Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka na ulicy i bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

...
A co pożartować nie można ?
Jak ktoś się chwali chetnie poznam szczegóły - szczególnie z wykorzystaniem BJJ na ulicy w którym najczęściej sprowadzamy przeciwnika do parteru.

Czas na odpowiedź chłopcze, uważasz że sie chwaliłem i nie podałem szczegółów, proszę:
złapałem gościa za rękę, chciał mnie obalić, założyłem mu gilotyne jednocześnie ściągając do parteru, wyrwał głowę i chciał mnie napierdalać, złapałem go za rękawy przełożyłem nogę i zapiąłem trójkąta. Zobaczyłem że odpływa, zwolniłem duszenie przetoczyłem wziąłem w boczną założyłem klucz na bark i słownie wyjaśnliśmy sobie parę kwesti.
Jego kumpel mnie nie skopał, bo mój kumpel kontrolował sytuację i to wszystko. Obrażenia - musiałem sobie wyprać spodnie i kurtkę.
Niestety zdjęć nie bedzie. I nie wkurwiaj więcej ludzi swoimi postami.
Pa
  • 0

budo_emde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
tzn to jakiej pozycji go przetoczyles z trojkata ? ;) do bocznej ? ;)
i musiales puscic trojkata przetaczac go do bocznej i lapac amerikane zeby sobie cos wytlumaczyc hehehe ? ;)
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

Czas na odpowiedź chłopcze


Ya ya pape proszę :P


złapałem gościa za rękę


Coż ty go za rękę on cię za dupe i do parteru :]
Inicjatywa wyszła z twojej strony?

działo się działo......
wyrwał głowę i chciał mnie napierdalać....


No ja się mu wcale nie dziwię. Wpierw go za rączkę łapiesz potem do parteru...
Za szybko to pape a gdzie kawa, herbata ? Pierwsze spierdalaj ?
Za szybko pape, za szybko... mogl sie zdenerwowac - proponuję dłuższa grę wstępną...

Jego kumpel mnie nie skopał, bo mój kumpel kontrolował sytuację i to wszystko.

Pewnie rownież sprowadził go do parteru...

I nie wkurwiaj więcej ludzi swoimi postami.


Ja prosic pape o wyrozumiałość.
Pape nie łapać za ręka.

Pozdrawiam :lol:
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

Czas na odpowiedź chłopcze


Ya ya pape proszę :P


złapałem gościa za rękę


Coż ty go za rękę on cię za dupe i do parteru :]
Inicjatywa wyszła z twojej strony?

działo się działo......
wyrwał głowę i chciał mnie napierdalać....


No ja się mu wcale nie dziwię. Wpierw go za rączkę łapiesz potem do parteru...
Za szybko to pape a gdzie kawa, herbata ? Pierwsze spierdalaj ?
Za szybko pape, za szybko... mogl sie zdenerwowac - proponuję dłuższa grę wstępną...

Jego kumpel mnie nie skopał, bo mój kumpel kontrolował sytuację i to wszystko.

Pewnie rownież sprowadził go do parteru...

I nie wkurwiaj więcej ludzi swoimi postami.


Ja prosic pape o wyrozumiałość.
Pape nie łapać za ręka.

Pozdrawiam :lol:

Raaany... :roll:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
przepraszam Polskę
robimy co możemy, żeby w wawsie było takich typów jak najmniej.
no ale troszke buraczków sie ostało.

przepraszaam jeszcze raz:D
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Tak, co sie tylko da...
Ciezko nam idzie, ale juz wychodzimy na prostą 8)
Pzdr
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
eeehh:)
ale ptrzynajmniej z zaskokiem i bez bluzgów odpowiedziałes
pozdrawiam:)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Dobrze, ktos tam napisal ze lal sie z gosciem uzywajac bjj a kumpel goscia go nie skopal, bo jego kumpel kontrolowal sytuacje- a co jak kumpla nie bedzie? Wtedy chyba nie pojdziesz do parteru? A wtedy bedziesz uzywal uderzen i kopow, a tego lepiej nauczysz sie gdzie indziej niz na bjj, ta? Wiem ze pewnie zaraz gromy sie na mnie posypia ale zaryzykuje to pytanie;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

Dobrze, ktos tam napisal ze lal sie z gosciem uzywajac bjj a kumpel goscia go nie skopal, bo jego kumpel kontrolowal sytuacje- a co jak kumpla nie bedzie? Wtedy chyba nie pojdziesz do parteru?



Może nie pójdę, a może zejdę tylko na tyle żeby sprzedać mu ze trzy strzaly i wstanę?

A wtedy bedziesz uzywal uderzen i kopow, a tego lepiej nauczysz sie gdzie indziej niz na bjj


A może pódę do klinczu i wyjadę mu z bani?

