Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaproszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote name="Gapiszon"]8 uczniowski, i na razie na nim poprzestanę


Wiec:
ja trenuje teraz na 10 stopien (walka z wieloma przeciwnikami) i musze przyzanc ze pluje plucami.

czego sie uczysz w ewto (podejzewam ze jest to tosamo)

dwie pierwsze formy Siu-Nim-Tao, Chum-Kiu oraz Chi Sau

Pokolei:

1 stopien poczatkujacy, troche lat sau
2 stopien dochadza nogi i obrona przed ciosem w brzuch
3 stopien wykorzystujesz jak w latsau cie ktos popcha na bok (nie wiem jak to dokladnie opisac, ale jak juz mówilem podejrzewam ze jest to to samo)
4 stopien obrone przed chakem
5 stopien dochodza lokcie i obrona przed sciaganiem w dól + zaczynasz z Chi sau
6 zaczynasz chi sau zaczyna byc interesujace (dla mnie wt zaczelo sie praktycznie od 6 stopnie)
7 stopien dalej chi sau inne zastosowania
8 stopien aktywny bon sau i oczywiszcie dalej chi sau
9 stopien walka nogami oraz obrona przed kijem
10 stopien walka z wieloma napastnikami
11 stopien kij i nórz
12 lagodne obezwladnianie przeciwnika

co do cen: miesiecznie 35 € + egzaminy od 1-4 25€ od 5-8 30€ od 9-12 35€

lekcje prywatne bralem z moim trenerem 1 stopien mistrzowski 10€ na godzine

od 10 stopnia uczniowskiego mozesz zrobic instuktora 1 weekend 170 €
od 12 stopnia uczniowskiego 1,2,3,4 Trenera koszt (za kazdy egzamin --1 weekend 170€)

najdrozszy jest skok do góry! 1 stopien mistrzowski 850-1000€ a potem mozna powiedziec razy 2 :cry:

nie wiem jak to wyglada u was (podaj mi tez cenny jak bys mógl) ale ja na twoim miejscu poszedl bym do 12 stopnia i potem zaczol wszystko szlifowac bo na 1 mistrzowski i tak robisz powturke z calego programu uczniowskiego :wink:
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
z tego co napisałeś widać że jeszcze nigdy nie ćwiczyłeś Leung Ting Wing Tsun
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
U nas (przynajmniej w mojej sekcji) nie ma takiego rozbicia dokładnego - tzn. generalnie

1-4 stopień ćwiczy aplikacje Siu-Nim-Tao (chociaż zdarza się, że Sihing stwierdzi "dobra, a dzisiaj poćwiczymy coś trudniejszego" i np. wszyscy ćwiczą łokcie czy obronę przez wejściem zapaśniczym albo walkę "na glebie").

Od 5 stopnia wzwyż - aplikacje Chum-Kiu, chociaż zdarza się że np. wracamy do podstaw i ćwiczymy Fuk-Kuen Pak-Kuen (i dobrze, uważam, że lepiej mieć prosty i skuteczny cios wyćwiczony 5000 razy niż 100 pięknych ciosów każdy ćwiczony po 50 razy...).

Na każdym poziomie mamy wolną walkę - im wyższy stopień tym mniej ograniczaną (w sensie że np. ludzie z 1 - 4 stopniem ćwiczą wolną walkę technik z SNT, ludzie 5-7 Chum-Kiu i SNT itp.)

Jak u was jest z sekcjami Chi-Sao?
U nas podział w zasadzie jest taki:

1-4 SNT, na 4 już zaczynasz uczyć się Chum-Kiu powoli
5-8 CHK, na 8 zaczynasz I sekcję Chi-Sao
9-II Sekcja
10-III Sekcja
11-IV Sekcja
12 (przedmistrz) - wszystko.

Do tego dochodzą seminaria, na których bywa że poznajemy techniki z "półki" wyższej niż nasza, w zależności od decyzji Sifu.

Nie mamy rozbitych obron przed różnymi atakami na stopnie - generalnie gdy ćwiczymy np. obronę przed wejściem zapaśniczym to 1-4 stopień uczy się obrony przy pomocy technik SNT a 5 i wyżej z CHK lub SNT (co jest skuteczniejsze).

