Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido SHUDOKAN - wejdzcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_jake88
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

aikido SHUDOKAN - wejdzcie
piszecie tu ze aikido jest nieskuteczne i inne farmazony !! Ja ćwiczę aikido SHUDOKAN i musze powiedzieć że jak patrzę jak sempai robi różne dźwignie to mu to wychodzi i ja bym powiedział że on by się obronił przed jakimś dresem !! Wszyscy tu piszecie że aikido jest nieskuteczne !! ale aikido SHUDOKAN jest już skuteczne !! Zapraszam na trening :) DO LUBLIŃCA !!
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Widać, że chyba niedawno ćwiczysz.

Tak wogóle to sempai=starszy uczeń, mistrz=sensei.

Poza tym dźwignie to nie walka. Ja potrafie zrobić kilka dźwigni, ale co z tego jak nie potrafie ich użyć w akcji. Trzeba gościowi nieźle załadować atemi, czyli przygotować go sobie, żeby mu włożyć jakąś dźwignię.

Potrenujesz z kilka lat i zobaczysz jaki to fajter jesteś. No ale shudokan tak. Podobno jest nawet aikido Combat...
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Ciekawe stwierdzenie ze ktos zalatwil dresa i juz cos m byc skuteczne. A nie pomyslales ze moze akurat twoj sensej jest na tyle dobry ze moze nawet jakby nie trenowal aikido to i tak by sobie poradzil? Skad wiesz wogole czy bronil sie uzywajac aikido? A jesli chodzi o dziwngnie to chyba nie uwazasz ze ktos na ulicy bedzie zadawal ataki w taki sposob jak cwiczycie na aikido tzn wyprowadza prosty zostawiajac reke i przez kilka sekund probujesz zalozyc mu dziwgnie. Trzeba byc naprawde bardzo dobrym zeby podczas pojedynku zakladac dziwgnie. Dzwignia zazwyczaj jest zakladana pod koniec walki gdy masz przeciwnika np na glebie (warto zapoznac sie z wypowiedziami Bryla na temat sztuk walki). A jesli mowa o przeciewniku (dresie) to zlazey na jakiego trafisz, jesli na jakas lamage to moze i cos tam zrobisz ale jak trafisz na ulicznika to zycze szczescia ja juz widzlame jedna walke aikidoki i tak dostal po mordzie, a myslal podobnie jak ty ze na treningu wszyscy mu sie podkladaja, wszystkimi miata jak chce to tak samo bedzie na ulicy. Pocwicz troche a pozniej umow sie z kims na jakis light sparring i zobacz co ci wyjdzie z tego co umisz (podczas sparingu staraj sie wykorzystac tylko aikido).
Ogolnie grapling (chwytanie) jest skuteczny (poogladaj sobie walki typu Pride , UFC) tam sa prawie sami chwytacze ale zauwaz ze nikt nie rtobi takich rzeczy jak na aikido czyli tenkan itd. Wszsytko zaczyna sie od zbicia ciosu, wyciecia,rzutu, sprowadzniea do parteru a pozniej koncza przeciwnika dzwignia. Nigdy niewidizalem podczas wyzej wymienionych zawodow aby ktos zaraz po wyprowadzonym ciosei zalzoyl w locie dzwignie a trzeba sobie uswiadomic ze ci fighterzy sa najelpepsi, caly czas sp[aruja z oporujacym przeciwnikiem, a z tego co wiem to niestety w aikido tego nie ma.
Powiem ci tylko tyle ze u mnie w sekcji ( nie cwicze aikido) tez pokazuja rozne dziwginie i to podobnie sie odbywa jak w aikido ale to jest tylko zeby poznac technike, jesli wejdzie tamt ulicy to sensejowie mowia aby sie nie wzorowac na tym co bylo przedchwila pokazane, gdyz najpierw musisz przeprowadzic jakis ataka typu kopniecie wyciecie (muisz sobie ustawic przeciwnika) i dopiero wtedy decydujesz o dzwigni
Dobra koncze bo sie zabardzo rozpisalem :D
Dam ci dobra rade cwicz uwaznie, przykladaj sie ale nie miej klapek na oczach jak ma wiekszosc. Ja kiedys cwiczylem aikido i na poczatku myslalem podobnie jak ty lecz po pewnym czasie poczulem sie lekko oszukany, gdyz w aikido nie bylo tego co szukalem ( uke sie pdklada, obojetnie czy mu zalzoysz jaks dziwgnie czy nie to i tak padnie na deski) malo realnosci. Znalzalem kilka ciekawych rzeczy w aikido kotre mi sie przydaly ale nie jest tego zawiele.
Wciaz kocham aikido ale podchodze juz do tego troche inaczej niz kiedys.
Dodam, na koniec ze jesli masz jakies watpliwosci to jest jesscze cos takiego jak ulica ona zweryfikuje twoje umiejetnosic i otworzy tobie oczy ( czego tobie nie zycze) jak uzyjesz aikido to duzy plus dla ciebie jesli nie to przynjamnij otworzy ci oczy.
To tyle z mojej strony
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Take zgadzam sie z tym co napisałeś. A co do Shudokan Aikido to na ulotkach reklamowych było ze na treningach mają ćwiczone techniki przeciw butelkom,łańcuchom, bejsbolom, nożom i krótkiej broni palnej więc jak sam widzisz same przydatne rzeczy ale niech wypowiedzą sie praktycy tego systemu bo ja to wciągam pod chwyt reklamowy.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

