Skocz do zawartości


Zdjęcie

"siła na siłe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_cangoro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

"siła na siłe
moze kogos to zaintersuje :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Biedny koles :/
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
zbulwersowalo mnie jedno - ze senator Smoktunowicz nie zlozyl doniesienia, kiedy ukradziono mu telefon. i sie tym chwali. ale to poboczny watek.
generalnie to jest bardzo chujowa sprawa, ze jak czlowiek probuje sie obronic przed przemoca, to oskarzaja go o napasc. to chyba pozostaja negocjacje i prosby ("bardzo prosze, nie mnie laskawy pan nie bije tym pretem po glowie!")
jasne, obrona konieczna to ogromne pole do naduzyc, ale od tego sa sady, zeby te naduzycia wykrywac. a nie skazywac ofiary.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
O ile mi wiadomo (z różnych plotek i opowieści, bo nie sprawdzałem tego w oficjalnych źródłach), jeżeli ćwicząc jakąś sztukę walki obronię się na ulicy i spowoduję uraz u napastnika to odpowiadam pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia - czy to prawda? Jeżeli tak to po raz kolejny stwierdzam, że żyjemy w kraju o naprawdę beznadziejnym systemie prawnym...
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
System prawny to u nas faktycznie o dupe rozbic i owszem, jest tak, ze cwiczac SW jestes w gorszej sytuacji niz ten, ktory komus rozwalil glowe bez cwiczen... coz, Polska... :|
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe

O ile mi wiadomo (z różnych plotek i opowieści, bo nie sprawdzałem tego w oficjalnych źródłach), jeżeli ćwicząc jakąś sztukę walki obronię się na ulicy i spowoduję uraz u napastnika to odpowiadam pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia - czy to prawda? Jeżeli tak to po raz kolejny stwierdzam, że żyjemy w kraju o naprawdę beznadziejnym systemie prawnym...

:lol:

Nie... .

Jezu, ale masz gówniane info. (za przeproszeniem, niechcę Cie urazic).

Jakis imbecyl wciska Ci kit, nad kity. Taki "przypadek" próbowano zrobić na procesie Bestii, ale nawet w U.S.A taki myk nieprzeszedł.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Jak wobec tego odniesiesz się do wypowiedzi blackgirl, która stwierdziła, że jednak ten co coś ćwiczy ma gorzej?
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe

Jak wobec tego odniesiesz się do wypowiedzi blackgirl, która stwierdziła, że jednak ten co coś ćwiczy ma gorzej?


Jakis imbecyl wciska Ci kit, nad kity




Pozdrawiam.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
z moich informacji wynika tak:
czlowiek bez niczego < czlowiek z nozem < czlowiek z pistoletem to chyba normalne...

jednak sprawa jest o tyle ciakawa ze czlowiek instruktor jakiegos systemu/sztuki walki bez noza = czlowiek z nozem

taki myk nie wiem dokladnie jak to sie liczy ale wiem ze takie cos jest... tylko nie wiem dokladnie bo nie pytalem jaka jest granica aby byc rownym czlowiekowi z nozem tzn ile trzeba czwiczyc od jakiego stopnia itp

ps. nasze prawo jest ostro poje znaczy porypane :D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Nie mozna tak klasyfikowac. Wszystko zalezy od czlowieka. Czy ten trzymajacy bron umie sie nia poslugiwac i w jakim stopniu, czy instruktor jest kompetentny itp.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
ja wiem ze nie mozna ale ja mowie jaka jest klasyfikacja w/g prawa a nie w/g rozumu...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe

ja wiem ze nie mozna ale ja mowie jaka jest klasyfikacja w/g prawa a nie w/g rozumu...

