Skocz do zawartości


Zdjęcie

Streetboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Streetboxing
To w sumie ma jakis związek z ulica.... :)

Co to jest?

Z góry. dzięki!
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

To w sumie ma jakis związek z ulica.... :)

Co to jest?

Z góry. dzięki!


kolejny marketingowy wynalazek majacy na celu nabijanie kabzy niewykwalifikowanym "sensejom"
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
Ja ostatnio widziałem plakat Street Fightingu... Ciekawe czy uczą tam ciosów ze Street Fightera? :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
Widziałem kiedyś prgram o nich. Robili z tego sztukę bardzo brutalą, efaktywyną, elitarną(nie można być karanym)itp. Nie ma parteru(o ile dobrze pamiętam). W programi tro wyglądało dość dobrze, a jak jest naprawdę... Nie mam pojęcia, zależy od trenera..
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

Widziałem kiedyś prgram o nich. Robili z tego sztukę bardzo brutalą, efaktywyną, elitarną(nie można być karanym)itp. Nie ma parteru(o ile dobrze pamiętam). W programi tro wyglądało dość dobrze, a jak jest naprawdę... Nie mam pojęcia, zależy od trenera..

A tam u Ciebie, w Warszawie jest cóś takiego?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

Widziałem kiedyś prgram o nich. Robili z tego sztukę bardzo brutalą, efaktywyną, elitarną(nie można być karanym)itp. Nie ma parteru(o ile dobrze pamiętam). W programi tro wyglądało dość dobrze, a jak jest naprawdę... Nie mam pojęcia, zależy od trenera..

A tam u Ciebie, w Warszawie jest cóś takiego?

Nie mam pojęcia, program był na pewno o grupie spoza Warszawy, a nie widziałem żadnych ogłoszeń, klubów, ani też nie słyszałem,zeby mieli w Wawie...
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
Streetboxing to nie jest bajka, jest cos takiego i jest to bardzo praktyczne lecz trzeba miec dobrego trenera. Proponuje dowiedizecsie wiecej o Rodney'u King moze bedzie pod koniec roku w Polsce popytajcie sie Kenjiro on ma wiecej wiadomosic na ten temat.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

To w sumie ma jakis związek z ulica.... :)

Co to jest?

Z góry. dzięki!


są zawody bez reguł w wawie z tego co wiem ,ale NAPRAWDE bez reguł :-)
dla mnie to nie jest zbyt ciekawe - przedewszystkim NIELEGALNE - z ringu/klatki często schodzą Ci ,którzy poprostu są wstanie zejść :|
tzn. mają wszystkie kości na miejscu ,a przynajmniej mogą się poruszać , ale zdarzają się przypadki złamań albo utraty przytomności nie mówią już o krwi :|
W skład takiego treningu wchodzi dobry styl uderzany (np. thai) + combat + walka bronią + parter ,a raczej wyjście z parteru/obrona . To są raczej kluby (jeśli można to nazwać klubem) undergroundowe i naprawde trudno się do takiego dostać ... i też nie każdy ma ochote na to :|
Na samym treningu np. lowkicków uczysz się na gołym ciele kolegi .

ps. treningi są zbyt brutalne wg mnie i nie polecam nikomu :| z reguły przychodzą tam ludzie psychiczni :) i nie raz się zdarza ,że starsi uczniowie wykorzystują nowych jako worki treningowe...
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

są zawody bez reguł w wawie z tego co wiem ,ale NAPRAWDE bez reguł :-)
dla mnie to nie jest zbyt ciekawe - przedewszystkim NIELEGALNE - z ringu/klatki często schodzą Ci ,którzy poprostu są wstanie zejść :|
tzn. mają wszystkie kości na miejscu ,a przynajmniej mogą się poruszać , ale zdarzają się przypadki złamań albo utraty przytomności nie mówią już o krwi :|
W skład takiego treningu wchodzi dobry styl uderzany (np. thai) + combat + walka bronią + parter ,a raczej wyjście z parteru/obrona . To są raczej kluby (jeśli można to nazwać klubem) undergroundowe i naprawde trudno się do takiego dostać ... i też nie każdy ma ochote na to :|
Na samym treningu np. lowkicków uczysz się na gołym ciele kolegi .

ps. treningi są zbyt brutalne wg mnie i nie polecam nikomu :| z reguły przychodzą tam ludzie psychiczni :) i nie raz się zdarza ,że starsi uczniowie wykorzystują nowych jako worki treningowe...


a skąd ty to wszystko wiesz papieros
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
Z super expresu pewnie :)
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
Jest w Polsce klub Champions, gdzie trenuje się StreetBoxing, i to od dość dawna działa, w Komandosie było o nich kilka artykułów.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

Na samym treningu np. lowkicków uczysz się na gołym ciele kolegi .


Qrde kolejni "odkrywcy" co odkrywają że lowkick boli. A w czym nauka lowkicka na kimś jest lepsza od tarczy itp. ?
Rozumiem kopanie kogoś w sparingu, żywy ruchomy cel który może oddać jest bardzo pouczający.
Przypomina to naukę sprintu przez szczucie psami. Ten niepogryziony będzie najszybszy z całej grupy, ale czy na pewno szybszy od sprintera po sportowym, metodycznym treningu :D
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
RObercieP
ty sie definitywnie nei znasz
nic tak z rana humorem nie napawa jak
rozpierdolenie kumplowi kolana


i w ten oto sposob oczywisty mozesz dla
sekcji zakupic..
karetke
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

a skąd ty to wszystko wiesz


byłem na tym treningu i nie chce tam jak na razie wracać:P
a tak pozatym czy tylko internet i ogłoszenia na słupach was informują o sekcji w waszym mieście ?:| Jak jakaś się nie ogłasza tzn. ,że nie istnieje ?

