Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaproszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Tsailifo, biorąc pod uwagę że (chyba, może się mylę) 12 mistrzowski masz pośmiertnie "za zasługi" to nie są to najlepsze życzenia ;)
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
VingDragon, to nie ma co gdybać - zapisz się do LTWT gdzieś koło Ciebie i zdaj "jak burza" wszystkie stopnie za jednym zamachem skoro umiesz wszystko... :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
i napisz potem book'a: "jak w szybki sposób pozbyłem się majątku" ;)

są nowe clipy z EEWTO, w stosownym temacie ;)
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

...teraz nie dziwię, się dlaczego przejeżdżając koło stadniny słyszałem histeryczne rżenie koni. Już nie tylko WC kłóci się z WT ale WT między sobą... pewnie o to kto jest lepszy w chisao.


Ludzie przestańcie się sprzeczać bo naprawdę robimy z siebie idiotów.

A do Wilkołaka
1. mam pytania: jak wygląda popularność wt w niemczach, duzo osób ćwiczy w porównaniu z innymi ma ?
2. jak wyglądają treningi, po ile czasu itp. więcej ćwiczy się aplikacji, chi sau,, a jak wygladają obrony przed pałką i nożem, czy są wzięte z latosa escrima, czy nie ?

a co do stopni to ponoć za czasów Yip Mana nie był stopni tylko mówiło się sifu sihing itp. stopnie ponoć wprowadzono wyłącznie ze wzgledów komercyjnych tak więc ocenianie że ktoś jest cienki bo ma niższy stopień ma g....... nie znaczenie.

a co do Bruce Lee to ktoś kiedyś powiedział że był na poziomie 3 mistrzowskiego. Jest to niemożliwe to określenia bo nie dostał żadnego stopnia od Yip Mana, był po prostu jednym z jego wielu uczniów. Nie można więc oceniać go na podsawie wymagań obecnie obowiązujących w WT, WC, VT czy obojetnie jakiej odmianie. Po drugie ocenienie poziomu Bruca jest cholernie ciężkie bo tak na prawdę nikt z obecnie żyjących mistrzów z nim nie walczył, nie chciał bądź się bał - nie ważne. Bruce gdy kręcili wejście smoka i wielkiego szefa nie odmówił żądnej walki więc do że nie doszło do walki to na pewno nie z jego winy. Wiadomo że na pewno poznał mniej technik niż np. Leung Ting siłą rzeczy krócej cwiczył. Ale Bruce na pewno dotawał także dostawał indywidualne lekcje od Yip Mana , który się przyjaźnił przez wiele lat z ojcem Bruca. Zresztą tak teź twierdzi YiP Chun.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

...teraz nie dziwię, się dlaczego przejeżdżając koło stadniny słyszałem histeryczne rżenie koni. Już nie tylko WC kłóci się z WT ale WT między sobą... pewnie o to kto jest lepszy w chisao.


Ludzie przestańcie się sprzeczać bo naprawdę robimy z siebie idiotów.


jeżeli to wszystko bierzecie tak bardzo na poważnie... trochu loooozu chłopaki 8)
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote="edwin
Ludzie przestańcie się sprzeczać bo naprawdę robimy z siebie idiotów.

A do Wilkołaka
1. mam pytania:


Witam, masz racje z tym kluceniem ale co ja moge za to ze niektórzy musza sie popisywac. Ja nie krytykuje wt w polsce ani planu nauki bo to nie moja sprawa :!:

1. trudno powiedzic czy to w porównaniu do innych ma jest duzo, bo niemcy maja bardzo duzo najprzeruzniejszych organizacji. ale samego wt w niemczech sa setki szkul :!: (dlatego jest troche dzwne jak ktos próbuje cos takiego krytykowac pomimo ze sam wie, ze w Polsce sa narazie szkoly w 4 miastach)

2. treningi róznia sie od szkoly do szkoly (zalezy jak dany sifu na to paczy). My trenujemy 2 razy po 2 godz. i w soboty 1,5 godz. Nasz Sifu patrzy przede wszystkim na technike, kondycja i praca nóg jest troche zaniedbywana. Dlatego z paroma kumplami nad tym mocniej pracujemy :!: Sa ale kluby gdzie to wyglada inaczej

I co do stopni sie z Toba zgodze :!: Tyle ze u nas nie pokarza ci innego programu zanim nie zaliczysz swojego programu (zdasz egzaminu) Jasne ze chodzi tu o kase, ale w Polsce tez macie przeciez odznaczenia i egzaminy i nie powierz mi zo to jest za darmo :?:

O bruce lee slyszalem np. ze mial w wt tylko drugi stopien uczniwski (podkreslam slyszalem) ale zato opanowany do perfekcji. Dlatego kladl przeciwników bardzo szybko bo sie bal chi sau :?: w sumie to to brzmi logicznie, ale zanim sie znowu jakis cwaniak dopieprzy to podkreslam jeszcze raz ze to nie mój wymysl. :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
egzaminy w organizacji LT zdac mozna latwo. latwo tez sie kasy pozbyc. pytalem bo chcialem miec mniej wiecej porownanie jaki stopien-odpowiednik pasowalby dla mnie :) widze jednak, ze nie nikt z Was nie potrafi na to odpowiedziec.

