Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modern Aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Modern Aikido?
Czy ktoś z was próbował modernizować, zmieniać, przerabiać aikido?

Co z tego wyszło? Pewnie AikiCombatParodia :)

U nas w sekcji jesteśmy na tym etapie, oczywiście jako dodatek. Co jest fajne bo uczymy się innych rzeczy (uderzanie, parter, siłowanko) ale w tym momencie to zaczyna przypominać jakieś modern JJ czy coś takiego.

Aikido wyszło z Ju-Jutsu. Dziadek je przerobił, wyszła kosmiczna filozofia i .... wiadomo co.

Moje zdanie jest takie, że Aikido trzeba zostawić, inaczej poprzez przeróbki wróci do korzeni i nie będzie aikido.
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Tylko mnie nie linczujcie. Tak się kurde pytam? Nuda się na forum zrobiła.

Pewnie mam syndrom Fiodora i za jakiś czas dam sobie spokój i zaczne jakieś ValeTudo. :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
myślę że masz rację nie powinno się przerabiać Aikido, tym bardziej większość technik ma ileś tam wariantów więc dla każdego coś miłego. A co do przerabiania to miałem kumpla daaaaawno temu i razem trenowaliśmy kung-fu(zamierzchłe czasy :) ) to on po roku chciał swój styl tworzyć :D . Więc jak słyszę że ktoś coś przerabia albo tworzy coś nowego to przypomina mi się ta historyjka i pusty śmiech ogarnia mą duszę. Choć może są i tacy którzy mogą to zrobić i znają się na tym ale czy to dobra droga? :?:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

(uderzanie, parter, siłowanko)



Aikido powinno dążyć do czystości stylowej. W procesie jego nauczania wystepują fazy:

-prowadzenia
-naśladowania
-kreacji

ale to oczywiście gdy mamy to szczęście być uczniami kogoś kto przez to przeszedł i się na tym zna :? To proces rozłożony nie na 5 lat zabawy w coś co wydaje się nam być aikido , lecz na całe życie. Więc resztę można sobie dopowiedzieć ...
  • 0

budo_mish
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

Aikido powinno dążyć do czystości stylowej. W procesie jego nauczania wystepują fazy:

-prowadzenia
-naśladowania
-kreacji

chyba raczej do
uleglosci
nasladowania
kreacji
ale moge siemylic czasami tlumacz daje ciala :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
owszem , możesz
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
mozna zmodernizowac Aikido. tylko nie w ciagu roku czy tez dwoch. Jest to troszke dlugi proces ale efekty moga byc naprawde zaskakujace. Dziwi mnie tez podejscie do tego typu doswiadczen znacznej czesci aikidokow. Z gory takie pomysly odrzucaja. Aczkolwiek nikogo nie mozna zmuszac na sile. :!:
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
moze nie jest to modernizacja aikido ale oprocz czystych technik takich jakie sa wymagane na egzaminie cwiczymy rozne elementy sambo, kick boksu i czego tam jeszcze... oczywiscie nie jest to taki poziom jak w sekcji danych sw ale z racji tego ze nasz sensei jest wszechstronny i interesuje sie roznymi sztukami walki to jakos to wychodzi... ogolnie jestem zadowolony z tak prowadzonego treningu...
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
lordprzemo: I bardzo dobrze ze wasz sensei cos takiego wprowadza. dzieki temu twoje aikido tez nabierze calkeim nowych walorow obronnych.
Jezeli twoj uke bedzie w miare fachowo atakowal twoja obrona tez bedzie dobra i skuteczna. :D
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

-prowadzenia


w jakim sensie???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

mozna zmodernizowac Aikido. tylko nie w ciagu roku czy tez dwoch. Jest to troszke dlugi proces ale efekty moga byc naprawde zaskakujace. Dziwi mnie tez podejscie do tego typu doswiadczen znacznej czesci aikidokow. Z gory takie pomysly odrzucaja. Aczkolwiek nikogo nie mozna zmuszac na sile. :!:

Zeby cos zmodernizowac, to najpierw trzeba ta dziedzine opanowac w mistrzowski sposob, chyba sie zgodzisz, nie? Np zeby zmodernizowac ludzki genotyp, najpierw trzeba sie na tym doskonale znac, nie wystarczy byc amatorskim biochemikiem domowym co robi sobie rozne doswiadczenia dla przyjemnosci po pracy, 3 razy w tygodniu, na zabach.

