Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed "banią"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

I opcja - jeśli mieliśmy chwilę i zdążyliśmy - wystawiasz obydwa kciuki na wysokość oczu przeciwnika (dłonie ustawiasz tak jakbyś chciał złapać jego głowę jak piłkę :wink: , tylko zamiast kciuki mieć odgięte, to nastawiasz je na oczka)...brutalne, skuteczne, ale...musisz zdążyć.


No bez jaj... :roll:

... :rofl: to nie film z Jackie Chanem ... po drugie koles musialby uderzac glowa w zwolnionym tepie :wink:

Ehhh...90% Polaków nie rozumie tego co czyta...

Napisałem - jeśli zdążysz, tzn. jeśli agresor jest amatorem i uderza z zamachu. Jeśli na dodatek trzyymasz pseudo-gardę to masz spore szanse zablokować taki atak.
I napisałem też na dole, że to trudny i szybki atak.
Jeśli jednak wolisz przyjmować ataki na głowę, zamiast chociaż spróbować je zablokować rękoma to......życzę powodzenia. I mocnej głowy.....




Smoku
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

[Jeśli jednak wolisz przyjmować ataki na głowę, zamiast chociaż spróbować je zablokować rękoma to......życzę powodzenia. I mocnej głowy.....




Smoku

... kto niby powiedzial ze woli przyjmowac ataki na glowe ... wiem jak sie zachowac przy uderzeniach glowa i nie jest to bynajmniej wystawianie kciukow ... jakos nie widze tej techniki przy szybkiej bance ... czy ktos z forumowiczow juz to kiedys zastosowal jezeli nie czy zrobilby to w przyszlosci jak myslisz Tarciu :wink: ...
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
w filmie matrix to pewnie zastosowali by bullet time przy tej technice:)
ja polecam kombinować jednak z dyskretną gardą, a w ostateczności przyjąć na pochyloną głowę
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

Ehhh...90% Polaków nie rozumie tego co czyta...


Myślę że zrozumiałem co napisałeś, po prostu się z tym nie zgadzam.

1. Szanse na wykonanie takiego manewru są znikome, bliskie zeru. Chyba że masz naprzeciw siebie kompletnie zalanego kolesia ruszającego się trzy razy wolniej niż Ty. Tylko wtedy naprawdę prościej będzie go po prostu odepchnąć czy udeżyć.
2. Nawet jak jesteś Neo i zdążysz wystawić te ręce... to szansa na trafienie w oczy jest niewielka. Bardziej prawdopodobne jest że Twoje palce wylądują na jego kościach policzkowych, łukach brwiowych czy czole. A to oznacza wybite kciuki i duży problem.
3. Pomijam kwestię trwałych obrażeń (utrata wzroku) na jakie narażasz swojego pijanego przeciwnika. Z tego wynikają poważne problemy karne dla Ciebie. Oczywiście możesz napisać "na ulicy nie ma zasad", "wolę żeby mnie 12 sądziło niż 6 niosło" itp itd ale po cholerę skoro można to zrobić prościej i bezpieczniej dla Ciebie...

Reasumując: No bez jaj... :roll:
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
Witam! Tak wystawianie kciuków to tylko w filmie ulica tą technikę zweryfikuje skutecznie.
Garda i pochylona lekko głowa tz. "patrzenie bykiem". I w razie spotkania walić jako pierwszy. Nie czekać na uderzenie ze strony przeciwnika. Zachować bezpieczną odległość ( to znaczy starać się zachować) bo wiadomo nie zawsze to wyjdzie. Nie dać się zaskoczyć ale to już jest prawie nierealne.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
uderzaj pierwszy - najlepszy sposób
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
POchylic glowe w dol ... ale nie za mocno by w ciemie nie dostac.

Lub uderzenie barkiem w Combat Sambo widzialem taki bajer calkiem skuteczny.
No i wszelkie rady Martiusa szczegolnie z drapaniem po nosie (dyskretne trzymanie gardy:) )
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

drapaniem po nosie (dyskretne trzymanie gardy:) )


Huheuue zawsze tak robie :) :):)
Albo drapanie po nosie, albo np. delikatnie gestykulujemy raczkami :) Glowa raczej lekko spuszczona, jakbysmy sie nad czyms zastanawiali.
Niestety bania to z regoly first-blood.. uderzenie na sam poczatek, kiedy mozemy sie nawet nie spodziewac. Liczy sie przedewszystkim szybkosc reakcji.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
Wystawienie swojego czola jak najbardziej, jednak nieskuteczne gdy uderza gosc nizszy od nas, a wiem ze wlasnie czesciej z bani bija Ci niscy.
Jezeli koles jest wyzszy to raczej watpie zeby zdecydowal sie na banie, wiec wystawienie naszego czola bedzie mialo zastosowanie tylko przy przeciwnikach naszego wzrostu.
Oczywiscie ja nie znam sie na tego rodzaju uderzaniach i obronach, jednak pare razy widzialem i wlasnie to mi podpowiada zdrowy rozsadek. :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
pare razy zdarzylo mi sie walnac z banki ;) i powiem, ze przeciwnik nie potrafil sie obronic - zawsze dochodzilo celu. Moze na kiepskich przeciwnikow trafilem....
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
Panowie !!! Trzeba zrobić tenkan !!!! :) :D

