Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studia sztuk walki??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Studia sztuk walki??
no cóz to chyba najleprze miejsce na ten post:)
kiedyś szłyszałem (oj było to ładnych pare lat temu) o czymś takim jak studia sztuk waliki. nie jakaś szkółka popołudniowa dwa razy w tygodniu tylko normalne studia(no może studium). szukałem jakiś inforamcji w sieci jednak skutek był mizerny. jakby coś ktoś wiedział to czekam na jakieś info

p.s.nie wim czemu ale cos mi się przypomnia ze są one w szczecinie
ale to może moja główka warjuje:)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Jeszcze takiego "bajeru" nie słyszałem, ale to może być zabawne :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

no cóz to chyba najleprze miejsce na ten post:)
kiedyś szłyszałem (oj było to ładnych pare lat temu) o czymś takim jak studia sztuk waliki. nie jakaś szkółka popołudniowa dwa razy w tygodniu tylko normalne studia(no może studium). szukałem jakiś inforamcji w sieci jednak skutek był mizerny. jakby coś ktoś wiedział to czekam na jakieś info

p.s.nie wim czemu ale cos mi się przypomnia ze są one w szczecinie
ale to może moja główka warjuje:)


ja tez pamietam niewiele ale robilo cos takiego PZKT i mial w tym udzial rowniez Pan Zieniawa z judo. ale teraz o tym ani widu ani slychu wiec pewnie juz z ta inicjatywa krucho. szczegolow niestety nie znam
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
w niemczech są studia WingTsun, pana Kernspechta - nie wiem co zawierają poza tym że z pewnością wysokie opłaty :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

w niemczech są studia WingTsun, pana Kernspechta - nie wiem co zawierają poza tym że z pewnością wysokie opłaty :)

Wiec pewnie i wy w krótce takie zrobicie :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Moze to nie studia, ale slyszalem, ze w Chelmie jest liceum z klasa o profilu Karate Kyokushin.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu jednym z kierunków jest karate. Studia trwają o ile dobrze pamiętam 4 lata i po skończeniu student uzyskuje kwalifikacje trenera II klasy w karate
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

... kiedyś szłyszałem (oj było to ładnych pare lat temu) o czymś takim jak studia sztuk waliki...


Mysle ze to chodzilo o studia trenerskie w danej dyscyplinie np. karate, judo jiu-jitsu.

Nie wiem czemu niektorych vortalowiczow to dziwi :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu...


Studia trwaja - dla absolwentow AWF 2 semestry dla pozostalych 3 semestry, ale jest jeden warunek konieczny dla wszystkich - posiadanie uprawnien instruktora karate - min. 2 lata, nie wiem czy nie ma rowniez wymagan co do co do stopnia.
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

... kiedyś szłyszałem (oj było to ładnych pare lat temu) o czymś takim jak studia sztuk waliki...


Mysle ze to chodzilo o studia trenerskie w danej dyscyplinie np. karate, judo jiu-jitsu.

Nie wiem czemu niektorych vortalowiczow to dziwi :wink:


napisałem wyrażnie ze są to normalne studia takie po liceum albo technikum a nie na trenera!!:)
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu...


Studia trwaja - dla absolwentow AWF 2 semestry dla pozostalych 3 semestry, ale jest jeden warunek konieczny dla wszystkich - posiadanie uprawnien instruktora karate - min. 2 lata, nie wiem czy nie ma rowniez wymagan co do co do stopnia.


no niezupełnie tak.
wiem bo mój sensei robił trenera II stopnia 4 lata temu.
studia trwają 4 lata. jeśli nie jesteś absolwentem akademii wychowania fizycznego to musisz robić 3 letnie studium pedagogiczne i dopiero w tedy możesz robić kurs trenera II klasy na Akademii w Poznianiu oczywiście najpier musisz mieć uprawnienia niższe.
Jesli jesteś absolwentem to w tedy wolno Ci przystąpić do kursu trenera II klasy dopiero po 4 latach od uzyskania kwalifikacji instruktora sportu w karate.
natomiast nie ma takiej zasady że należy mieć wcześniejsze uprawnienia instruktora w wersji normalnej tych studiów za to wiadomo że jeśli to studia trenera II klasy to najpierw musisz mieć uprawnienia instruktora.
natomiast co do stopnia zaansowania to wg. polskiego prawa aby móc robić dowolny kurs uprawniający do prowadzenia zajęć należy mieć min. 3 kyu
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu...


Studia trwaja - dla absolwentow AWF 2 semestry dla pozostalych 3 semestry, ale jest jeden warunek konieczny dla wszystkich - posiadanie uprawnien instruktora karate - min. 2 lata, nie wiem czy nie ma rowniez wymagan co do co do stopnia.


no niezupełnie tak.
wiem bo mój sensei robił trenera II stopnia 4 lata temu.
studia trwają 4 lata. jeśli nie jesteś absolwentem akademii wychowania fizycznego to musisz robić 3 letnie studium pedagogiczne i dopiero w tedy możesz robić kurs trenera II klasy na Akademii w Poznianiu oczywiście najpier musisz mieć uprawnienia niższe.
Jesli jesteś absolwentem to w tedy wolno Ci przystąpić do kursu trenera II klasy dopiero po 4 latach od uzyskania kwalifikacji instruktora sportu w karate.
natomiast nie ma takiej zasady że należy mieć wcześniejsze uprawnienia instruktora w wersji normalnej tych studiów za to wiadomo że jeśli to studia trenera II klasy to najpierw musisz mieć uprawnienia instruktora.
natomiast co do stopnia zaansowania to wg. polskiego prawa aby móc robić dowolny kurs uprawniający do prowadzenia zajęć należy mieć min. 3 kyu


Male sprostowanie.
Bo inaczej wyglada sytuacja gdy studiuje sie wychowanie fizyczne i robi specjalizacje trenera II klasy - wtedy jest sie mgr wych fizycznego ze specjalnoscia trenerska; a inaczej gdy sa to studia trenerskie dodam ze sa to studia podyplomowe wiec dodatkowo potrzebne jest wyksztalcenie wyzsze, a co do okresu od uzyskania uprawnien instruktora sportu to na dzien dzisiejszy wynosi 2 lata.

