Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pływanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Pływanie
Jak myślicie czy pływanie może też poprawić kondycje tak jak bieganie? Załużmy że pływał bym co tydzień w sobote i niedziele.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
z tego co wiem pomaga jesli masz obicia , stluczenia , po zlamaniach, ja np teraz mam obite kolano , noga w szynie , lekarz polecil basen 1x w tygodniu minumum jak mi szyne zciagna
  • 0

budo_krysiul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Nie jestem ekspertem i dla kogoś, kto zna się na tym lepiej, pewnie zabrzmi to głupio, ale wydaje mi się, że kondycja wyrabia się nieco inaczej przy pływaniu. Wiem to z własnego doświadczenia. Chodzę regularnie na basen i bez problemu przepływam 2km, ale jestem kiepskim długodystansowcem i z trudem przebiegam 1,5km, chociaż do pływania trzeba mieć teoretycznie więcej siły i lepszą kondycję. Chyba po prostu ciało przystosowuje się do wysiłku w określonych warunkach i środowisku...
  • 0

budo_krysiul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Zgadzam się z Soratą. Ja kiedyś miałem nieprzyjemność doświadczyć bardzo poważnego złamania ręki i najlepszą rehabilitacją było właśnie pływanie. Przy okazji ręka mi się wyprostowała, bo była nieco krzywa zaraz po wyjęciu z gipsu :wink: Chociaż podobno i bez tego sama by się z czasem odpowiednio ustawiła :D
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
tylko teraz pytanie , jak podniesc kondycje ??
samo bieganie czy cos jeszcze?
  • 0

budo_krysiul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Wydaje mi się, że bieganie+ ćwiczenia, przy których możesz dostać zadyszki :) , czyli np. pompki.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
a ja proponuje jeszcze pajacyki, przysiady z wyskokiem i takie tam ~~...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
pewnie ze poprawia kondycje. nie mozesz na to patrzec: plywam 2 kilosy a przebiegam 1km, bo ktos kto biega 10km moze nie zrobic 1 km.

ja plywam regularnie ( w miare mozliwosci ) i w momencie kiedy przeplywam okolo 4-5km ( tj po okolo 2tyg "lapania kondycji" ) na rozgrzewce jestem nie do zajechania ;)

kazde cwiczenie areobowe ponosi wytrzymalosc jesli jest wykonywane regularnie.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Zgadzam się z przedmówcą :)
pływanie - regularne - naprawdę podnosi kondycję, poza tym działa rozluźniająco i jeszcze rzeźbi cielsko :wink:
ja pływam co tydzień. jak miałam roczną przerwę w treningach (złamana noga) to dzieki pływaniu odbudowałam mieśnie nogi i jakoś przetrwałam ten okres. polecam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Owszem plywanie podnosi kondycje, ale ... no wlasnie "kondycja" to po prostu przyzwyczajenie organizmu do danego wysilku. Tu pojawia sie problem bo plywanie wcale nie musi nam pomoc duzo w bieganiu i na odwrot, w obu cwiczeniach pracuja inne grupy miesniowe oraz pracuja one inaczej.

Uniwersalnym efektem cwiczen aerobowych jest poprawienie wydolnosci ukladu oddechowego i to wlasnie moze sie przelozyc z np plywania na inne formy aktywnosci.

Dlatego wlasnie najpopularniejsze jest bieganie w sportach walki bo najbardziej przypomina forme poruszania sie na treningach :]

Co do plywania to i tak jedna z najfajniejaszych form aktywnosci aerobowej i chyba najbardizej wszechstronna (najwiecej zaangazowanych miesni, najprzyjemniejszy w wykonywaniu, nie zalewamy sie potem ;) , czesto polecane przy kontuzjach i rehabilitacji i takie tam) problem tylko w utrzymaniu w miare stalego tempa przez dluzszy okres czasu (45 min jednym tepem naprzyklad).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
basen na kondycje jest najlepszy w tym sporcie jak plywanie angazowane sa wszystkie grupy miesni ja plywalem przez 5 lat i nie nazekam powodzenie i doradzam plywanie przez te 5 lat plywalem 6 x w tygodniu po 1:30 do 2 godzin dziennie
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

Jak myślicie czy pływanie może też poprawić kondycje tak jak bieganie? Załużmy że pływał bym co tydzień w sobote i niedziele.

Zależy jak pływasz i jak biegasz.
U mnie np. pływanie jest gorsze, bo po chwili pływania zaczynam się opieprzać i po pływaniu jestem do końca dnia ospały.
A jak biegnę to już biegnę i nie ściemniam. Biorę prysznic i czuję się lepiej niż przed bieganiem.
Za to łatwiej o kontuzję i przeforsowanie podczas biegania.
No i (czytając to forum) jak biegasz w mieście to możesz oberwać. (To oczywiście żart.) :wink:
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Zgodzie sie z przedmówcami .Wszystko zależy jakie tępo sobie wybierzesz ,możesz być padniety nawet po 200 m .Ja polecam trening interwałowy .
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
czeba pomyslec cos o bieganu , pomkach aerobach , nieze niemam kondychy , na rozgrzewkach daje rade ale niechcialbym sie kiedys przeliczyc :) :)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Daje i kondycje, i pomaga przy odbudowie mięśnia po wszelkiej kontuzji... po operacji za dzieciaka lekarz KAZAŁ mi pływać żeby wzmocnić klatke... no to pływałem jak głupi :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
mi tez wlasnie lekarz doradzil plywanie min. 1x w tygodniu
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Plywanie idealnie poprawia kondycje. Wiem bo trenowalem intensywnie (10 treningow w tyg) przez 10 lat. Podstawowe zalety ktore wyniknely z takiego plywania to :
1. Cholerne zwiekszenie wytrzymalosci miesni
2. Prawie trzykrotne zwiekszenie wydolnosci pluc (zbadane na spirometrii)
3. Jednoczesny trening wszystkich partii miesni

to tak w punkcikach. Raczej nie kazdy moze plywac 10 razy w tyg po 2 godzinki ale nawet takie 2-3 razy w tyg duzo dadza. Po pol roku plywania 2-3 razy w tyg nie powinienes miec problemow z przeplynieciem 80-120 dlugosci basenu (2-3 km) za jednym zamachem (zalezy to jeszcze czy bedziesz plywal solidnie czy tlukl sie od sciany do sciany babcina zabka) i oczywiscie taki wzrost kondycji przelozy sie oczywiscie na inne dziedziny. Plywanie to przedewszystkim poprawienie wydolnosci pluc i oskrzeli wiec glownie dla tego powinienes sie wziac za ta zabawe. No i jesio na koniec dodam ze proponuje plywanie glownie stylem dowolnym (kraulem).
Pozdroweczka
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
A jako najlepsze cwieczenie kondycyjne polecam Thriatlon :] Wyrabia to kondyche na maxa. Codziennie 1 km w wodzie, 1 km biegiem i 20 km rowerkiem i kondycha jak sie patrzy przez dlugie lata :]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

Zgodzie sie z przedmówcami .Wszystko zależy jakie tępo sobie wybierzesz ,możesz być padniety nawet po 200 m .Ja polecam trening interwałowy .


A po interwalach nie jstes padniety ? :lol:
Mnie interwaly strasznie katuja. Ale za to potem kondycha jest duzo lepsza.
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
ja trenowalem duzo teraz troche mnie.. daje duzo we wszytkim na raz... mniej sie meczysz bo wieksza wydajnosc pluc i dzialaja wszytkie miesnie... :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024