Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pieprzone wywyższanie się...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pieprzone wywyższanie się...
Hej! Wróciłam dziś z treningu bardzo wkur...na a teraz trochę przeszło ale smutno mi :( . Ćwiczylismy dziś kumite (trenuję karate), parę osób zwracało mi uwagę, że mam zły dystans itp. Nie chodzi o samo zwracanie uwagi bo dobrze wiedzieć co się robi źle-zawsze można coś poprawić,ale chodzi o sam sposób zwracania uwagi. Chyba robienie głupich min a przy tym okazywanie znudzenia bo ćwiczą z osobą nie na Twoim poziomie jest nie na miejscu. Poza tym jedna z tych osób ma niższy stopień. Były to osoby, które zostały najwyżej dwa-trzy razy po treningu z ćwiczącym,który ma czarny pas.Wydaje im się, że są teraz WIELCY,NAJLEPSI i kurde nie wiem co jeszcze bo dostali parę wskazówek! To, że ja jestem stasza stopniem nie znaczy, że najlepsza.Wiem, że są osoby o niższym stopniu ale są lepsze. Ale tak już jest, że niektórzy mają lepsze uwarunkowania psycho-fizyczne.A ja-choćbym niewiadomi jak się starała to i tak nie będę dość "dobra" :( . Są też osoby,które naprawdę są dobre,zdobywają pierwsze miejsca a nie zachowują się tak tylko potrafią NORMALNIE wytłumaczyć.
Sorry,ale tak się dziś poczułam :( ...Aż odechciało mi się iść na trening-i jutro... i w piątek... Bo po co mam chodzić jak ktoś uważa się lepszy ode mnie i nie pasuje mu ze mną ćwiczyć bo okazuje swoją nudę?
A się wygadałam:).Lepiej mi:).
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
ehhh... moj sposob to zwracac kasliwe uwagi przy ich bledach ;d... + maximum koncentracji...
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
No naprawde ale ktoś taki niepowinien ćwiczyc, bo niema do tego serca [chodzi o tego nudziarza] -moje zdanie

Ja jak komuś cos pokazuje to staram sie wytłumaczyc na maxa, ale i jestem upierdliwy bo lepiej pokazywa cbłedy niz tolerowac je, to oczywiste, ale również oczekuje od mojego partnera ze on równiez bedzie mnie w kazdej chwili jesli coś źle zorbie poprawi ! to normalne

Ale jesli ktos robi nam łasne ze cos pokazuje to kop mu w jaja ; ) predzej cyz póxniej sie znudzi i swoim trenowaniem
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
O bosze :nie: brawo nowmalnie ;)
jak cos robisz zle to to popraw a nie zastanawiaj sie ze cos nie tak jest z innymi. jak ci pare osob cos mowi to pewnie tka jest. :) wiesz jak jest u nas na treningu tkd? jak ktos cos robi zle to dostaje taki wpi..dol ze sam sie nie moze odnalezc. moze popatrz czasem na to co a nie jak chca ci przekazac. troche dystansu, bo moze jestes przewrazliwiona, a dla innych to normalna forma pomocy.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Na treningach trzeba robic swoje i tyle. Jak ktos ci cos poprawia to wysluchaj, podziekuj, przemysl - moze akurat ma racje i to niezaleznie od tego jaki ma pas, stopien, czy co tam jeszcze.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Przyjmuj kazda konstruktywna krytyke. Jezeli nie jest konstruktywna udowodnij ze tak nie jest albo zignoruj. Zawsze jednak przemysl, bo moze cos w tym byc.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
hmm poprawki spoko kazdy robi bledy ale fakt faktem jak ktos Ci robi laske ze cwiczy z Toba to jest to denerwojace nie przejmoj sie tylko cwicz ja zawsze mowie ze jezeli sie nie podoba cwiczenie ze mna to moze zmienic partnera wtedy sie jakos glupio robi i juz nie docinaja :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
OT:
czasem przydaja sie polskie znaki... :roll: -uwaga dla spostrzegawczych
:) :) :)
EOT
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Do Sojobo: Super! Kiedy przeczytałem raz jeszcze, bardzo się uśmiałem. Pikanterii dodaje fakt, że nie_jal jest Kobietą!
Do nie_jal: Wielu z nas miało podobne incydenty. Ja traktowałem je jako szkołę charakteru, pamiętając o zasadach Dojo i przyjmowałem je z pokorą. Ćwiczysz dla Siebie i nie pozwól, żeby takie drobiazgi wpłynęły na Twoją Drogę. Mnie - wzmocniły. Nie rezygnuj z tego powodu choćby z jednego treningu - nie warto. Spójrz na to bez emocji. Zrób w domu kilka dodatkowych razy - kata. To uspakaja.
Pozdo -
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Jak Ci jeszcze raz ktoś zwróci uwagę że masz zly dystans, to wal w nos kizami i zatrzymaj pieść tuż przed celem z maksymalnym kime - jak Ci się nie uda to dystans istotnie był zły (za duży, zbyt mały, możesz zrobić wejscie itp.) a jak się uda to znaczy że dystans był dobry (do kumite, bo realnie pięść musi "przebić" cel - uderzenie kończy się za celem)
Nos do góry 8)
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Twoj problem to to ze uwazasz ze chocbys niewiem co robila i tak bedziesz gorsza. Kto tak uwaza powinien dac sobie spokoj. Jesli innym przychodzi cos latwiej to ty musisz poprostu dwa razy wiecej cwiczyc niz ci inni. Myslisz ze kazdy nagle stal sie mistrzem. Trening to 90 % ciezkiej pracy a 10 % talentu. Mysle ze masz kompleksy dziewczyno i to jest twoj problem. Pozatym jesli juz tak jest to moze wlasnie to zachowanie innych stanie sie dla ciebie motywacja do ciezszej i bardziej wytrwalej pracy. Nazekaniem i uzalaniem sie nad soba osiagniesz co najwyzej to iz bedzie ci wyczodzic jeszcze mniej i bedziesz jeszcze wiekszym posmiewiskiem. Przemysl to sobie i nie zachowuj sie jak rozkapryszone dziecko
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Mi sie wydaje dlatego ze jestes kobialka :> i faceci Ciebie ignoruja :D albo po prostu nie chca Tobie krzywdy zrobic. Wystarczy ze pare razy mocniej nacisniesz na nich w kumite i beda traktowali Ciebie za co najmniej rowna ;) .
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Może i jestem przewrażliwiona ale nic na to nie poradzę:). I nie chodzi o samo zwracanie uwagi.Uwagi są cenne i cieszę się gdy mnie ktoś poprawia bo niejedno w taki sposób poprawiłam. Chodzi o SPOSÓB i ewidentne WIDOCZNE wywyższanie się! No i o to,że osoby te spędziły dwa treningi z czarnym pasem i teraz udają wielce mądrych.
Wiem, że ćwiczę dla siebie ale ćwiczy się też w klubie i jakieś porozumienie (szacunek?) pomiędzy nami powinno być.
A Wy mnie atakujecie :) co niektórzy tylko grzecznie wytłumaczcie :) .
Pozdrawiam!
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
jezeli instruktor dopuszcza do sytuacji gdzie sie kogos poniza to sa dwie mozliwosci: zwrocic mu uwage ze ty tez jestes jego adeptka, placisz i wymagasz szacunku lub olac taki klub i poszukac sekcji gdzie panuje zdrowa atmosfera
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Dystans sprawdzaj lewym prostym!! :)