I tu maly zonk ;) zgotowany przez ustawodawcow (jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze). Absolwent wychowania fizycznego chcac zrobic kurs instruktora sportu (dajmy na to karate) nie musi robic kursu ogolnego chcac robic specjalistyczny (karate) , ale jesli chce juz zrobic kurs specjalistyczny instruktora samoobrony to musi zrobic kurs ogolny instruktora rekreacji i odwrotnie absolwent AWF ze specjalnoscia np. fizjoterapia chcac zrobic kurs instruktora karate lub jakiegokolwiek innego sportu musi wpierw zrobic kurs ogolny instruktora sportu bo wedlug naszych oslow-ustawodawcow nie potrafi zrobic rozgrzewki z dziecmi!!!!
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

no niezupełnie tak...


Male sprostowanie.
Bo inaczej wyglada sytuacja gdy studiuje sie wychowanie fizyczne i robi specjalizacje trenera II klasy - wtedy jest sie mgr wych fizycznego ze specjalnoscia trenerska; a inaczej gdy sa to studia trenerskie dodam ze sa to studia podyplomowe wiec dodatkowo potrzebne jest wyksztalcenie wyzsze, a co do okresu od uzyskania uprawnien instruktora sportu to na dzien dzisiejszy wynosi 2 lata.

I tu maly zonk ;) zgotowany przez ustawodawcow (jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze). Absolwent wychowania fizycznego chcac zrobic kurs instruktora sportu (dajmy na to karate) nie musi robic kursu ogolnego chcac robic specjalistyczny (karate) , ale jesli chce juz zrobic kurs specjalistyczny instruktora samoobrony to musi zrobic kurs ogolny instruktora rekreacji i odwrotnie absolwent AWF ze specjalnoscia np. fizjoterapia chcac zrobic kurs instruktora karate lub jakiegokolwiek innego sportu musi wpierw zrobic kurs ogolny instruktora sportu bo wedlug naszych oslow-ustawodawcow nie potrafi zrobic rozgrzewki z dziecmi!!!!
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

no cóz to chyba najleprze miejsce na ten post:)
kiedyś szłyszałem (oj było to ładnych pare lat temu) o czymś takim jak studia sztuk waliki. nie jakaś szkółka popołudniowa dwa razy w tygodniu tylko normalne studia(no może studium). szukałem jakiś inforamcji w sieci jednak skutek był mizerny. jakby coś ktoś wiedział to czekam na jakieś info

p.s.nie wim czemu ale cos mi się przypomnia ze są one w szczecinie
ale to może moja główka warjuje:)

to teraz nowa profesja dojdzie ....
INYZNIER AIKIDO ? :)

pozdraiwam wszystkihc inżynierów :P
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
A ja chcialbym sie jeszcze o jedno zapytacm, w sumie rozwinac temat.

Jak to wyglada za granica. Japonia, Chiny - tam chyba tez sa takie szkoly. Moze ktos sie orientuje jak to wyglada. Wiem napewnom, ze sa jakies szkoly walki bronia biala ale jak to wyglada z punktu prawnego nie mam pojecia.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Dodam jeszcze kilka slow od siebie.

Czesto studia trenerskie rozumiane sa jako cykl treningow, ktory nie wiele daje poza papierkiem.

A wcale tak nie jest.

Studia takie to nie tylko zajecia praktyczne a i teoria. W programie teoretycznym jest m.in.: socjologia, chronobiologia, organizacja i zarządzania sportem, marketingu w sporcie, podstawy prawa w sporcie, wpływu leków, odżywek, używek i środków dopingujących na wysiłek fizyczny i restytucję organizmu, medycyna sportu, teorii sportu i wiele inncy. Natomiast czesc praktyczna nie wyglada w ten sposob, ze przychodzi jedna osoba i prowadzi trening z reszta, ta czesc ma za zadanie wymiane pogladow i doswiadczen, szersze spojzenie na metodyke treningow, pozwala usystematyzowac i poszerzyc warsztat trenerski.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
w Japonii już od małego w szkołach cwiczą kendo, widziałem film na ten temat - fajnioe to wyglada jak klikudziesięciu maluchów robi reiho, widać jak sie starają, na studiach na pewnotrenuja aikido, judo lub kendo i nikt się temu nie dziwi, może dzieki temu nie są tak grubi jak jankesi.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
jankesi?!
ja sie martwie o Nasze polekie maluchy-powaga..
teraz to generalnie tylko tv i computer :?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

jankesi?!
ja sie martwie o Nasze polekie maluchy-powaga..
teraz to generalnie tylko tv i computer :?


Jeszcze nie jest z tym tak zle jak trafia na dobrego nauczyciela WF w szkole, ale z tym jest coraz gozej bo najczesciej cwiczy sie na macie
- macie pilke i grajcie :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Tak dobry nauczyciel wf teraz to mozna pomarzyc do mnie na zapasy przychodza dzieciaki co maja po 12-14 lat i przewrotu w przod nie potrafia to jest tragedia :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024