Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka na ulicy i bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
ja tak zupełnie laik, ale czy bjj to czysta walka w parterze, czy są np. rzuty, podcięcia i te sprawy, które można by próbować stosować w stójce? :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
aha, no i dotarlem do tekstu o Capo, hehe :D nie bede sie oburzal, bo nie ma o co... na ulicy nie uzywamy stylu, uzywamy rąk, nóg i głowy. A jesli ktos uwaza, ze obroni go jego tajski boks, ktory trenuje, a na dodatek nie wierzy w skutecznosc capo - niech mi odpowie, czemu jakos pare razy wpierdolilem a wpierdol nie dostalem ;) nooo dooobra, nie lałem się technicznie z poprawnej postawy, hehe, ale to tak samo jak ze strzelaniem z pistoletu... liczy się efekt...

aha, nie zaprzeczam, ze przygotowanie techniczne się liczy, uczymy się odruchow i przydatnych rzeczy, szczegolnie moim zdaniem chwyty i duszenia są takimi rzeczami, ktorych trzeba sie wyuczyc, w przeciwienstwie do "weselnych" ciapnięć rękoma, które w ferworze walki często wychodzą i są dość skuteczne ;)

co jest najważniejsze? Churchill chyba powiedział, że "odwaga jest pierwszą cechą zapewniającą wszystkie inne", czy jakoś tak :) może nie w sensie walk na ulicach, ale jeśli mamy dość zimny umysł, by sobie poradzić, to sobie poradzimy...
  • 0

budo_mitomber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

Jeśli bijesz się z więcej niż jednym przeciwnikiem to nie masz czasu rozglądać się za szefem bo jesteś zbyt zajęty przyjmowaniem wpierdolu za przeproszeniem

Nieprawda ! zawsze jest ten 'mózg' calej operacji ten ktory kieruje, jest najbardziej pyskaty, rzuca sie, patrzy sie najbardziej wyzywajaco ! ja zawsze wyrózniam takich typow. To jest jak w armii sa ci ktorzy rzadza i ci rzadzeni. robisz 100% swoich mozliwosci zeby wyelimownac tego szefa. moja wypowiedź nie jest z palca wyssana.pogadaj sobie z jakims czlowiekiem zajmujacy sie tamatyka.ja bazuje na kilku wypowidziach autorytetów + praktyka.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
wydawało mi sie że tematem było "czy wykorzystałeś bjj na ulicy" a nie "czyj styl nadaje sie do samoobrony :evil: " albo "jak rozpoznac szefa? 8O " jeśli sie myle przepraszam :oops:

pozdro dla ćwiczących, zwłaszcza BJJ :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
mitomber zmien autorytety. Ten najsilniejszy z jest najcichszy i najmniej sie rzuca, nie atakuje pierwszy z grupy. W czystej postaci widac to np. wsrod stada psow. Podejdz kiedys do plotu za ktorym takie stadko jest. Szef ledwo na Ciebie popatrzy, ujadac beda osobnicy nizszej hierarchii.
K_P
  • 0

budo_pakoczaturian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Uważam że bjj jest przydatne na ulicy. Chociaż w praktyce na ulicy jeszcze nie używałem (na szczęście) ale za to w innej sytuacji mi się przydało:

Trenuje także karate, już od x lat i w przeciągu kilku treningów starszy koleś (40pare lat i strasznie zadufany w sobie, uważa się za najlepszego) w sparingach z młodszymi chłopakami strasznie ich obijał – ale ewidentnie rozwalał ich siłą fizyczną (bo sękacz z niego niesamowity i siły też ma) i pokazywał tym 14 – 15 latkom jaki jest zajebiście dobry (ale tak naprawde to cienki jest). Z ciut starszymi kumplami z treningu umówiliśmy się że potraktujemy go tak samo. Ja byłem pierwszy – im dłużej go punktowałem (a nie miałem z tym problemu choc dobry nie jestem) tym bardziej się wkurwiał i w koncu poszedł „na chama” (przypominam sportowa karatecka walka w semi contakcie he he) i złapał mnie za szyje aby w ten sposób mnie unieruchomic. Ale ze jakis czas trenuje równolegle bjj – wiec obalilem go, przeszedlem do bocznego, uwolniłem głowe i dosiadlem (w kilka sekund). Tak się walka skonczyla – koles zdziwil się.

Myśle że podobny scenariusz można wyobrazić sobie na ulicy (tylko nie w semi kontakcie he he) – ponieważ kolesie którzy nic nie trenuja maja tendencje do chwytania za głowe.
Uważam ze nie należy się tarzać na ziemi – tylko szybko wypracować sobie dogodną pozycje (najlepiej dosiad czy kolano na brzuchu i skonczyc udezeniami – bez żadnych duszen czy dzwigni)
Omijam tu kwestie kumpli przeciwnika – bo o tym już tyle napisano i wszyscy wiedza o co chodzi.
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
nie zlinczujcie mnie ale co to jest bjj :?: :?
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Bjj to Brazylijskie Jiu-Jitsu.
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

nie zlinczujcie mnie ale co to jest bjj :?: :?

