Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenia w domu- czy mozna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciekj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenia w domu- czy mozna?
Hej, mam pytanie. Naczytalem sie troche o cwiczeniach, treningach aerobowych itp, i zrodzilo mi sie jedno pytanie:
czy moge cwiczyc na zmiane, tzn. jednego dnia cwiczenia wylacznie na brzuch, nastepnego wylacznie rece i nogi (chodzi o to, by przez 1 dzien nie cwiczyc danych miesni, by zregenerowaly sie)?

Do tego wszystkiego dochodzi plywanie 2x w tygodniu po 1-2 km bez przerwy (na zmiane zabka/kraul(jedna dl. zabka, jedna kraulem)), i moze uda mi sie zmusic do biegania, ja wiem, ze 2x w tygodniu po 20 minut. Oraz dochodzi do tego lekcja WFu, na ktorej jest glownie bieganie.
W zimie dochodzi rowniez co sobote jazda na nartach, w lecie jazda na rowerze (moze i nawet na jesieni uda mi sie usystematyzowac wyjazdy na rower).
Czy to jest jakas dobra konfiguracja na spalenie malej ilosci tluszczu z brzucha, aczkolwiek zaslaniajacej miesnie?
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
hehe - to nie jest na małą ilość tłuszczu tylko na dużą :>
  • 0

budo_maciekj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
Hm, to wyglada mniej wiecej tak, ze brzuch wystaje do wysokosci mostka, moge zrobic zdjecie nawet ;) ale wydaje mi sie, ze to jest malo tluszczu, normalnie nic nie widac w ubraniu jakimkolwiek tego.
Z tym bieganiem to nic pewnego, znajac moj zapal, ale plywanie jak najbardziej i cala reszta.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
Od tego treningu możesz zarówno schudnąć jak i przytyć - musisz pomyśleć o diecie. I uwaga z redukcyjnymi dietami teraz, bo sie sezon na grype zaczyna! Wiem coś o tym ..... :(
  • 0

budo_maciekj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
Ale pozostalo pytanie: czy moge robic tak, ze jednego dnia trening na brzuch, drugiego na rece i nogi, i tak na zmiane? Czy beda wtedy zregenerowane dane miesnie po jednym dniu niecwiczenia ich?
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
Maciekj - wejdź na dobre strony kulturystyczne i tam przeczytasz o regeneracji mięśni i systemach treningu. Trening z regeneracją (partie mięśni przy treningu siłowym potrzebują do regeneracji około 1 tygodnia) dotyczy zaawansowanych kulturystów (początkujący robią tzw. trening obwodowy), którzy ćwiczą w tygodniu 4-6 dni, w każdym inne partie mięśniowe (np. 1 dnia nogi, drugiego - klatka/biceps, trzeci - przerwa, czwarty - plecy/triceps, piąty przerwa, szósty barki itp, powtarzając ten plan co tydzień. Brzuch można ćwiczyć częściej, ale uwaga - ćwiczenia brzucha też dają przyrosty mięśniowe. Rzeźbę daje odpowiednia dieta i aeroby. Na brzuch, żeby widać było wypracowaną rzeźbę w treningu siłowym - aeroby - bieżnia, bieganie itp., można codziennie/co drugi dzień. Uff... to temat-rzeka, można o tym gawędzić godzinami, ja nie podejmuję się opisywać tego - sięgnij do pism i stron kulturystycznych. Taka moja rada.Poza tym nie piszesz, jakie konkretnie ćwiczenia "na ręce, nogi i brzuch". A co z resztą mięśni? Niepotrzebne?!
Taka moja rada. A poza tym... najlepszy trening na ręce, brzuch i wszystkie mięśnie to sztuki walki. Dwa, trzy razy w tygodniu po 1-2 godziny i wszystko. Gorąco polecam.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu- czy mozna?
Maciekj - wejdź na dobre strony kulturystyczne i tam przeczytasz o regeneracji mięśni i systemach treningu. Trening z regeneracją (partie mięśni przy treningu siłowym potrzebują do regeneracji około 1 tygodnia) dotyczy zaawansowanych kulturystów (początkujący robią tzw. trening obwodowy), którzy ćwiczą w tygodniu 4-6 dni, w każdym inne partie mięśniowe (np. 1 dnia nogi, drugiego - klatka/biceps, trzeci - przerwa, czwarty - plecy/triceps, piąty przerwa, szósty barki itp, powtarzając ten plan co tydzień. Brzuch można ćwiczyć częściej, ale uwaga - ćwiczenia brzucha też dają przyrosty mięśniowe. Rzeźbę daje odpowiednia dieta i aeroby. Na brzuch, żeby widać było wypracowaną rzeźbę w treningu siłowym - aeroby - bieżnia, bieganie itp., można codziennie/co drugi dzień. Uff... to temat-rzeka, można o tym gawędzić godzinami, ja nie podejmuję się opisywać tego - sięgnij do pism i stron kulturystycznych. Taka moja rada.Poza tym nie piszesz, jakie konkretnie ćwiczenia "na ręce, nogi i brzuch". A co z resztą mięśni? Niepotrzebne?!
Taka moja rada. A poza tym... najlepszy trening na ręce, brzuch i wszystkie mięśnie to sztuki walki. Dwa, trzy razy w tygodniu po 1-2 godziny i wszystko. Gorąco polecam.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024