Bjj uczy czegoś o czym niektórzy czasami zapominają - rozsądnej oceny sytuacji. Zrobię to co jest w tym momencie dla mnie najlepsze.
  • 0

budo_emde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
ale wy pierdolicie trzy po trzy ... trenujecie cos wogle czy tylko sie wymadrzacie na forum ...

bwahahah a myslisz ze co boksem sie obronisz przed 2 ... myslisz ze wyprowadzisz super kombinacje a'la mohamed ali ? bwheheh zycze szczescia ...

pozatym widzieliscie kiedys jak porusza sie judoka\zapasnik jaki jest szybki na nogach jaki ma doskonaly balans jak trudno go zlapac i dopasc jak nie chce byc zlapany ... chyba nie musze mowic co sie dzieje w klinczu ...
a prawda jest taka ze multum dzisiejszych polskich zawodnikow bjj to byli judocy albo ludzie, ktorzy w odroznieniu od teoretykow tutaj, dodaja judo/zapasy ewentualnie proste uderzenia do swych parterowych treningow ... a gwarantuje ze o soto gari na betonie bardziej boli nish najbardziej przezajebisty sierp ... ale coz wy wiecie lepiej ;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Ale ale człowaku właściwie temat nie brzmiał czy dzisiejszy polski bjj-owiec by sobie poradził tylko czy bjj jest wystarczające na ulicę i Ty właśnie swoją wypowiedzią mocno sugerujesz, że nie.
  • 0

budo_emde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
bwheheh ale czy ty wogle wiesz co to jest bjj ? ;) heheheh bo z lekka mi sie wydaje, ze nie macie o bjj zielonego pojecia :D
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

Ale ale człowaku właściwie temat nie brzmiał czy dzisiejszy polski bjj-owiec by sobie poradził tylko czy bjj jest wystarczające na ulicę i Ty właśnie swoją wypowiedzią mocno sugerujesz, że nie.


A wiec pare refleksji:

1. W kazdej sekcji bjj uczy sie, oprocz parteru, rowniez walki w klinczu obejmujacej sprowadzenia do parteru i techniki konczace (mp. gilotyna, mata leo, dzwignie, itp..) Rzucenie przeciwnika czesto trwa krocej niz znokautowanie go.

2. Gdy kilku kolesi atakuje jednego, najczesciej staraja sie go przewrocic i np. skopac. Obrony przed sprowadzeniem do parteru ucza style chwytane, w tym zapasy, judo, sambo, bjj.

3. Jesli wiec nie chcesz, by cie na ulicy sprowadzili do parteru, musisz cwiczyc style parterowe, tak samo jak chcac sie bronic przed nozem, musisz umiec nim walczyc!

4. Podam taki przyklad - Jak wyglada typowa walka w Muai Thai? Najczesciej przez wiekszosc starcia przeciwnicy stoja w klinczu, probujac wyprowadzic cios kolanem lub lokciem. Gdy na ulicy thaibokser wejdzie w taki klincz z jednym napastnikiem, pozostali moga go kopac i uderzac do woli...

Czy wynika z tego ze Muai Thai nie nadaje sie na ulice? Oczywiscie, ze nie - wynika z tego jedynie, ze na kilku to tak do konca nic sie nie sprawdza, czesto nawet noz i palka...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Nie pisałem o tym, że bjj jest nie skuteczne na ulicę mówiłem o bzdurności za przeproszeniem wypowiedzi pana emde. Sam od niedawna wzbogacam swoją kravke przez bjj i jak na razie jestem zadowolony.
  • 0

budo_emde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
heheh bzdurnosci ? bwhaha postaraj sie czytac ze zrozumieniem prosze cie bardzo ... moja wypowiedz jedynie sugeruje, ze dzisiejsze bjj to system nie zamkniety nie zwiazany zadnymi granicami ciagle sie rozwijajacy i czerpiacy to co najlepsze z innych ... zatem stojka typowo grapplerska jest zaporzyczona z zapasow/judo ... i tak to ma sugerowac ze bjj w pelni sytka na "ulice" bwhehe mam jush dosc wypowiedz przekspertow, ktorzy twierdza ze bjj to sam parter :D no coz zyjcie w blogiej nieswiadomosci z mojej strony EOT nie bede sie przekrzykiwal z bozyszczami polskiego mma
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Sandokan madre podsumowanie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
emde:
Przeczytałem jeszcze raz twoją wypowiedź i nie wydaję mi się żebym ją w jakiś sposób nad interpretował. Jeśli chodziło ci o to, co napisałeś w późniejszym poście to ok niestety nie wynika to z twojej wcześniejszej wypowiedzi EOT.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024