Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Aby dodac kolejne swoje 3 grosze do tej dyskusji, przyznaje racje optymiscie. Mamy wolny rynek; gdzie i komu dajemy swoje pieniadze, to nasza sprawa. Combat, nie Combat, ze swoim Aikido w nazwie, czy tez nie, jesli sa tacy co lubia, to i bardzo dobrze.

Nie mniej, to czego nie lubie, to robienia mi wody z mozgu. Po pierwsze, rozmawiamy o szkolach walki. Ueshiba stworzyl szkole walki. Przez lata zabiegal o to, by wykazac, ze szkola ta jest lepsza od innych, co w rezultacie, zaowocowalo uznaniem jego sztuki u stosownych wladz. Czym mianowicie na to zasluzyl? Tym, z czym co niektorzy utozsamiaja dzisiaj Aikido? Aikido, zawierajace w sobie przeslanki wszystkich religii? Nie przypuszczam. To, co Ueshiba soba reprezentowal, to bylo niedoscignione mistrzostwo w konfrontacji, a wiec w sytuacji 'Combat'. Trudno wprawdzie w to uwierzyc, ale jak potwierdzaja dlugowieczni naoczni swiadkowie, do dzisiaj wciaz trudno znalezc kogos, z kim mozna bylo by go porownywac. Prawda jest, ze rzucal ludzmi z niezwykla precyzja i szybkosci, ale to co mozna mylo zaobserwowac, i co przybralo legendarny juz wymiar w Aikido, to byly uniki.

Zostawmy zatem to filozofowanie, ze wygrywa bitwe ten kto potrafi tej bitwy uniknac, ale skupmy sie na tych przyziemnych unikach. Czy Chaplin w Swiatlach Wielkiego Miasta, na ringu, reprezentowal Aikido? Czy Bruce Lee w Wejsciu Smoka, reprezentowal Aikido? Czy to jest takie wazne? Wazne jest to, ze umiejetnosc poruszania sie, unikania ciosow w walce, wymaga treningu, wymaga pracy. Z tym sie czlowiek nie rodzi. Zatem, jesli chcemy sie nauczyc samoobrony, czy tez zostac 'street fighterem', czy tez nawet wykidajla lub komandosem, i walka, w jakis tam sposob kojarzy sie nam na drodze naszego zycia (choc dla wiekszosci jest to absurd), to przede wszystkim musimy nauczyc sie wlasnie tych nieszczesnych unikow.

Dlaczego Aikido to niezly wybor? Moze wlasnie dlatego, ze kosztuje najmniej. Uprawiajac boks, karate, kunk-fu, czy tez nawet judo, nalezy sie liczyc z mozliwoscia kontuzji. Wspolzawodnictwo, chec uzyskania zwyciestwa, niestety czesto pozwala na niekontrolowane odruchy, ktore moga byc bardzo niebezpieczne. Tak na marginesie, to Aikido na krawedzi (Szczepan, to nie jest osobista wycieczka), to lamanie stawow, to sleczenie godzinami na kolanach, to niczemu nie sluzy. Atak, zejscie z lini, randori z wieloma napastnikami, atakujacymi tak szybko, ze nie sposob wykonac jakiejkolwiek techniki, to jest wlasnie to, czego nie zastapi zaden indywidualny sparing. To jest to przemieszczanie sie w tlumie, czym tak zadziwial swoich uczniow Ueshiba, czy tez moje, zupelnie nie zrozumiane przez forumowiczow zafascynowanie tangiem argentynskim, gdzie obicie sie o pare na zageszczonym parkiecie, nie nalezy do dobrego tonu.



