Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Król jest nagi!"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

"Król jest nagi!"
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że mój post nie jest prowokacją. Proszę zatem o poważne odpowiedzi. Docinki i wygłupy proponuję pozostawić na zewnątrz tego wątku.

Rzecz będzie o nagości. Czy ktoś zastanawiał się nad tym, że człowiek odarty z szat (w dosłownym znaczeniu) staje się słabszy?

Ma to znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do kobiet, z której wystarczy mocniej szarpnąć bluzkę czy topik (szczególnie łatwo o to w sezonie letnim), by z silnej i walecznej przeistoczyła się w kompletnie zagubioną.

Czy zjawisko, które opisuję było już przedmiotem analiz specjalistów od SK? Jeżeli tak, to jakie wnioski wyciągnięto? Czy w programach (kursach) SK uwzględnia się ten aspekt?

Podzielcie się ze mną swoimi przemyśleniami na ten temat.

Pozdrówka!
Paulina
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

Rzecz będzie o nagości. Czy ktoś zastanawiał się nad tym, że człowiek odarty z szat (w dosłownym znaczeniu) staje się słabszy?
Ma to znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do kobiet, z której wystarczy mocniej szarpnąć bluzkę czy topik (szczególnie łatwo o to w sezonie letnim), by z silnej i walecznej przeistoczyła się w kompletnie zagubioną.

Ciekawy temat - wydaje mi się że słabość ta wynika z zawstydzenia i szoku, że było ubranie z teraz nagle go nie ma ;) .
Bo przecież nagi człowiek jest jednocześnie bardziej śliski i łatwiej mu się wyrwać z objęć przeciwnika i uciec (nie sprawdzałam ale myślę, że ubranego przeciwnika łatwiej za coś chwycić).
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

Rzecz będzie o nagości. Czy ktoś zastanawiał się nad tym, że człowiek odarty z szat (w dosłownym znaczeniu) staje się słabszy?


Tak, jest to używane zarówno w łamaniu woli (przesłuchania, ostatnie fotki z iraku) jak i doborze pory ataku. Te wejścia AT nad ranem, kiedy organizm śpiący i w piżamie. I nie chodzi tu tylko o bezbieczeństwo atakujących, ale danie w d... zatrzymywanemu, patrz np. Kluska z "Optimusa"

Podobno (ale to wieści z książek) agenci operacyjni przechodzą jakieś szkolenia w tej dziedzinie, żeby pierw łapać spluwę a dopiero potem wciągać gacie.
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
szok przede wszystkim, potem przy odrobinie szczęścia przyjdzie opanowanie ale jak tu walczyć z taki niewygodnym obciązeniem na klacie, juz sam gwałtowniejszy ruch wywołuje u mnie uczucie bólu a co dobiero bez bielizny....
pozdr producentów odzieży sportowej :-)
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

pozdr producentów odzieży sportowej :-)

I szczególne pozdr dla sklepów którym sie nie opłaca sprowadzać
  • 0

budo_koyotka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Jeżeli tak by się stało, że w trakcie szamotaniny czy walki stanełabym w stroju Ewy napewno bym :oops: raka spaliła i starała się okryć. dlaczego? bo wyniosłam to z domu, tak mnie rodzice wychowali, pozatym człowiek nagi nie ma jak zakryć mankamentów swojego ciała. My ludzie przeważnie nie akceptujemy własnego ciała bądź też jego częsci i w sytuacji gdzie jesteśmy nago, to nawet podświadomie staramy się zasłaniać te części, które według nas nie są zbyt ładne, a eksponujemy te, który uważamy że są OK. Pozatym ile razy ocenialiśmy ludzi idących ulicą?? Ten za chudy, ta za gruba, ten ma za małe mięśnie a ta nie ma biustu??! Może to chodzi o to, że przeważnie sami siebie nie akceptujemy i jeżeli chodzi o nas samych to jesteśmy pobłażliwi, bo ubraniem można zatuszować, bądź też uwydatnić
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