"Jak się będą bali, to się nie będą śmiali"
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Do krytykujacych nie_ja1...

Chyba nie przeczytalisci z uwaga co ona napisala. Jej przeciez nie chodzi o to, ze ktos jej zwraca uwage by cos poprawila, bo to jest normalne, ale o to w jaki sposob to robia.

To chyba ci z ktorymi trenowala nie_ja1 zachowuja sie jak smarkacze.
Trening z kims kto ma mniejsze umiejetnosci nie ma polegac na tym by mu spuscic manto, ale na tym by wykorzystujac to, ze jest slabszy przecwiczyc sobie elementy, ktorych z rownym sobie albo lepszym od siebie nie jestesmy w stanie zrobic a jednoczesnie slabszemu umozliwic rozwuj i nauczenie sie czegos nowego. Jednak tego drugiego na pewno nie osiagnie sie przez kasliwe i ironiczne uwagi.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
chyba nie orzeczytales to Ci zacytuje siebie samego ;) :

troche dystansu, bo moze jestes przewrazliwiona, a dla innych to normalna forma pomocy.

jak na moj gust to jest ona przewrazliwiona. niech zrezygnuje ze wszstkiego to nie bedzie miala kontaktu z nauczycielami co sie wywyzszaja, kolezankami co sie wywyzszaja. bedze spox :X niech sie wezmie za trenowanie a nie zastanawianie sie jak co i kto. ja w takich sytuacjach na sparingu zaczynam nap..alac 2x mocniej po prostu.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Wiec powtarzam jeszcze raz ze skoro to badziewna sekcja to szkoda tam dalej tracic czas.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...

...ja w takich sytuacjach na sparingu zaczynam nap..alac 2x mocniej po prostu.



W jakich sytuacjach?? W takich w ktorych walczysz z osoba o klase lepsza od siebie czy w takich w ktorych walczysz z osoba o klase slabsza od Ciebie ??
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieprzone wywyższanie się...
Niedziel-chyba nie do końca rozumiesz o co mi chodzi. Nie wiem czy było by Ci przyjemnie gdyby ktoś zamiast wytłumaczyć Ci co robisz źle to robi głupie miny bo się uważa za o wiele lepszego i uważa,że ty nie jesteś na wystarczającym poziomie aby wogóle naprzeciwko niego stanąć (to czasami można zauważyć).
Wydaje mi się,że niektórzy tak już mają-im wyższy stopień tym są bardziej głupsi.
Dzięki Washi!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024