Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zrobic podczas takich zaczepek??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

Wszystko jedno, dla dobra psychiki radzę dorosnąć i rozwiązywać swoje problemy innymi metodami niż lanie po pysku.


naprawde radze, jeżeli spotkasz ponownie tego kozaczka, wyczuj odpowiedni moment i ukaraj go powiedzmy nawet kilkoma strzałami , to jest dla dobra psychiki, poczujesz sie lepiej po całej tej sytuacji która kiedys nastąpiła.


I to jest już moim zdaniem lekkie (ciężkie?) przegięcie. I na dodatek uważam, że lepiej, znacznie lepiej zadziałałoby podejście do tego gościa, położenie mu ręki na ramieniu, i powiedzenie z uśmiechem i zimnym spojrzeniem czegoś w stylu: "pamiętasz mnie? ja Cię bardzo dobrze pamiętam... i widuję naprawdę często. Miłego wieczoru...".


Co jest gorsze do napastnika: lekki oklep, czy zgłoszenie napaści na policji i w efekcie więzienie ? Bo jeśli więzienie, to czy to co AdamD napisał nie odnosi się też do zgłoszenie sprawy odpowiednim organom ? Wtedy byłoby coś takiego, że lepiej jest położyć agresorowi rękę na ramieniu i powiedzieć "miłego wieczoru" niż zgłosić napad, nieprawdaż ?
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

Nienawisc jest zemsta tchorza za to, ze dal sie zastraszyc.
Nienawidza tylko ludzie slabi.


???
Dla mnie to są bzdury. O co chodzi w pierwszym zdaniu ?
Liczmistrz, rozumiem, że człowieka, któremu ktoś wyrządził naprawdę dużą krzywdę, przez którą tenże znienawidziłby napastnika określasz mianem tchórza i słabego człowieka ? Miałbyś "jaja" podejść do kogoś takiego i powiedzieć mu to ? Np. gościowi, któremu jakiś sk..syn wymordował rodzinę ? Może powinien po tym podejsć do sprawcy, uścisnąć dłon i życzyć miłego powrotu do domu ?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

Miałbyś "jaja" podejść do kogoś takiego i powiedzieć mu to ? Np. gościowi, któremu jakiś sk..syn wymordował rodzinę ? Może powinien po tym podejsć do sprawcy, uścisnąć dłon i życzyć miłego powrotu do domu ?

IMHO hasło które zapisał Liczmistrz odnosiło się do kontekstu omawianej sytuacji i w takiej sytuacji ma sens(jakiś uliczny oklep), Ty natomiast wyjeżdżasz z sytuacją ekstremalną, kiedy człowiek doznaje naprawdę bardzo silnego bodźca psychicznego - wtedy hasło to jest durne, ale jak już wspomniałem kontekst w którym zostało tu użyte jest zupełnie inny
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Stwierdzam ze czytanie tego forum naprawde duzo daje (o ile sluchasz odpowiednich ludzi ;) ) Wlasnie wracalem metrem do domku i weszlo jakis 3 lekko wstawionych kolesi. Ja stalem na samym koncu wagonu. No i staneli mete odemnie. Stwierdzili ze maja troche czasu to moze komus "wpierdola" . "No to moze temu" i na mnie wskazal. jade dalej. 2 zaczelo rozmyslac jak by mi tu krzywde zrobic. A trzeci zaczal mi machac noga kolo nosa... :roll: Ja stalem dalej. rzucilem tylko zeby nozke skierowal gdzie indziej i dalej nie drgnolem o centymetr."Patrz jaki twardziel" rzekl jeden :P Nie widzialem nawet po co mialbym sie odsunac. Te jego kopniecia mialy sile pstryczka i wykonywal je tak ze myslalem ze sie usmiechne zaraz. Generalnie stwierdizlem ze raczej nie zamierzaja wszczynac burd ale ze byli wstawieni to latwo mozna ich bylo sprowokowac, wiec wysiadlem na stacji. Niestety musialem poczekac na nastepne metro. Nawet sie zapytali czy wysiadam :P Chyba mysleli ze sie do nich tylem odwroce co bym mnie w dupe mogli kopnac. No coz. nie dalem im tej sposobnosci. Popatrzylem im tylko w oczki i pojechali. Zadnych drgawek i miesni z waty nie zanotowalem. Uwazam ze BUDO tez ma w tym udzial :) Thx.
  • 0

