Skocz do zawartości


Zdjęcie

mleko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mleko
niedawno uslyszalam, ze w treningu sportowym mleko nie jest wskazane, a wrecz w ogole nie powinno sie spozywac produktow mlecznych. nie wiem tylko, czy chodzilo o okres intensywnych treningow (np. okres przygotowawczy do zawodow) czy calosciowo...
troche mnie to zaskoczylo, tym bardziej, ze do tej listy Pan Doktor (notabene wieloletni instruktor sportu i wykladowca AWF) dolaczyl czerwone mieso.
jak to jest?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Zdziwiony?
K_P
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
eee.... dziwne 8O

ja żywię sie prawie tylko produktami mlecznymi więc ciężko by było gdyby sie okazało że to moze szkodzić... :?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Produkty mleczne, a mleko to nie to samo.

Mleko m.in odwapnia kosci i zawieralaktoze, ktora jest kiepskoprzyswajalnym cukrem prostym. Pozatym mili panstwo pokazcie mi innego ssaka poza czlowiekiem, ktory je pije, bedac juz doroslym ? ;)
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
pij mleko bedziesz miał biegunkę,

hihihi :D :D :D
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
mleko UHT jest oczywiscie niewskazane :? ale "normalne" mleko...czemu nie :)
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Hmm... naturalne krowie mleko brane od sąsiadki ze wsi odwapnia kości? gdyby tak było, to juz dawno nie powinienem mieć kości, albo zero wapnia w nich...

a tak na serio, to czym się różny "porządne mleko" od tego paskudnego UHT
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Produkty mleczne, a mleko to nie to samo.

Mleko m.in odwapnia kosci i zawieralaktoze, ktora jest kiepskoprzyswajalnym cukrem prostym. Pozatym mili panstwo pokazcie mi innego ssaka poza czlowiekiem, ktory je pije, bedac juz doroslym ? ;)

Hmm, to Fakt z tego co wiem to tylko male dzieci posiadaja enzym ktory w jakis specjalny sposob przetwarza mleko, natomiast doroslemu osobnikowi mleko jest potrzebne w bardzo malym stopniu wystarczy tak szklaneczka raz na kilka dni lepiej zamiast mleka spozywac przetwory mleczne jakies serki, jogurciki...
Pozdro
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Każdy kij ma dwa końce.Ostatnio dowiedziono,że łososie amerykańskie są rakotwórcze,a z drugiej strony chronią m.in. przed zawałem serca...I co wybrać?

Faktem jest,że mleko dla ludzi dorosłych nie jest wskazane w duzych ilościach(a już tym bardziej,jezeli nie przyswajają laktozy...), ale raz na jakiś czas lub przetwory mlecze uważam za wartościowe(a już na 100% lepsze od BigMaca)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
dla mnie racjonalne wydaje sie teza, ze produkty mleczne sa wskazane natomiast z ta laktoza to rzeczywiscie... nie?
np. w afryce mleka nikt nie pija mleka, a takie w proszku w ogole nie schodzi. jedynie dzieci podczas karmienia...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Johnny_Bit sprawa jest prosta - Twoj organizm "ciagnie" wapn z innych produktow. Zaraz ktos wyskoczy, ze "a jednak dawniej pito mleko etc." Dawniej nie bylo lodowek, nie pasteryzowano i pito glownie zsiadle, a to juz zupelnie cos innego.
Ze mleko w kartonach to tylko bielona woda, to juz napisano tomy, wiec nie chce mi sie jeszcze raz o tym pisac. Przemysl mleczarski jest jednak pprzepotezny...
K_P
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

eee.... dziwne 8O

ja żywię sie prawie tylko produktami mlecznymi więc ciężko by było gdyby sie okazało że to moze szkodzić... :?


na sama mysl zbiera mi sie na wymioty.

