Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
http://www.forum-kul...showtopic=68327
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Dla leniwych oryginalna wiadomość

pozwole sobie zacytować:

"W tym roku mieliśmy szczególnych gości z Japonii którzy uczyli się Leung Ting Wing Tsun od Sifu, Sensei Sato 8. Dan ćwiczący od 30 lat Judo w instytucie Kodokan w Tokio jest przedstawicielem japońskiego rządu i prowadzi zajęcia w Budapeszcie, oczywiście nie wiele wiedział o WT, pytał np. czy naśladujemy ruchy zwierzat....
porosił Sifu o wypróbowanie na Sifu kilku rzutów
poznał skuteczność WT w dosyć brutalny sposób ale jako prawdziwy mistrz ukłonił się z szacunkiem i poprosił o naukę, on i jego 2. uczniów z 4. Danem oraz żona z 5. Danem poznawali przez cały tydzień techniki Wing Tsun, zorganizowalismy także wspólny pokaz dla telewizji który był ogromną niespodzianką dla gości z Japonii, Sensei Sato jest bardzo skromnym nauczycielem z ogromnymi umiejętnosciami, to dla nas wyróżnienie że uczy się razem z nami Wing Tsun"



Przy okazji to głos do dyskusji o stylach w których Sifu umie walczyć i robi sparringi z innymi stylami :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Jakoś nie doczytałem informacji o sparingu !!!
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
"porosił Sifu o wypróbowanie na Sifu kilku rzutów
poznał skuteczność WT w dosyć brutalny sposób"


Jak dla mnie chodzi o sparring, ale co ja tam wiem, mnie tam nie było...

Może wypowie się ktoś kto widział to na własne oczy?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Jak dla mnie to poprostu zwykła demonstracja technik :D
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Sato nie atakował na niby, jest bardzo silny i szybki, ćwiczy ok. 30 lat, całą akcję widziało 80 osób bo było to na porannym treningu, niestety żaden z rzutów nie zadziałał i akcja została zakończona łokciem kwai jarn w kark
  • 0

budo_kungfu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Chyba nie ma tutaj takiej ikonki, która odzwierciedlałaby mój stan ducha przy czytaniu tych bredni, może ta? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Luuudzie... takie historyjki... bardzo ładne, jak za czasów komunistycznych. Doskonale wiemy jak wyglada walka stylu udarzanego ze stylem potrafiacym walczyć w parterze, mało jeszcze zostało udowodnione?? I co to znaczy: 'zapytał sie czy może zaatakować sifu'. Hahahhahahahahahahahaha. Czy tak zachowałby się człowiek z którymś tam danem ćwiczący 30 lat??? Oczywiście że nie, bo nie musi niczego udowadniać. Wiecie jak to mogło wygladać, tylko tak:
LT: no a teraz pokazę obronę przed rzutem biodrowym, mamy tutaj mistrza, który powoli wykona taki rzut

Sato Sensei odwiedził nas ponieważ prowadził obóż Judoków, zapytał czy moze zaatakować Sifu, potem ukłonił się i został jego prywatnym uczniem, ćwiczylismy Wing Tsun razem cały tydzień...


aaaaahahahahhahahahaaaaaaaaaaahahahahahhahahaha a a ahahahahaha
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
to znaczy wpadł do nas i powiedział co to jest ten wing tsun, nasladujecie techniki zwierząt czy co? mogę cię zaatakować -tak, no i bum ....
następnego dnia był juz na treningu i chciał się tego nauczyć, na obozie było 200 osób i kazdy widział codziennie jak Sato uczy się WT, uczestniczył także w egzaminach i jako honorowy gość podpisywał dyplomy uczniowskie- to fakty
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Ja raczej do takich historyjek podchodze z dystansem. No ale z drugiej strony nie bylo mnie tam, wiec nie bede tutaj jakichs sadow kategorycznych wydawal ;-)
Po prostu przypomina mi to te wszystkie legendy kung fu i inne opowiastki, do ktorych mam poblazliwy stosunek.

