Skocz do zawartości


Zdjęcie

Folder do 400PLN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Folder do 400PLN
Chce kupic sobie Folder'a (w zalobie po moim zaginionym lub skradzionym BM Ascencie II). Mysle, ze przeznacze na to kolo 400 PLN. Poki co nie moge znalezc nizc rozsadniejszego niz Spyderco Native. Przede wszystkim przemawia za nim stal (CPM S30V). Ale moze macie inne sugestie?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Hm...zalezy jak dlugie ostrza lubisz, nie wiem czy ci to pomoze ale jesli trafi mi sie jakas premia to biore BM 710. Solidny, ladny duzy sprawdzajacy sie tu i tam. Jakosc Benchmade, Axis, nie wystaje z keiszeni po prostu zyc nie umierac. No i kosztuje, powiedzmy 500zl z przesylka. Jak dobrze poszukasz to moze wyjdzie taniej? Albo i nie :wink:

a do tematu: Native to bardzo dobry nozyk ale dla mnie z czasem stal sie troszenke za maly. Jak ci wystarczy 3'' to bierz!
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Witam. No ja mam Endurę z VG-10 i jestem zadowolony, do LEKKICH prac miejskich się sprawdza. Pełne 4 cale ostrza to już jest coś, tnie wyśmienicie. Tylko nie mogę sie oprzeć poczuciu braku solidności tego noża... Jest taki plastikowy i ten nit zamiast śruby... Po 4 miesiacach delikatnego używania JEDYNE zmiany w nim to otarcie klipsu i koliste otarcia progu ostrza od otwierania. W tym przedziale cenowym masz np. jeszcze BM Ambush, ale z nim nie mam doświadczeń. Na pewno jest bardziej wytrzymały od plastików, a AUS 8 od BM nie powinna być zła.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Buck Stider ,noz nie do zajechania :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Załatw mi nowego Bucka Stridera za 400 PLN, to cię pokocham... :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Jak ściągałem kiedyś TSEK'a to sieknęli mnie cłem i vatem, a i tak z transportem kosztował ok. 420PLN

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Spyderco - znajdziesz kilka modeli w tych widełkach cenowych. AdamD potwierdzi że to nóż z "zapasem taktycznych mocy" - nawet windę tym rozprujesz :) ...a poważnie - spyderco jest bardzo przyzwoitym nożem (niezależnie od modelu)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN

Jak ściągałem kiedyś TSEK'a to sieknęli mnie cłem i vatem, a i tak z transportem kosztował ok. 420PLN



ciekawe czy jak dotknie nas clo to i Vat takze. :roll:
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
NO jak ktos mi zalatwi nowego Buck - Strider'a folder za 420 PLN to biore i stawiam browara...
Ja prosze o jakies powazne propozycje... ostatnio myslalem nad avalanchem - nawet ktos go teraz sprzedaje za 420 PLN, ale ja jeszcze nie mam kasy wplaconej
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
spyderco polecam nawet nie wiesz jak czipsy przy piwie tnie.
kazde spyderco i lepiej od nativa wez cokolwiek innego:) ale to moje odczucie, poza tym takiego jednego chce wkurzyc:)

no i oczywiscie tsek...:)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
no to i ja dorzucę 3 grosze :) :
1. Spyderco (centofante na przykład - mi osobiscie siem podoba niezmiernie :) )
2. BM, Monochrome na przykład - właśnie klikam :) małe niedoróbki są (ehhh, ciągle mnie ten szlif wkurza, w nożu za 300 zł się nie spodziewałem ale jak widać to jeszcze niska klasa). Albo i inny, wszystkich tych nazw nie pamiętam
3. Świat noży ma ciekawe Gerberki z kolorowymi okładzinami z duraluminium. Kosztowały nieco ponad 400 zł, nazwy nie pamiętam, ale są bardzo charakterystyczne :D

a najlepiej wybierz się do sklepu, powiedz "nóż do 400 zł" i dostaniesz 10 do wyboru. pomacaj wszystkie, wybierz naprzyjemniejszy w dotyku, wyglądzie i materiałach - i kup :)


PZDR
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Jeszcze a propos Spyderco - kilka wad niestety jeśli chcesz używać bardziej hard :) :

Delica, Dragonfly, Endura chyba też - mają okładziny z plajstiku jakowegoś, tylko liner lock (lub backlock) z metalu, sam szkielet to jest plastik :(

