Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ JJ JUDO - roznice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

BJJ JJ JUDO - roznice
jakie sa zasadnicze roznice miedzy tymi sztukami ?
z moich informacji (nie wiem czy do konca poprawnych) wynika ze wszystkie pochodza od jednego (JJ ?) tak wiec jakie sa roznice ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice

jakie sa zasadnicze roznice miedzy tymi sztukami ?
z moich informacji (nie wiem czy do konca poprawnych) wynika ze wszystkie pochodza od jednego (JJ ?) tak wiec jakie sa roznice ?


Nie ma nigdy nie bylo i nie bedzie jednego Jiu Jiutsu.
Jiu Jitsu to nazwa grupy szkol ktore moga w poszczegolnych przypadkach calkowicie roznic sie od siebie.
Mozna dokonac pewnego uproszczenia i powiedziec iz Judo jest taka szkola Jiu Jitsu w ktorej nacisk polozono na nauke Rzutow i Trzyman a zaniedbano np. uderzanie.
Bjj jest szkola Jiu Jitsu w ktorej szczegolny nacisk polozono na walke na ziemi zaniedbojac np. uderzanie.
Jiu Jitsu samo w sobie ma tyle odmian iz ciezko mowic ogolnie.
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice
Judo- rzuty, dzwignie (na staw łokciowy), duszenia i trzymania
JJ- rzuty, duszenia i trzymania w troche miejszym stopniu niz judo, do tego dzwignie na wszystkie stawy(chyba z wyjątkiem małych stawów) + kopnięcia i uderzenia
Bjj- największy nacisk kładzie na walke w parterze, czyli dziwgnie(na wszystkie stawy, oprócz małych) i duszenia, wszelkieo typu przejścia w parterze i wogóle z 80% to parter, do tego góra, kopniecia, uderzenia, rzuty
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice
Ciekawy temat sam chciałem taki założyc Moze mi ktos zatem poowiedziec jakie techniki zostały opacowane przez zawodników bjj? bo np balacha kimura omoplata czy trojkat wystepuja w sambo tylko sie inaczej nazywaja nawet dzwignia na nadgarstek po nieudanej probie wyciagniecia balachy tez w sambo wystepuje. Wyprowadzcie mnie z błedu do mysle ze to bjj jest troche przereklamowane (bez urazy drodzy Państwo ja sie nie przypiepszam, ja naprawde chce wiedziec jakie to techniki ) :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice

Ciekawy temat sam chciałem taki założyc Moze mi ktos zatem poowiedziec jakie techniki zostały opacowane przez zawodników bjj? bo np balacha kimura omoplata czy trojkat wystepuja w sambo tylko sie inaczej nazywaja nawet dzwignia na nadgarstek po nieudanej probie wyciagniecia balachy tez w sambo wystepuje. Wyprowadzcie mnie z błedu do mysle ze to bjj jest troche przereklamowane (bez urazy drodzy Państwo ja sie nie przypiepszam, ja naprawde chce wiedziec jakie to techniki ) :)


Oczywiscie, ze wiekszosc technik jes podobnych. Ale "odmiennosc" bjj, polega na dojsciu do tych technik i strategi walki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice
do ziemi i zdusić, zatłuc lub zdzwigniowac :) pozdro również
  • 0

budo_empty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice
myślę że Judo to szkoła typowo obronna. Trenując ją dość długo (mój staruszek jest trenerem..) nabrałem pewnych nawyków które wynikają ze specyfiki tej sztuki walki..do dziś w sytuacjach "nieciekawych", czyli gdy jakiś narąbany (lub nie) koleś szarżuje na mnie z pianą na ustach, nie wyprowadzam pierwszy ataku (bo nie uczono mnie jak kopnąć czy wysuczyć z łapki) jedynie staram się sprowadzić do półdystansu, a najlepiej do zwarcia. Potem wyczuwając ruchy przeciwnika odpowiednio się reaguje..nie wiem na ile z tego jest przemycone do JJ czy BJJ..mówicie że wszystkie kładą w odpowiednim stopniu nacisk na walkę w parterze - owszem..ale zależy czy do parteru dojdzie..W JJ celnie trafiając jakimś mocnym ciosem i nokautując przeciwnika nie doczekamy walki w parterze, tak samo w Judo, wykonując rzut na ippon (i do tego na chodnik np.) możemy być pewni że delikwent przez dłuższy czas nie wstanie.. W BJJ walczy się tak aby jak najszybciej sprowadzić przeciwnika do parteru i tam go wykończyć.
Tyle.
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ JJ JUDO - roznice
Siemka, a czym sie charakteryzuje tai jitsu ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024