Z drugiej strony nie wiem, co ten post ma udowodnic? Znowu dyskusje, ze cos jest zajebiste, a cos inne nie? :?

A co do odwiecznej wojny chwytaczy i uderzaczy, to juz mi rece opadaja normalnie, jak to czytam. :? Coz, widac niektorzy musza miec poczucie, ze sa najlepsi i trenuja najlepsze rzeczy na swiecie. :)

Pozdro
J.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

to znaczy wpadł do nas i powiedział co to jest ten wing tsun, nasladujecie techniki zwierząt czy co? mogę cię zaatakować -tak, no i bum ....
następnego dnia był juz na treningu i chciał się tego nauczyć, na obozie było 200 osób i kazdy widział codziennie jak Sato uczy się WT, uczestniczył także w egzaminach i jako honorowy gość podpisywał dyplomy uczniowskie- to fakty


No to juz brzmi bardziej wiarygodnie ;-)

Pozdro
J.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Zwłaszcza kiedy master Judo po tygodniowym treningu WT podpisuje dyplomy uczniom WT za zdany egzamin... to jest bardzo wiarygodne.
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

jako honorowy gość podpisywał dyplomy uczniowskie


Oczywiście był to podpis kurtuazyjny obok podpisu Sifu, a nie jedyny podpis na egzaminie.

Swoją drogą jak to jest że napisanie czegokolwiek powoduje zawsze najgorszą możliwą interpretację przez czytających?
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
każdy dyplom podpisuje egzaminator i swiadek, Sato Sensei był świadkiem i jako honorowy gość podwisywał dyplomy- to przyjacielski gest
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Jezeli coś jest napisane w taki sposob ze mozna to różnie interpretowac to coż....
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Ja tez to odebralem jako kurtuazje i nie widze w tym nic strasznego.

Pozdro
J.
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

Doskonale wiemy jak wyglada walka stylu udarzanego ze stylem potrafiacym walczyć w parterze, mało jeszcze zostało udowodnione??



Ehhhh... następny z monopolem na nieomylność. Nie pomyliła Ci się ksywka aby? :evil:
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
każdy był zaszczycony tym że jego egzaminowi przygląda się 8. Dan to normalne, atmosfera była jak najbardziej przyjacielska i nikomu nie chodziło o udowadnianie wyższości - 8. Dan nie musi i 6.st. mistrzowski LT Wing Tsun też nie, Sato Sensei sam powiedział że to 2 różne światy, idea Judo które nie chce uczkodzić przeciwnika, współzawodnictwo sportowe z jednej strony i styl stwożony do bezwzględnej ochrony życia nie zawierający reguł z drugiej strony, ale tu na forum jak zwykle pyskówki
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
chyba nie macie się czego doczepić :D

co Wam się nie podoba? to że Sato oberwał? że mimo żeden drugiemu - mówiaz brutalnie - naklepał - to zostali na stopie przyjacielskie i honorowej?? interpretacja jest jednoznaczna? gość honorowy to dokładnie to co określają te słowa...

i nie "historyjki" - fakt autentyczny, będą zdjęcia, w TV węgierskiej był reportaż i było też trochę Polaków przy tym

po co taki temat? możecie to potraktować jako informacje
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

est że napisanie czegokolwiek powoduje zawsze najgorszą możliwą interpretację przez czytających?


tak to jest jak ktoś chcęe wyciagnąc z tego to co chce - każdy czy ta przez pryzmat siebie

myślę że dla niektórych jest niewyobrażalna taka sytuacja kiedy dwóch dośc isię sprawdzi a potem wszystko jest ok, jeden drugiego uczy

jakbyście Wy zareagowali w takiej sytuacji?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Juz kiedys jakis wingtsunista pisał że ktoś walczył z Gracie i był tak dobry że dostał czarny pas Bjj... podobny klimat... podbudujmy swój wizerunek... ale tego nikt już nie kupuje...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024