budo_badger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Liczmistrz - Jak się oberwie od 10, a potem ma się ochotę pojedyńczo gnoi wyłapać, to się jest tchórzem? Czy te słowa do czegoś innego były?
Deejay - moim zdaniem już na jednym się odegrałeś - oboje wiedzieliście jak się skończy konfrontacja 1 na 1. W takiej sytuacji nie ma co rąk brudzić. Chyba że właśnie oddziaływując na psychikę. Ja raz chodziłem za jednym gnojkiem, co mi koło pióra zrobił. Szedł z 4 kumplami jak go spotkałem. Jeden z nich nagle gdzieś skręcił. Byłem wściekły, a po mnie ponoć po twarzy idze poznać... Dostał parę liści i na koniec kopa w dupę - nic poważnego, ale przed kumplami wstyd, a jeszcze oni nawet nie pisnęli. Inna historia, gdzieś zasłyszana. Jeden chłopaczek dostał baty od kilku cwaniaczków. Jednego potem przyfilował i poszedł za nim. Obczaił gdzie cwaniak mieszka. Jak się okazało, był to dom prywatny. No i kiedyś z rana jakoś przyczaił, poczekał aż cwaniak do szkoły wyjdzie, prawie go minął przy furtce, przechodząc rzucił "pozdrów rodzinkę". Jest też wersja z "pozdrów siostrę", ale nie wiem jak dokładnie było. Ja osobiście uważam, że to przegięcie, ale można tak komuś ładnie psychikę stargać.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

Nienawisc jest zemsta tchorza za to, ze dal sie zastraszyc.
Nienawidza tylko ludzie slabi.


Liczmistrz - Jak się oberwie od 10, a potem ma się ochotę pojedyńczo gnoi wyłapać, to się jest tchórzem? Czy te słowa do czegoś innego były?


Czy widzisz zwiazek? Ja nie.
Do wytlumaczenia komus po ludzku w cztery oczy, bez kolegow po jednej czy drugiej stronie nie potrzeba nienawisci. Najlepszym wyjsciem jest zimne wyrachowanie. Kiedy jednak kogos nienawidzisz to znaczy ze jestes slaby bo emocje utrudniaja Ci realna ocene sytuacji.
Tu jest roznica.
Ja pisze o nienawisci, Ty piszesz o zemscie. Sa sytuacje kiedy te dwa czynniki sie lacza, ale sa takie kiedy nie maja nic wspolnego ze soba.
Nie wiem czy wyjasnilem czy jeszcze musze pisac.
  • 0

budo_badger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Liczmistrz - spoko, jakoś tak wyszło, że połączyłem Twoją wypowiedź z zachowaniem Deejay'a. Ale jeszcze mi powiedz taką rzecz - jakiś gostek zgwałciłby np. Twoją dziewczynę/żonę/siostrę i Ty wiedziałbyś kto. Załóżmy że gliny go jeszcze nie dopadły i chodzi sobie zupełnie bezkarny. Co byś zrobił w takiej sytuacji? Nienawidziłbyś gościa? W takim wypadku jesteś człowiekiem słabym. A może podeszedłbyś do sprawy z zimnym wyrachowaniem? W tym miejscu można rozwinąć temat, mianowicie patrząc przez pryzmat nauk Chrystusa, powinieneś wybaczyć tamtemu, oczywiście pozwolić działać wymiarowi sprawiedliwości. Gdybyś coś takiego potrafił zrobić, byłbyś naprawdę silną jednostką. Przynajmniej w moich oczach - ja jestem słaby i za coś takiego bym znienawidził. I nie dostrzegajcie w tym fragmencie sarkazmu czy ironii, bo na tematy religijne nigdy nie żartuje.
A po co w ogóle całe to gadanie? A no po to, żeby pokazać, jak bardzo nie na miejscu są tutaj teksty typu "Nienawidzą tylko ludzie słabi". W aspekcie który nas tu interesuje, nienawiść może być zła, jeśli przez nią tracimy zdrowy rozsądek, czy panowanie nad sobą w walce. Ale poruszanie problemów etyki i filozofii..? To chyba nie to forum...
  • 0

