Skocz do zawartości


Zdjęcie

jeszcze raz kolana, masci , odywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

jeszcze raz kolana, masci , odywki
ja jeszcze raz o kolanach , sa jakies masci profilaktyczne , po kontuzjowe zeby zapobiec w przyszlosci kontuzji kolan, moze basen , jakies odzywki ??
Czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Uważam , że maści zapobiegających wznawiania się kontuzji niema . Natomiast warto sobie zakupić jakieś suolementy - odrzywki zawierające aminokwasy . Ma to za zadanie zwiękrzyć mase jak i odbudowywać uszkodzone elementy w twoim kolanie . Pomogą w narastaniu tkanki na naderwane np wiązadło . Dobrze jest też przyjmować glukozamine, która nie odbudowuje tylko zapobiega zgrzyto :) m w kolanie . Dużo białka trzeba wchłaniać bo to jest główny budulec zasklepiający rany po urazach w kolanie. Uważam również ,że jeśli w kolanie zostanie całkiem zerwana łąkotka , czy któreś z wiązadeł to wtedy żadne tabletki -kapsułki nie poradzą i trzeba się zoperować . :wink: . Ćwiczenia to : jazda rowerwm dużo. Przysiady ze sztangą , obciążenie dopasowane do głębokości urazu . Przy przysiadach wiązać kolana bandażem na to stabilizator . Smarować Voltarenem ,Mobilatem . :wink: Przemcio :wink:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
kupie te masci co mowiles
oprocz tego chce kupic glukozamine i msm,

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dieta jest caly czas, witaminy sa, tak ze z tym niema problemu , noi oczywiscie bede musial na basen chodzic :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Jak doszło do urazu i co jest jego efektem , co poszło w tym twoim kolanie?
Niema sensu się obsmarowywac dwoma maściami naraz , nawet przez wzgląd na ich cene :) Basen to lipka w tym względzie moim zdaniem nie wzmacnia on zbytnio .Przemcio.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
narazie smaruje mascia ALCATEL , znaczy kolano mocno obite , lekarz mowi ze nic strasznego poprostu mocniej obite, drugim tez walnelem , ale drugie w miare dobrze , teraz cos czuje ze to drugie powinienem etz smarowac i nieco wzmocnic , bo przez 2 tyg noszenia szyny tylko na tej drugiej nodze chodzilem , dokoncze ta masc , na silownie treningi kupie ochraniacze, noi ta glukozamine+mcm chyba , basen to poto zeby to kolano ktore bylo rozwalone doprowadzic do normalnego stanu

jak mi sie obecna masc skonczy to kupie jedna z tych ktore poleciles
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Basen jest dobry dlatego, że angażuje mięśnie do innej pracy niz trening siłowy a poza tym nie obciąża stawów.
Ja tam uważam, że jak Ci w miare szybko nie przejdzie to lepiej podmuchaj na zimne i jeszcze raz udaj się do lekarza- najlepiej do takiego ortopedy, który zajmuje się sportowcami.
Z kolanami nie ma żartów, niedoleczone kontuzje paskudnie się odnawiają... :( Glukozaminke jak najbardziej polecam. I oczywiście wzmacnianie mięśni czworogłowych uda- to one stabilizują i wzmacniają kolano.
Ortopeda do którego chodzę co jakś czas (niestety... :( ) twierdzi, że kopnięcia obrotowe bardzo przeciążają stawy kolanowe, a dokładniej więzadła. Z pewnością ma rację... :? Ale jak tu zrezygnowac z kopnięć obrotowych, wiecie o czym mówię, prawda? :D
pozdrawiam
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Sorata polecam Ci taki zestaw od nas z hurtowni:

Nutrend Flexit
MSM Olimp 120 kap.
Glukozamina Olimp 120 kap.
Witamina C Nutrend

Nic wiecej do szczescia z odzywek Ci nie trzeba :-)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Sorata nie stosuj wszelkich maści jak popadnie bo to się mija z celem.
ALCATEL stosuje się zaraz po doznaniu kontuzji. Zapobiega obrzenkom, łagodzi stan zapalny itp(ja zawsze stosowałem to w wersji okładów). Ale na przyśpieszenie gojenia stosuj raczej jakieś maści rozgrzewające typu Voltaren. Pozatym IMHO zanim pujdziesz z tym ćwiczyć na siłownie postaraj się wzmocnić kolano mniej wymagającymi ćwiczeniami.
I jeżeli szukasz fachowej opini to zgłoś się na forum dla biegaczy, oni w tej sprawie mają więcej doświadczenia.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki

