Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaproszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Wiec:
ja trenuje teraz na 10 stopien (walka z wieloma przeciwnikami)quote]




walczyles kiedys z wieloma przeciwnikami ?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
a w Waszych systemach kto andał stopnie waszym szychom :) no chyba że jest się bezsystemowym jak Ving...

Stopnie służą 3 rzeczą:
1) zbieraniu sianka, sosu, kasy
2) systematycznemu sprawdzaniu wiedzy
3) w pewnym sensei stopnie ułątwiają prowadzenie dużych grup - pozwalają zorientować się kto mniej więcej co już umie a czego nie - przy nauczaniu seminaryjnym przez wielu isntruktorów i wielu uczniów przydaje się
4) fajnie jest powiedzieć w domu że ma się któryś stopień :) - czyli prestiż

oczywiście jest nastawienie pewnie głównie na 1szy, poza stylami gdzie stopnie są nieodpłatne
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

a w Waszych systemach kto andał stopnie waszym szychom :)


No u mnie jest wszystko jasne : Wong Doc-Fai uzyskał swoje "stopnie" u mistrzów Hu Yuen-Chou i Wong Gong (Wong Ming-Sang)... no ale u nas nie ma jakiś nastu stopni mistrzowskich :)
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

No u mnie jest wszystko jasne : Wong Doc-Fai uzyskał swoje "stopnie" u mistrzów Hu Yuen-Chou i Wong Gong (Wong Ming-Sang)... no ale u nas nie ma jakiś nastu stopni mistrzowskich




I wsystko jasne . Albo jestes mistzrem albo nie. Reszta "nastu" stopni mistrzowskich to biznes.


  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
no i?

a na osłodę:
Czy to prawda że ćwicząc WingTsun nie można pić alkoholu?
Owszem, trening jest zbyt dynamiczny i się wszystko
wylewa :) . Powazniej -> decyzja należy do studenta. My po prostu pomagamy mu ją podjąć :) .


Czy jesteście sektą?
Wolimy raczej nazwę Polskie Stowarzyszenie WingTsun.

Jestem biznesmenem. mam 38 lat i mało czasu na jakieś głupie treningi. Konkretnie -> jak szybko i bez wysiłku mogę opanować WingTsun?

Witam Pana
Mam dla Pana specjalną ofertę: zapraszamy na intensywny kurs szkoleniowy dla osób posiadającyhc ogrniczone rezewy czasu. W ramach zajęć pozna Pan wszelkie niezbędne techniki i wyćwiczy Pan odpowiednie umiejętności, aby osiągnąć mistrzostwo.
UWAGA!!!
W ramach specjalnej promocji, jedynie przy wzroście ceny o 185% gwarantujemy znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie ćwiczyć w Pana imieniu. Świadectwo ukończenia kursu potwierdzone pięczeciami międzynarodowych ośrodków szkoleniowych prześlemy pocztą. Poniżej podaje numer kona 00-WingTsun-1234123412345


więcej jest w knajpie...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

a w Waszych systemach kto andał stopnie waszym szychom :) no chyba że jest się bezsystemowym jak Ving...


VingDragon owszem, byl systemowy poki nie zobaczyl jakie lajno sie z tym wiaze :)

ale, o ile dobrze pamietam to wedlug tradycji chinskich sztuk walki to wlasnie Mistrz mianuje nastepnego Mistrza. Dzieje sie to czesto w polaczeniu z hucznymi uroczystosciami. Nie rzadko ow mistrz potwierdza certyfikatem, z pokolenia na pokolenie, o rzetelnosci danego nastepcy. Tak przynajmniej bylo i jest w systemach Weng Chun, Hung Gar, Choy Li Fut, Loong Yin, czy Tang Lang.

Od czasow Leung Bik'a i Chan Wah Shun'a oraz pozniej Yip Mana nikt nie dostal zadnego takiego certyfikatu, wiec jak tu mowic o wiarygodnosci i rzetelnosci tego przekazu?
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
witam,
mistrz mianuje mistrza? czy chodzi o to ze wskazuje swojego spadkobierce?

tak na marginesie z tym nazywaniem siebie roznymi terminami "sifu", "master" itp. prym wioda amerykanie. wystarczy wejsc na dowolne amerykanskie forum dyskusyjne. obled.