mam nadzieje, że sie nie obrazisz, ale to przegadane banialuki. plączesz sie w tych swoich przeintelektualizowanych wywodach i pewnie sam tego nie do końca rozumiesz. nie jest naszym zadaniem amatorsko z kaset po studiach przy piwie uznać ze sercem aikida są uniki, czy obroty albo cholera wi co. to tylko część systemu. nie możesz uznać ze chodzi tu o ganianie w randori z 4 partnerami. nie będziesz ganiać, jeśli nie potrafisz chodzić, nie dasz sobie rady z 4 jeśli nie kontrolujesz jednego. niebezpieczeństwo, kontuzja to część tego systemu.
"Tak na marginesie, to Aikido na krawedzi (Szczepan, to nie jest osobista wycieczka), to lamanie stawow, to sleczenie godzinami na kolanach, to niczemu nie sluzy. "
bo kolana bolą? bo sie człowiek meczy, nie? hehehehheheehe lepiej pisać dyrdymałki o tangu argentyńskim :) :) :)
prawda o COMBAT AIKIDO według mnie jest mixem 2 czynników:
-aspiracji młodych, niedojrzałych, niekontroloiwanych przez swoich nauczycieli instruktorów, którzy są rozczarowani brakiem skuteczności systemu który ćwiczą. jednak nie mają dość odwagi, żeby odejść i uczyć sie od początku innego. W aikidzie sa przecież miszczami a przyjąć znowu biały pas to ciężki krzyż. tworza wiec coś swojego - co bez kontroli, tradycji i linii niestety i tak umrze.
- KASA - i aikido i combat sprzedają sie jak bułeczki. duże misie z łańcuchami i sygnetami uważają, że aikido to taniec dla bab ale combat to już coś. a ten segment rynku jeszcze nie jest zagospodarowany do końca....
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Amen
  • 0

budo_kether
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Nie będę się tu rozwodził o ewolucji i rozwoju (za chwilę usłyszę, że to uwstecznianie), bo niektórzy zapewne o tym nigdy nie słyszeli i pozwolę zacytować sobie tylko dwie osoby, z pewnością mądrzejsze od wszystkich szanownych forumowiczów. Nie tyczyły się co prawda SW, a ogólnego podejścia do życia, więc i tu pasują jak ulał:
"Oczekuj trucizny po stojącej wodzie"
"Słowem grzechu jest ograniczenie"
Jeśli ktoś nie rozumie, przykro mi...
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
pmasz:
aspiracji młodych, niedojrzałych, niekontroloiwanych przez swoich nauczycieli instruktorów, którzy są rozczarowani brakiem skuteczności systemu który ćwiczą. jednak nie mają dość odwagi, żeby odejść i uczyć sie od początku innego. W aikidzie sa przecież miszczami a przyjąć znowu biały pas to ciężki krzyż. tworza wiec coś swojego - co bez kontroli, tradycji i linii niestety i tak umrze.

wiecie co takie teksty mnie dobijają czy wy wszystkie rozumy pozjadaliście ???? nie rozumie waszego postępowania moge sie załozyć ze wiekszosc z was nie była na ani jednym treningu Combat Aikido czy Modern Aikidio a wypowiadacie sie jak jacyś wyjadacze moze i nimi jesteście ale co najwyżej klusek z rosołu
a teraz do pmasz jeżeli tak uważasz tozapraszam na trening wszystkie wiadomosci znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zobaczymy czy nie zmienisz zdania

do Kether mógłbyś mi przyblizyć troche o tym co robicie???? no i moze podac jakieś informacje o tym stażu???
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

wiecie co takie teksty mnie dobijają czy wy wszystkie rozumy pozjadaliście ???? nie rozumie waszego postępowania moge sie załozyć ze wiekszosc z was nie była na ani jednym treningu Combat Aikido czy Modern Aikidio a wypowiadacie sie jak jacyś wyjadacze moze i nimi jesteście ale co najwyżej klusek z rosołu
a teraz do pmasz jeżeli tak uważasz tozapraszam na trening wszystkie wiadomosci znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zobaczymy czy nie zmienisz zdania


