Skocz do zawartości


Zdjęcie

Imperial Schrade - koniec legendy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Imperial Schrade - koniec legendy...
Nie wiem, czy już słyszeliście, ale w zeszłym miesiącu zakończyła swoją działalność jedna z najważniejszych historycznie firm robiących noże. Imperial Schrade updał...

Dołączona grafika

Imperial Schrade closes doors for good
250 laid off from Ellenville knife-maker

By Jeremiah Horrigan
Times Herald-Record
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ellenville - Knife-making Imperial Schrade closed its doors for good today, laying off an estimated 250 workers and throwing this long-suffering village into something close to economic despair.
The business – which would have celebrated its centennial this year – had been failing for years. Management told the remaining workers of its failed efforts to bring in new investors at a 9 a.m. meeting this morning and by 9:15 a.m. disgusted workers began filing out, many in tears.
Miguel deJesus as he came out, turned to look back at the building and said" they're looking out for their money but they're not looking out for ours." The once-proud business, whose products were known world-wide, had been for decades the epitome of well-run, family-friendly local business.
But global competition had become so severe and the company, in an effort to remain in business, that it laid off more than 100 employees during Christmas week last year without ever giving a public explanation.

See tomorrow's edition of the Times Herald-Record for full coverage of this story.


  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Szkoda, bo robili piękne noże myśliwskie. :cry:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Slyszeliscie, juz od pewnego czasu mozna bylo znalezc informacje na ten temat.

A chodzil za mna taki jeden scyzoryk...
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Niestety.

Leży obok mnie Schrade X-Timer i płacze chłodną oliwką:

Tak niedawno leciałem dumny do kraju nad Wisłą. Wiedziałem, że będę tam reprezentować świetne pomysły amerykańskich knifemakerów.

Leciał ze mną Ryan CRKT, a ja z nieukrywaną wyższością myślałem o jego tajwańskim pochodzeniu.

Dołączona grafika

Nawet Spyderco zaczęło produkować noże w Chinach.

Ameryka traci miejsca pracy, zadłuża się w Azji. Każdy produkt wymyślony tutaj zaczyna być natychmiast wytwarzany za oceanem, a nam zostają coraz większe długi.

Byłem dumny z mojej fabryki, z miejsca gdzie od prawie 100 lat powstają znakomite noże.

Z radością ciąłem kartony i linki, bułeczki, cytrynki.
Dołączona grafika

A teraz. Teraz nawet kliknąć z żalu mi się nie chce :cry:

  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
:cry: smutna wiadomość. Co moge powiedzieć ,mój Schrade X-Timer (z zielonymi okładzinami) wierny kompan, który służy mi od kilku lat jako nóż zapasowy w samochodowym ekwipunku spisuje się naprawde świetnie.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Ostatni gwóźdź do trumny:

Prawa do znaków handlowych i towarowych Schrade kupiła na licytacji firma Taylor Cutlery.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to jest producent noży oferowanych pod marką Smith & Wesson. Zajmują się dość intensywnie kopiowaniem różnych popularnych projektów. Niestety nie byli zainteresowani utrzymaniem ciągłości produkcji, honorowaniem gwarancji, itd.

Oznacza to, że za jakiś czas będzie można kupić popularne wzory noży Schrade wytwarzane przez zupełnie inną firmę i (być może) z zupełnie innych materiałów, itd.

Na e-Bayu i u amerykańskich dealerów są jeszcze do kupienia oryginały Schrade.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Umarł król,niech zyje.........??
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Imperial Schrade - koniec legendy...
Mam jeden scyzoryk tej firmy. Taki 3-ostrzowy z serii Old Timer. Kupiłem go w 1994 roku w USA. Od tego czasu przeszedł chyba najwięcej z moich noży (był kilka razy zgubiony, raz na kilka miesięcy, wyprany w pralce) i nadal jest w znakomitej formie. Może za jakiś czas te 30 USD, które kosztował wezmę za niego razem z niezłą nawiązką...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024