No wiec znakomita czesc aikidokow to tacy amatorzy, co sobie cwicza 1-2 razy w tyg dla przyjemnosci. Az mnie ciarki przechodza jak sobie pomysle ze mogliby oni COKOLWIEK(nie tylko aikido :wink: ) modernizowac :lol: :lol: :lol:
Reszta, ktora cwiczy powaznie, juz dawno zrozumiala dlaczego wszelkie proby "modernizacji" mijaja sie kompletnie z sensem.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

No wiec znakomita czesc aikidokow to tacy amatorzy, co sobie cwicza 1-2 razy w tyg dla przyjemnosci.


Dla jakiej, qrczaki, przyjemnosci 8O :?:
Wylacznie z masochizmu cwicza, bo mogliby w tym czasie na dzialce grilla rozpalac, kielbase smazyc i pic piwo, zamiast rozwalac sobie kolana, nadgarstki i stawy skokowe, po czym wydawac majatek na jakies zele, zastrzyki, naswietlania, tudziez bandaze i ochraniacze.
Nie okazuj lekcewazenia amatorom, moderatorze :!:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

Nie okazuj lekcewazenia amatorom, moderatorze :!:

a czy nazwanie rzeczy po imieniu wyraza lekcewazenie? Jak nazwiesz goscia, ktory po pracy, 2-3 razy w tyg pisze sobie jakies artykuly, ktore i tak nie sa nigdzie publikowane? Zawodowym dziennikarzem? Czy fakt ze nazwe go amatorem wyraza lekcewazenie?
Co innego, jak ten sam gosciu zacznie miec pretensje do tego, aby ulepszac dziennikarke jako zawod :lol: Jakie bedziesz miala o nim zdanie? :wink:
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Witam! Poprosilabym rowniez o nie linczowanie mnie, jako ze nowa jestem, ale wlasnie od jakichs 2 miesiecy trenuje cos co sie nazywa Combat Aikido. Uwazam to za rzecz godna uwagi, szczegolnie po wczesniejszym uczeszczaniu na Aikido Aikikai. Trenerzy maja stopnie mistrzowskie - 2 dany i 1 dany. Przez ostatnich 10 lat starali sie ulepszac wszystko i sadze ze im sie udalo. Pracuja jednak nad tym dalej. Powiecie zapewne: co to dziewczynisko moze wiedziec o Aikido i o tym co robi?? NIC... i tak pewnie jest, ale to co cwicze wydaje mi sie sensowne, mimo ze nie jest to czysta, pierwotna forma tej sztuki... pozdrawiam wszystkich :] (sie mi post przydlugi zrobil :P wybaczcie)
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Troche mnie wystraszylo to combat aikido przestraszony Obawiam sie,ze to kolejny niewydarzony twor cierpiacych na przerost ambicji pierwszodanowych mistrzow(sic!) Jest w Twojej wypowiedzi Blackgirl pewna niescislosc.Pierwszego dana mianowicie zdobywa sie po okolo 5 latach treningu.Drugiego po okolo 8 latach.Jakim wiec cudem pracuja oni nad ulepszaniem aikido od 10 lat :?: Moim zdaniem powinnas sie bardziej zainteresowac swoimi instruktorami i tym czego nauczaja.Moze sie okazac,ze marnujesz jedynie czas.O wiele skuteczniejsze byloby chyba trenowanie aikido (w jego tradycyjnej formie) i jakiegos innego stylu,ktory pelnilby funkcje uzupelniajaca.No i powinnas uzbroic sie w cierpliwosc :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Witaj blackgirl,
Tutaj na vortalu dziewczyny sa pod pewna ochrona, wiec nie masz co marzyc o linczu :wink:

Combat aikido, a jeszcze prowadzone przez 1-2 dany ...........taaaaaaaaa......wiesz co, powiem ci szczerze. To nie chodzi o to czy sie znasz czy nie. Ale takie experymenty juz byly prowadzone daaaawno temu przez roznych ludzi, i jak do tej pory to byly same pomylki. Wszyscy sie z tego wycofali. Co oczywiscie nie odstarszy calej rzeszy nowych milosnikow bicia sie zeby przerabiac aikido wg swoich wyobrazen.