Ponieważ w CHK wchodzi ruch całego ciała, kroki zwroty itp. to od 5 stopnia jest większy nacisk na pozycje i kroki, większość technik walk z kilkoma przeciwnikami jest tez w grupie CHK - chociaż pewne podstawowe obrony są już w SNT.

I jeszcze taka uwaga - jak zaczynałem przygodę z WT było "o rany dojść jakoś do Bart Cham Dao". Po jakimś roku nauki, jak zrozumiałem trochę więcej o co w tym chodzi było "Ehhh żeby tak dojść do Biu-Tze!" a teraz - cieszę się, że doszedłem do Chi-Sao, bo zaczynam wreszcie mieć odpowiednie odruchy i szybkość technik, wcześniej robiłem to strasznie sztywnie i siłowo.
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
marek: jezeli masz ograniczone horyzonty to nie wtracaj sie do duskusji, albo dowiedz sie jak to wyglada gdzie indziej. Wiem naprzyklad ze okres oczekiwania na egzamin w polsce jest inny jak w ewto. ale ty zeby sie czegos takiego dowiedziec to musial bys sie najpier pouczyc troche jezyków obcych.

Gapiszon z tego co piszesz to znaczy ze w robicie SNT do piontego stopnia? u nas zaczynasz od 3 z Chum Kiu.

co do wolnej walki tez to czasami robimy (obrona przed zapasnikami itd.) jak na mój gust duzo za malo i ciagle to u nas w szkole krytykuje!! Sa ale szkoly gdzie jest inaczej. 50 km o demnie byla szkola co byl 4 razy w tygodniu trening a w sobote (5 dzien) miales sparing! Ubierales ochraniacze i mogles sie napie.... No ale bylo mi troche zadaleko. U nas w szkole myszla tylko o technice a to jest za malo. dlatego predzej czy puzniej zmienie szkole.
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
...teraz nie dziwię, się dlaczego przejeżdżając koło stadniny słyszałem histeryczne rżenie koni. Już nie tylko WC kłóci się z WT ale WT między sobą... pewnie o to kto jest lepszy w chisao.

Mam dla was jedną - darmową(!) - radę:
Idźcie na podwórko, na beton ustalcie że nie ma żadnych reguł /ah te romantyczne wydłubywanie oczu, czy przegryzanie krtani - pewnie z trzeciej formy WT/ i dajcie sobie po twarzy.
Stawiam zeta, że wasze spotkanie skończy się marnym, śmietnikowym Vale Tudo, coś ala Cheung - Boztepe.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote name="Wilkolak"]marek: jezeli masz ograniczone horyzonty to nie wtracaj sie do duskusji,

posłuchaj kolego , tak się składa że do szkoły podstawowej chodziłem w berlinie a studia skończyłem w wiedniu, radzę ci podszlifować trochę nasz język, z 10 stopniem uczniowskim z ewto masz 0 pojęcia o Leung Ting Wing tsun


Sihing Marek Mikulski
3. technican level IWTA HongKong
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
no to marek jak jestes taki geniusz to wejdz na strone

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i zobacz jaki program do jakiego stopnia nalezy! OK? Potem mozesz odpisac i mówic ze gadam bzdury
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Wilkołak, przy takich umiejętnościach dyplomatycznych to ja się nie dziwię czemu chcesz ćwiczyć sztuki walki.

Dla mnie koniec tematu.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
O rany... to teraz jeszcze do ćwiczenia SW trzeba mieć umiejętności dyplomatyczne? ... ;)
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Nie... w ciągu 2-3 stron udało mu się obrazić zarówno mojego Sifu jak i Sihinga. Z takim talentem do obrażania innych to chyba jak idzie do warzywniaka to musi się bić ze sprzedawczynią.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Wilkołak - spróbuje wytłuamczyć na spokojnie, z tego co napisałeś naprawdę niewiele się nauczyłeś LTWT - prawdopodobnie nie robiłeś sekcji chisao :? Myślę, że sh Marek ma pewne powody żeby tak twierdzić - ja zapytałbym dlaczego ;)