bedac niedawno w chinach bylem swiadkiem przekazania mojemu nauczycielowi kopii quan pu oraz pozostalych w rodzinie Yu historycznych materialow. przekazal to brat naszego zmarlego mistrza. ale odbylo sie to normalnie.
natomiast wlaczenie nas do szkoly brata mistrza odbylo sie oficjalnie, nastepnego dnia w gazecie w yantai byly zdjecia i notka. ale ze wzgledow prestizowych - ze ucza sie biali, ktorzy potrafia i nawet cos w chinach na zawodach ugrywaja. i od lat przyjezdzaja itp.

chyba niestety "kung fu dla bialych" ze tak je okresle charakteryzuje sie m.in. tym ze forma przewyzsza tresc niestety. treningi trwaja 1 godzine z przerwa w polowie, ale po 2 miesiacach gwarantowny jest certyfikat, szarfa i darmowe spodnie + super obnizka na trampki fei yao z 30$ na 15$
( ktore faktycznie kosztuja cos z 7 zlotych na nasze. nie wytrzymalem i se kupilem 8) . z 18% czlowiek jest szybszy niz normalnie :wink: )
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Kiedyś popełniłem ankietę na temat tematów dotyczących yongchunqanów róznych. Wydaje mi się, że warto ją odświeżyć ;)
Jest tu:

http://www.forum-kul...showtopic=59880

Proszę się nie krępować ;)

K.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

Kiedyś popełniłem ankietę na temat tematów dotyczących yongchunqanów róznych. Wydaje mi się, że warto ją odświeżyć ;)
Jest tu:

http://www.forum-kul...showtopic=59880

Proszę się nie krępować ;)
K.



mamy tu szczególnie jednego wilkiego klawiszowca grandmastera to popieram opinię piotra :

Witam,

już ładnych parę lat temu widziałem pewnego faceta, który tu sporo pisze o tym stylu, na zawodach w Krakowie. Było to koło 96'-98' - zdaje się, że Mistrzostwa Polski. Startował w konkurencji razem ze swoimi uczniami o ile dobrze pamiętam ( chyba nawet z nimi przegrał ). W moim przekonaniu poziom nie za dobry ( mam na myśli ogół - siłę, dynamikę - nie szczegóły techniczne stylu - nie mnie je oceniać ). Jakiś czas później wpadła mi w ręce kaseta z jego pokazem i znów wrażenia niespecjalne. Następnie strona internetowa - z bankiem twarzy, działalnością usługowo kulinarną, zdaje się jeszcze działalność filmowo-kaskaderska. No cóż. Teraz czytuję sobie " wywoływane " dyskusje na vortalu. I tak sobie myślę, że w tym wszystkim to najmniej jest o gong fu... a najwięcej o autokreacji.

ps. to zupełnie prywatna opinia, oparta o obserwcje z daleka - bez ochoty przyglądania się z bliska.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
czy kogos prawda w oczy kole? bo mnie absolutnie nie. poruszamy tutaj roznego rodzaju tematy i sprawy. w koncu jest to forum dyskusyjne a nie treningowe. co innego pisac a co innego wspolnie cwiczyc.

jak juz kiedys pisalem tutaj : to co mialem kiedys komus udowodnic - udowodnilem, to co mialem udowodnic sobie rowniez udowodnilem. jak mam cos do kogos - pisze wprost. namiary do mnie sa w stopce. jak cos sie komus nie podoba niech pisze.

jak dotychczas najwiecej autokreacji to ja widze w propagandzie org LT - wiec skoro oni moga, to dlaczego nie ja? w koncu robie to co robie, ucze sztuk walki i z tego zyje. dlaczego mam siedziec cicho? skoro wiem cos, bede pisal i bede obalal wszelkie mity i sekciarskie dyrdymaly prowadzone tu przez co niektorych. komu sie nie podoba - niech nie czyta. kto madry ten zrozumie o czym pisze i dlaczego.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

czy kogos prawda w oczy kole? bo mnie absolutnie nie. poruszamy tutaj roznego rodzaju tematy i sprawy. w koncu jest to forum dyskusyjne a nie treningowe. co innego pisac a co innego wspolnie cwiczyc.

jak juz kiedys pisalem tutaj : to co mialem kiedys komus udowodnic - udowodnilem, to co mialem udowodnic sobie rowniez udowodnilem. jak mam cos do kogos - pisze wprost. namiary do mnie sa w stopce. jak cos sie komus nie podoba niech pisze.

jak dotychczas najwiecej autokreacji to ja widze w propagandzie org LT - wiec skoro oni moga, to dlaczego nie ja? w koncu robie to co robie, ucze sztuk walki i z tego zyje. dlaczego mam siedziec cicho? skoro wiem cos, bede pisal i bede obalal wszelkie mity i sekciarskie dyrdymaly prowadzone tu przez co niektorych. komu sie nie podoba - niech nie czyta. kto madry ten zrozumie o czym pisze i dlaczego.


może coś wiesz ale nie o sztukach walki
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

może coś wiesz ale nie o sztukach walki


Taka mi uwaga ogólna przyszła do głowy, nie łączcie jej proszę Panowie ze swoimi osobami.