Jeżeli tak by się stało, że w trakcie szamotaniny czy walki stanełabym w stroju Ewy napewno bym :oops: raka spaliła i starała się okryć. dlaczego? bo wyniosłam to z domu, tak mnie rodzice wychowali, pozatym człowiek nagi nie ma jak zakryć mankamentów swojego ciała. My ludzie przeważnie nie akceptujemy własnego ciała bądź też jego częsci i w sytuacji gdzie jesteśmy nago, to nawet podświadomie staramy się zasłaniać te części, które według nas nie są zbyt ładne, a eksponujemy te, który uważamy że są OK. Pozatym ile razy ocenialiśmy ludzi idących ulicą?? Ten za chudy, ta za gruba, ten ma za małe mięśnie a ta nie ma biustu??! Może to chodzi o to, że przeważnie sami siebie nie akceptujemy i jeżeli chodzi o nas samych to jesteśmy pobłażliwi, bo ubraniem można zatuszować, bądź też uwydatnić


O ile jest to walka sportowa czy sparing, to reakcja całkiem prawidłowa i zrozumiała, ale podczas walki ulicznej tj jakiejś obrony mogłoby cię to zgubić...
  • 0

budo_koyotka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Prawdopodobnie wytrąciłoby mnie to z równowagi na moment, ale równocześnie zmobilizowało do bardziej zajadłego natarcia żeby zadośćuczynić krzywdom... :>
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

z której wystarczy mocniej szarpnąć bluzkę czy topik


Drogie panie, w takim przypadku nalezy wykorzystac chwile nieuwagi (tzn: 8O :-) :D ) a napewno taka bedzie jezeli atakujacym bedzie mezczyzna :wink: zapewniam :!: :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

Prawdopodobnie wytrąciłoby mnie to z równowagi na moment, ale równocześnie zmobilizowało do bardziej zajadłego natarcia żeby zadośćuczynić krzywdom... :>

Moment w walce to wieczność i moze przesądzić o wyniku... :wink:

Ale właśnie tu jest ciężko stwierdzić, bo ten moment może też ci pomóc, facet zapatrzy się na piersi i dostanie w łeb... :)
  • 0

budo_koyotka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
no właśnie...
:D
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
tak zwłaszcza,jesli jest to gwałciciel...na pewno go zdekoncetrujesz..albo homoseksualista....proponowałbym sparowac z kimś bardzo zaufanym(przyjaciółka,facet,mąż czy podobna instytucja),aby przyzwyczaić się do podobnych sytuacji i trochę oswoić,jesli nawet nie psychicznie to fizycznie...wiadomo,ze z bluzką,koszulka rozdartą do połowy inaczej siewalczy(można ograniczac ruchy)...ostatnio przygotowuje siędo treningów w przedziwnych miejscach...to znaczy miejsca najbardziej prawdopodobnego ataku..klatki,piwnice,walk po ciemku z nożem,póba wyjścia z2 klientów po ciemku...na razie jestem w trakcie przygotowywan,poniewaz złapałem lenia i piję piwko ostatni,a treningi czekają...ale od jutr to si chya zmieni...gdyby ktoś mógł coś poradzic to bardzo prosze..
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Podczas symulowanych napadow ktore robie na zajeciach praktycznie zawsze szarpie dziewczyny za ciuchy. Nie rozrywam ich. Nawet specjalnie zakladaja gory od kimon zeby nie bylo jakichs dzikich sytuacji na zajeciach. Ale szarpanie jest szarpaniem.

No i moja opinia jest taka - jesli jestes osoba zdolna do reakcji konstruktywnej czyli walki lub ucieczki i na zagrozenie reagujesz aktywnie to jezeli przy tym jestes przyzwyczajona do szarpania nawet nie zwrocisz uwagi ze ci cos widac. Po prostu nie zauwazysz tego nawet w tym momencie. Napad mezczyzny na kobiete nie ma w sobie nic podobnego do sparingu czy pojedynku sportowego. Tu nie ma stania naprzeciw siebie "w pozycjach", jakiegos chodzenia, czajenia sie itd. Jest wrzask i od razu akcja - chwyt i szarpanie, przewrocenie albo uderzenie. Nie ma kiedy sie zawstydzic tak jak nie ma mozliwosci na przyklad przyjac prawidlowej pozycji. To troche tak jak z obrona torebki. Mozesz duzo teoretyzowac na temat w ktorej rece ja trzymac a ktora bic itd. ale wiem z doswiadczenia, ze jak podbiegam i zabieram torbe jednoczesnie np. pchajac to cala akcja trwa kilka sekund i dziewczyny w ogole nie sa w stanie odtworzyc co robily.
Albo dzialasz albo nie.

