Skocz do zawartości


Zdjęcie

chodze na silke a sila idzie w dol..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

chodze na silke a sila idzie w dol..
Siema!
3 tygodnie temu zaczalem trening na silce( hehe dlugo no nie? :) ). Mam rozpiske zrobiona przez trenera czyli narazie ogolnorozwojowka 3 seriex 15 powtorzen na kazda grupe miesni(2 razy na tydzien). Ostatnio trening mialem we wtorek, chcialem teraz cos w domu porobic i tak: nie moge sie podciagnac na drazku bo...nie moge :) poprostu nie mam sily (wczensiej siekalem 10 podciagniec), pompki...tez nie bardzo bo sie b. szybko mecze w porownaniu do wczesniejszych wynikow. Poprstu tak jakbym mial totalnie zmeczone miesnie. CO moze byc przyczyna tak totalnego regresu(tzn wiem ze ma to cos wspolnego z silka ale czy to tka bedzie dlugo ku..a trwac? :) )? BO zaczyna mnie to strasznie irytowac...thx za odpowiedzi
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Irytowac ?
Byc moze to kretynskie pytania ale dosc wazne:
Wysypiasz sie ? (brak czasu na regeneracje)
Nie glodzisz sie czy cos ? (skad ten brak energi?)
Co jesz ? (miesnie musza sie odbudowac a organizm dojsc do siebie)?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
gdy zaczynasz treningi na silce miesnie nie sa przyzwyczajone to tego i wlasnie moze to sie objawiac poczatkowym spadkiem ich wydajnosci.....nie jestem do konca pewien, jednak na pewno po 2 -3 miesiacach zaczniesz odczuwac pozytywne efekty, a poczatkowymi niepowodzeniami sie nie przejmuj, (sproboj np troche wiecej snu i odpoczynku dla regeneracji miesni, szczegolnie jesli masz wyczerpujacy i ciezki trening na silce)
pozdro
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Jem tak zeby wyszlo 2 gramy bialka na kg wagi, co 2 dzien kurczak, codziennie miecho i cieple posilki. Jem 3-4 razy dziennie. Z wysypianiem sie jest juz gorzej...tak z 6 godzin dziennie spie mniej wiecej...
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
ok bo ide spac(apropo porad :) ) to jeszcze jedno pytanie (moze dosc glupie). Czy jak mam tak jak dzisiaj, ze wszystko idzie jak po grudzie to mam katowac miesnie np robiac mniejsze serie pompek, czy zostawic je w spokoju?? pozdro i thx za odpowiedzi
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Zostaw mięśnie w spokoju. W końcu trener ci napisał (i miał rację), żebyś ćwiczył 2 razy w tygodniu (na początek wystarczyłby i jeden). Mięśnie muszą dopiero nauczyć się regeneracji. Pamiętaj o wrzuceniu węglowodanów zaraz po treningu (ważne!).
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
moze zrob badania krwi
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..

Pamiętaj o wrzuceniu węglowodanów zaraz po treningu (ważne!).


Co byś dokładniej polecał? Węglowodany złożone (ryż, kasza itp) czy proste?
I jeszcze jedno pytanie. Jeśli po treningu biorę glutaminę (rozpuszczoną w wodzie) to dobrym pomysłem jest dosypanie do tego kilku łyżeczek cukru (albo glukozy)?
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
banany podobno sa dobre ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Ryż, ziemniaki ale nawet batonik czy bułka. Banany są bardzo dobre.
  • 0

budo_tyszk0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
ja zaawsze po silce chodze z kolega na jakis sok.. nektara owocowy, multiwitamina dr wita tego typu witaminki w plynie.... po 3 tygodniach nie ma jeszcze zabardzo roznicy 9przybnajmniej u mnie nie bylo0 nie meczylem sie tak innymi cwiczeniami ale po np 2 miesiacach cwiczen warto zrobic z tydzien przerwy... mi pomogalo wtedy miesnie maja poskoj a pozniej POWER ON !! :D
  • 0

budo_tyszk0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
ja zaawsze po silce chodze z kolega na jakis sok.. nektara owocowy, multiwitamina dr wita tego typu witaminki w plynie.... po 3 tygodniach nie ma jeszcze zabardzo roznicy 9przybnajmniej u mnie nie bylo0 nie meczylem sie tak innymi cwiczeniami ale po np 2 miesiacach cwiczen warto zrobic z tydzien przerwy... mi pomogalo wtedy miesnie maja poskoj a pozniej POWER ON !! :D
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
"Co byś dokładniej polecał? Węglowodany złożone (ryż, kasza itp) czy proste?
I jeszcze jedno pytanie. Jeśli po treningu biorę glutaminę (rozpuszczoną w wodzie) to dobrym pomysłem jest dosypanie do tego kilku łyżeczek cukru (albo glukozy)?"