wiesz ja też mogę przeedytować polską strone WT i ustawić jakies wymagania na stopnie (przynajmniej 2 z 3, no i do czasu do którego nie dopadnie mnie mój instruktor :twisted: )
wydaje mi się że macie dziwnie ułożony program - niczym w karate: na X stopień jest Y-kowe kata. więc teraz żółte pasy wstają i robią YY, ok! usiądźcie, teraz niebieskie zrobią YYY... (nie chce nikogo urazić - kiedy chodziłem na karate tak miałem - wierzę że istnieje też bardziej rozsądne karate)
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote name="WingTsun"]Wilkołak - spróbuje wytłuamczyć na spokojnie, z tego co napisałeś naprawdę niewiele się nauczyłeś LTWT - prawdopodobnie nie robiłeś sekcji chisao :? Myślę, że sh Marek ma pewne powody żeby tak twierdzić - ja zapytałbym dlaczego ;)

hi Wing Tsun 8) dobrze ze ty jestes troche spokojniejszy gosc :wink:

co ja moge za to ze tak jest w ewto :?: przeciesz sobie tego z palca nie ciagne. Pisalem to na szybko w robocie. teraz jeszcz raz dokladnie (tlumaczenie 1:1) z tylniej strony dyplomu wt:

Stopnie 1 - 4 = (Grundstufe)
1 stopien = Siu Nim Tau 1/2 (1, 2, 3 satz)
2 stopien = Siu Nim Tau 1/1
3 stopien = Chum Kiu 1/3 + Dan - Chi (jednoreczne shi - sao) + ciosy na ciosy
4 stopien = chum Kiu 2/3 + dan - chi z V-krokem + powtórka

5-8 stopien (Mittelstufe)

5 stopien = chum kiu 3/3 + poon-sau (dwureczny chi-sao) + prosty atak
6 stopien = powturka chum kiu + 1 sekcja chi sao (atak otwarta dlonia, obrona cham-sao/pak-dar, bong-wu powrut, lap-dar
7 stopien = powturka chum kiu + 1 sekcja chi sao (skaczacy punch, pak-gam-dar z pogonia, pak- i lap-dar
8 stopien = powturka chum kiu + 1 sekcja chi sao (nacin na wu z atakem, atak z przekatnego bong, zewneczny pak/dar

9-12 stopien (Oberstufe) w formie i w chi sao jest powtórka
dochodza zeczy wyzej opisane


GAPISZON: jednak chciales sie dopiepszyc, ale tak tylko do twojej informacji to poza sala treningowa nie musialem sie jeszcze nigdy bic (a zjezdzilem cala europe)
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu odznaczenia w IWTO / EWTO i opis programów (niestety po niemiecku)

Ale dla Ciebie Marek nie powinien to byc problem :wink:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
nie, myślę że Gapiszon ma rację - nawyzywałeś na dwie bardzo w porządku osoby :/ nie będę Cię skłaniał do bardziej dyplomatycznych zabiegów, ale warto by było ...

koło 10 stopnia w EEWTO powinieneś umieć pierwszą i drugą sekcję chi sao - są to dość długie układy chi sao z dość sporą liczbą wejść i możliwośći (jak dla mnie 1sza to okołko 9 wejść tak na szybko licząc)... pierwsza to basic, druga sekcja uczy dźwigni i obrony

te odznaczenia są stosowane tylko w EWTO, u nas są flowersy ;)

a tak na marginesie zapytaj sh Marka który miał stopień w EWTO to prawdopodobnie zrozumiesz skąd wysnuwa wnioski :idea:

wspomniałeś jeszcze o odstępach czasowych między mistrzowskimi - nie słyszałem (ale nie tw. że tak nie jest bo nie wiem) ale wydaje mi sie że u nas tak nie ma - i bądź co bądź jest to jakaś głupota - albo umiesz na 1szy2gi3ci, albo nie - a już na pewno nie zależy to od "stażu" - a to że czesto Ci co zdają na pierwszy twierdzą ze jeszcze nie umieją to co innego ;)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
ok, teraz ja ;)

skoro o stopniach mowa i program nauczania taki bogaty :)

jaki stopien wedlug waszych organizacji powinienem miec ja? pytam powaznie i oczekuje rownie powaznej odpowiedzi