no właśnie pmasz - co Ty własciwie o tym ajkidzie wiesz wogóle, że się wymandrzasz.........?
trenowales to kiedy czy jak? :wink: :wink: :lol: :lol: :) :) :)
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
no właśnie pmasz - co Ty własciwie o tym ajkidzie wiesz wogóle, że się wymandrzasz.........? 
trenowales to kiedy czy jak?
[/code]
tak bez jaj rozchodziłomi sie dokładnie o combat aikido niechciałem nikogo w ten sposub obrazić bo nie wiem co kto ćwiczył (nikt sie nie podpisuje ile cwiczył i co ...:>) więc bez takich mi tu prosze
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Gagu, gadu, efekt żaden....
Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi, ponieważ nikt nie chce przyznac, ze „ krol jest nagi „
Aikido nie było, nie jest i nie będzie sztuka walki w rozumieniu doslownym. Trzeba wiec odrzucic te brednie w rodzaju: niezwykle efektywny system walki nie wymagajacy wiekszego wysilku, skuteczny ( polecany szczególnie dla kobiet system samoobrony – zgadniecie kto tak ostatnio mowil w telewizornii ), itp. bzdety.
Ci, którzy usiluja tworzyc rozne combaty to ludzie pragnacy za wszelka cene udowodnic swoim podopiecznym ( których namowili na treningi wciskajac im w/w ciemnote ) ze sa wiarygodni. Przeciez im dluzej dadza się zwodzic ( dostarczyciele kapitalu ) tym wiecej kasy.
A przeciez wiadomo, ze osobnik, który jezdzi swoim samochodem na przejazdzki, nie ma szans w rywalizacji z Holowczycem. I nie pomoga tu mistyfikacje ze zmiana nazwy. Aby efekt był inny, trzeba zmienic system treningowy. A do tego trzeba wiedzy, nie wystarcza dobre checi.
Rzucam haslo: nie bijcie się o dany ( chocby to był i siodmy ), zdobywajcie wiedze uzyteczna.
Zapraszam na AWF do Krakowa.........
  • 0

budo_kether
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Optymista napisał:

Rzucam haslo: nie bijcie się o dany ( chocby to był i siodmy ), zdobywajcie wiedze uzyteczna.

Miło, że ktoś doszedł do takich samych wniosków...
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Optymista napisal: "Aikido nie było, nie jest i nie będzie sztuka walki w rozumieniu doslownym".
To ja mam zapytanko. Co Twoim zdaniem znaczy: w sensie doslownym? Gdzies juz pisalem o tym, ze aikido wywodzi sie z daito ryu. A nie ma chyba watpliwosci co do tego, ze byl to system sluzacy jak najbardziej walce. I to nie jakiemus combatowi, tylko walce na smierc i zycie. To, ze niektorzy nie dostrzegaja potencjalu kryjacego sie w aikido, to jest wina instruktorow. Nic tu nie da dodawanie jakichs combatow, mortalow czy innych takich. Recepta jest dobry Sensei, szczere checi, cierpliwosc i hektolitry potu na tatami.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Luin:
... to, ze „aikido wywodzi się z daito ryu” znaczy to samo co to, ze „combat aikido wywodzi się z combat” ......
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
eeee.... kolega z tych nerwowych :)
1. napisałem - wdł. mnie...
zarzucanie nam tego, żeśmy wszystkie rozumy... jest kompletnym nieporozumieniem - ostatecznie to wy wymyślacie nową sztuke walki - znaczy znacie juz całe aikido i wiecie ze kombatowo jest do niczego. to wyscie juz zjedli wszystkie rozumy. moja motywacja jest prosta - jak patrze na swoich nauczycieli oczka mnie metnieją i wiem, ze jeszcze lata miną długaśne nim tak będę ruch rozumiał. niby na jakiej podstawie miałbym to odrzucać i tworzyć mortal, combat, krav,bloody aikido...?
znam ludzi łączących aikido z jogą, taichi, tańcem, widziałem mixy nawet z golfem - tyle, że bez tradycji, linii i kontrolii to wszystko naprawde pewnie WADLUG MNIE umrze. zapytaj swojego nauczyciela - kto jest jego sensei'em combat aikido a kto jego i który z nich uczył sie tego od O'Sensei'a?
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Aikido nie było, nie jest i nie będzie sztuka walki w rozumieniu doslownym


Ależ było,jest i będzie. SZTUKĄ walki,a nie combatem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
pmasz, absolutnie przyznaje Ci racje. Jednakze, te banialuki przychodza mi do glowy czytajac wywody naszych kolegow. I bardzo dobrze. Nic tak nie rozbraja jak obojetnosc. Twoja nie obojetnosc, to takze czesc treningu, jak mawia, z kolei, moj Sensei. W dalszym ciagu sie nie rozumiemy? To dobry znak.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
pmasz:
zarzucanie nam tego, żeśmy wszystkie rozumy... jest kompletnym nieporozumieniem - ostatecznie to wy wymyślacie nową sztuke walki - znaczy znacie juz całe aikido i wiecie ze kombatowo jest do niczego. to wyscie juz zjedli wszystkie rozumy. moja motywacja jest prosta - jak patrze na swoich nauczycieli oczka mnie metnieją i wiem, ze jeszcze lata miną długaśne nim tak będę ruch rozumiał. niby na jakiej podstawie miałbym to odrzucać i tworzyć mortal, combat, krav,bloody aikido...?

