Skocz do zawartości


Zdjęcie

alergia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

alergia
jak w temacie. macie? na co? jak długo? co bierzecie? i czy wyklucza Was na jakiś czas z treningu.
ja pauzuję już od soboty :(
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia

jak w temacie. macie? na co? jak długo? co bierzecie? i czy wyklucza Was na jakiś czas z treningu.
ja pauzuję już od soboty :(

Idź do alergologa.
Antyhistaminiki spowodują, że zapomnisz o alergii.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Ja mam na grzyby, kurz i zboza. Biore Zyrtec, Rhinalergin i cos jeszcze jak juz nie moge wytrzymac. Na mnie dziala bardzo dobrze. A na trening chusteczka :)
  • 0

budo_mala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Ja biorę Cet Alergin. Pomaga. Niestety i tak chodzę lekko przymulona. :(
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
ja mam alergie, a raczej miałem... brało się cromogen i inne świństwa, aż w końcu jedna pani alergolog powiedziała żebym brałł sobie acc 200 w czasie jak będą pylić leszczyny (na to byłem uczulony) - 3 latka kuracji na tym i obecnie zero alergii. acc 200 nie powoduje żadnych działań ubocznych...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia

Antyhistaminiki spowodują, że zapomnisz o alergii.


... Na czas ich przymowania :roll:
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia

ja mam alergie, a raczej miałem... brało się cromogen i inne świństwa, aż w końcu jedna pani alergolog powiedziała żebym brałł sobie acc 200 w czasie jak będą pylić leszczyny (na to byłem uczulony) - 3 latka kuracji na tym i obecnie zero alergii. acc 200 nie powoduje żadnych działań ubocznych...

napisz coś więcej o tym acc 200, to jest lek do usuwania skutków czy przyczyny? Bo żal mi żony która się męczy na Cetalerginie i innych syfach, może to będzie coś lepszego...

Pozdrawiam
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia

napisz coś więcej o tym acc 200, to jest lek do usuwania skutków czy przyczyny?

Acc 200 działa objawowo, podobnie do flegaminy.

Leków jest sporo, lekarze mają z czego wybierać. Zwykle leczenie alergii i astmy atopowej trwa długo, czasem mija sporo czasu, zanim trafi się na leki stabilizujące sytuację bez skutków ubocznych. Mi np. nie pomaga większość leków bez recepty zawierających loratadynę, dobrze reaguję tylko na Claritinę, a jej zamienniki bez recepty po prostu na mnie nie działają.
Spis leków na alergię i astmę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Ja jestem uczulony na roztocza które żyją w kurzu, wiec jak ciągle kicham to znaczy że mam bałagan w pokoju :wink:

Biore od dawna Zyrtec. Ostatnio nieregularnie

Znacie jakieś nowości na tym rynku?

pzdr
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
znalazłem coś co może naprawdę działać, a o czym zapomniałem... raz (w 3 roku kuracji acc) doktorka zapicała mi Cleratine, może to było to... jest to lek przeciwalergiczny. nie wiem o co w tym chodzi...

ps. Mój dziadek twierdzi że to nie żadne leki, ale po prostu wyrosłem z alergii, a on na starośc wrósł...
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
A nikt się nie szczepił odczulająco? Można przedsezonowo, jeśli kogoś męczą pylenia (ja), można też całorocznie. Zastzrzyk raz w tygodniu albo kropelki pod język codziennie rano... Naprawdę pomaga.
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Zawsze żal mi było tych bidnych alergików prychających całą wiosnę... I tak sobie myślałem, że szczęściarz ze mnie, bo nie jestem na nic uczulony :D Aż tu tak ze dwa lata temu mnie dopadło - myślałem, że się wykończę :roll: kichanie, świąd i łzawieni oczu, a z nosa potok... tragedia... do tej pory stosowałem tabletki o nazwie Loratine (zwykły antyhistaminek raz dziennie na czczo) + mega wypasione kropelki Emadine - 5ml, kosztują jakoś ponad 40PLN, ale naprawdę warto - raz dziennie zakrapiałem i po wszystkiemu :D W ogóle ja to mam zwykle krótko objawy - tak do miesiąca łykam co trzeba i daję sobie siana, bo nie lubię leków :wink: Teraz wszystko odstawiłem, bo wybieram się wreszcie na jakieś testy(zostałem zmuszony), a przy nich nie wolno nic stosować, bo wynik będzie zafałszowany... Czasami alergia może dawać się we znaki, ale nie na tyle, żeby od razu z treningów rezygnować :)
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Polecam zglosic sie do stacji alergologicznej. ale dopiero w okresie przed jesiennym(jeśli ktos jest uczulony na pylenia itp. ) tam zrobia wam testy, i prawdopodobnie bedziecie odczulani. zastrzyki raz w tygodniu. mi to bardzo pomogło bo, był okres ze na wiosne nie moglem sie ruszyć z domu(łzawienie , katar, świąd, pieczenie ) ale od czasu odczulenia wszystko jest ok. i mam nadzieje ze tak pozostanie :) :)

nie wszystkim jednak wystarczy jedna "zima" na odczulanie, mam kumpla co chodzi juz tam 4 lata i nic mu nie pomaga,

a co do leczenia się takimi półśrodkami na zabicie objawów a nie przyczyn to polecałbym zachowanie ostrożności.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia

a co do leczenia się takimi półśrodkami na zabicie objawów a nie przyczyn to polecałbym zachowanie ostrożności.

Z alergiami jest ten problem, że tak naprawdę przyczyny jej występowania nie zostały do końca poznane. Dlatego też stosuje się głównie leczenie objawowe (jak i w wielu innych chorobach :) ).
Szczepienia odczulające zwykle pomagają, jednak dotyczą one tylko niektórych alergenów - przede wszystkim pyłków drzew i traw. Nie ma szczepionek na alergie pokarmowe...
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
wziąłem zyrtec. czułem się strasznie. katar przeszedł, ale przyszła senność, rozdrażnienie i takie tam...
dziś koleżanka dała mi cirrus (praca w farmacji daje możliwości :) )
wziąłem tabletę i na razie jest ok :)
pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: alergia
Cirrus to to samo co Zyrtec, czyli cetyryzyna, tylko że z pseudoefedryną dla obkurczenia naczyń i zmniejszenia obrzęku w nosie. Podobnym preparatem jest Clarinase, które zamiast cetyryzyny zawiera klarytynę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024