Wedlug polskiego prawa zawsze jest winny ten co sie skutecznie obronil.
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe

ps. nasze prawo jest ostro poje znaczy porypane :D

A ja uważam, że nie nasze prawo jest pojebane (choć pewne mankamenty posiada...) - co urzednicy odpowiedzialni za jego przestrzeganie/egzekfowanie... mam tu namysli głównie prokuratorów i sędziów... bo to od prokuratora zależy czy postawić kogoś w tan oskarżenia... a od sędziego czy wyda na kogoś wyrok.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Worns, pierdolisz.
Mialem dupcie prokuratora swojego czasu, i poswiecilismy na ten temat pare godzinek.
Jesli ktos cos cwiczy i udowodnia mu to, moze odpowiadac za uzycie niebezpiecznego narzedzia.

To ze polskie prawo jest jebniete, nie ulega chyba dyskusji i wie to kazdy, ktory mieszka tu jakis czas, prawda?
No ale co zrobic.
W stanach koles by dostal medal czy kurwa cos takiego.
Tam masowo takie przypadki na reality TV pokazuja :)

No, ale ja widze jeden sposob na nasze prawo.
Wyjechac. I tak tez zrobie
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Kurwa!! Ja rozumiem,że po tym polskim prawie można łatwo jeździć,ale to nie zwalnia od myślenia! Można się zastanowić(gdy się chce) nad innym podejściem do omawianego zagadnienia.Mianowicie dla racjonalnie myślącego człowieka,ktoś kto ćwiczy kilka lat SW zdaje sobie sprawę jaką jest w stanie krzywdę wyrządzić !
Zawsze podaje się taki przykład:Ćwiczący kilka lat SW zostaje napadnięty przez bandziora,podejmuje skuteczną obronę w wyniku której napastnik ginie,a praktyk SW dostaje 25 lat.Ok zdarzają się takie sytuacje,ale też zdarzają się i takie:
Zbir trenujący kilka lat SW napada na przechodnia i dotkliwie go pobija.Ofiara umiera.
Aby wiernie ocenić daną sytuację konieczne jest wzięcie pod uwagę stażu SW napastnika i tego rodzaju wykładnia temu służy.
Ps.Podany (drugi) przykład nie należy do rzadkości,wystarczy przypomnieć sprawę kick-boxera(wice mistrza Polski),który zakatował człowieka na śmierć.
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
szkoda, ze wszyscy nie studiujemy prawa, to bysmy wzmocnili nasz chory system kadrowo i uleczyli go od srodka, czyz nie?
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe

szkoda, ze wszyscy nie studiujemy prawa, to bysmy wzmocnili nasz chory system kadrowo i uleczyli go od srodka, czyz nie?

NIE.

A wiesz dlaczego?
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
wiem, ze nie, nie ma takich prostych rozwiazan.
ale powiedz dlaczego, chetnie poznam Twe zdanie... :)
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Bo nie wystarczy skonczyc studiow prawniczych. Trzeba jeszcze zrobic aplikacje...a wszystkiego pilnuje korporacja... ktora ma korzenie w poprzednim systemie politycznym i jej nie zalezy na tym aby sie cos zmienilo...
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
eee... prokuratura chyba nie jest tak oblegana i blokowana... bo mniejsza kasa niz jak ktos jest adwokatem albo notariuszem...
no ale... poczucie sprawiedliwosci kazdy jakies ma, ale chyba nie kazdy z tego powodu ma zostac prawnikiem, hmmm? (bosh! argumenty przeciwko wlasnym postom wytaczam :) )
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: "siła na siłe
Moze i kasa mniejsza... ale wplyw na wiele spraw jest... pozatym korupcja itp... napewno zle siee na tym nie wychodzi...

Co do wplywu na sprawy... wiesz... czasami trzeba jakiejs sprawie ukrecic leb... czasami trzeba oskarzyc kogos kto jest dla kogos niewygodny... niewazne ze w koncu wszystko jakos sie odkreci... praca danej opcji politycznej i tak zrobi swoje...

Ogolnie syf jak diabli...i nawet komisje sledcze tego gowna nie rozkminiom do konca...

No teraz ABW napewno sie mna zainteresuje ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024