Skocz do zawartości


Zdjęcie

Becker Combat/Utility BK-7-opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Przeglądając net trafiłem na ten nożyk za niecałe 50$ a ponieważ przymierzam się do użytkowego noża "do lasu" ( gałęzie pościnać, drewno porąbać, być może coś podważyć) zacząłem się poważnie zastanawiać czy to nie byłby dobry wybór...
Jeśli wiec ktokolwiek ma lub miał do czynienia z BK-7 to z chęcią wysłucham, zarówno zachwytów jak i z*ebów.

Hmm, jeśli macie jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje, CENA MA ZNACZENIE ( więc plizz bez striderów czy też szczurków- no chyba, że ktoś ma zamiar sprzedać taki poniżej 200 zł :) ), to feel free.

Jak gdzies było w archiwum to prosiłbym o sznurka, bo jakoś nie mogę znaleźć.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] metodę poszukiwań ;)

Ogólnie to się cieszą te noże niezłą opinią, tylko kopnij się do Jarka do sklepu i obmacaj czy Ci rękojeść leży w ręku jak trzeba, bo jest ... specyficzna.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Mi BK7 służy bardzo dobrze. Jedyna wada to to że łatwo rdzewieje.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Adam D

Ogólnie to się cieszą te noże niezłą opinią, tylko kopnij się do Jarka do sklepu i obmacaj czy Ci rękojeść leży w ręku jak trzeba, bo jest ... specyficzna.


Problem w tym, że jak bylem ostatnio, jakieś dwa tygodnie temu to Jarek ich nie miał :?
Na czym polega ich "specyficzność"?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Morgul to lasu w extrema za rozsądną cene to w zasadzie BK7 nie ma konkurencji - mialem okazje macac kilka razy itp. Kurewsko silidna kosa i naprawde smialo mozna do cieższych prac obozowo leśnych brać. Moim zdaniem ma jedna wade - wydaje sie wielki a po wzięciu w łape i zastanowieniu sie nad rąbaniem - jakby nieco sie zmniejsza, albo ja jestem wypaczony bo lubie jeden nóż z mneijsza klinga do precyzyjnych praca a jeden z wielka w zsadzie juz tylko do dziabanai i rąbania - BK7 jest jakby połączeniem tych dwóch kategorii i osobiscie myśle ze do rąbanai jednak BK9 by sie lepiej sprawdzal - ale to moje widzimisie.
Podsumowują - w tej kategorii cenowej lepszego noża do lasu nie znajdziesz. Pokombinuj żeby u Jarka wymacać - rekojeśc sprawia wrażenie "plastikowej" i troche niezbyt dobrze wykonczonej - taki plastikowy prostokąt. Ale to tylko wrażenia - jak nie masz malutkich dłoni to powinien leżeć dużo lepiej niż na to wygląda.
Dobra - kończe bo zamowtałem - moja rada - jak masz ponizej 200 to łykaj i nie pytaj - jak Ci sie nie spodoba opchniesz bez problemu :)

ps. kiedy sie widzimy na browku na PM ??
  • 0

budo_maciek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Bardzo dobry nóż. Stal rdzewieje ale jesli sie pamieta zeby wytrzec po użyciu to nie ma z nią żadnych problemów. Bk 7 łatwo się ostrzy i długo trzyma ostrość. Ma przyzwoitą jak za te pieniądze pochwę a i powłoka na nożu jest wytrzymała. Dużo bardziej trwała niż powłoka BT2 w moim AFCK. Jedyna uwaga to rękojeść która mogłaby być wygodniejsza no i nieco lepiej wygladać.
Rozmiar przeszkadza w bardziej precyzyjnych pracach dlatego własnie rozgladam sie za czymś rozmiarze 5,5 cala.

Pozdrawiam
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Sam niedawno stałem przed podobnym dylematem i mogę BK7 polecić w ciemno same ochy i achy mimo że wygrał A1 i tego kupiłem. przyczyna? Nierdzewność !!!!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
BK7... w swojej klasie cenowej raczej bez konkurencji. Polecam.
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
BK 7 używam prawie dwa lata i jako nóż do ciężkich prac terenowych jest poprostu świetny rąbanie drzewa na opał, struganie , cięcie, budowanie szałasu, rozpalanie ognia, patroszenie kuraka , oprawianie ryby - ze wszystkim sobie poradził. Osobiście żałuję że nie ma pochwy z kydexu jak np. SRK ( możliwość dowolnego troczenia ), przy bardziej precyzyjnych pracach - krojenie chleba, pomidora i.t.p. niestety trochę zaciężki i za duży, ostrze łatwo się ostrzy i długo trzyma ostrość ( mój BK 7 dość mocno eksploatowany cały czas goli ) Pozatym Utility - ok. ale Combat - nie zabardzo bo pofechtować to tym nożem jest trochę cieżko. Niedawno zakupiłem CS SRK i mam wrażenie że jest nieco bardziej uniwersalny niż BK 7 - ale też droższy (zresztą oba te noże mają swoje plusy i minusy). Ogólnie BK 7 to świetny nóż terenowy i za te pieniądze lepszego chyba nie znajdziesz. Osobiście polecam.Pozdr. Surval.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Mam, używam, jestem z niego zadowolony w 100%, polecam :!:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
dopisuje sie, stosunek ceny do jakosci nie do pobicia
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Becker Combat/Utility BK-7-opinie
Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi...
Zamówienie poszło-teraz najgorszy okres czekanie :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024