na ulotkach reklamowych było ze na treningach mają ćwiczone techniki przeciw butelkom,łańcuchom, bejsbolom, nożom i krótkiej broni palnej


W kazdej sztuce walki masz obrone przed tego typu atakami ale umowmy sie ze przed butelka ,lancuchem i powiedzmy ze przed bejsbolem idzie sie jeszcze obronic a co do noza i broni palnej to raczej jest to malo prawdopodobne.
Slyszalem jak kiedys jeden bardzo znany czlowiek ktory uczy sztuk walki powiedzial ze gdy jego przeciewnik przystawil mu pistolet do glowy to on tylko blagal o darowanie zycia.
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

Take zgadzam sie z tym co napisałeś. A co do Shudokan Aikido to na ulotkach reklamowych było ze na treningach mają ćwiczone techniki przeciw butelkom,łańcuchom, bejsbolom, nożom i krótkiej broni palnej więc jak sam widzisz same przydatne rzeczy ale niech wypowiedzą sie praktycy tego systemu bo ja to wciągam pod chwyt reklamowy.


nom, shudokan jest ciutke inny, cwiczylem klasyczne aikdo jakis czas i zmienilem sekcje na shudokan i z tego co mam na trenignach to czesto pojawiaja sie obrona przed nozem i obrona przed sytuacjami " z zycia wzietymi" i inne do tego oczywiscie klasyczne techniki. Ruchy na pierwszy rzut oka wydaja sie krotsze. Po prostu to JEST troszke inne. Niecwicze zbyt dlugo wiec nie wiem czy moj post wniesie cos wartosciowego...
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Ruchy moze i sa troche krotsze (ale nie tak krotie jak np w jj). Po drugie obrona przed nozem nie jest na tyle realna gdyz atak zazwyczja jest wyprowadzany z duzego dystansui zazwyczj jets to tylko jedno pchniecie, co do bejsbola to w sumie atak jest przeprowadzany z malej odleglosci i jest go w iare latwo zablokowac (a w koncu jesli masz kij to atak powinien byc przeprowadzany z wiekszego dystansu gdzy kij jets jakby przedluzeniem reki czyli nie musisz atakowac przeciwnika stojac praktycznie przy nim, to tak jak z pistoletem majac pistolet nie bede sie zblizal do przeciwnika powiedzmy na pol metra tylko strzele do niego z powiedzmy 3 metrow tak amo jest z kijem), obrona przed lancuchem tez widizalme kiedys i raczej na ulicy inaczej bym tym machal a nie wolne obszerne ruchy po kole gdzie idze tez sie w miare latwo w krecic w przeciwnika.
Takie sa moje odczucia mozesz sie z nimi zgadzac lub nie ale ja to tak poprostu widze.
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Co do atakow nozem to byly i pchniecia, ciecia na twarz, szyje, etc.. moze i nie jest to realny atak ale przynajmniej cos w glowie zaswita o jakims zejsciu jakby sie niedaj cos podobnego wydazylo, takie nic ale chyba czasem warto probowac zrobic cokolwiek niz stac i czekac na udezenie jak owieczka....
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Jake88 spokojnie. Nie wywyzszaj swojego stylu nad inne. A chocby Michal porozbijal 5ciu dresow naraz to i tak Aikido bedzie uznawane tutaj za nieskuteczne :)
  • 0

budo_jake88
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
jaki michal ?? kto to jest ?
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

