Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
czytałem kiedyś w jakiejś książce o sztukach walki starą chińską przypowieść o kogucie.
zabardzo tego nie pamiętam ale spróbuje streścić (niemam talentu):
pewien koleś miał koguta i wystawiał go na walki. kogut przejawiał jakieś tam predyspozycje i kolesiowi wydawało sie że na nim zarobi. oddał go więc do mistrza który zajmował sie treningiem kogutów. kiedy kogut tam trafił, czuł sie zaszczuty bo były tam inne, lepsze koguty (hehe ale rym). szedł z głową spuszczoną itd. inne koguty to zobaczyły i spuściły mu wpierdziel. Mistrz więc nakazał mu oprucz codziennych treningów, chodzić do lasu nad strumyk i się w niego wpatrywać. po jakimś czasie kogut gdy pojawił się znowu w miejscu gdzie była reszta chołoty. zaczoł przejawiać agresywne zachowania i wręcz prawie pchał sie do bujki. wszystkie to widziały ale żaden go nie zaatakował. właściciel chciał już koguta zabierać ale mistrz stwierdził że kogut nie jest gotowy i nakazał mu dalsze wpatrywanie się w strumyk. Po kilku miesiącach gdy kogut znowu trafił między inne, miał je wszystkie w dupie. chodził, patrzył w niebo i ogólnie się luzował. inne koguty nawet nie zwruciły na niego uwagi. mistrz stwierdził że kogut jest gotów, oddał go a ten był już niepokonany.
nie do końca ale troche to do mnie trafia :P
bez kitu w sztukach walki są jakieś takie stadia rozwoju
myślećtrenowaćmyślećtrenować
  • 0

budo_bzyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skawina

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
odkad trenuje nabralem wikeszego szacunku do przecwinika
a co sie tyczy kozaczenia osob ktore chodza miesaisac to mysle ze po 2 lub 3 jak dojda im zadanowki lub sparingi dostan raz drugi isie zraza do treningow i nie ebde chodizc;)
mozna tylko powioedzec tyle- cicha woda brzegi rwie:)
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Witam!!
Ja juz trenuje kilka lat i unikam konfrontacji na ulicy, ale jak juz to staram sie nie uzywac technik, bo moglo by sie to zle skonczyc i dlamnie a przeciwnika tym bardziej. To chyba jest zalezne od czlowieka, znam takiego co kozaczy bo chodzil troche na boks a teraz jego kolega chodzi na Judo tylko trenuje w innym klubie niz ja i tamten pokazal mu jedna technike a on chcial pokazywac to w szkole i to zupelnie nieudolnie na innych kolegach. Jak ja przyszedlem to kumple powiedzieli zeby na mnie pokazal bo zaden z nich nie chcial a on sie zmarszczyl i sie skonczylo kozaczenie. osobiscie to nic do niego niemam ale takie kozaczenie denerwuje chyba kazdego.
Ta chistoryjka Żbiku ma sens. Tez mysle ze trzeba sie wpatrywac w samego siebie a wtedy nauczymy sie wiecej niz patrzac na przeciwnika, bo wiemy co mozemy zrobic i co musimy w sobie poprawic i co rozwijac.
Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Zanim zacząłem trenować sztuki walki, byłem pod wieloma względami taki sam, jak jestem dziś. Też chodziłem czasem na siłownię, biegałem, wtedy systematycznie w klubie trenowałem tenis ziemny, chodziłem czasem na piwo, spotykałem się z panienkami...
Po kontuzji nadgarstka zacząłem trenować sztuki walki, bo miało to związek z kulturą japońską i chińską, a tym zawsze się interesowałem. Sztuki walki były metodą na wszechstronny rozwój i trening, wymagały systematyczności (co lubię) i eliminowały słabszych lub takich, którzy chcieli nauczyć się "bić" lub mieli takie czy inne kompleksy. Oni nie wytrzymywali, a pozostawali wytrwali i pracowici, którzy wiedzieli, czego chcą. Dlatego wciągnęło mnie to i to jest od wielu lat moim hobby, częścią, bardzo ważną, mojego życia.
Czy się zmieniłem? Człowiek cały czas się zmienia, więc na pewo tak. Ale z drugiej strony jestem tą samą osobą, z tym, że mam wielu nowych znajomych trenujących, co jest normalne - mamy wspólne zainteresowania i jest o czym gadać.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
ja nim zacząłem chodzić na trenigi to chodilem na silke.bylem swiecie przekonany ze z koksem nikt nie wygra na ulicy.bylem o krok zeby samemu zaczac brac. nawet dobrze mi szło (cwiczenie a nie branie sterydów),ale wtedy przyszedłem na trening muay thai i zobaczylem jak sie takich rozwala.koledzy mówią że bylem agresywny(troche jeszcze jestem ale nad tym pracuje).ogólnie rzucalem sie do kadego kto sie napatoczy byle by byl mniejszy ode mnie.teraz nie czuje strachu przed większymi
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

ogólnie rzucalem sie do kadego kto sie napatoczy byle by byl mniejszy ode mnie.teraz nie czuje strachu przed większymi