Sorata nie stosuj wszelkich maści jak popadnie bo to się mija z celem.
ALCATEL stosuje się zaraz po doznaniu kontuzji. Zapobiega obrzenkom, łagodzi stan zapalny itp(ja zawsze stosowałem to w wersji okładów). Ale na przyśpieszenie gojenia stosuj raczej jakieś maści rozgrzewające typu Voltaren. Pozatym IMHO zanim pujdziesz z tym ćwiczyć na siłownie postaraj się wzmocnić kolano mniej wymagającymi ćwiczeniami.
I jeżeli szukasz fachowej opini to zgłoś się na forum dla biegaczy, oni w tej sprawie mają więcej doświadczenia.


to ALCATEL juz sobie odpuscic , stosowalem troche pozniej niz "zaraz" , jaka masc polecisz mi na teraz

Sorata polecam Ci taki zestaw od nas z hurtowni:

Nutrend Flexit
MSM Olimp 120 kap.
Glukozamina Olimp 120 kap.
Witamina C Nutrend

Nic wiecej do szczescia z odzywek Ci nie trzeba


a co myslisz o zestawie Hi Tec Glukozamina+MSM, macie to w sprzedazy za jakies 60zł , moze byc to??
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
:) hmm Panowie - alcatel to komora jest :) chodzi chyba o altacet?
No chyba, ze chcecie komorke do kolana przykladac? Chodzi o wibracje, czy co? :wink:
pozdro
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
ALCATEL taka masc na stluczenia, widzisz Ty tylko komory , pieniadze a my tu o kontuzjach gadamy :P
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki

ALCATEL taka masc na stluczenia, widzisz Ty tylko komory , pieniadze a my tu o kontuzjach gadamy :P


SORY :oops:
Ja i komory :) hahahahaha jak mi ostatnio zawibrowala w wewnetrznej kieszeni kurtki to prawie zawalu dostalam (pierwszy raz ja tam trzymalam) i od razu pomyslam - pajak! :)
hahahahahahaha
wybaczcie ten GUPI OT :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
ja tez mam pytanie:
mianowicie ciagnie sie za mna od roku kontuzja barku(chodzi dokladnie o kontuzje stawu barkowego)-jest juz prawie ok ale jako ze trenuje Aikido to przy niekotorych dzwigniach bol powraca-najczesniej nastepnego ranka :?
chcialem sobie zrobic miesiac przerwy(czy to wystarczy??), brac przez ten miesiac glukozamine+powoli i systematycznie wzmacniac miesnie wokol stawu...
teraz pytanie: jakie cwiczenia proponujecie(w warunkach domowych, bo nie wiem czy dam rade chadzac na silke :? ) no i moze jeszcze jakies dodatkowe rady...
z gory dziekuje :D
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Wiesz co wyslij maila do eksperta PZ , ja zalatwialem kumplowi odzywki na stawy , ekspert odpisal , napisal ze od 2-6 tyg. powinno pomoc noi pomoglo znacznie z tego co kumpel mowil . Domyslam sie ze jesli chodzi o cwiczenia to ekspert tez Ci napisze jakie . Wdg mnie to jakies lekkie rozciaganie, moze drazek , ale naprawde radze Ci sie skonsultowac z ekspertem PZ
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
wielkie dzieki :D
z rady skorzystam w najblizszym czasie :D
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Przy urazach kolan warto poprobować z Kolagenem,Glukozaminą.
Częsty basen jest najlepsza rechabilitacją na taki uraz, do tego fizykoterapia.Jak masz jakąś powazniejszą kontuzję kolana odradzam ćwiczenia z wolnymi cięzarami,jak juz to cwicz czworogłowy na maszynie (prostowanie nog,wypychanie na skosnej)
poz.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Nie jest to powazna kontuzja kolana , ale jednak lepiej zapobiegac i doprowadzic to kolano do dobrego stanu dlatego zrobie tak jak tutaj doradzacie , masc , basen , glukozamina i mcm powinno pomoc
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Witam

Sorata bardzo milo czyta sie takie opinie, ciesze sie ze kumpel jest zadowolony :)

Co do Twojego pytania, to bym odpuscil sobie ten zestaw, bo jest malo wydajny za ta kase mimo, ze to zestaw promocyjny. Znacznie lepiej cenowo wychdzi polaczanie Olimp MSM 120 kap. + Glukozamina Olimp 120 kap. Lacznie ok. 67zl i masz o ok. 50% wiecej substancji, a to ma znaczenie bo mozesz stosowac zalecane dawki dluzej.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
Noi chyba tak zrobie, znajomemu pomoglo to mi tez powinno :-)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz kolana, masci , odywki
a ja polecam artresan 90tabletek. 25zł styka na miesiac 3 razy dzinie tableta badz jednorazowo 3 na raz i szlus
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024