Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_etylen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka stąd

Napisano Ponad rok temu

Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
Postanowiłem zrzucić wagę i ropocząłem trening obwodowy na siłowni. Jednocześnie, spodziewając się utraty siły statycznej postanowiłem uzupełnić to treningiem typowo siłowym (duże ciężary, mało powtórzeń)- tak dla równowagi. Wymyśliłem taki system: dwa razy w tygodniu trening obwodowy + dwa razy w tygodniu trening siłowy+ raz w tygodniu basen. Po czterech miesiącach mam tak: zbiłem 10 kg wagi, POPRAWIŁA mi się siła statyczna, ale za to coraz trudniej mi wyciągnąć cztery obwody założonego wcześniej treningu. Spodziewałem się zupełnie innych wyników: utraty siły statycznej i wzrostu wytrzymałości. Gdzie jest błąd? 8O
  • 0

Fabryka Siły

  • Ekspert
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl

Podobne tematy: Trening obwodowy

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
autorytet ze mnie zaden ale chyba nie mozna robic jednoczesnie obwodow i treningu na sile... :?:
  • 0

budo_stefan z ełku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
Nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem np. przez pojęcie siły statycznej?Co rozumiesz przez to?Bo musze powiedzieć że pierwszy raz z czymś takim sie zpotkałem.

Jeżeli chodzi o twoje poczynania to trening obwodowy na siłowni stosuje się tylko pierwszy miesiąc żeby przyzwyczaić mięśnie do wysiłku,techniki.Natomiast 4 miesiące to zadługo.Jako błąd myśle że może sie przetrenowałeś dając swojemu organizmowi coraz więkrzy wysiłek.Być może go zajezdziłeś.Jest to bardzo częste.Szczególnie gdy przez pewien okres wszystko idzie dobrze a nagle pojawiają sie kłopoty.
Po pewnym czasie może być tak że zamiast tracisz tłuszcz spalasz mięsień.

Napisz coś więcej.Najważniejsze to:
Ile śpisz w ciągu doby?
Jak sie odżywiasz ile masz posiłków ile zjadasz białka ?I czy po treningu zjadasz odpowiednią ilość białka?
Czy oprucz na siłowni to gdzieś jeszcze ćwiczysz?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
Albo masa i sila, albo wytrzymalosc i rzezba. Cwicz 2 miesiace na rzezbe potem rob mase. Inaczej zajezdzisz sie na smierc. Sile i mase robisz co drugi dzien partiami.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???

Postanowiłem zrzucić wagę ...

I to się chwali.

Normalnie chłopie - mniej słodyczy i tłuszczy, ćwiczenie czegokolwiek i waga spada. Ale po co się przejmujesz tak tą siłą i masą mięśniową?! Skoro spadła to znaczy, że musiałą, bo masa sztucznie podniosła Ci siłę.
Jak masz siłę do ćwiczeń to znaczy, że masz dość siły.

Ja np. spokojnie mógłbym zacząć trochę inaczej jeść, inaczej ćwiczyć i nabrałbym z 5-10kg mięśni ale po co? Nadmiar mięśni na ogół przeszkadza. A z wiekiem i tak tego nie utrzymasz i zaczniesz później tyć.
  • 0

budo_dawid_123
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zewsząd

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
Nie wiem Warhead z kąd masz informacje..ale..masy i siły nie da sie robić jednocześnie. Mase robi sie świcząc w 6-10 powtórzeniach a siłe 2-4 (a nawet 3 serie po 1 powtórzenie).Kiedy ćwiczysz siłę robisz 2-3 minut przerwy między seriami a przy masie 30 sekund do minuty (ew. 1.5 minuty), więc nie widze możliwosci żeby to połączyć. Poza tym kiedys robisz mase to twoje mięśnie rosną, a kiedy siłe stają sie bardziej unerwione (i dlatego z tej samej masy masz więcej siły :) ) Treningu obwodowego wogóle nie polecam, nie można ćwiczyć wszystkiego na raz :D . A co do nadmiaru mięśni
Mmuchol, to popatrz choćby na zawodników K1 tam kazdy jest przypakowany i wazy koło 95kg. masa aż tak bardzo nie przeszkadza (patrz Bob Sapp:D). Życze powodzenia w treningach i pozdrawiam wszystkich :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
robiac mase robisz przerwy pomiedzy powtorzeniami 30 sek ? :D a przypadkiem to nie jest trening na spalanie tluszczy i rzebienie ?

robisz sile - uruchamiasz wiecej wlokien miesniowych - rosnie ci miesien rosnie Ci miesien, ktory jest ciezszy niz tluszcz czyli zwieksza Ci sie masa ciala ...


POzdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
POnadto nigdzie nie napisalem ze lacze te 2 formy treningu w calosc ... masa i sila maja podobne cykle treningowe dlatego umiescilem je w jednej grupie a wytrzymalosc i rzezbe w drugiej grupie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
Trening obwodowy najbardziej przypomina wysilek na jaki narazamy cialo podczas treningu powoduje on zwiekszenie jako tako kondycji i ogolnej wytrzymalosci ... a zalecany jest przede wszystkim poczatkujacym na 1 - 2 miesiace treningu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy=utrata wagi=utrata wytrzymałości???
co do masy .. nie wiem podales cos ogolnego ... ja wyznaje zasade ze najlepszy jest piramiding ... zreszta jest tyle opinii ilu ludzi zajmujacych sie tym sportem ... ale wiekszosc kulturystow sklania sie do treningu z ciezarami progresywnymi ... czyli nie tak jak Ty podales :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024