Po treningu w pierwszej kolejnosci warto uzupelnic weglowodany najlepiej jak bedzie troche prostych i zlozonych. Przed treningiem wchodza w gre tylko zlozone np. ziemniaki, kasza, platki owsiane. Ryz, platki kukurydziane nie bardzo, gdyz mimo ze jest weglem zlozoonym jest bardzo szybko wchlaniany i przechodzi przez organizm jak woda :)
Co do glutaminy to mozesz dosypac cukier lub glukoze - moze nieco ulatwic absorbcje, jednak zamiast tego wybralbym wymieszanie glutaminki z 40-60 g Carbo (bardzo tania i przydatna odzywka).
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Co do okresowych przerw w treningach sa bardzo wskazane. Zawsze powracam po takiej przerwie silniejszy, bardziej zmotywowany i glodny treningow :)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Dzięki za odpowiedź.

zamiast tego wybralbym wymieszanie glutaminki z 40-60 g Carbo (bardzo tania i przydatna odzywka).


Pewnie tak, ale uważam że życie jest zbyt krótkie żeby energię czerpać z odżywek :)
Zdecydowanie bardziej wolę zjeść kilka bananów czy jakieś dobre ciacho. Zawodowcem nie jestem ani nie trenuję zbyt ostro, więc i tak jem mniej niż bym chciał żeby nie utyć. Dołożyć odżywki węglowodanowe i jeszcze bardziej ograniczać się z normalnym jedzeniem - nie, dziękuję ;)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Hm dla mnie odzywka weglowodanowa wychodzi taniej od bananow czy wafli ryzowych niecala zlotowke za 1 porcje. Jest b. szybko wchlaniana, nie ma zadnych problemow zoladkowych, dodatkowo zawiera kompeks witamin i mineralow, szybko sie przygotowuje.
Co do tycia pijac Carbo tylko po treningu (tak tez wlasnie robie) nie ma szans, zeby utyc, gdyz wszystko idzie na odbudowe glikogenu w miesniach i odnawianie strat energetycznych wywolanych treningiem.
Odzywki to nie koks i nie ma co sie ich obawiac :)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Zrobisz jak bedziesz uwazac. PS nie wie ktos jak sie tutaj edytuje posty??? Moze mi ktos wyjasnic?
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Nie ma edycji ;)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Dobra dzisiaj bylem na silce po tyg. przewie (w swieta nie bylo) i sie przyslowiowo mowiac zesralem. LEdwo wyrabialem 2 serie z trzech (tymi samymi co keidys ciezarami) Teraz pytanie: widocznie wpieprzanie 2 kg bananow dziennie i wyrabianie diety nic nie daje.... jakie zastosowac odzywki? Power-Zone licze na ciebie :) (Aha..jestem baaardzo zdesperowany...slyszalem ze na poczatku sa szybkie przyrosty...ja po miesiacu widze przyrost zdenerwowania i totalny regres jesli chodzi o ciezary)
ps. ktos mowil o badaniach...jakich?
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chodze na silke a sila idzie w dol..
Niezla ilosc wcinasz tych bananow, ogolnie mnie banany strasznie mnie zamulaja, jestem senny itp. a po takiej ilosci to bym chyba zasnal na stojaco hyhy
Dosc dziwna sprawa, mozliwe ze mozesz byc przetrenowany (hm tylko jak bo przeciez dopiero co zaczales treningi na silce), ogolnie widze ze masz problem z regenracja. Moze przyczyna lezy tez w posilku przedtreningowym? Moze jakies przesilenie? (wiele osob jest wrazliwych na pogode, zmiany temp., cisnienia)
Mysle, ze odzywka Carbo wypita po kazdym treningu oraz ZMA brane zawszze przed snem powinno wydatnie poprawic Twoja regeneracje. Dorzucilbym jeszcze zenszen np. Panaxan, Naturell Zenszen, ew. dobre witaminki z nim np. BodyMAX, Naturell Maxivit.

Jak u Ciebie z dieta? Moze jest zbyt monotonna? Moze masz w niej jakies braki makroskladnikow ew. witamin, mineralow?
Naprawde ciezko mi dac jednoznaczna odpowiedz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024