Pozdroofka
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
taaa :lol: a ja proponuje przebrać sie za nosorożca
  • 0

budo_kodziro_17
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KORONA KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
Można np. ustawić ręce, tak jak na pierwszej fotce tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest to ciekawy artykuł Phila Elmore'a nt. "utrzymywania odległości". Zobacz też ostatnią fotkę - jak odpowiadamy na zapytanie o godzinę ;)

Zapomnij o ustawianiu rak tak pokazano na pierwszych fotosach !! Sugeruja troche bojazliwe nastawienie i moga byc przyczyna ataku !! Zapytanie o godzine (fota ostatnia) jak najbardziej przydatne.

Bas Rutten przedstawil o wiele lepsza postawe do "rozmowy" z nieznanymi !! Niestety brak fotek !! Mozna ujrzec na jego volumach !!
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
ktos tu wspomniał o barku.......
wydaje mi się że pochylanie głowy nie zadziała, raczej trzeba usunąć swoją głowę z lini ciosu i spróbowac sprowadzić bańkę na swój bark, czy bańka wejdzie na bark czy nie wejdzie nie ma znaczenia, ważne żeby na twarza nie poszło :) i tera dopiero można kombinować m.in. z palcami w oczy, to już w zależności od sytuacjii.

Nie wyobrażam sobie, żebym miał pochylać głowę, obawiam się że to nie zadziała, teoretycznie mogło by to zadziałać przy przeciwniku równemu wzrostem.

A najlepiej zapobiegać, oprócz wymienionych wcześniej gard, może boczkiem lekko stanąć, kombinować, nie dać się zbliżać.

pozdrawiam
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
moim zdaniem jedyna skuteczna metoda na uderzenie z bani jest trzymanie sie jednych podstawowych zasad, czyli 782583 krotnie juz wspominane utrzymywanie dystansu - lub tez jesli juz stoimy twarza w twarz z przeciwnikiem, mozliwe to bedzie jedynie przez blokade podbrodka lokciem - czyli jak na ostatniej fotce ostatniej fotce z url w poscie kodziro_17 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

... tyle ze dlon trzyma za szmaty przeciwnika.
  • 0

budo_dany27
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

Witam.

Co zrobić gdy ktoś ma zamiar uderzyć głową ( z bani ) ? bo z tego co wiem jest to bardzo szybkie i efektowne uderzenie więc jak sie przed tym obronić albo co zrobić by temu zapobiec ??

Stary, najprościej to nie dopuszczaj pacjenta do siebie na taką odległośc aby ci mógł przywalić z byka. A jak juz niestety stoi blisko to ściągnij brode do klatki piersiowej-jak jest wyższy to ma problem, a jak niższy to możesz miec kłopot. W razie czego jak widzisz że facet chce ognia i coś kombinuje to wypłac mu pierwszy :D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"

Witam.

Co zrobić gdy ktoś ma zamiar uderzyć głową ( z bani ) ? bo z tego co wiem jest to bardzo szybkie i efektowne uderzenie więc jak sie przed tym obronić albo co zrobić by temu zapobiec ??

najlepiej gdy uderza wyjebać mu łokciem w twarz
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
najprosciej to nadstawić pięść
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
Lub łokieć :D Sęk w tym, że to się może udać tylko gdy:
-przeciwnik jest debilem
-bierze szeeeeeroki zamach, odchylając głowę do tyłu (j.w.)
-przeciwnik musi być też debilem, żeby się nadziać na tą pięść
-oponent uderza czołem, zamiast "z byka" :wink:
-no i musi być też debilem:D
-ty też możesz oberwać tą pięścią

Czyli... odradzam. Ale sam nie wymyślę nic mądrzejszego.

PS. Jestem tu nowy, tu się przywitałem :-) :http://www.forum-kul...ndpost&p=891252
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed "banią"
To się RACZEJ nie uda. No chyba, że:
-przeciwnik bierze szeeeeeeroki zamach, odchylając uepek do tyłu i dając nam z pół sekundy na nastawienie pięści
-właściwie to chyba lepiej już wystawić łokieć :twisted: , pięść mogłaby niewiele zdziałać, zwłaszcza, że sami moglibyśmy nią oberwać, gdyby znalazła się pomiędzy twarzą przeciwnika, a naszą
-napastnik uderza czołem, a nie "z byka", czyli jak należałoby walić poprawnie :wink:
-w ogóle jak ktoś umie wykonać "baśkę", to ją wykona... jedyną obroną jest tu zapobieganie, czyli to co odkryto już w poprzednich postach :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024