Backlock + plastik = prawdopodobny blade play :(

nity = bladeplay nie do usunięcia :(

Backlock = minimalny blade play góra-dół (back-lock musi mieć jedną ściankę tej dziurki, gdzie wskakuje zaczep, pochyłą. taka budowa sprawia, że jest tam podobno jakiś blade play "naturalny" - za S. Mitin "NOZE" :) ) :(


No, dosyć narzekania. Za to dostajesz dziurkę :) i ostre ostrze :)



No i jest jeszcze zawsze Chive, tylko, że to są 2 cale ostrza. Ale mi się podoba ( ma dużo ciekawych rozwiązań vide strona PiteraM)


PZDR
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
No ja cholera poczułem sie jak uczniak, ale parę groszy wtrące ...

Delica, Dragonfly, Endura chyba też - mają okładziny z plajstiku jakowegoś, tylko liner lock (lub backlock) z metalu, sam szkielet to jest plastik

Backlock + plastik = prawdopodobny blade play


długo używałem Delica i Native na co dzień, jakoś nie zauważyłem przy codzinnych pracach ani problemów z plastikiem, ani bladeplay ... no ale ja nie rozpruwam wndy codziennie :)

nity = bladeplay nie do usunięcia

Backlock = minimalny blade play góra-dół (back-lock musi mieć jedną ściankę tej dziurki, gdzie wskakuje zaczep, pochyłą. taka budowa sprawia, że jest tam podobno jakiś blade play "naturalny" - za S. Mitin "NOZE" )


Cholera, no jak moge podważać zdanie S.Mitina ? Co prawda w 90% Spyderco które przeszły przez moje ręce tego bladeplay nie było, ale skoro napisali w książce ...

Native jest ok, w kategorii do 400 zł masz spory wybór. Z BM, Griptilian i Tsek, z innych firm też trochę się znajdzie.
Wojtek
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN

No ja cholera poczułem sie jak uczniak, ale parę groszy wtrące ...

Delica, Dragonfly, Endura chyba też - mają okładziny z plajstiku jakowegoś, tylko liner lock (lub backlock) z metalu, sam szkielet to jest plastik

Backlock + plastik = prawdopodobny blade play


długo używałem Delica i Native na co dzień, jakoś nie zauważyłem przy codzinnych pracach ani problemów z plastikiem, ani bladeplay ... no ale ja nie rozpruwam wndy codziennie :)

nity = bladeplay nie do usunięcia

Backlock = minimalny blade play góra-dół (back-lock musi mieć jedną ściankę tej dziurki, gdzie wskakuje zaczep, pochyłą. taka budowa sprawia, że jest tam podobno jakiś blade play "naturalny" - za S. Mitin "NOZE" )


Cholera, no jak moge podważać zdanie S.Mitina ? Co prawda w 90% Spyderco które przeszły przez moje ręce tego bladeplay nie było, ale skoro napisali w książce ...

Native jest ok, w kategorii do 400 zł masz spory wybór. Z BM, Griptilian i Tsek, z innych firm też trochę się znajdzie.
Wojtek


Teraz ja się głupio poczułem :( - rzeczywiście nie mnie tu pouczać expertów, skoro sam stawiam pierwsze kroki :oops:

Chciałem dobrze, takie moje premyślenia w skondensowanej formie - może komuś pomoże w podobnej sytuacji :-)

co do plastiku - jakoś nie mam zaufania po prostu - to tak jak z full tang - nib wiadomo, że wytrzyma, ale jednak...

blade play - AdamD pisał, że jakiś się blade play pojawił w Centofante na przykład. Może się pojawia żadko, ale jak ma się pecha, to można mieć problem :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Boże, jak ja napisałem - "żadko" :roll: :roll: :oops:

Aha - tego Mitina podałem nie jako guru itp., po prostu wolałem podać źródlo, żeby potem nie było na mnie. I żeby mieć potwierdzenie moich słów.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN

No ja cholera poczułem sie jak uczniak

tak tak... nasz czas przemija... ;)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN

tak tak... nasz czas przemija...


może teraz Piter będzie więcej czasu na przyjemności ? :)
Wojtek
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder do 400PLN
Nie martwicie się, staruszkowie. Tempus fugit, aeternitasa mant .
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024