Ale do mniejszych dalej się rzucasz :?
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
NIE, do mniejszych i słabszych NIE
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
ja tam lecialem na partyzanta :P byle by jak najmocniej obic i skrzywic morde (oczywisice z roznym skutkiem ):P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
jeden obraz za tysiąc słów :D

Dołączona grafika
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
aleś sie zmienił!!! :-)
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Jaki byłem. Jezeli chodzi o budowę to poza normalną rozbudowa jakoś specjalnie nie przypakowałem ;) .
Za to najwięcej zmian nastapiło jezeli chodzi o charakter. Może trochę zasługi w tym, że trafiłem (zresztą do dziś u niego ćwiczę) na swietnego trenera. Stałem się przede wszystkim bardziej pewnym siebie, ale w kozaka na pewno się nie zamieniłem. Powiem więcej, do nikogo nigdy nie fikam i w ogóle nie jestem agresywny. Po prostu całą energię pochłania mi trening.
Dodam tez, że nigdy nikomu się nie chwalę co trenuję i stwierdzam jaki to ja zajebisty. Zobaczy mnie ktoś z torbą sportową wieczorkiem w Wawie, to mu mnówie co i jak ;) , w przeciwnym wypadku nie zaczynam tematu. Po prostu nie widze takiej potrzeby. A tak poza tym, to.. nie należy odsłaniać wszystkich kart :twisted:

Jezeli chodzi o umiejętnosci, to najlepszy byłem dokładnie 17 marca ubiegłego roku :P. 18 sobie w głupi sposób ponadrywałem więzadła w stawie skokowym i cały czas staram sie wrócic do wielkiej formy ;]. Prawdziwy powrót i nadludzki trening zaczynam 18 marca (cholercia, zawsze miałem zamiłowanie do wszelakiej symboliki :P ).
Jeżeli chodzi o umiejętności do nigdy do leszczy nie należałem, biłem się ze dwa razy (zawsze zaczepiony) i wpierdziel gościom spuściłem, choć nie były to pohjedynki na śmierć i życie ;) . Oarę ciosów starczyło. Dopiero trening zweryfikował to jak człowiek nie mający pojęcia o sportach walki jest cienki :P . Zero techniki, brak pracy bioder i barków, same ręce ;]. O nogach już nie wspomnę, bo tymi jak sie nie umie to się nie derza, co innego z łapami.

PS Kyokushin.
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
No coz ja przed trenowaniem bylem napewno duzo bardziej agresywny , wystarzylo lekka gadka w moja strone i juz chcialem sie bic.Po zaczeciu treningow zobaczylem ze nic nie umiem i spokarnialem ehheh ale tez po zaczeciu treningow ani razu niezostalem zaczepiony 8) Same PLUSY!!!
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
gruby , niesmialy , caly czas siedzialem przed komputerem , balem sie walki moglo mnie skopac pierwsze lepsze dziecko :)
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
co to lepsze dziecko?to dzieci dzielimy na lepsze i gorsze? :) :) :) :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
lepsze nie w tym znaczeniu :D ale gdybys zobaczy co poniektore dzieciaki z ulicy to ciekawe czy bys powiedzial ze to 'dobre dziecko' :)
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
pewnie sie nie znam ale u nas to dzieci mniej więcej takie same są :) :) :) ciekawe jak w innych miastach?? :) :) :)
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ja zanim zaczalem trenowac bylem maniakiem gier komputerowych :)
Maly grubasek. Ale zawsze uparty. Dazylem zawsze do wyznaczonych sobie celow.
Kumpel namowil mnie aby zapisac sie do bardzo dobrego trenera ktory nauczyl mnie bardzo duzo. Mam do niego niesamowity szacunek. Zmienilo mnie to bardzo. Zrobilem sie pewny siebie i nie boje sie chodzic po ulicy noca. Budowa mojego ciala takze sie zmienila miedzy innymi dlatego ze zapisalem sie rowniez na silownie. Ale i tak jestem niski:P (170cm). Ale nigdy sam nie "startowalem" do nikogo. Mimo tego ze wiem co umiem nigdy nie zaczepiam nikogo. Nie ma co sie popisywac tym co sie umie. 8)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Hmmm... mnie ogolnie treningi bardzo nie zmienily moze tylko to ze czuje sie pewniej i lepiej :!: :twisted:
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ja tam nigdy do bitki sie nie pchałem mało tego (aż sie wstyd przyznać) taki maminsynek byłem. A teraz(po ponad 8 latch) dalej do bijatyk sie nie pcham ale jetem pewniejszy sie bie i nie boje sie konfrontacji. A co do budowy no siłka dała swoje co prawda tylko w rzeźbie ale jest 8)
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
wczesniej nie pachalem sie do bujek bo sie balem poprostu ,ze dostane wpierd. Teraz bardzo lubie sie bic.... ale tylko na sali :) Na ulicy nie zaczepiam bo nigdy nie zaczepialem i nie mam tego we krwi. Poza tym wiekszym respektem daze Fightera ktory jest spokojny i nie stwarza pozorow,ale jak przyjdzie co do czego potrafi przyp.... Dlatego sam staram sie taki byc :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024