budo_pawel15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
podczas zaczepek uciekaj a jezeli masz plecy to walcz
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

podczas zaczepek uciekaj a jezeli masz plecy to walcz

zawsze bedziesz mogl w nie dostac nozem. bo czlowiek bez plecow musi dostac z przodu :wink:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

witam ostatnio miałem taka sytuacje
ide sobie z paroma kolegami i nagle z naprzeciwka wychodzi dwoch gostkow w kapturach szaliki dresiki i cały rynsztunek,było juz dosc pozno no i ciemno w okolicy...
popatrzyli na nas i nagle podeszli i czy mamy fajki to odpowiadamy nie i udajemy sie dalej jak by nigdy nic wtedy oni zczynaja dos iebie gadac ,ja w to nie wieze ze oni fajek nie maja itp i zaczynaja sie czaic..(a ze mam zmysł uliczny jak narazie dobry wiec wyczułem ze moze byc ciekawie) ale jak by nigdy nic udajemy sie dalej po chwili odwaracm sie i patrze a oni cos tam krzycza i ida za nami tak jak by nas sledzili,my jak by nic normalnie dalej idziemy i po jakis 5 minutach sledzenia udali sie gdzies w swoja strone,jak myslicie dobrze zrobilismy ze udalismy ze ich niby nie widzimy,czy lepiej było sie spytac o co chodzi i czy maja jakis problem???


Idziesz z paroma kolegami, czyli ilu was było?? To co wy dwuch się boicie? Nieżle do czego dochodzi. To chyba jakiś żart. Ja nie mam tolerancji na to bydło bez wachania bym za***ał. Tymbardziej że was było więcej niż dwuch
  • 0

budo_hary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Idziesz z paroma kolegami, czyli ilu was było?? To co wy dwuch się boicie? [/quote]


hehe niezle tej no morze kolesie w dresie , kapturze oraz szaliku to odrazu wielcy uliczni wojownicy ?? :)

Wydaje mi sie ze powinniscie zareagowac , chociaz z drugiej strony trzeba wiedziec ze ktos z twojich kolegow poszedł by za tobą :wink: miałem raz akcje gdzie siedząc w 4 jeden z mojich koleszkow zaczepił typa idacego z laską hehe akcja wygladała mniej wiecej tak :

(Moj kumpel)
- tej zobaczcie tego ! ( i szyderka z goscia ) hehe
(Typek x)
- co kurwa zobaczcie tego !?! ( i w pysk go hehe )
(Moj kumpel)
- ja do ciebie nie mowilem :cry: ( zesrał sie )
(Typek x)
- klask...klask... ( poszło pare lisci ktorymi zaprosił mojego kumpla na solówke )

reszta potoczyła sie mianowicie :D

moj ziomek spojzaj na nas jak by chiał goscia ktory byl z laską klepac w 4 hehehe , zachowal sie ja debil i nikt z nas nic nie zrobił mozna by tu zastosowac pewne powiedzenie "Szacunek za szacunek , frajerstwo za frajerstwo". Szydzimy z niego cały czas ogolnie :D :D

mysle ze gdybys ty i twoji koledzy w zwarciu i stanowczo ruszyli na nich w momecie kiedy sie odwrociles i widziales ze cos tam do was mają to podejzewam ze by zjebali jak dzieci ....
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Ja miałem dwa razy taką sytuacje ze podbija do mnie dwóch kolesi i pytają sie mnie czy mam komórke potam kase itd. Niewiem od czego to zależy ale jeszcze nigdy nic mi sie niestało i jeszcze nic mi sie niestało :) .
Chyba mogę być z siebie dumny bo moja gadka zawsze jest taka ze zawsze kończy sie na tym ze kolesie podali mi reke i mówili -> narazie albo cześć. Niewiem jak reagować na coś takiego bo koleś przedchwilą chciał mnie zajebać a teraz mówi, narazie 8O . Poprostu kosmos. I zgadzam sie z wcześniejszymi wypowiedziami ze zostaje te dziwne uczucie. - nienawidze tego . Naszczęscie to było tylko 2x.
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
nie no hary co ty piszesz?
to, ze nie poszliscie za kumplem i pozwoliliscie zeby bylo z zasadami to szacunek dla was.
ale znacie pacjenta skoro siedzicie z nim na lawce i nie poznaliscie wczesniej ze to jakis frajer?
zreszta takie zaczepki kolesia jak z dupa idzie i to jeszcze 4 na 1, kiszka
  • 0

