Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening w butach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Trening w butach.
Witam pewnie zle trafilem z dzialem na ten topic ale mniejwiecej pasuje.
Okolo roku temu mialem dosc powazna kontuzje stawu skokowego. Stopa tak spierdolila ze lezac na plecach z wyprostowana noga moglem podziwiac swoja stope od spodu :] Panowie szanowni lekaze genialni nasi polscy wszystko ladnie zoperowali przelezalem kupe czasu w szpitalu wydalem kupe pieniedzy na rehabilitacje i wszystko jest ok .... poki siedze i sie nie ruszam :] Podczas kazdego kroku czuje jedno przeskoczenie kosteczek za drugim. Narazie nie zanosi sie na jakies samoczynne wypadniecie kostki ze stawu ale do czego zmierzam. Zabieram sie wlasnie za SW i boje sie ze podczas treningow na ktorych nie malo sie skacze i czasem mozna nie fortunnie upasc a na dodatek cwiczy sie boso kosteczka stopa ucieknie i nie wroci :] Na codzien musze chodzic w wysokim obuwiu (przynajmniej z przezornosci wole takiego uzywac) wiec moje pytanie jest takie czy w japonskich sztukach walki mozna walczyc w obuwiui czy wogle wypada i czy nie godzi sie to z ideologia bo nie ufam tym wszystkim sciagacza i usztywniacza lateksowym. Z gory dzieki za odp i mam nadzieje ze komus chcialo sie czytac tego dlugasnego pelnego glupot posta :]
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.
Ja to bym jeszcze uwazal z powrotem bo kontuzja sie moze odnowic i bedzie jszcze gorzej.
Jezeli juz koniecznie musisz to oszczedzaj noge i kup porzadny uszytwniajacy sciagacz.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.
Moim zdaniem jest to kwestia dogadania sie z trenerem chyba nikt nie bedzie mial pretensji jak bedziesz cwiczyl w obowiu zakupionym wylacznie do treningow.Ale po takiej kontuzji zastanowil bym sie powaznie nad trenowaniem.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.

wiec moje pytanie jest takie czy w japonskich sztukach walki mozna walczyc w obuwiui czy wogle wypada i czy nie godzi sie to z ideologia


A co ma do tego ideologia? W Japonii po prostu ściąga się obuwie pod dachem, tradycja, obyczaj ale nie filizofia/ideologia.
Ale po tak poważnej kontuzji, może daj sobie trochę czasu i na razie idź na tai chi. Piszę serio. Będziesz ćwiczył, wzmacniał nogi a ryzyko urazu minimalne
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.

Ale po tak poważnej kontuzji, może daj sobie trochę czasu i na razie idź na tai chi. Piszę serio.

W pełni popieram, nie ma co szarżować....
Poza tym co z rehabilitacją: jeżeli lekarze tylko kiwają głową nad rendgenem i mówią "wszystko w porzadku" "nic juz nie można zrobić, to tak już będzie" itp. to idź na wschodni masaż i igły (akupunktura)... generalnie korzystaj ze wszystkiego co może Ci pomóc...
Pozdrawiam!
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.
Nie jest najgorzej. Juz duzo cwicze rozne sporty ogolnorozwojowe, biegam sobie na rowerku jezdze nie powinno byc najgorzej ale wiem ze jakbym krzywo spadl bez usztywnionej kostki to najprawdopodobniej moglbym skonczyc z proteza :] Ale nigdy nie mozna myslec tylko negatywnie. RobertP wlasnie o tradycje mi chodzilo :] Slow mi zabraklo :] Chodzilo o to czy jakby np. odwiedzil nas sensei w sekcji jakis japonski to czy na widok mnie cwiczacego w butach nie obrazil by sie czy cus :]
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w butach.

Chodzilo o to czy jakby np. odwiedzil nas sensei w sekcji jakis japonski to czy na widok mnie cwiczacego w butach nie obrazil by sie czy cus :]


Tak off-topicznie Ci poradzę. Przeczytaj książkę Marc Olden "Giri" (wyszło już dawno w Polsce, szukaj w bibliotece). W twojej sytuacji może Ci się spodobać. To niezła sensacja, dużo karate i gliniarz w podobnej do twojej sytuacji (kolano).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024