Co do atakow nozem to byly i pchniecia, ciecia na twarz, szyje, etc.. moze i nie jest to realny atak ale przynajmniej cos w glowie zaswita o jakims zejsciu jakby sie niedaj cos podobnego wydazylo, takie nic ale chyba czasem warto probowac zrobic cokolwiek niz stac i czekac na udezenie jak owieczka

Czy cos zrobisz podczas starcia na ulicy? To sie okaze gdyz podczas walki wyzej wymienionego aikidoki (posiadal juz wyzszy stopien) w starciu ulicznym zakonczyla sie tak ze chlopak zostal zmasakrowany a wogole nie robil zadnych zejsc typu tenkan itd. Nie jest powiedziane ze bedziesz mial to we krwi i podczas stresu bedziesz wykonywal pewne ruchy, dzwignie automatycznie, a na tym to polega. Wszystko zalezy jak cwiczysz (nie chodzi o podkladanie sie uke gdyz to nie ma sensu).

A chocby Michal porozbijal 5ciu dresow naraz to i tak Aikido bedzie uznawane tutaj za nieskuteczne


Taisho widze ze masz klapki na oczach. To co jest w dojo wogole nie odnosi sie do ulicy. Ta sa pewne schematy ktore podpowiadaj co mozesz przypuszczalnie zrobic podczas pdobnego ataku ulicznego ( tak zakladaja Sensejowie) lecz na ulicy nikt przeicez nie chwyci ciebie za nadgarstek a ty bedziesz sie z nim krecil 5 razy wokol wlasnej osi. Ludzie ogladnijcie jakas walke bokserska, gdyz podczas takiej walki masz ciosy typu prosty sierpowy itd. tak samo zazwyczja odbywaja sie walki na ulicy masz ten sam rodzaj atakow i powiedz jak wtedy zareagujesz? Chyba nie powiesz mi ze jesli na treningu przechwytujesz reke przeciwnika zaraz po pierwszym strzale, to samo zrobiszz takim bokserem. Tenkanu tez nie bedizesz robil gdyz jest za dlugi.
Ludzie otworzcie w koncu oczy Aikido to balet na wyzszym poziomie. Ludzie sie podkladaja, fruwaja, to jest na pierwszys rzut oka efektywne ale jako pokaz, a z ulica ma to nieiwele wspolnego.

Jestem jescze wczorajszy wiec moze ten tekst nie trzyma sie kupy ale powinniscie wiedziec o co mi chodzi :)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

jaki michal ?? kto to jest ?

Michal to imie instruktora w Lublincu. Mysle ze powinienes go znac skoro tam trenujesz.

Take juz nieraz slyszalem ze mam klapki na oczach. Tyle ze ja naprawde widze co sie dzieje. WIDZIALEM dzialajace Aikido nieraz.
Widzialem takze walki bokserskie a nawet w nich bralem udzial bo cwicze boks.
Problem w tym ze ja wierze w to co widze a nie w to co uslysze lub wyczytam na internecie.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Taisho ale gdzie trenujesz boks w sekcji aikido czy chodizszna odrebne zajecia?

Problem w tym ze ja wierze w to co widze a nie w to co uslysze lub wyczytam na internecie


Zmartwie ciebie i powiem ci ze widzialem walke aikidoki i tak dostal bo dupie ze glowa boli a koles ktory z nim walczyl nie byl wacale jakims wymiataczem. Wiec jak widzsz nie uslyszlame kolejnej historyjki czy gdzies wyczytalem tylko widzialem. Znam trzy osoby ktore cwicza aikido i naprawde cos potrafia ale one mialy wczesnij stycznosc z inymi bardzije praktycznymi sztukami walki do czynienia.
A tak propo jesli to nie jest zadna taejmnica to moglbys mi owiedziec jak dlugo cwiczysz aikido?
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Ludzie skończcie czepiać się AIKIDO.

Połowa z was pewnie widziała zwykłe AIKIDO a nie SHUDOKAN które różnie się od zwykłego a druga połowa pisze, że AIKIDO jest cienkie bo wszyscy tak piszą.

