiste?! Po rozmowie na PW z Pecado chyba kolega z sekcji przyzna mi racje? ;-)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Ja nadal nie łapię co Wallance miał na myśli, więc trudno mi tu filozofować.
Odnoszę natomiast niepokojące wrażenie, że cholernie daleko od topica odeszliśmy...
Być może po prostu temat został wyczerpany?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

czyli co?
najlepiej uciekac?
8) :?

Widzisz, to na pewno jest jakis pomysl,zeby ruszyc atakujacego z miejsca, nie? Zarowno w judo , jaki w aikido jest takie cos jak "rozpedzanie" atakujacego, np po kole. Zeby zrobil wiecej niz jeden krok.(oczywiscie mowie tu a tych dojo gdzie uke NIE BIEGNIE zazwyczaj sam z siebie, atakujac :lol: ) Wtedy nieco latwiej wejsc w atak, jak myslisz?

Ja nadal nie łapię co Wallance miał na myśli

Pecado, nie obraz sie, ale ty poprostu za malo jeszcze cwiczysz. Towje teorie sa kompletnie z nieba wziete.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Pecado, nie obraz sie, ale ty poprostu za malo jeszcze cwiczysz. Towje teorie sa kompletnie z nieba wziete.


Ani myśle się obrażać :-)
Ja chcę się czegoś dowiedzieć, a bładzić jest rzeczą ludzką (tak to sobie tłumaczę ;-) )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

w aikido jest takie cos jak "rozpedzanie" atakujacego, np po kole.


Szczerze mówiąc jak czytam takie rzeczy, to mam ochotę pieprznąć wszystko w cholerę, wrzucić szmaty i rękawice do bagażnika, i pojechać do najbliższego dojo z prośbą o demonstrację.

Poważnie mówię.

Bo za cholerę nie mogę sobie tego wyobrazić realizowanego na mojej skromnej osobie :roll: a ciekaw jestem niemożebnie jak to by wyglądało.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
przyłączam sie do prośby AdamaD o jakies zobrazowanie jak wyglada rozpędzanie po kole - trenowałem judo i za cholerę nie wiem o co chodzi
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Temat zszedł na wiadomą drogę. A mogło być tak fajnie...
Ludzieee! Skupcie się na temacie "ataki w aikido", bo może inni chcieliby się czegoś dowiedzieć o atakach i ich realnym trenowaniu, a o skuteczności to sobie mogą poczytać w 50 innych topicach w archiwum.
Więc... jakkie nietypowe ataki (nietradycyjne - typu shomen czy katate dori) ćwiczy się u was?

To AdamD: Ad naszego treningu. Nie, nie ćwiczymy w kaskach :rofl: ... Tak jak jodan tsuki nie ćwiczymy w rękawicach. Po prostu atak jest tempem dostosowany do poziomu zaawansowania uke, jak to na aikido. Chodzi tu o zaznaczenie intencji uke do poruszania się do przodu z uderzeniem. Ale się wtedy pamięta o zejściu z linii ataku! :wink: :wink:
A nie na zasadzie "to ja cię łapię i czekam asz technikę zrobisz" :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Wiesz, ale to jest tak, że jak ktoś tylko "pokazuje intencje" uderzenia głową, ale nigdy nawet przez chwile nie istnieje zagrożenie dostania z bani, to tak naprawdę uczysz się ... sam nie wiem czego się uczysz, ale na pewno nie obrony przed "bańką".

U mnie na treningach jak sobie robimy np. zbijanie prostych, to nas trener ściga strasznie jak atakujące uderzenia są wyprowadzone tak, że i bez zbicia nie trafią partnera w gębę.

A jaka różnica jest? Zmieniają się diametralnie dystansy, szybkości, i w związku z tym dostępne czasy reakcji jak przechodzisz z takiego "pokazywania intencji" do walenia (choćby i lekko) w ryj. To jest całkiem inna bajka po prostu!

"Zejście z linii ataku"? A co jak atak nie ma "linii"?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

"Zejście z linii ataku"? A co jak atak nie ma "linii"?


A co, puszczasz kulę ognia czy jak?? Czy może wysyłasz tsunami??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024