zapraszam na trening do jarosławia kontakt : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wtedy sam ocenisz:> no chyhba że ...

a do Reaver
sorry ze ktoś woli poćwiczyć niż po tańczyć na macie no ale nie którzy
zbierają znaczki więc nie mozna im miec tego za złe

optymista:
Gagu, gadu, efekt żaden....
Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi, ponieważ nikt nie chce przyznac, ze „ krol jest nagi"
to samo mozna powiedziec o tobie a ze ta dyskusja do niczego nie doprowadzi to juz muwiłem
optymisto zapraszam na treningwidzie że jestes jednym z tych co nic nie rozumią a mi nie chce sie tego znowu tłumaczyć więc wybacz i przeczytaj archiwum
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Optymista: combat aikido wywodzi sie z combat? A co to jest to combat? Krav maga, combat 56 i inne. To sa systemy. W pierwotnym zalozeniu sluzyc mialy szkoleniu agentow i jednostek specjalnych. Wiadomo jest, ze trzeba to zrobic szybko. Nikt nie poswieci szkoleniu rekruta 20 lat. Aby uzyskac maksymalny efekt wybierali z roznych sztuk walki elementy, ich zdaniem najskuteczniejsze, dokonywali niezbednych modyfikacji i ukladali w jakis system wlasnie. Ale czerpali garsciami z tradycyjnych sztuk walki. A jedna z nich jest aikido. Nie twierdze, ze czerpali wiedze z aikido, gdyz w tej formie w jakiej je znamy narodzilo sie stosunkowo niedawno. Jednak w odroznieniu od systemow, ktore sa kompilacja roznych elementow, aikido kontynuuje sposob walki samurajow i stara sie byc wierne tradycji. Stad na przyklad, krytykowane przez Ciebie poklon i inne "dziwne" zachowania aikidokow. Poruszyles tez, w ktoryms z postow kwestie "sekciarstwa" aikido. Nie chcialbym sie tutaj wdawac w przydlugie dyskusje, ale podpowiem Ci, ze aby to zrozumiec musialbys poznac troche kulture i tradycje Japonii. Moim zdaniem jestes w duzym bledzie niedoceniajac aikido. Tworcy roznych combatow nie wymyslili nic nowego i lepszego. Stworzyli jedynie cos, czego mozna nauczyc w krotszym czasie. Ale jezeli poswiecisz 20 lat np. aikido, to ktos z combatu do piet Ci nie bedzie dorastal.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Czołowym przedstawicielem Combat Aikido na tym forum, jest sam Jego Magnificencja Admin tego Vortalu Hetman Podlasia Południowego Fiodor We Własnej Osobie :)
Jako posiadacz 2 dana aikido, też Combat Aikido wykombinował. Ale po roku może dwóch, rzucił to w pizdu i zajął się czymś sensowniejszym. Dziwne tylko że się jeszcze w tym topiku nie wypowiedział.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

rzucił to w pizdu i zajął się czymś sensowniejszym.

Dziwne :)
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Widocznie Fiodor doszedl do wniosku, ze z tym dziwolagiem ( mam na mysli aikido ) nie da sie nic zrobic .....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Widocznie Fiodor doszedl do wniosku, ze z tym dziwolagiem ( mam na mysli aikido ) nie da sie nic zrobic .....


W pewnym sensie to jak noszenie drewna do lasu.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Szanowni, nawiedzeni aikidowcy ( cale szczescie tacy nie sa wszyscy; po tych slowach poczuja się dotknieci ci, których one dotycza – zgodnie z przyslowiem: „uderz w stol ..... ).

Czy nie sadzicie, ze jestescie malo powazni ( delikatnie mowiac ), w tych swoich spodniczkach, wykonujac fikolki, które nazywacie walka ?

Może lepiej pozakladajcie na bazie Waszych sekcji zespoly tanca ludowego. Będziecie się swietnie prezentowac w tych swoich plisowanych wdziankach !!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024