budo_kamil-kjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Dla mnie jak ktoś sie bije 1 na 1 to jest koleś w pożadku

moge go nie lubieć ale za taki postep to zawsze jest plus ...

a jak ktoś bije sie np 2-3 czy wiecej na jednego

to jest czysta frajerka ,,,,,,,

ja czasem jak z kolegą sobie ide w jakieś miejsce gdze dawno nie byłem
lub wogóle tam za bardzo nie chodze

to sobie zawsze żartuje : "trzeba uważać aby nie spodkać ESKADRE
EL CFANIAKOS" :) :):)

a pozatym to jak ktoś zaczepia to sie podejmuje szybko decyzje

albo bije sie ... albo nie .... nie można być po środku
  • 0

budo_tomaszos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:30 km od Zamoscia prawie to juz Ukraina...

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
jakby mnie zaczepili tacy o papierosy albo komorke(komorke to tym bardziej) to bym sie nie wachal(te wspomniane 25 sekund) tylko za szyje, leb do dolu, kolankiem w brzuch(jak sie uda w splot sloneczny), w jaja, z lokcia w leb, z lokcia i w plecy gostek powinien lezec i go jeszcze przydeptac zeby polezal chwile i SPIER**** jak najszybciej!! dlaczego??
po pierwsze: slyszalem o takim prypadku jak mowi dres do gostka: masz faje?? on: nie. no to dres pewnie pijany i napier**** gostka z calej sily :evil:
po drugie: kumpel keidys gadal z jakims gostkiem(chyba znajomym drechem) i ten mowil ze jakby wiedzieli ktoren to bije drechow-znajomych to przyjechalo by ilus tam i... wiadomo co :?

ps. a jakbym zauwazyl ze sie gostek nacpal(chyba wiadomo jak nacpany wyglada a jak nie to jak jest nie wrazliwy na udezenia) to bym zastosowal duszenie(podobno na nacpanych jest skuteczne) no ale oczywiscie zeby go nie zabic :lol: tylko przez chwile a pozneij dokonczyc sprawe.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
chyba nie wiesz za duzo o duszeniach, co?
  • 0

budo_tomaszos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:30 km od Zamoscia prawie to juz Ukraina...

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??

chyba nie wiesz za duzo o duszeniach, co?


wiem niestety tylko tyle co tu :/

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
no, a to na trening trzeba isc, a nie przy komputerze siedziec. strona combata dusic cie nie nauczy, a w sytuacji krytycznej to lepiej nie siegac po niesprawdzone techniki
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
Dołączona grafika
Siegnij po techniki sprawdzone :!: Oto na, edge strike, lub inaczek karate chop lub inaczej nazywana tez czasem ciosem z karata. Jej skutecznosc polega na tym ze znajac ja udowadniasz ze karate nie jest ci obce i sroce spod ogona nie wyleciales.
  • 0

budo_kamil-kjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobic podczas takich zaczepek??
duszenie na ulicy ja ciwicze JU-Jitsu :)

i duszenie na ulicy niewiem czy zabardzo by było skuteczne

jeżeli by bilo sie z kolkoma napastnikami ...

po pierwsze odkrywasz inne cześci ciala ( głowa .. żebra )

i leżysz na ziemi a teraz jest nie za cieplo to jak byś z jakiegoś trapera dostał w głowe to sam byś sie wyłożył

prosty rzut .. np prubować wyłapać kopniaka lub uderzenie

ale nie zchodzić do parteru przy wiecej niż 2 przeciwnikach

bo napewno wstając coś sie wylapie na buzie lub gdze indzej

lub cie ukopią zależy jeszcze od przeciwników :P :P

ale czytanie na stronkach jakiś kombinacji a prubować je zastosować to już rużnica :P :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024