A przeciez wystarczy poznac szerzej historie aikido, jak rowniez zycie i dzielo Dziadka, zeby zobaczyc kompletny bezsens takich przerobek. Materialy zrodlowe znajdziesz np tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Warto wydac 30 us$ na rok, zeby miec dostep do OGROMNEJ skarbnicy wiedzy mozolnie zebranej przez lata przez S. Pranina.

W ogromnym skrocie napisze tak: zaden z bezposrednich uczniow Dziadka combatow nie wprowadzal, a sa/byli to ludzie o bardzo bogatych doswiadczeniach z innymi SW i 50 latach cwiczenia. Co oznacza, ze robienie tego przez 1-2 dany jest po prostu niepowazne.Tak ze niezaleznie od zauroczenia instruktorami, tracisz tam czas, droga blackgirl :lol: :lol:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?

Combat aikido, a jeszcze prowadzone przez 1-2 dany ...........taaaaaaaaa......wiesz co,
powiem ci szczerze. To nie chodzi o to czy sie znasz czy nie. Ale takie experymenty juz byly
prowadzone daaaawno temu przez roznych ludzi, i jak do tej pory to byly same pomylki.
Wszyscy sie z tego wycofali. Co oczywiscie nie odstarszy calej rzeszy nowych milosnikow
bicia sie zeby przerabiac aikido wg swoich wyobrazen.


a później pojedynki na macie i w 2050 roku dyscyplina olimpijska brrrrrr :?
pozdro
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Luin, nie znam sie na przyznawaniu stopni, bo srednio mi to potrzebne. Sekcja istnieje 14 lat, a zeby takowa zalozyc tez chyba jakis stopien posiadac trzeba.Niewydarzeni?? Z przerostem ambicji?? Niesadze, aczkolwiek mylic sie moge - pas mam bialy, stopnia nijakiego.

Drogi Szczepanie! Mysle, ze powinienes najpierw zobaczyc to co robia Ci ludzie nim przystapisz do krytyki (a to chyba niemozliwe) sama nazwa i juz taki bunt wszechobecny (no dobra, 3 osoby to jeszcze nie az taki duzy bunt ) ... ja wiem, ze jak narazie jestem zadowolona i nie uwazam ze trace czas, ale oczywiscie przyznam sie jesli tylko zdanie to zmienie (bedziesz mogl powiedziec "A nie mowilem" :wink: )
Narazie to sekcja radzi sobie niezle, nie wycofuja sie wszyscy.
Co do Szanownego Dziadka to nieduzo wiem, ale oczywiscie staram sie wiedze swa poglebiac (tylko ciezko to zrobic miedzy chemia a biologia, w przedbiegach fizyki).
pozdrawiam
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Blackgirl,nie okreslilem Twoich instruktorow niewydarzonymi,a to co staraja sie stworzyc.Zapewniam Cie,ze nie posiadaja wystarczajacego doswiadczenia aby to robic.Majac pierwszego czy drugiego dana dopiero wkroczyli na sciezke wojownika.To sa zoltodzioby.Szczerze polecam artykul zamieszczony przez Szczepana o Shu,Ha i Ri,w ktorym Sensei Chiba dokladnie omawia wlasnie kwestie Drogi.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern Aikido?
Luin, mozliwe ale nie ocenialabym niczego nie widzac tego na oczy i nie probujac. To nie jest jakis kosmos, nie robimy z tego Krav Magi, a to ze ludzie zastamawiaja sie jak mozna cos udoskonalic uwazam za dobre,nie wymyslaja nowych technik przeciez i nie podpisuja ich nazwiskiem Ueshiba. Nie lubie, gdy ktos bezmyslnie powtarza tylko cos za swoim mistrzem, az mu wejdzie w krew, za to ludzi myslacych lubie bardzo. Sadze ze Szanowny Dziadek nie mialby nic na przeciwko, wkoncu to co robil tez bylo kiedys nowe i udoskonalal to przez cale zycie (moge sie mylic, jak mowilam niewiele wiem - prosze mnie nie pogryzc :wink: ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024