Qrde kolejni "odkrywcy" co odkrywają że lowkick boli. A w czym nauka lowkicka na kimś jest lepsza od tarczy itp. ?


no ten trener mówi ,że lepiej się uczyć na nodze niż na tarczy ja nie wiem nie trenuje tam :| i mniejszy ból czujesz jak Ci wjedzie na jednym treningu 'pare' lowkicków

RObercieP
ty sie definitywnie nei znasz
nic tak z rana humorem nie napawa jak
rozpierdolenie kumplowi kolana


i w ten oto sposob oczywisty mozesz dla
sekcji zakupic..
karetke


złamań żadnych (chyba :roll: ) jeszcze nie było

ps. chodzi kto chce nikt nikogo nie zmuasz już mówiłem ,że to dla sadomaso :P

ps.2 teraz się zastanawiam po co to pisałem ,teraz moge tylko czekać na ataki i nieudolnie się bronić :-)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

ps. chodzi kto chce nikt nikogo nie zmuasz już mówiłem ,że to dla sadomaso :P

ps.2 teraz się zastanawiam po co to pisałem ,teraz moge tylko czekać na ataki i nieudolnie się bronić :-)


Ale my nie Ciebie, tylko taki kult macho-twardzielstwa i walk początkujących.
Ja pamiętam walki po których miałem piszczele tak obtłuczone, jakbym naśladował VanDama na drzewie. Tyle, że to walki judo były :)
Tak jak jest jak ktoś zna 2-3 techniki i uprze się, że musi je na tobie zastosować.
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
no panowie mam taka prostą życiową zasade że jak nie orientuje się w jakims temacie to się nie wypowiadam i chyba to jest dobry układ!!!
pozwólcie że przybliże wam troche ten rodzaj walki(bo trudno to nazwać sportem), który trenuje od ponad roku!! jak ktos słusznie zauważył główna siedziba znajduje się w Oławie pod Wrocławiem a klub nazywa się Champions. w Polsce jest kilka filii tego klubu np w Krakowie!!
jak sama nazwa wskazuje jest to nauka walki typowo pod ulicę. w tym systemie wykorzystujemy elementy różnych sztuk walki np krav maga, bas3,combat, box, kickboxing no i oczywiście niezawodne bjj. w trakcie walki dążymy do jak najszybszego "obezwładnienia" przeciwnika i skutecznego wyeliminowania go z dalszej potyczki.
treningi zazwyczaj trwają 2 godziny i to fakt że nie kopiemy zbyt duzo na tarczach tylko bezpośrednio na partnera, ale nie kopiemy tak żeby sie połamać tylko tak żeby druga strona to poczuła i żeby sie samemu poczuło że np kopnięcie czy uderzenie dobrze wchodzi!!generalnie jest ostro ale nie za ostro chyba tak jak wszędzie!!
na treningi przychodzą normalni ludzie, zero agresji a instruktor jest pierwszej jakości!!
XaiMoon musiał trafic do jakiejs rzeźni a nie do klubu street boxingu!!
a co do tego reportazu który był w tv, odbył się on w Oławie i brali w nim udział wszyscy instruktorowie streeta.
podsumowując: street boxing jest brutalny bo ulica jest brutalna a przeciwnik nieobliczalny i dlatego trzeba postepować zdecydowanie nawet w sytuacjach jeden przeciwko 2 lub 3 napastnikom. street nie uczy jakichs smiesznych nierealnych rzeczy, ale przedstawia rzeczywistośc taką jaką jest!!! w razie jakichs jeszcze pytań piszcie z przyjemnościa odpowiem.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
W Krakowie? 8O Pierwsze słysze! Podaj gdzie, a bede wdzieczny!

I jakie uprawnienia maja instruktorowie?
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing
niestety ja nie trenuje w Krakowie podałem go tylko jako przykład, dlatego nie wiem nic konkretnego!! wiem tylko że to jest na hucie :lol: wos popytaj w kraku a na pewno ktos kto sie interesuje MA będzie coś wiedział na ten temat pozdrawiam
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

niestety ja nie trenuje w Krakowie podałem go tylko jako przykład, dlatego nie wiem nic konkretnego!! wiem tylko że to jest na hucie :lol: wos popytaj w kraku a na pewno ktos kto sie interesuje MA będzie coś wiedział na ten temat pozdrawiam

he, mam isć na jezdnie i "Przepraszam moze Pan interesuje sie MA"? To ma jakąs strone? I dlaczego obok napisu huta pojawiło sie :lol: ?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Streetboxing

XaiMoon musiał trafic do jakiejs rzeźni a nie do klubu street boxingu!!


No w zasadzie normalni ludzie tam nie chodzą :-)więc można powiedzieć ,że to rzeźna ,ale to raczej chodzi na jakich ludzi się trafi...bo sam trener jest w MIARE normalny . Uczył się taja w tajlandi ,walczył tam na tych walkach ber reguł , efekt tego taki ,że prawie nie widzie już już nie mówiąc o nogach na ,których się porusza jakby miał 2 patyki :| Ale on był jednym z tych twardzieli co łamali kije bejsbolowe na nogach. Uczy on muay thai (przez rok około) po roku wchodzi combat militarny do treningu taja dochodzi parter i walka bronią ,a raczej wychodzenie z parteru w razie czego... klub street boxingu to chyba nie jest patrząc choćby na jego chore ambicje (jego uczniów NIE WOLNO bić :) ) . Czasami lubi sobie sprawdzić czego nauczył swoich uczniów i zabiera ich np. do baru albo na dyskoteke robią rozrube i leją ochroniarzy (naprawde dobrze im to wychodzi...)

ps. już o tym pisałem 2 raz ,ale nikt mi nie wierzy....ciekawe czemu :P [/list]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024