Skocz do zawartości


Zdjęcie

BATON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_neo74
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BATON
Nie bede sie rozpisywal..Co sadzicie o uzyciu palki teleskopowej BATON na ulicy ? Chodzi mi przede wszystkim o 'szkody' jakie mozemy wyrzadzic przeciwnikowi i o to czy mozemy bazowac na technikach jakiegos stylu walki 'palka' (jestem ciekaw czy Combat Kalaky sie nadaje).
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
w/g mnie przekroj uszkodzen jest duzy od stluczenia miesnia przez zlamanie kosci do zabicia co do technik nie wiem nie wypowiadam sie
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Ja tam wole batony jesc. :)

Pozdro
J.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON

Nie bede sie rozpisywal..Co sadzicie o uzyciu palki teleskopowej BATON na ulicy ? Chodzi mi przede wszystkim o 'szkody' jakie mozemy wyrzadzic przeciwnikowi i o to czy mozemy bazowac na technikach jakiegos stylu walki 'palka' (jestem ciekaw czy Combat Kalaky sie nadaje).


1. Jest nielegalna. Jeśli walka skończy się na komisariacie, możesz mieć kłopoty. Stawia cię w niekorzystnej sytuacji wobec stróżów prawa, a to jak oni opiszą zdarzenie może być dość istotne później.

2. Jest skuteczna. Aż za bardzo. Jeśli będziesz używać 'intuicyjnie' skończyć się to może połamaniem komuś rąk i powaznym rozbiciem głowy. Niewiele jest sytuacji, które użycie takiej siły uzasadniają. Zamień ją sobie w wyobraźni na gazrurkę z kolankiem i zastanów się kiedy uznałbyś jej noszenie i walenie nią ludzi za słuszne. W materiałach szkoleniowych ASP dla policji w USA jest wyraźnie określone jakie strefy są 'nie-nie'. Niestety uderzenie w głowę, czy kręgosłup jest w zamęcie bijatyki dość prawdopodobne, a skutki mogą być tu fatalne - od kalectwa do śmierci.

3. Wyobraź co będzie, gdy obronisz się taką pałką, a potem spotkasz delikwenta samego/z kolegami. Z pewnością zechce 'wyrównać rachunki'.

Podsumowując właśnie ze względu na 'zbyt dużą' skuteczność nie polecałbym tego na ulicę. Już lepiej sobie jakiś 'pryskocz' kup.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Neo74, temat byl walkowany tysiac piecset sto dziewiecset razy, po co robic to jeszcze raz ??
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Neo74 poszperaj w archiwum :wink:

Pozdro
J.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
ha , tak czy tak palka tez czeba umiec wladac , szczegoolnie przy kilku przeciwnikach...
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Przy kilku przeciwnikach (dresach) to Ty lepiej spier.... sie znaczy uciekaj !
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
dokladnie, ale jesli ktos chce wyprobowac palke przeciwko owym przeciwnikom , prosze bardzo , tylko niech wie co mu moze grozic :D
  • 0

budo__ragan_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
ja mam takie pytanko ;
czy pałka teleskopowa z której wysówają sie SPRĘŻYNY to tez tzw. Baton ?

Która jest skuteczniejsza ? ta z twardym rdzeniam czy z sprężyn ?

Pozdrawiam

  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Skuteczniejsza jest ta twarda te sprężynowe to tandeta , Ja bym tej spreżynowej nienazwał batonem . Batonem czyli tą twardą jak walniesz to naprawde rezultat zakończenie twarde i wogule wiekszą siłe przenosi , maczałem keidys tą spreżynową nie moją to ma gumowy koniec i wogule jak mchniesz z rospędu to wiesz lata na szytkie strony . pozdrawiam wrazie uwag zapraszam na gg pisać choć czerwone słoneczko
  • 0

budo__ragan_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
moja SPRĘŻYNÓWKA ma metalowy koniec
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Skoro nie mozna urzywac to dlaczego mozna sprzedawac?

Czyzby kolejny idiotyzm w naszym pieknym kraju, jak z antyradarami?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Zgadza się nasze prawo jest pełne idiotyzmów i cieżkei do skumania powinni choć napisać jak już pałki rozkładane wykonane z twardego materiału a nie tam ble ble i weś badź mądry
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
A właśnie zapomiałem dodać jest wiele przepisów głupich np taki punkt w ustawie bronią są ukryte ostrza w przedmiotach niemających wyglądu broni i tu ktoś moze zaliczyć do nich multitola bo ten ma wygląd kombinerek a te nie są bronią i mają wygląd narzędzia a wiekszość multitoli ma ostrze. Ta ustawa powinna wylądować w koszu i bżmieć tak bronią jest przedmiot który za pomocą ładunku prochu wystrzeliwuje pocisk . i wszelakie ładunki wybuchowe . A reszta to urządzenia obronne na które nei jest wymagane pozwolenie . Bynajmiej człowiek miał by troche swobody i każdy by kumał ustawe.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Jeszce jedno gdzieś w ustawie o broni widziałem że figurowały miotacze gazu obezwładniajacego a te przecież są legalne .
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON
Miotacze gazu obezwładniającego są przez ustawodawcę uznane za broń i jako taka wymienione w Ustawie, tyle, że RĘCZNE miotacze gazu można posiadać bez pozwolenia. Ale to ciągle w myśl Ustawy broń...
  • 0

budo_hauer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Van puR

Napisano Ponad rok temu

Re: BATON

Podsumowując właśnie ze względu na 'zbyt dużą' skuteczność nie polecałbym tego na ulicę. Już lepiej sobie jakiś 'pryskocz' kup.


Wyobraź co będzie, gdy obronisz się taką pałką, a potem spotkasz delikwenta samego/z kolegami. Z pewnością zechce 'wyrównać rachunki'.


Nawet jak sie gołą reka obronisz i spotkasz delikwenta z kumplami to bedzie chciał wyrównac rachunki. Tak, ze przemysl co piszesz bo z takim podejsciem nie bedziesz się bronił "tak na wszelki wypadek" :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024