:idea:
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Vingdragon, napisz co umiesz - przecież za ochnaście pierdylionów postów na forum nie dają stopni :)

A tak już poważniej - na przykład: żeby zdać na pierwszy stopień uczniowski trzeba poprawnie i bez błędów zrobić pierwszą część Siu-Nim-Tao. (Są jeszcze inne wymagania techniczne, ale nie o to teraz chodzi)

Wydaje mi się z tego co widziałem w dziale filmy że Twoja wersja SNT dość mocno odbiega od nauczanej w linii przekazu Sijo Leung Tinga więc nie zostałaby uznana za poprawną.

Z drugiej strony - mógłbyś pewnie nauczyć się szybciej niż inni linii przekazu Leung Tinga, bo zawsze już łatwiej ma "łep" który Kung Fu liznął i wie, o co biega.

No, a z trzeciej strony :wink: - może już masz swoją wersję WT tak głęboko zakodowaną w ciele że nie ma tam miejsca na wgranie nieco innych pozycji i technik (używając mojego ulubionego przykładu - robiąc tan-sao w wolnej walce i tak odruchowo zaciśniesz pięść :wink: )

Czyli: po przyjściu na trening musiałbyś pewnie założyć białą koszulkę ucznia i ćwiczyć jak wszyscy - chociaż gdyby Twoje tempo nauki okazało się szybsze niż pozostałych wytrenowanych to pewnie doszedł byś do tytułu mistrzowskiego w ciągu 3 lat.
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

wspomniałeś jeszcze o odstępach czasowych między mistrzowskimi - nie słyszałem (ale nie tw. że tak nie jest bo nie wiem) ale wydaje mi sie że u nas tak nie ma - i bądź co bądź jest to jakaś głupota - albo umiesz na 1szy2gi3ci, albo nie - a już na pewno nie zależy to od "stażu" - a to że czesto Ci co zdają na pierwszy twierdzą ze jeszcze nie umieją to co innego ;)


Witam "Wing Tsun"
tu chodzilo mi tylko o to, ze w ewto mozesz zdawac egzaminy co 3 miesiace (no moze poza 12stopniem bo jest z dwuch czesci)

u was (przynajmniej tak widzialem na waszej stronie) jest 1-4 (co 3 miesiace) 5-8 (miedzy 6 a 9 miesiecy) i 9-12 (nie jest podane jak dlugo)

moze dlatego powstaja takie róznice w treningu chi sau :?: :idea:

Pozatym nie musze sie nikogo pytac jak dlugo gdzies trenowal 8) uwazam ze swiadczy to o nim ze byl gdzies 4 lata (normalnie powinien w tym czasie zrobic przynajmniej 11 stopien uczniowski) a potem na to pluje :evil: No super harakterek :!:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Wikołak: chyba jesteś faktycznie niereformowalny....

Ving: myślę że robisz inny wengchun niz wingtun, poprostu to co innego...
jezeli chodzi o "szybkosc" zdawania stoni dolicz sobie 1 rok za koordynacje i... odlicz 2 lata za zle nawyki (cwiczylem wczesniej wc... wiec es tut mir leid)

ale mozemy podejsc do tego teoretycznie - bodajze 6 stopien mistrzowski konczy sekewncje nozy i jest to juz pewna calosc... jezeli znasz sekcje chisao - czyt. na polski - znasz BARDZO duzo chisao :D i znasz porzadne sekwencje z nozy motylkowych to bedzie pewnie oscylowac 6 (zakladam ze to co ponizej znasz (tyczke, chigerk i manekina, o biu tze nie wspominając)

wiec co umiesz? :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
no wlasnie problem polega na tym, ze znam wszystko :)

znam tez rozne wersje tego stylu lacznie z bronia i wszystkimi sekcjami lepkich rak

znam tez rozne nawyki w roznych stylach Yong Chun - te dobre i te zle

wiec? jaki stopien powinienem posiadac?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Ja bym Ci dał... no... 13 ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024