a teraz pytanie: skoro sam Yip Man nie uznawal i nie stosowal systemu stopniowania, to kto i na jakiej podstawie nadal stopnie L.Ting'owi?

reasumujac: po co robic stopnie i stresowac sie egzaminami skoro i tak po ilus tam latach moze sie okazac, iz owe tytuly czy stopnie sa odbierane, anulowane a osoba je wczesniej posiadajaca jest "skazana na dozywotnia banicje"
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote name="VingDragon"]a teraz pytanie: skoro sam Yip Man nie uznawal i nie stosowal systemu stopniowania, to kto i na jakiej podstawie nadal stopnie L.Ting'owi?

Pniewaz jest najwyzszy sam sobie je daje :!:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
to tak mozna?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

Pniewaz jest najwyzszy sam sobie je daje :!:


Cholera jasna wlasnie sie dowiedzialem ze czlowiek ktory ma jakies 165 cm jest najwyzszy.Z tymi stwierdzeniami to tylko do ksiegi Guinnesa.Widac ze co nie niektorzy maja poczucie humoru ,coz tyle im zostaje gdy nauczyciele wala po lbach bo tak im wolno.
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Pniewaz jest najwyzszy sam sobie je daje :!: [/quote]
ZAJEBIŚCIE
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
przezajebiscie :) :) :)

wiec skoro tak to ja sobie nadam tez.... :)
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
TO JA TEZ CHCE !
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

TO JA TEZ CHCE !

Yong Chunowcy wszystkich krajow - nadajcie sobie stopnie sami :D

PS. tylko nie wyzsze niz moj :rofl:
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
:) no a kto mial by mu te stopnie nadawac Yip Man :?: Raczej malo prawdopodobne ze wzmartwychwstanie :wink:

Jest najwyzszy rangem nie wzrostem :lol: (wiedzialem ze cos takiego przyjdzie :) :) ) A ze jest szefem to sobie je dawal :!:

Zreszta trudno zeby on jako big bos stal nizej stopniem jek jego (super shihingi) :twisted:

Pootwierajcie sobie style i tez bedziecie "najwyzsi" :wink:



Tak pytanko czy wy cwiczycie w waszym eewto Lat sau :?:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
skoro Yip Man nie dostal zadnego glejtu od Chan Wah Shun'a ani od Leung Bik'a ani od innych to jakim prawem mial nadawac swoim uczniom?? To jest wbrew tradycjom !!! :twisted:

Nadawanie sobie stopni swiadczy tylko o samym prowadzacym owa organizacje - nic dodac, nic ujac :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

Nadawanie sobie stopni swiadczy tylko o samym prowadzacym owa organizacje - nic dodac, nic ujac :lol: :lol: :lol:


Tak, tylko wejs pod uwage jakie to byly czasy :!: w takiej szkole trenowalo paru uczni :!: :!: w ogóle w starych chinach trenowanie róznych sztuk walki nie bylo w "lepszych" sferach mile widziane :!: Jak sie nie myle to Yip Man byl pierwszym, który pochodzil z lepszych sfer :!:

Wprowadzajac cos takiego na rynek czeba stworzyc pewne rególy :!: I tak wprowadzono stopnie, które slurza tez jako motywacja w treningach :wink:
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
Jak swego czasu nasz ziom niejaki Murat nadal sobie sam stopnie to do dnia dzisiejszego wszyscy go sobie palcem pokazuja i boki zrywaja.Wiec czemu z Tingiem ma byc inaczej skoro to samo uprawia.Wszystkich jedna miarka mierzmy. :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie

Tak, tylko wejs pod uwage jakie to byly czasy :!: w takiej szkole trenowalo paru uczni :!: :!: w ogóle w starych chinach trenowanie róznych sztuk walki nie bylo w "lepszych" sferach mile widziane :!: Jak sie nie myle to Yip Man byl pierwszym, który pochodzil z lepszych sfer :!:

co ty?? jakie czasy?? kto ci takie glupoty wcisnal? sztuki walki trenowane byly w malych grupkach, rodzinach. biednych nigdy nie bylo stac na sztuki walki bo te trenowali tylko bogaci burzuje i obiboki. biedni zarabiali ciezko na miske ryzu a kogo nie bylo stac - wstepowal do klasztoru.

Wprowadzajac cos takiego na rynek czeba stworzyc pewne rególy :!: I tak wprowadzono stopnie, które slurza tez jako motywacja w treningach :wink:

to sie nazywa masowka i komercha
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zaproszenie
[quote w takiej szkole trenowalo paru uczni :[/quote]


paru uczni kazdy co innego naucza i kazdy jest tym jedynym sapdkobiercą yip mana
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024