Może przyjdzcie na trening i zobaczcie jak wygląda SHUDOKAN.

TAKE NAPISAŁ:
"A jesli chodzi o dziwngnie to chyba nie uwazasz ze ktos na ulicy bedzie zadawal ataki w taki sposob jak cwiczycie na aikido tzn wyprowadza prosty zostawiajac reke i przez kilka sekund probujesz zalozyc mu dziwgnie. "

I tutaj również się nie zgodzę ponieważ to zależy od wykonujących technikę. Ja wykonując technikę staram się robić i każe mojemu uke walić szybki prosty i wracać do gardy lub z każdego innego ataku. I nie piszcie że trzeba być jakimś wyższym stopniem czy coś ponieważ ja mam 6 kyu i udaje mi sie wykonać techniki na szybkim prostym czy innych atakach.
  • 0

budo_jake88
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
ooo raziel !! hehehe !! nie zwracaj uwagi na tych tępaków co nigdy nie byli na aikido tylko ćwiczą jakieś inne głupoty i myślą że są lepsi !! AIKIDO SHUDOKAN GÓRĄ !! :)
,,Są dwa rodzaje aikido
1. To takie które jest ćwiczone w DOJO
2. To aikido które jest omawiane na forum pod nickami i zdjęciami jakiś mistrzów''

COŚ W TYM STYLU KIEDYŚ POWIEDZIAŁ JAKIŚ SENSEI :D :D

MA RACJĘ I TO ŚWIETĄ !! PRZYJDZIE JAKIŚ JEDEN ,,NICKOWIEC'' TYPU "I LOVE KRAV MAGA" i bedzie pisać że aikido to balet !! ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY WYPISUJECIE NA TYM FORUM
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

Taisho ale gdzie trenujesz boks w sekcji aikido czy chodizszna odrebne zajecia?

na odrebne...

A tak propo jesli to nie jest zadna taejmnica to moglbys mi owiedziec jak dlugo cwiczysz aikido?

9 lat (chyba bo nie pamietam dokladnie)

Ej! chlopaki z Lublinca, chyba sie troche zachlysneliscie tym co trenujecie. Wezmijcie se na wstrzymanie :)
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
A jak powiem ze widzlem aikido Shudokan? i cwiczylem nawet :wink:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

A jak powiem ze widzlem aikido Shudokan? i cwiczylem nawet :wink:

No to swietnie. A o co chodzi?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
i znowu wraca standardowy temat.a nie mozna przyjac,ze chlopak ma racje? jesli kiedys zycie zweryfikuje jego poglady,to ok,jesli nie,to tym lepiej dla niego :)
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Ja wiem swoje i tyle nie bede sie klucil gdyz widzlme kilka sytuacji i niestety to co widzlame nie przekonalo mnie wystarczajaco o skutecznosic a to ze ktos tam kaze cos robic sowjemu uke to nieznaczy ze uke jeszcze to robi w prawidlowy i szybki sposob. Zycze niedowiarka aby trafila im sie sytuacja na ulicy ale nie z jakas lebioda tylko z w miare dobrym zawodnikim i zobaczymy wtedy. Wasze teorie mnie juz nudza i co to byscie nie zrobili i wogole a ja powtarzam ze widzlame aikidokow niebede tutaj wymienil sekcji i mowili podobnie, a w starciu polegli. Nie widzialem wtedy ani jednej trchniki nawet tak prostej jak koteagashi.
Sa napewno niebezpieczni aikidocy ale to tylko dlatego ze cwiczyli wczesnij boks lub jakas inna bardziej kontaktowa sztuke walki.
A dojo, ciemniaki to nie ulica, wiec nie pociskaj mi glupot szczegolnie ten z 6 kyu gdyz koles miedz innymi ktory polegl mial 1 dana chyba ze sie juz urodziles zabojca to co innego , gdyz takie osoby tez sie zdazaja, ktore nic nie cwicza a sa ulicznikami jakich mlao w sztukach walki.Jesli w przyszlosci pokazecie mi jakis filmik ze starcia ulicnzego w waszym wykonaniu to wtedy zmienie zdanie i powiem wiecje moze spowrotem wroce do waszego systemu, ale narazie trzymam sie swojego. A tak propo Taisho skoro aikido jest takie praktyczne to po co jeszcze chodizsz na boks?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024