Jezeli nie jestes osoba zdolna do obrony/ucieczki, albo nie jestes przyzwyczajona do chwycenia - nie znasz wrazenia jakie to wywoluje - to niezaleznie czy bedziesz miala rozerwane ciuchy czy nie nie zrobisz po prostu dokladnie niczego.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
sciagajac w lecie z siebie swetry spodnie i zakladajac bardzo krotkie blzeczki i jeszcze krotsze spodenki pokazujemy swe cialo innym... pokazujac je pokazujemy tez "nasze niedoskonalosci" (choc ja jestem zdania ze kochanego ciala nigdy za duzo :D )...

Mi moje cialko sie podoba (czasem :wink: ) ale gdy np. zaloze spudnice, sukienke, krotka bluzke itp. rezczy czuje sie... glupio.. i pewnie gdyby ktos mnie zaatakowal na poczatku nie wiedzilabym co zrobic :( poddalabym sie .. i to jest okropne uczucie... :(
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Nie sądzę ^marudko^, iż miałabyś podczas realnego zagrożenia na tyle szeroką percepcję żeby zwracać uwage na swoje potencjalne niedoskonałości fizyczne. Podczas realnego zagrożenia percepcja i świadomość drastycznie się zawężają. Napewno nie myśli się wtedy o tym, iż np. "włożyłam pod kieckę "antygwałty" i co będzie jak choćby mi ją zadrze? - ośmieszę się" ( a może go ostudzą? :lol: ) (wybaczcie przykład).
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

Nie sądzę ^marudko^, iż miałabyś podczas realnego zagrożenia na tyle szeroką percepcję żeby zwracać uwage na swoje potencjalne niedoskonałości fizyczne. Podczas realnego zagrożenia percepcja i świadomość drastycznie się zawężają. Napewno nie myśli się wtedy o tym, iż np. "włożyłam pod kieckę "antygwałty" i co będzie jak choćby mi ją zadrze? - ośmieszę się" ( a może go ostudzą? :lol: ) (wybaczcie przykład).


nigdy nie bylam w takiej sytuacji i nie wiem dokladnie co bym czula... to byly tylko zalozenia hipotrtyczne opartena tym jak sie czuje kobieta/ dziewczyna gdy jakis erotoman gawedziasz sie podpiernicza :-)
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
No fakt. Inaczej jak gawędziarz inaczej jak fizyczny agresor i czy się podpiernicza czy idzie na ostro.
Pozdrawiam i życzę by na zawsze pozostały w ramach założeń hipotetycznych i nigdy w empirię nie przeszły.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Dziewczynom, które uczę, mówię tak: "Ręka, która cię łapie za ciuch, już cię nie uderzy. To jest prezent od napastnika, który trzeba wykorzystać." Dlatego tak ważne jest odwrócenie uwagi od mojej nagości/niestosowności/wstydliwości a skierowanie całej energii na szybką i sensowną reakcję. Byle co, byle natychmiast.
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"

"Ręka, która cię łapie za ciuch, już cię nie uderzy. To jest prezent od napastnika, który trzeba wykorzystać." Dlatego tak ważne jest odwrócenie uwagi od mojej nagości/niestosowności/wstydliwości a skierowanie całej energii na szybką i sensowną reakcję. Byle co, byle natychmiast.


hym.. fajne... pozwol ze wykozystam to stwierdzenieu siebie w sekcji na treningach we wrzesniu :]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Król jest nagi!"
Wyrażam zgodę. Tantiemy odbiorę osobiście w naturze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024