Ale jak juz tak lubisz mleko- to kupuj tylko te z kilkudniowym terminem waznosci. Inne mleko ma taka wartosc jak woda+ biala farba(emulsja)
Niestety takie mleko stanowi wiekszosc mleka na rynku.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

z tego co wiem to tylko male dzieci posiadaja enzym ktory w jakis specjalny sposob przetwarza mleko

jeśli mnie pamięć nie myli to renina i kazeina się to nazywa. tzn enzym i to co przertwarza.
jeśli ktoś lubi mleko to spoko - niech pije bez obaw. wszak pić trzeba, a kawa niezdrowa, soki na chemii, o coli nie wspomnę. w tym towarzystwie mleko wypada nieskazitelnie nieomal.
lubię nabiał. jogurty, sery itp. i będę je jadł bo lubię. nie lubię zaś frytek w macu i ich jadł nie będę i żadne odkrycia naukowe tego nie zmienią. zresztą coś jeść muszę, a nie istnieje chyba żywność całkowicie zdrowa i całkowicie przyswajalna. zawsze jest chemia, albo składniki nieprzyswajalne.
nie ma o co kruszyć kopii, zresztą jeśli jesteście "zwyczajnymi ludźmi" to jecie to co ukochana ugotuje, albo kelner przyniesie i tylko wam się wydaje że macie na to jakikolwiek wpływ :) :) :)
artur
  • 0

budo_spec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
mleko przede wszystkim zamiast wzmacniać to osłabia kości... eh a ja je tek lubie ale chyba najwyższy czas przeżucić się na jogurty :? Od teraz zamiast mleko z płatkami to będzie jogurt z płatkami :)
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

mleko przede wszystkim zamiast wzmacniać to osłabia kości... eh a ja je tek lubie ale chyba najwyższy czas przeżucić się na jogurty :? Od teraz zamiast mleko z płatkami to będzie jogurt z płatkami :)

No moze nie jogurt z platkami ale osobiscie polecam ryz z jogurtem (niebo w gebie) najlepiej jugurt truskawkowy (ale to juz zalezy od gustu) :wink:
Pozdro
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
A ja właśnie polecę jogurt z chrupkami, do tego jeszcze płatki owsiane, amarantus i rodzynki. Pycha :lol: Nie wyogbrażam sobie innego śniadania ;)
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

A ja właśnie polecę jogurt z chrupkami, do tego jeszcze płatki owsiane, amarantus i rodzynki. Pycha :lol: Nie wyogbrażam sobie innego śniadania ;)

To jakas mieszanka sprzedawana czy robisz samemu ?
Btw. co to jest ten "amarantus"?
Pozdro
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

A ja właśnie polecę jogurt z chrupkami, do tego jeszcze płatki owsiane, amarantus i rodzynki. Pycha :lol: Nie wyogbrażam sobie innego śniadania ;)


heh. to moje drugie śniadanie zwykle jest. dodaję jednak dwie rzeczy: duuuuuuuużo rodzynków i kaszkę dla niemowląt :)
smacznego!!!
art
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Oczywiście, że sama ją robię. W tym jest większa część przyjemności. A amarantus to takie dziwne, afrykańskie coś co można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, dokładnie nie wiem co to, ale dodaje się to właśnie do jogurtów, sałatek itp. Amarantus ma duuużo białka, a że jestem wegetarianką to białka roślinnego duużo jem.

Pzdr ;)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
tak czytam i czytam i sie zastanawiam jakie wy dziwne rzeczy piszecie :P...


first: co do tego ze te z dluzszym terminem waznosci sa jak emulsja - sora ale ja ile mleko pije to nie widzialem takiego co dluzej niz 48 h wytrzymuje po otwarciu - moze nie do takich sklepow chodze...

sec: w okresie do 18 lat picie 2 szklanek mleka dziennie jest wrecz wskazane z racji tego ze zapobiega to osteoporozie na starosc... ofc mozna je zastapic produktami mlecznymi :P ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024