mnie też nie linczujcie kiedy powiem że : kravka to lekarstwo na uliczne problemy !pozdro.
  • 0

budo_soczeq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stąd i... stamtąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
chyba na ulicy dobrze jest znać wszystkiego po trochu + być chociaż w jednym z tego wszystkiego przynajmniej "dobrym", ale mogę nie mieć racji...
  • 0

budo_mitomber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

mitomber zmien autorytety. Ten najsilniejszy z jest najcichszy i najmniej sie rzuca, nie atakuje pierwszy z grupy. W czystej postaci widac to np. wsrod stada psow. Podejdz kiedys do plotu za ktorym takie stadko jest. Szef ledwo na Ciebie popatrzy, ujadac beda osobnicy nizszej hierarchii.
K_P

przyznaje na psach sie nie znam. ale dlaczego w sytuacji wojennej jesli wojsko traci dowódce to spada jej morale i chęc do walki ?
autorytety mam ... uczę sie od najlepszych.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
To poproś, żeby cię te autorytety czytać ze zrozumieniem nauczyły. Jak są najlepsi, to powinni sobie poradzić :)

K.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

chyba na ulicy dobrze jest znać wszystkiego po trochu + być chociaż w jednym z tego wszystkiego przynajmniej "dobrym", ale mogę nie mieć racji...


No moze nie ze wszystkiego po trochu bo wtedy by sie nic nie umiało, ale z tych najskuteczniejszych stylów jak najbardziej.

nie zlinczujcie mnie ale co to jest bjj :?: :?

mnie też nie linczujcie kiedy powiem że : kravka to lekarstwo na uliczne problemy !pozdro.


a tam linczować, każdy cwiczy to co mu odpowiada

a lekarstwem na uliczne problemy nazwał bym chyba pukawke :wink:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Aha jeśli chodzi o bjj na ulicy to ostatnio tutaj się troche wypowiedziałem ;-) >Link<
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

ja tak zupełnie laik, ale czy bjj to czysta walka w parterze, czy są np. rzuty, podcięcia i te sprawy, które można by próbować stosować w stójce? :)

Oczywiście że nie ma,jako bjj-owiec najpierw kładziesz się na ziemi a potem grzecznie prosisz przeciwnika żeby zrobił to samo :roll: ...No żesz uirapuru trochę logiki...
Swoją drogą pooglądałbyś troche walk...np.ze starych UFC z Roycem,w dzisijszych czasach być fanem SW i tego nie znać...to ten tego...taki obciach trochę :)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

mitomber zmien autorytety. Ten najsilniejszy z jest najcichszy i najmniej sie rzuca, nie atakuje pierwszy z grupy. W czystej postaci widac to np. wsrod stada psow. Podejdz kiedys do plotu za ktorym takie stadko jest. Szef ledwo na Ciebie popatrzy, ujadac beda osobnicy nizszej hierarchii.
K_P

Zależy...często jest tak że np.jeden idzie kroić i zaczyna całą akcję,a reszta tylko otacza delikwenta(bolesne wspomnienia :) ).Tacy kolesie często na okrągło próbują podbudowywać swoją pozycje lidera grupy i dlatego zachowuja sie najbardziej agresywnie...Przykład z "bossem" stąjącym z tyłu i kontrolującym wszytsko to mi się kojarzy z jakąś mafią(albo polską sceną polityczną :twisted: )a nie bandą dresikow na ulicy...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
ale nie wszyscy tu sa "fanami sw" niektorzy po prostu costam sobie cwicza :twisted:
  • 0

budo_mitomber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

To poproś, żeby cię te autorytety czytać ze zrozumieniem nauczyły. Jak są najlepsi, to powinni sobie poradzić

ojoj fakt. widocznie kilka lat szkoly poszlo na marne. ale wiem ze zawsze sa tacy 'profesorowie' jak Ty którzy wyprowadza mnie ze zlego przeswiadczenia.
ps. Toxyn ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj
Panowie swietna ksiazke na ten temat napisal na ten temat (m.in. przywodztwo w grupie dresikow, cwaniaczkow osiedlowych etc.) - Pawel D. regularnie piszacy na tym forum, zwlaszcza w aspekcie samoobrony kobiet. Polecam te pozycje jest swietna! Znajdziecie tam odpowiedzi na wiele nurtujacych Was pytan. Rzetelne naukowe opracowanie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy i bjj

ja tak zupełnie laik, ale czy bjj to czysta walka w parterze, czy są np. rzuty, podcięcia i te sprawy, które można by próbować stosować w stójce? :)

Oczywiście że nie ma,jako bjj-owiec najpierw kładziesz się na ziemi a potem grzecznie prosisz przeciwnika żeby zrobił to samo :roll: ...No żesz uirapuru trochę logiki...
Swoją drogą pooglądałbyś troche walk...np.ze starych UFC z Roycem,w dzisijszych czasach być fanem SW i tego nie znać...to ten tego...taki obciach trochę :)


hehe, odpowiem Ci tak - naoglądałem się dużo walk, równiez BJJ i JJ i WIEM, że takie rzeczy są, ale chciałem nieco sprowokować właśnie do spojrzenia na BJJ troche inaczej niż kulanka, hehe ;) No ale z drugiej poważniejszej strony - poprostu chciałem się upewnić, czy to o czym mówiłem (rzuty, podcięcia) nie jest traktowane hm... po macoszemu... nei zrozumcie mnie źle, w końcu w walce najcięższym chyba i najbardziej męczącym momentem jest wywrócenie przeciwnika, nie dzieje się to często ani dużo, więc... no sami powiedzcie, skąd się bierze polewka na temat Bjj vs Ulica? :) ot choćby to jak napisałeś?

nie zamierzam nikogo, ani niczego atakować, takie sobie luźne rozważania... i tak sie nie znam ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024