Strasznie można być zaskoczonym dostając ciężkie baty od kogoś kto się nie zna na sztukach walki, tylko np. na ogrodnictwie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

może coś wiesz ale nie o sztukach walki

chcesz sprawdzic na zywo? z przyjemnoscia udziele Ci kilku lekcji :twisted:

Strasznie można być zaskoczonym dostając ciężkie baty od kogoś kto się nie zna na sztukach walki, tylko np. na ogrodnictwie.

a ty jestes tym ogrodnikiem? masz grabki i lopatke? :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Adam, uważaj przestraszony
GRABISZ sobie u Ving Dragona 8)

(tylko nie uduś go łopatką przy okazji ;) )
K.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

może coś wiesz ale nie o sztukach walki

chcesz sprawdzic na zywo? z przyjemnoscia udziele Ci kilku lekcji :twisted:

chyba lekcji gotowania
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
marek albo jestes taki glupi albo jestes kretynem, ktory wykorzystuje niezrozumiale dla siebie rzeczy do oglupiania innych.

i zeby bylo jasne:

bedac w Polsce uczylem i prowadzilem szkoly na terenie calego kraju. moja dzialanosc skladala sie nie tylko z tego. wielu zazdroscilo mi tej pozycji i wielu nie moglo nadziwic sie jak moge pogodzic wszystko w jednym. zawistni czepiali sie skad mam samochody, skad mam pieniadze na zycie i treningi (niestety - polska mentalnosc). aby zapobiec tego typu plotkom podciagnolem dzialalnosc mojej zony (kuchnia orientalna) pod szyld swojej firmy. reszta uslug to moje zainteresowania w kierunku filmu i kontakty z ludzmi z tej branzy. mialem wiec wykorzystalem to. ja nadal utozsamiam sie z nauczaniem sztuk walki zarowno w Polsce jak i w Ameryce.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Hmmm... Ving sie "zdenerwował" troszeczke tym pitoleniem głupot ? :lol:
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
ojoj,
przytoczono moj post, ale prosze by nikt nie myslal iz jest on bezposrednio zwiazany z ta dyskusja. chlopaki moze kiedys beda mieli okazje skrzyzowac rece, ktos przegra, ktos wygra ale obawiam sie ze to nie rozwiaze animozji. moze wiec lepiej czasem podac niz skrzyzowac rece... czego wam zycze. takie gwaltowne podzialy i przepychanki chyba nie wychodza w gruncie rzeczy na dobre srodowisku wc/yc/vc. no ale wolna wola i internet. ja w kazdym razie zycze wam zebycie sie spotkali przy piwie - a nie na macie czy chodniku.
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote name="VingDragon"]marek albo jestes taki glupi albo jestes kretynem, ktory wykorzystuje niezrozumiale dla siebie rzeczy do oglupiania innych.

W niemczech krazy o nas z WT jedna opinia: "bardzo dobry styl, ale tym co go trenuja poodbijalo! Mysla ze sa niepokonani, najlepsi i pozjadali wszystkie rozómy" i niestety pomimo ze sam robie WT musze przyznac im racje :cry: Co najgorsze to zauwazylem (przynajmaniej na tym forum) ze WT w Polsce jest na dobrej drodze isc w slady ewto (dobry popis marek) Brawo :idea:

Styl stylem a o zwyciestwie zawsze decyduje czlowiek no i troche przypadek :twisted:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

W niemczech krazy o nas z WT jedna opinia: "bardzo dobry styl, ale tym co go trenuja poodbijalo! Mysla ze sa niepokonani, najlepsi i pozjadali wszystkie rozómy"


U nas tylko twierdzą że nam poodbijało :) na szczęście tw. tak tylko kilka osób z konkrurencji ;)

ma nadzieję że nie muszę bardziej wypowiedzi okraszać emotami? :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024